1. Mladý muž snažící se zabít svou manželku. Ta bohužel po každém „úspěšném pokusu“ opět vylézá z hrobu upgradovaná o jinou bojovou schopnost a ubohému chudákovi namlátí.
2. Přehnaně sebevědomá kreativní ředitelka reklamní agentury, vymýšlející jednu nesmyslnou reklamu za druhou, s chorobnou závislostí na svém diktafonu.
3. Harmonická rodinka. Tatínek sehnal lístky na představení známého hypnotizéra. Ten jej v rámci své show přesvědčí, že je pták, bohužel už ale nemá možnost jej odhypnotizovat. Celá rodina si tak musí zvykat na to, že jejich otec kvoká a chce létat.
4. Tři zlodějíčci, z nichž dva odhalují city, které pro ně byly vždycky tabu.
5. Zabiják z Londýna, jehož nejdůležitějším posláním je zjistit vaši funkci v životě, a jeho překladatel. Potřebujete nechat zabít otravného hypnotizéra či svou manželku? Pak neváhejte a obraťte se na ně. Usmlouvaná cena vyhovuje každému.
A že to nedává smysl? Počkejte, až se všechny části příběhu propojí. (Natascha)

Javad

Pre mňa zatiaľ divácky najznesiteľnejšia a najzábavnejšia japonská podivnosť akú som videl. Super geniálne! 100% ()

Monoxid

Náhodou jsem se celkem dobře bavila! No, tolik vína a popcornu najednou jsem neskonzumovala ani nepamatuju, ale rozhodně zprostředkovaného zážitku nelituju. Asi tak po půl hodině jsem vzdala úvahy nad tím, do jakého žánru by mělo tohle dílo spadat, po hodině jsem vzdala úvahy nad tím, jací lidi se na tohle můžou koukat. Vzápětí i úvahy o tom, jací lidé mohou takové úchylárny tvořit. Kdybych někdy podlehla pokušení nad tím začít znovu uvažovat, nejspíš mi praskne hlava. Řekla bych: „Sayonara, japonské úchylárny!“, ale vím, že zanedlouho neodolám pokušení a zas se na nějakou podívám : / ()

hanagi

Rozhodně zajímavá a originální "ujetina", která u mě bohužel naráží na poněkud odlišný smysl pro humor. To, čím mě tento film dostal, je až psychedelická a všemi barvami hýřící výtvarná stylizace a morbidní černohumorná povídka o manželce, kterou nelze zabít! ()

VasaX

Ze začátku jsem k tomuto japonskému počinu přistupoval velice skepticky. Avšak příběh o několika bizardně-mysteriózních dějových liniích, které se navzájem lehce proplétají, každý s hlubší myšlenkou a "životním moudrem" (viz. komentář od PiranianRose na www.imdb.com, který po shlédnutí filmu doporučuji určitě přečíst), mě naprosto strhnul. Japonský ekvivalent Andersonovy Magnolie, pro některé diváky ne-li lepší. Filmu, kde po závěrečných titulcích zůstanu sedět a zírat ve stylu "Cože?", nemohu dát jinak, než *****. ()

Saku

Existuji filmy, kde dej nehraje velkou roli, kdy proste sedite, nechate se unaset vizualni strankou, ktera jde ruku v ruce s hudebnim doprovodem...obsah uz neni dulezity. Po vsech tech "coze?" behem promitani si muzete pustit fantazii na spacir a dohadovat se s ostatnimi "jak?" a "proc?" - a verte ze vam to bude trhat koutky :))) 9/10. ()

zaseprd

Film prošpikovaný absurditama toho nejvyššího kalibru, na který jsem čuměl s otevřenou pusou od první minuty. Kontrast střelených šikmooček s "crazy killerem" Vinnie Jonesem a jeho větou posílající japončíky do kytek "what´s your function in life?" je více než zábavný. ()

Brain-D

Hodně zvláštní komedie s hodně zvláštními příběhy. Vizuálně moc pěkné. Vraždíci manželka byla fakt moc pěkná a vánoční výzdobu udělala takovou, že jsem fakt kulil oči. Vinnie Jones byl taky nezapomenutelnej ""What is YOUR function in life?" ()

Redi

:D Dlouho jsem se tak nenachlámal. Z žánru bych smazal horor a romantika, pač nic takového se tam nekoná. Dvě hoďky uběhly jak voda...Vinnie Jones v japan filmu potěšil... Možná by to chtělo z pěti příběhů zkrátit na tři...nebo delší stopáž..., aby měli postavy a samotné příběhy více prostoru. Z konce jsem nemohl ...:D Story no.1 ''Immortal woman'' is the best. ()

VanTom

Pět příběhů, vzájemně se ovlivňujících a propojujících. Jednoduše takoví japonští Knoflíkáři, kterýžto snímek mi Survive Style 5+ připomínal asi úplně nejvíc, protože hrdinové nejsou zrovna normální lidé (a ještě Podfu(c)k, ten hlavně kvůli účasti superdrsného Vinnieho Jonese). Celkově hodně moc ujeté a přehnané, ne vše dostatečně vypointované, na druhou stranu občas velmi vtipné a zábavné, se skvěle použitou hudbou. ()

Looser

Je to hodně velkej úlet, nicméně snaha o kult poněkud překročila formu a výsledek. Jeden možná dva příběhu jsou ok, ale zbytek je spíš odpad než kult. ()

