1. Mladý muž snažící se zabít svou manželku. Ta bohužel po každém „úspěšném pokusu“ opět vylézá z hrobu upgradovaná o jinou bojovou schopnost a ubohému chudákovi namlátí.
2. Přehnaně sebevědomá kreativní ředitelka reklamní agentury, vymýšlející jednu nesmyslnou reklamu za druhou, s chorobnou závislostí na svém diktafonu.
3. Harmonická rodinka. Tatínek sehnal lístky na představení známého hypnotizéra. Ten jej v rámci své show přesvědčí, že je pták, bohužel už ale nemá možnost jej odhypnotizovat. Celá rodina si tak musí zvykat na to, že jejich otec kvoká a chce létat.
4. Tři zlodějíčci, z nichž dva odhalují city, které pro ně byly vždycky tabu.
5. Zabiják z Londýna, jehož nejdůležitějším posláním je zjistit vaši funkci v životě, a jeho překladatel. Potřebujete nechat zabít otravného hypnotizéra či svou manželku? Pak neváhejte a obraťte se na ně. Usmlouvaná cena vyhovuje každému.
A že to nedává smysl? Počkejte, až se všechny části příběhu propojí. (Natascha)

Korbitch

O horor se opravdu nejedná. Je to spíš mysteriózní komedie s prvky romantiky a dramatu. Až na jeden, všechny příběhy vyřešeny. Ten jeden mi prostě přišel nedotažený do konce, možná proto, že byl nejnezajímavější. Proto jen ****. Hovgh. ()

Soundtrack

Dneska jsem si konečně našel čas na tenhle film, který mi na harddisku už dost dlouho hnil. Ačkoliv se to nemusí zdát, film je hlavně komedie, proč chybí na všech databázích ve výpisu žánrů je mi záhadou. Příběhy jsou mezi sebou proplétány ve stylu americké Magnolie nebo třeba nového Atlasu mraků, čili přesně tak, jak to mám rád. Dost mě překvapila účast Vinnieho Jonese, který si zahrál nájemného vraha a dovolím si říct, že právě díky němu považuju 5. příběh za úplně nejlepší a nejvtipnější .. ()

Naslund

Kamarád to vzdal v polovině a ani se mu moc nedivím. I na mě první půlka nezapůsobila tak dobře, abych se vrhl na druhou. Ona taky spousta divných příběhů v art provedení nejsou zrovna třešnička na dortu pro ty, kdo chtějí akci a romantiku. Ale druhá polovina, když se to tak všechno propojuje, už stojí za to. Každopádně věřím, že zábavnější je si obsah filmu, než ho vidět. Nejvíc se mi líbila ta linie se supernásilnou nesmrtelnou ženou. Trošku jsem ji i hlavnímu hrdinovi záviděl. Sice by mě stála život, ale pro něco člověk zemřít musí. ()

gojackill

Originální film se zajímavou vizuální stránkou, zábavnou hudbou a překrásnou Reikou Hashimoto. Je to film, který těží z absurdity, ale ta je tak mělká, že u mě vůbec nezafungovala. Nejlepší a jediná zábavná hláška filmu je ,,What is your function in your life." Zasmál jsem se ještě teatrálnímu hypnotizérovi a zbytek jsem se hodně nudil. Linie tří zlodějíčků a ta o tátovi-kuřeti mě vyloženě štvala.... Vzhledem k tomu, že to v závěru nijak nezapadne a člověk neví jestli si z toho má NĚCO do života vzít, poučit se a nebo se jen zasmát, tak se nemohu ubránit dojmu, že je to jako pohádka O pejskovi, kočičce a dortu. Oni taky dali do dortu co jim pod ruku přišlo stejně jako scénárista napsal na papír co mu na mysli vytanulo. Být to jen drama o manželském páru díval bych se na to s chutí. Je to ptákovina a dávám tři....... ()

