1. Mladý muž snažící se zabít svou manželku. Ta bohužel po každém „úspěšném pokusu“ opět vylézá z hrobu upgradovaná o jinou bojovou schopnost a ubohému chudákovi namlátí.
2. Přehnaně sebevědomá kreativní ředitelka reklamní agentury, vymýšlející jednu nesmyslnou reklamu za druhou, s chorobnou závislostí na svém diktafonu.
3. Harmonická rodinka. Tatínek sehnal lístky na představení známého hypnotizéra. Ten jej v rámci své show přesvědčí, že je pták, bohužel už ale nemá možnost jej odhypnotizovat. Celá rodina si tak musí zvykat na to, že jejich otec kvoká a chce létat.
4. Tři zlodějíčci, z nichž dva odhalují city, které pro ně byly vždycky tabu.
5. Zabiják z Londýna, jehož nejdůležitějším posláním je zjistit vaši funkci v životě, a jeho překladatel. Potřebujete nechat zabít otravného hypnotizéra či svou manželku? Pak neváhejte a obraťte se na ně. Usmlouvaná cena vyhovuje každému.
A že to nedává smysl? Počkejte, až se všechny části příběhu propojí. (Natascha)

Mefistofelle

Nebylo by to Japonsko, aby aspoň jednou do roka nepřišlo s nějakou pořádnou ztřeštěností. Survive Style 5+ je všechno možné, jenom ne normální film pro masové publikum. Musíte mu zkrátka přijít na chuť a přijmout hodně odlišný humor. Po vizuální stránce je to velmi osobité - syté barvy, kostýmy i další prvky tvoří umělecky velmi hodnotný celek. Děj, ač je sebevíc bizarní, dává po celou dobu smysl a ke konci se všechny příběhy prolnou bez zbytečného zmatku. K dokonalosti zde chybí skutečně jen málo. ()

eurika

Najfarebnejší film. Pre mňa bol najviac zapamätateľný vizuál, ktorý pomerne často víťazil nad samotným obsahom. Každá scéna bola puntičkársky navrhnutá a vyladená (jedlo, tapety, bytové doplnky...) a vždy prehnane multifarebná. Takmer dokonalý bol dom, auto, vianočná výzdoba a tiež kostýmy mŕtvej manželky z 1 príbehu. Hlavne ten, čo sa v ňom vykotúľala z gigantickej vianočnej čižmy. Toto sa malo volať Design Style 5+ . ()

cubajz

bezchybné zpracování, suprová stylizace, klipovité střihy, brutalita, humor - brilantní černá komedie servírující nám pět absurdních povídek, které se v průběhu filmu začnou prolínat a navíc jsou zaplněny postavami, které se jen tak nevidí - teplí vykradači domů, ptačí muž, filosofující nájemný vrah, nevtipná tvůrkyně "vtipných" reklam nebo nemrtvá manželka (tu jsem měl nejraději, už jen kvůli těm sexy převlekům:). Prostě další japonská šílenost, která mě totálně uchvátila... ()

ZIASystems

Tenhle film nekdo na IMDb oznacil jako "ubercool". A je to presne to slovo ktere ho vystihuje. Neskutecne barevne, neskutecne napadite, neskutecne vtipne, skutecne zvlastni. What's your function in life? ()

PEEPA

Je to dobry, vizualne zajimavy, prbehove zajimavy, hudebne zajimavy, herecky zajimavy, chvilemi uchylny, chvilemi hodne ujety :-) Ale koukalo se na to docela dobre :-) ()

Jermann

Horor / Mysteriózní / Komedie / Romantický .. možná bych ještě dodal Drama. Je pozoruhodné, jak japonské snímky není nikdy možné jednoduše označit. Právě SS5+ je zářným příkladem dokonalého sladění několika žánrů a stylů do jednoho extrémně originálního, barevného a jedlého dílka. Nemůžu se nabažit .. a čím víc se na to koukám, tím víc se mi to líbí. ()

Aquarius

Nudný a trápny film, ktorý pôsobí strašne umelo a chcene, ako reklama alebo videoklip. Mal som pocit že všetko, vrátane hercov a stromov, je po nakrútení záberu rozmontované a pred ďalším záberom zasa zmontované. Ale Tadanobu Asano a Kyôko Koizumi sú celkom v pohode. ()

KatanaCZ

To teda bylo něco! Rád bych k filmu dotočil ještě jeden příběh, sice o mě, jak dvě hodiny ležím nehybně na gauči, snažím se pochopit smysl tohoto filmu, nudím se a netrpělivě očekávám konec. Můj příběh by byl asi tak stejně zábavný a zajímavý jako celý film. Podstata a poslání filmu je snadno pochopitelné, bohužel naprosto nezáživně podané, tedy až na pár sekvencí s Vinnie Jonesem. Za zmínku stojí zajímavé prostředí, opravdu dobrá kamera a pěkná muzika. ()

