1. Mladý muž snažící se zabít svou manželku. Ta bohužel po každém „úspěšném pokusu“ opět vylézá z hrobu upgradovaná o jinou bojovou schopnost a ubohému chudákovi namlátí.
2. Přehnaně sebevědomá kreativní ředitelka reklamní agentury, vymýšlející jednu nesmyslnou reklamu za druhou, s chorobnou závislostí na svém diktafonu.
3. Harmonická rodinka. Tatínek sehnal lístky na představení známého hypnotizéra. Ten jej v rámci své show přesvědčí, že je pták, bohužel už ale nemá možnost jej odhypnotizovat. Celá rodina si tak musí zvykat na to, že jejich otec kvoká a chce létat.
4. Tři zlodějíčci, z nichž dva odhalují city, které pro ně byly vždycky tabu.
5. Zabiják z Londýna, jehož nejdůležitějším posláním je zjistit vaši funkci v životě, a jeho překladatel. Potřebujete nechat zabít otravného hypnotizéra či svou manželku? Pak neváhejte a obraťte se na ně. Usmlouvaná cena vyhovuje každému.
A že to nedává smysl? Počkejte, až se všechny části příběhu propojí. (Natascha)

Jhershaw

Originální, nápadité, neotřelé, zvláštní, ale především velmi zábavné. A jako třešnička na dortu - překrásná Reika Hashimoto :) ()

Lhurgoyf

Keď sa povie "čiernohumorný poviedkový film", každému hneď napadne Tarantinov Pulp Fiction. Pridajte si teda k nemu ostrejší strih, údernejšiu hudbu, vycibrenejšiu vizuálnu stránku, tony a tony absurdností a dostanete Survive Style 5+. Japonskí tvorcovia to už ale podľa mňa trošku prehnali. Poviedkam síce nechýba absurdnosť (muž meniaci sa na vtáka vyhráva na plnej čiare), ale postrádajú akýkoľvek zmysel, sú totálne bez pointy, a dovolím si tvrdiť, že väčšina vtipov je pre európskeho diváka proste nepochopiteľná. Originalita sa nedá zaprieť, tá ale často k výslednému dobrému filmu nevedie. Veď čo si mám myslieť o japonskom filme, ktorému jednoznačne vojvodí a tiahne ho dopredu charismatický britský gangster Vinnie Jones? ()

Paldini

Proč se nesmířit s životem, který žiji a proč nehledat na něm to krásné a pozitivní? Protože násilné změny ne vždycky vedou ke kýženému cíli. O tom bych řekl, že je tento film nebo alespoň já ho takto pochopil. Některé hlášky jsou naprosto odzbrojující (obligátní "Já nejsem homosexuál, jsem GAY") jiné jsou pravdivě kruté ("Jaký je smysl tvého života" "Přivést ženu k orgasmu, ne, dělám si srandu, jsem hypnotizér" "Tak to jsi úplně zbytečná existence"). No a moc rád bych jednou bydlel v tak neskutečně kýčovitě přeplácaném domě v jakém bydlel Aman (Tadanobu Asano) a moc rád bych někdy potkal tak překrásnou, éterickou ženu jakou je Reika Hashimoto. ()

Pilda17

Survive Style 5+ je komedie nebo horor, ani nevím. Jedno vím určitě, nebavilo mě to od samého začátku až do úplného závěru. Pár scén sice dobrý, ale na mě moc barevné, přeplácené a občas s trapným humorem. Nedokážu nejspíš pochopit Japonský humor. Jelikož jsem čekal absolutně něco jiného, jsem silně zklamaný... 4/10 = 40% ()

misterz

Perfektný, nápaditý čierny humor podporený skvelou hudbou. Všetky bláznivé mini príbehy aj s ich ešte bláznivejším prepojením na konci som si užil a vychutnal. Nenudila ani sekunda. Najlepšie boli tie vymyslené reklamy, tie vážne nemali chybu :). Nemôžem zabudnúť ani na vizuálnu stránku, ktorá často prechádzala až do bizarnosti a gýčovosti, čo však nebolo na škodu, snímku to dodalo taký správny "fantasy šmrnc". Ázijský film opäť raz prekvapil, a to v plnej miere. 80/100 ()