BMAJTZ

Scenarista si asi slehnul hortice protoze opravdu nevim na cem by musel jet aby vymyslel takovouhle silenost. A reziser ten v tom jede s nim protoze jak to pojal je proste neuveritelne. Nic originalnejsiho jsem opravdu dlouho nevidel ale je to koneckoncu opravdu vyborne. Nejlepsi je ale pribeh prvni o neustale vrazdicim manzelovi ten je neskutecny primo. A potom dvojka zabijaku ta me dostavala hned jako druha. A zaver? No o tom muzu rici opravdu cokoli jenom ne to ze jsem cekal neco takoveho. Suma sumarum genialni silenost. So , what is your function in life? ()

Circumscriptor

"What is your function in life?" Rozhodne jeden z najlepších filmov, aké som kedy videl; nespomínam si, kedy naposledy vo mne nejaký kinematografický počin tak veľmi zarezonoval. Audiovizálne totálne neusporiadaný vytripovaný surrealistický bizár, no významovo je to nepochybne úžasne veľkolepá vec s obrovským konceptuálnym a intelektuálnym presahom (nie som si istý, o aký presah sa tu konkrétne jedná, no som si stopercentne istý tým, že tu nejaký jestvuje). Je veľká škoda, že sa mi tento film zatiaľ nepodarilo zohnať v nejakej lepšej verzii, než vo forme nekvalitného DVD-ripu so španielskymi titulkami, ktorým nerozumiem, no jeho veľkou výhodou je práve primárne obrazová a zvuková nositeľnosť deja a oslabené dialógy (aj bez rozumenia dialógom dokáže divák totiž pochopiť, o čo tam ide a navyše sa môže spoľahnúť aj na pár replík Vinnieho Jonesa, ktorý vystupuje výhradne v angličtine). Nuž, a keď chcete porozumieť, Survive Style 5+ je úžasný dôvod pre to, naučiť sa buď španielsky, alebo japonsky :)) ()

JamesSi

Znáte ten pocit, když zabijete svou ženu a... vydržte, nikam neodcházejte! Ještě jsem neskončil. Znáte ten pocit, když zabijete svou ženu a když se vrátíte domů tak vám tam stojí s připravenou večeří? A co když vašeho papánka přemnění telepat na kuřátko? Taky váš zabiják z Londýna nemluví japonsky? A taky se do vás zamiloval vás zlodějský bezzubý kamarád? Jestli tyto pocity znáte - tak je film, který naprosto vystihuje váš život. Ve dvouch jednoduše poživatelných CD dostanete jízdu vašeho života od skvělého režiséra, který už nikdy pak žádný film nenatočil (Gene, vrať se, potřebujeme tě). SS5+ je směsice příběhů, která se postupně spojuje v jakýsi skvělý masokombinát, který potěší každého jedlíka. Láska je láska, a moje láska je k tomuto filmu, slípky! Ňami. ()

kchaja

Podobně jako jiné východní snímky na mě tento působil kýčovitě. Ale na rozdíl od ostatních filmů, mi přišlo že Survive Style byl postavený na kýči i po obsahové stránce. Ale ne tím způsobem, že by ztratil originalitu, ale tím že bral kýč jako východisko jednání postav. Postavy byly také ovlivněny tímto paradoxem - vytvořit nové dílo, které působí přínosně ale při bližším zkoumání samo o sobě nic nevyjadřuje. Abych byl konkrétnější - k prvnímu příběhu - jsme vrhnuti do děje, kdy manžel zabil svojí manželku. Nevíme o jeho motivaci nic, ale přesto to udělal. Po zakopání pozůstatků se dostáváme do jeho doupěte - ryzí příklad díla člověka, který je posedlý tvorbou. Ale tvorbou která nemá hlubší smysl a ta podle mě musí vyústit v kýč. A toto vypadalo jako hlavní motor života tohoto umělce. Jak tedy musí takový člověk žít? Jaká je jeho funkce v životě? :) Další příběh je také o tvůrci / tvůrkyni kýče. Tentokrát má ale přímo v popisu práce vymýšlet nesouvislé a hlavně vtipné díla. Je ale natolik zahlcena tímto posláním, že zapomíná na jiné hodnoty. Třetí příběh, nehledě na to jak nechutně na mě působil, byl ale přímo o "uživatelích" tohoto směru. Natolik zahlcení tím, co se očekává od jejich povolání že jim nezbýval čas na sebe samotné. A nyní bych přeskočil čtvrtý příběh a pustil se hned do ptačího muže. Ten byl podle mě obsahově nejzajímavější, i když také plný klišé. V celém kontext ale působí tak, že se snažil vyjádřit, jak je společností vnímaný člověk, který se vychýlí z těchto standardů. A nakonec čtvrtý příběh, který snad svojí otázkou "What's your function in life" všechny příběhy spojuje. Samozřejmě že tento film je zajímavý hlavně pro formu a efekt, takže si sám říkám, jestli není blbost v tom hledat takovéto hlubší smysly. Ale celkově to na mě působilo velice rozporuplně ... Jaký by byl smysl života tvůrců, pokud by natáčely filmy jenom pro efekt ;) ()

_ksilt

Vizuelni ulet bezpochyby misty az prehnany, pochutnal sem si, ale nekdy ve 2/3 filmu jsem prestal byt prekvapovan a koukal jiz na okoukane, alespon ten soundtrack me vzdy v kresle probouzel a zaverecna cover verze I Will Survive od Glorie Gaynor byla uz jen povestnou tresnickou na ohlodanem dortu :-) Fajn. ()