AdaMM

5 z 5 bodů za originalitu. bylo to vtipné, zajímavé a dobře natočené, i když soudržnost trochu haprovala ;) ale můžu doporučit! ()

tomeek

Strašlivě neobvyklý snímek s proplétáním osudů, pojatý tak, jak jsem ještě nikdy neviděl. Na můj vkus možná až trochu "americké", ale nevím, jak to v Japonsku mají, takže nechme to tak. Vzhledem k tomu, že jde ale o komedii, je ta stopáž přímo pekelná. Zkrátit to o půl hodiny by myslím prospělo. Pár hluchých míst, ale přesto převládá pozitivní pocit z dobrého filmu, takže krásné čtyři hvězdičky! ()

Cedr

Jeden z těch filmů, kde forma drtivě převálcovala obsah. Po audiovisuální stránce nemá tento film chybu. Neuvěřitelná barevnost všech scén podkreslená padnoucím hudebním doprovodem je vážně skvělá a líbivá. Bohužel po příběhové, resp. dějové stránce jde o dvě hodiny křiklavě barevné nudy. Pár skvělých momentů se najde, ale tak tomu je v každém filmu. Survive Style 5+ je jako celek podprůměrný. Pod neuvěřitelně koukatelným pozlátkem se skrývá dvouhodinové nic s několika rádoby myšlenkami na závěr. edit: Svědomí nedalo jinak a po tom co jsem si uvědomil, že jsem do konce filmu vydržel zejména kvůli vynikajícím hereckým výkonům, přidávám jednu hvězdičku. ()

Doudis19

Tak trochu jiný Innárritu. Neskutečně zajímavá mozaika příběhů, kde má každá postava své místo a "function". Absurdita ruku v ruce s neotřelostí je všudypřítomná, stejně jako senzační přecházení z žánru do žánru, aniž by to snímku jakkoli ublížilo po citové stránce. Navíc ač japonci, tak se tu postavy nepletou a jsou netypicky velice sympatické (samozřejně vede "Muž/Pták"). Bez jisté míry vykonstruovanosti by podobné snímky nevznikly, pravý důvod proč nedám maximum je ten, že už bych si Survive style 5+ znovu nepustil. Těch 120 minut je dost a střední část filmu má opravdu tragické tempo. ()

DaUr

Neskutečně ujetá japonská šílenost, která díky své přemrštěné délce vypadá, že se bere velice vážně (nečekejte v tom ale žádnou propracovanost, každá scéna jednoduše trvá dvakrát tak déle než by měla), ale pokud ji vy vážně brát nebudete, máte šanci pekelně se pobavit. Osobně jsem si nejvíc oblíbil epizodu s manželkou navracející se ze záhrobí, která krom originality vznášející se celým filmem přináší i různé režijní vychytávky, ale i nájemný zabiják - filozof v podání Vinnieho Jonese měl něco do sebe a z davu Japonců jednoznačně vyčníval. Ačkoliv, to on dokáže i v evropských filmech. Ve zkratce, nemám tušení, jak se Survive Style bude líbit komukoliv jinému, ale já byl spokojen. ()

Raven0

S trochou nadsázky bych Survive Style 5+ popsal jako takovou moderní Kafkovinu 21. století :-) Do detailu promyšlené, ujeté až na samou hranici únosnosti a neskutečně absurdní. A to já rád. ()

Jazzzz odpad!

V dosti komentářích se hodně uživatelů ohání surealismem. OK. Tak asi nejsem surealista. Ano Japonské filmy mohou mít něco do sebe, ale stejně tak ani nemusí. Asi jsem uvíznul v nějake slepé uličce, ale žena zabitá na deset způsobů mi vtipná nepřipadá. Obvzláště když vlastně z onoho zabijení vidíme vždy jen muže s cigaretou. Nejde vlastně ani tak o to zabijení jako o toho kouřícího muže. Dějová linie s hypnotizerem, který zhypnotizuje nějakeho otce od rodiny je dobrá tak maximálně do simpsonů, kde se tomu člověk ještě možná zasměje. V hraném filmu mi to přišlo spíše k pláči. Ano, tento film má svá světlá místa, jako krásné japonky, pár, ale opravdu zoufale málo vtipných scén, jako třeba učitelka hodnotící své žákym, kamarádky povídající si v bistru. No a ona výnálezkyně super trapných reklam? Ano ty reklamy co vymyšlela byly sice trochu vtipné, jako jsou občas i každodenní reklamy na komerčních televizích. Žádný vytříbený humor jsem v nich neobjevil, spíše se po druhém schlédnutí filmu domnívám, že jsem dospěl k závěr, že bez pořádneho množství blíže nespecifikovaných množství drog by podobný škvár nemohl vzniknout. Come Baby, come come baby, alias gay zápletka. Ano vtipná, ale asi tak do doby několik desetiletí zpátky, nyní nevtipné, trapné... Prostě jeden z typu vtipů, který se nedá vykládat stále dokola. Tento fil by si možná v porovnání s jinými filmy,k teré jsem hodnotil jako odpad zasloužil vyšší hodnocení, ale nemohu si prostě pomoci. Nelze prostě dát hvězdu Japonskému filmu, za amerického nájemného vraha, to nejde. ()