dr.horrible

Ten záver! Od scény s oknom; nič podobné som ešte nevidel. Keď sa to tak vezme, ani neviem, čo si o tom mám myslieť. Hodina a pol totálnej (a vtipnej) ujetosti, smerujúca k smutnému koncu? Smutnému dojemnému koncu, ktorý ma silu a dokáže vyvolať emócie (v závere sa dokonca dá hovoriť o katarzii)?Je obdivuhodné niečo také vôbec vymyslieť. Dostalo ma to, asi preto, že som čakal niečo úplne iné. Už len ten názov... a aj ten dáva zmysel. Divné, originálne a v určitých ohľadoch geniálne dielko, ktoré zákonite mohlo a muselo vzniknúť jedine v Ázii. Hodnotenie: 4+ ()

Frajer42

Na zdejší typ humoru musíte být zřejmě patřičně naladěni, nebo musíte pomocí vhodných látek podvést své vnímání. Jedná se o film velice zvláštní, který se zřejmě nebude podobat ničemu, co jste měli v minulosti možnost vidět. Obsah k tomuto filmu je poměrně vyčerpávající. Moje oko potěšila občasná vydařená kratičká reklama. Podobné záležitosti bych v televizi klidně uvítal. Luxusní roličku si zde střihl i Vinnie Jones. Jeho tlumočník neměl chybu. Zbytek se mi moc nepozdával. Raději ani nezmiňuji, na kolikátý pokus se mi to celé vydařilo dokoukat, ale to částečně přisuzuji nedostatku flákacího času a sledování výhradně v nočních hodinách. Více než pěknou hvězdičku asi nedám, protože je mi líto investovat do drogového průmyslu takové finance, jako drtivá většina zdejších hodnotitelů. Tento film je v mých očích více divný než dobrý. Filmová zkušenost to byla určitě zajímavá, nikoli nepostradatelná. ()

Bachy

Taková krásná oddychová psychárna, ze které originalita trčí na všechny strany. Je trošku obtížné zvyknout si na styl humoru téhle japonské ujetiny, ale po nějakých dvaceti minutách jsem zavřel dokořán se divící pusu a bavil se výtečně. Jakmile se prapodivný cirkus (nebo spíše kolotoč) povídek začne rozjíždět a míchat přestanete hledat poenty a dějové linky a chcete víc a víc překvapení. Nechtěl bych v komentáři nic prozradit. Jen všem vřele doporučuji. Když už nic, tak minimálně hudbu a vizuálnost docenit musíte. 5 hvězd dávám málokdy, ale tady jsem uvažoval silně. Přívlastek mysteriózní...sedí. ()

heyda

Asi jsem se zamiloval do Reiky Hashimoto - víc kouzelnější manželku jsem opravdu neviděl. :-* ... :-D... Jinak se sluší říct hned na začátku: ten film rozhodně nekoresponduje s plakátem, který vypadá, že se jedná o drsný horor, ale kdepaaak! O horor se v žádném případě nejedná. Tenhle film je spíše skládanka několika méně či více provázaných příběhů, které jsou buď komediálního nebo rodinného charakteru. Za pár ujetých momentů a zbytečných nelogických scén ztrhávám 1 hvězdičku, jinak jsem ale velmi spokojený a příjemně překvapený. ()

mat.ilda

Opakovaný vtip přestává být vtipem... tím spíš, pokud jde o špatný vtip. Za ržající obraz, třívteřinovou reklamu a důkazná fota pracovních úspěchů v zabijákově kanceláři dávám 40%. A říkejte mi milosrdná. ()

eraserhead666

Rozjezd a seznámení s jednotlivými postavami je super. Zábavné, překvapivé, silně ujeté až bizarní. Jenže postupem času se všechny dějové linie rozpliznou natolik, že jsem ztrácel zájem. I ta nejlepší s neustále se vracející manželkou. Dvouhodinovou stopáž prostě unese jen málokterý film. ()

cunesk8

5 prolinajících se příběhů. Nic převratného,ale vyborně bavící film, který bych zkrátil o 30 minut. Některé scény byly zbytečně zdlouhavé a natahovaly děj. Pozdvihnul bych vyníkající výkon herce ptáka, skvělou kameru a barevnost jednoho interiéru. 75% ()

