Každý pokus Filipa Kaštana přijít o panictví končí nezdarem, ne-li přímo katastrofou. Pokud jde o sex, neklape to ani Blance a Pavlovi, rodičům jeho kamaráda Danyho. Terapeut jim doporučí, aby se vydali do míst, kde se společným sexem kdysi začínali. Blíží se prázdniny, a zatímco se rodiče snaží přemluvit babičku, aby týden pohlídala malého Honzíka, postrach rodiny Dany plánuje s Filipem prázdniny, na kterých už to konečně musí vyjít. A neodradí je ani to, že Filip po posledním milostném průšvihu musí za trest odjet pracovat na statek moravského strýce. Cestou ale vystoupí a zanedlouho je v kempu, kde už na něj čeká Dany. Vzápětí však kluci s hrůzou zjistí, že ve stejném kempu se ubytovali i Danyho rodiče. A co je horší, okamžitě Danymu svěří Honzíka, kterého babička odmítla hlídat. Ani to však manželům nepomůže, protože se k nim vetře dávný kamarád, tělocvikář Bořek, který tu vede dívčí vodácký kurz. Díky Honzíkovým vylomeninám se Dany a Filip seznámí s dívkami z Bořkova kurzu, jejich pokusy o sblížení však selhávají... (TV Nova)

RAiken

Karlovi Janákovi se mezi všechny možné a do očí bijící reklamy zatoulala i ta nejdokonalejší reklama na léto, která je navíc umocněna přespříliš dlouhou zimou a ať už vás tenhle pohodový snímek bude či nebude bavit, rozhodně z kina odejdete spokojení a celí natěšení. Jinak jsou to přesně ti samí snowboarďáci, kteří se tentokrát zatoulali do lehčích vod a spořeji oděných slečen, ale pořád se jim lepí smůla na paty, která je zárukou pohodové zábavy. Jenom, kdyby to tak fungovalo i ve skutečnosti, aby vám holky skákali přímo do kalhot, to by byla paráda. Dále taky zjistíte, jak neuvěřitelně otravné může být dítě, že Mádl je určitě lepší herec než Kotek, či že na hasičském bálu to pořád vypadá přesně stejně, jako když to tenkrát točil Forman. Takže holky jsou krásné, tráva je zelená, voda modrá a vy můžete v pohodě utratit nějakou tu pětku za lístek do toužebně očekávaného léta. ()

topi odpad!

Stačilo po očku sledovat od počítače a dost!!! Tohle už bych nechtěl vidět nikdy! Ruce pryč od Karla Janáka!!! NEVER MORE!!! ()

Damiel

Myslím, že divácky nejúspěšnější český film roku 2006 je na světě. Na Rafťácích je poznat, že Karel Jonák pronikl k jádru žánru, takže ve finále se mi to líbilo ještě víc než Snowboarďáci. Nejen proto, že mám radši léto než zimu :) Je tady větší množství pestrých figurek, příběh se odehrává i ve druhém plánu (manželé Veronika Freimanová - Milan Šteindler) a je propracovanější (přesto jednoduchý, ale nechtějte po takovéto komedii složitý příběh). Kotek a Mádl nezklamali, zejména první z nich je "cool". Fóry jsou třeskuté, žádný z nich mě neurazil a nepřekročil únosnou mez. Nějak mi tam vadil jenom ten Dominik Hašek v závěru, ale tu jsme u problému product placementu v českých filmech - Dominátor vyrábí merchandising, tak pro by si Hašan nezahrál... Celkově taková taková neškodná zábava, co neurazí. 55 % ()

PogoJoe

Několik trapných situací mě celkem rozesmálo, třeba scéna ve sprše, "zašprajcnutí" na záchodě, rodičovské snahy o mladistvý návrat k sexu v přírodě, babiččina skleróza a rybí tuk nebo sekernický hasič Franta. Plusem je taky přítomnost krásných děvčat. Film má bohužel ale také spoustu slabin - hluchá místa, nepovedený závěr, ač se ústřední duo Kotek-Mádl snaží jak chce, stejně příliš sympatií nenabere, film je tak trochu nevyvážený. Poté, co jsem zjistil, že má na CSFD něco málo přes 50%, tak trochu jsem se obával až přílišné trapárnosti, která se však ve filmu rozmělnila, protože ten má několik vtipně silných momentů a mě se celkem líbil. Nenáročná pohodička, jejíž shlédnutí nelituju. | Režie: ***, Scénář: ***, Herci: ****, Hudba: ***, Výprava: *** ()

MATADOR odpad!

Naprosto zbytečné !! Už Snowboarďáci nastavili ubohou laťku a tohle je pokračování odehrávající se akorát někde jinde. Chabé. ()

stration

Dodíval jsem se s vypětím všech sil. Nuda, trapný fórky a Kotek s Mádlem by zasloužili dostat aspoň pět let zaracha. ()

Skip

Ale tak proč ne. Vyloženě blbé to nebylo a nenudil jsem se u toho. Ne že bych to v dohledné době chtěl vidět znova, to zase ne. Nicméně jen tak pohodově se to zkouknout dá bez nějaké újmy. V podstatě stejně jako Snowboarďáci. ()

hygienik

V živote by ma nenapadlo, že na filme plnom hlášok tipu: "Jsem tady s jednou krávou a podestýlám jí." sa budem 2 hodiny baviť. Z hľadiska objektivity je to brak, no toto je prvý film, na ktorom som sa po dlhšej dobe z chuti zasmial. Takže neobjektívne 4 hviezdy. TY KRÁVO, CHCE TADY NĚKDO SEX? :) ()

kajas

"Filip Kaštan... nemáte trochu vody?" Velice pohodová a zábavná oddychovka, která mě bavila více než "Snowboarďáci", a to hlavně díky vedlejším rolím. Navrátila jsem sice ještě neviděla hrát sympatickou postavu, ale Šteindler s Freimanovou nemají chybu a malý Matyášek jako hyperaktivní Honzík taky boduje. ()