topi

Perfektní snímek vymazlený téměř k dokonalosti. Nádherný je vizuál, zejména v domě u chlápka, který se marně pokouší zabít svoji ženu. Ty barvy, rekvizity - nádhera! Parádní je i sountrack, ktererej neskutečně tepe! Výborný propojení všech příběhů ja fakt pecka a někdy dovedená až ad absurdum! Známí herci jsou zárukou kvality, stejně jako role zabijáka Vinnieho Jonese. Film mě od začátku polapil a nepustil moji pozornost až do konce. Super! ()

italka63

Jdu bez milosti do plných, tohle dílko je nášup originality, drsně černého humoru, závislosti ale vlastně také mnoha způsobů lásky. Neuvěřitelný vizuál perfektně nasnímaný, v tomhle barvitém domě bych chtěla učinit exkurzi. Všichni herci byli skvělí a rejža je skvěle trhlý. Super. ()

YURAyura

9/10 Pro me docela rehabilitace asijskeho filmu posledni doby. Stylyzace je to sice odpudiva - ty interiery vypadaji odpudive stejne jako kterykoli trendy casopis, ktery se lidem z panelaku snazi nastinit, jak si maji svuj pribytek upravit - takovou barevnost by si nechal udelat snad jenom Sobotka po predvolebnim knokautu. Jinak ale svezi vanek invence. Tedy az na zde nekolikrat trapne opakovanou vetu what´s your function in life? co drti Vinnie mezi zuby pri jakemkoli setkani se sikmikem. Palec vzhuru! ()

Toshiro

Šílený japonský film, kde absurdita čeká za každým rohem. Dost se mi líbilo výrazné a hravé zpracování interiérů a taky práce s barvou a vzorem naprosto na všem. Dalším plusem je chytlavá hudba. Děj je sice na první pohled šílený, ale postupně začne nabývat smyslu. No a smál sem se snad celej film :). ()

dawe04

Vesměs jednoduché a ničím zajímavé zápletky, které jsou jen mizivě propojené, což by ani tak nevadilo, kdyby někam vedly a byly zajímavé. Výtvarné zpracování i hudba rozhodně plus, celé to ale spíše připomíná nádhernou krabici, ve které je ještě nádhernější krabice a tak dále, dokud vám nezbyde prázdno a hromada nádherných, již viděných krabic... ()

JohnMiller

Japonská Tarantinovka. Film zo všetkými prvkami ktoré toto mnou vymyslené spojenie môže obsahovať. Ide o bizarný sled príbehov ktoré sa jemne prelínajú. Príbehy sú plné štýlových dialógov, majú obrovský počet ojedinelých a zaujímavých charakterov, zvraty kde sa divák pozastaví nad duševným zdravým tvorcov a vizuálna stránka tiež nie je na zahodenie. Jediné čo mi nesedelo bol viac menej nedokončený záver. Akoby už tvorca nevedel čo z rozohratou hrou, tak ju radšej predčasne ukončil, a mal som pocit, že to malo miestami až neobvykle zbytočne neznesiteľnú festivalovú atmosféru akoby to nakrúcal nejaký filmový študent. Nie že by mi to prekážalo vždy ale sem sa to nehodilo. ()

hunty

Narozdíl od většiny jiných povídkových filmů, tento funguje výborně, každá část má co nabídnout a zabaví neuvěřitelnou netradičností, známou jenom z Japonska. Plusem je i propojení příběhů, které vše pěkně zaceluje. ()

wipeout

Štýlová pochúťka doplácajúca na vlastnú receptúru. Lebo napriek všetkej tej cool absurdnosti a iracionalite, neprekročil prah na ceste ku kultovému snímku, naopak spadla a zostala ležať na zemi. Niekedy jednoducho pri honbe za originalitou a pestrofarebnosťou sa necháme až príliš uniesť. Ale treba uznať, že predstavivosti sa tu naozaj medze nekládli a mohli sa tvorcovia vyhrajkať dosýtosti. Jednoznačne najlepšia ministory bola "vraždiaci manželský pár". Keď sa chcete štýlovo zasmiať a nevadí vám, že to nebude mať ani hlavu ani petu ste na správnom mieste na tú jedinečnú cool experience. 3,5* ()