Lacike

Japonci su divni, ale ked sa vyvaruju nechutnosti, tak nastastie aj zabavni. 5 originlalnych pribehov, ktore sa miestami trochu popreplietaju a vo vysledku neskutocne zlepsia naladu a kto ma chut nad tym rozmyslat, tak tam najde aj nejake to ponaucenie. Mna najviac bavil pribeh s neskutocne skaredym ale zaroven roztomilým gayom. A zo zien ma pritahovala vrazedne krasna Reika Hashimoto. Vinnie Jones si odohral toho svojho klasickeho drsniaka, ale v tej dobe bol este stale zabavny. Film, ktory musi pobavit kazdeho. Ak nie, tak by mal nielen skoncit s filmami, ale rovno so zivotom. 4* za samotny film a piatu davam za originalitu. ()

bouncer

Velmi zvláštní, hravý, nevypočitatelný a originální film. Některé scény jsou opravdu dokonalé, ale občas se mi zdálo, že zbytek, který vyplňuje prostor mezi nimi nedává vůbec smysl, trochu nudí a hlavně je samoúčelný. Ale stejně jsem nakonec kouzlu tohoto filmu podlehl a bavil se. ()

Seabeast

Stačilo mi přečíst si obsah a už z něho jsem byl velmi zvědavý, o jakou šílenost se jedná. Pět příběhů totálně na hlavu, které se ve svém závěru spojí dohromady. Zní to lákavě že? To samé audio-vizuál, který tyto bizarnosti naprosto skvěle spojuje a dotváří (asi jedinný hodnotný prvek na filmu). Na druhou stranu, nemůžu si pomoct, ale nějak jsem tomu nepřišel úplně na chuť nebo to nebylo poslepováno tak, aby mě to celou dobu dokázalo až do konce bavit. Spíš naopak, nebylo tu nic, co by mě nakoplo a uvedlo do stavu transu. Místama jsem se párkrát hezky zasmál, ale taky se vám občas stává, že celou dobu něco sledujete a v závěru vám naskočí jen strohé "hm"? Asi nemám takovou slabost pro Japonskou kinematografii nebo to prostě za moc nestálo. ()

corpsy

Patriarchát k divným filmom, by som nechal predsa len ostatným, slávnejším tvorcom, ale v tomto prípade ide o príspevok, ktorý búra zavedené. Je divný už len v tom, že je divný. Áno ťažko pochopiť. Ale snímok samotný je tiež tohto pravidla. Takže hor sa do hôr. Či ako? ()

Pishin

Totalni ulet ..byt pod vlivem asi me z toho hlava nebere. Predem me velice prekvapilo herecke obsazeni kde se objevila sposta znamych japonskych hercu otec slepice Ittoku Kishibe (Samurai) pronasledovaný manžel Tadanobu Asano (Samurai, Itchi the Killer) opravdu skaredy zlodej Yoshiyuki Morishita (Samurai, Itchy the Killer, Kill Bill) Sonny Chiba (Kill Bill) + Brit jak poleno oblibenec Guy Ritchieho Vinnie Jones prozmenu zase jako zabijak. Takze pokud se chcete vyplachnout poradnym asijskym uletem se spoustou znamych hercu tak smele do toho. What is your function in life_? ()

Lama.Lama

Nekonečně lahodná absurdita v kombinaci s geniálním OST tvoří tenhle jedinečný filmový zážitek. "What's your function in life?" ()

ledzepfan

Prvotřídní absurd humor extrakt-aneb-Zábavný, vtipný, upřímný, vizuálně vypiplaný, herecky vymazlený, režijně supernápaditý film, který není jen přehlídkou trhlých situací a barvitých obrazů ale nese i jistou myšlenkovou konstrukci(teda, já jsem jí tam zaznamenal :) )=Paráda!! ()