Aleee89

Snowboarďáci, i přesto jaký to byl hit, se mi moc nelíbili. Na Rafťáky jsem se taky nijak netěšila, duo Kotek-Mádl je prostě ohrané, ale tahle komedie mě trochu překvapila. Nebylo to tak špatné, jak jsem si původně myslela. Zasmála jsem se, zavzpomínala na svoje letošní prázdniny... Pohoda. I titulní písnička (sice obehraná v rádiích) je fajn. Nepotřebuju to vidět znova, ale je to v klidu film. ()

L_O_U_S

Snowboarďáky jsem kdysi dávno viděl, když byli ještě aktuální. Na Rafťáky jsem si počkal nějakých sedmnáct let. A vůbec nemám pocit, že jsem ty roky o něco přicházel. Jako pozitiva bych jmenoval asi ty záběry na vodáckou Vltavu a okolí a fakt, že Kotek s Mádlem jsou dobře sehraná dvojka. Zbytek mi lezl na nervy. Janák v době psaní scénáře a natáčení žil v domnění, že lidi nejvíc pobaví, když všechno a všichni ve filmu budou bourat, jezdit rychle, narážet, ujíždět, zmateně pobíhat, ničit majetek a tak dál, nejspíš po vzoru starých grotesek. Jenže tyhle epizody, které ani nejsou vtipné („OK – tak teďka bude dlouhý záběr na to, jak sedí na raftu, nechají se tahat na přívěsu a užívají si to!“) jsou sešity tak mizerným příběhem, že je to na facku. Připomínka „hele, neřeš to, je to nenáročná komedie, prostě si to užij“ tady neobstojí, protože tvůrci neudělali absolutně nic pro „suspension of disbelief“. Parta postav se podivným způsobem pohybuje kolem horního toku Vltavy a zajíždí si jen tak na Kašperk (kdo trochu zná mapu Česka, ví, že je to sakra dálka a na kole to fakt dát nejde), mizí a objevuje se, jak je to třeba, a celé je to připálený, špatně uvařený guláš. A rádobycool rozdělená obrazovka je pomyslnou třešní na tomhle nepovedeném guláši. Jestli se chcete pobavit u opravdu vtipné teen komedie made in Czechia, která si na nic nehraje, pusťte si Párty hárd. (1 408.) ()

wipeout

Všetko do seba presne šablónovito zapadá, to čo očakávate vám je poskytnuté v skromných množstvách. Veľa pekných nahých báb, nejaké tie trápne sexuálne ladené scény, dobrodružstvá a hlavne letná pohodová atmosféra. Už my liezli klony "On my head" čo stále otravovali svojou vnucujúcou umelosťou na nervy. Dieru do sveta, ani nejaký prevrat v žánri sa tento snímok nechystá vykonať, ale to od neho ani diváci neočakávajú. 2,5* ()

Laurent

Ze dvou důvodů nemohu dát nižší hodnocení než 2*. Zaprvé jsem se několikrát zasmál a zadruhé jsem to celé dokoukal do konce. Jinak je to slátanina ubohých scén a různých nesmyslností. Korunu tomu všemu nasadila účast Dominika Haška. Rafťáci nikdy víc! ()

OG_Swifty

Řadím se k odpůrcům novodobých českých teenage komedií a hlavně dvojici Mádl - Kotek, po shlédnutí filmu se ale musím zastydět a přiznat, že se tahle komedie povedla. Během filmu jsem se několikrát od srdce zasmál (nejvíc asi zaseknutí se na záchodech) a tak dávám filmu příjemné 4 hvězdičky. PS: ten Honzík mi v průběhu celého filmu lezl pěkně krkem, nemám rád ani mladýho herce ani nereálně hyperaktivně zlé dítě. Takže zajeď do garáž! ()

Linda.csfd

Je to cool, je to spontánní a má to pořádný spád - na rozdíl od "strojenějších" a "kultivovanějších" Snowboarďáků. Také mě to více vtáhlo do děje. Tahle komedie má prostě všechno, co od komedie očekávám. Nejvíc ale musím vyzdvihnout tu nádhernou hudbu. Soundtrack si pouštím poměrně často a je to prostě slast. ()

sek

Největší průšvih Rafťáků je v tom, že tvůrci mají ze všeho nejraději své sponzory, pak své diváky a až v poslední řadě své hrdiny. Kvůli reklamě a fórům navíc se nebojí z postav svého vyprávění učinit absolutní voly, pro které je i rozměr karikatury příliš velký. Co si myslet o arogantním Bořkovi, blátivě nečitelném Danyho otci či uřvané hydře, kterou Filip zcela nepochopitelně stále nazývá maminkou? Rafťáci připomínají sled více či méně vydařených skečů a hudebních a reklamních klipů, které se logikou moc netrápí (např. Danyho rodiče vyslechnou, kam se mají jít děvčata skrýt, aby je Bořek neviděl, a sami tam jdou souložit!!!). ()

Český film v nesnázích?

Český film v nesnázích?

03.03.2007

3. března před desátou večer se filmový rok 2006 pomyslně uzavřel rozdáním výroční ceny Český lev. O těchto oceněních již tradičně rozhoduje Česká filmová a televizní akademie. Celý galavečer zahájil… (více)

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006