dee-key

Omlouvám se všem, prosím odpusťte. Tento film šel naprosto mimo mě. Ani jsem ho nedokoukal, jak mě nebavil! To se moc často nestává. Sice jsou to zajímavé nápady a originální, ale absolutně nekoukatelné, minimálně pro mě. ()

stuntmanMIKE

jeden z najsialenejsich a najvtipnejsich filmov ake som kedy videl... ak sa kazdy aspon trosku nezasmeje pri tomto filme tak potom What is your funkcion in life ? :) ()

kagemush

To se zase jednou architekti a výtvarníci vyřádili!-- Je tobře ,že i vJaponsku si všimli Vinnie Jonese a jeho vražednýho kukuče,-škoda jen že ta jeho role se omezila na dělání přitroublejch nařvanejch ksichtů. ()

MartinNDL

Jedná se o velmi pestrý černohumorný film. Pět vzájemně se propojujících příhod Vás bude bombardovat velmi bizarní zábavou. Pokud máte rádi originální kousky, možná se do filmu trefíte, možná si budete připadat jako proměněný v ptáka. Ale v každém případě, jaký je Váš smysl života? ()

honajz2

Zde přidané žánry hodně matou (teď jsem ale koukal a přesně takhle to je i na IMDB...), protože mysteriózní tohle rozhodně není, thriller a romantické jak v jakém příběhu a jen maličko a o fantasy by to platilo asi stejně. Tohle je totiž hlavně KOMEDIE, dost absurdní komedie, o pěti stejně tak absurdních příbězích, které se postupem času různě prolínají a dokonce z některých vyleze i nějaká ta myšlenka (která je sice divně podaná, ale takhle už to Japonci holt mají). Zpočátku jsem na to čuměl strašně zmateně a nechápal jsem, co to vlastně sleduje a navíc jsem byl ještě ovlivněn zdejšími žánry, takže jsem nějakou dobu i čekal na to, kdy se to konečně rozjede, ale že je to komedie jsem naštěstí pochopil dost rychle a ve finále mi to pak bohatě stačilo. Odněkud někam to šlo, zajímavých bizarních nápadů to mělo hodně, vizuál je taky hodně nápaditý (a připomněl mi dokonce Wese Andersona, ale takového učesanějšího a lepšího v tom, že ví, jak ho využít a kde je ta míra, kdy by všeho bylo moc a začalo to působit spíš pseudoumělecky), bavil jsem se u toho docela dobře a i když bych dokázal jednotlivé příběhy rozlišit mezi lepší a slabší, určitě jsem si v každém našel něco, co se mi na něm osobně dost líbilo. Jen teda škoda, že příběhu tří zlodějů se to moc nevěnuje a postupně mizí, aby se pak v závěru mohl vrátit a předvést to nejočekávanější, co nabízel a že příběh té ředitelky reklamní agentury nikam nevygraduje - a tady mě to mrzí obzvlášť, protože její příběh plný šílených reklam, které nikdo nechce realizovat, mě bavil možná nejvíc, včetně ukázek, jak si ty své nápady představuje :D Ale jak už jsem psal, žádný z příběhů nešel vyloženě mimo mě a celkově z toho mám hodně dobré dojmy a zdařilé absurdní komedie já zbožňuji, takže za mě velká spokojenost :-) 4* ()

dezorz

najviac mozu dobremu filmu poskidt prilisne ocakvania. o Survive Style 5+ sa vsade pisu same pochvaly. je to film naozaj zaujimavy,je v nom par naozaj skvelych a netradicnych napadov, ale to je tak vsetko. skor ako jeden film je to subor niekolkych poviedok, ktore pre reziserovu volbu nevidime kazdu zvlast, ale prepletene spolu. ()