Zrození naděje

(neoficiální název)
  • Velká Británie Born of Hope

BORN OF HOPE je fanouškovský film, volně šířitelný na internetu. Vypráví příběh Arathorna a Gilraen, rodičů Aragorna. Ve filmu potkáme také malého Aragorna, elfí bratry Elladana a Elrohira, nebo jeskynního trola. Zajímavostí je, že se na vzniku podíleli členové Weta Workshop, studia, které pracovalo na PÁNOVI PRSTENŮ a nyní bude pracovat na HOBITOVI. Podobným filmem je i HON NA GLUMA. (Kwandar)

dr.fish

Síla legendy je meč o dvou stranách. Pokud se natočí alespoň trochu slušný film, síla Pána prstenů už tomu dodá patřičný dozvuk. Pokud se ale šlápne vedle, pád do propasti je pak daleko daleko hlubší. Arathornův příběh zachránila jednak zdařilá (vykradená) hudba a pak přidržení se reálií Jacksonova filmu. Je samozřejmě znát, že vše je levnější a "lacinější", ale příběhu to kupodivu zas až tak neubírá na síle. Pro fanoušky filmu to bude určitě fajn překvapení při čekání na Hobita a ti ostatní- těm to zase bude úplně fuk...75% ()

lennyd

Jedna vesnice po druhé jsou likvidovány pod nájezdy skřetů - z jedné takové se jen tak tak zachrání mladá Gilraen se svými rodiči. I na útěku jsou ale skřety pronásledováni, a když už to s nimi nevypadá moc dobře, jsou naštěstí zachráněni skupinou Dúnadanů pod vedením Arathorna (Christopher Dane), syna Aradorova a dědice Isildorova. I v těchto temných dobách ale kvete láska, a i když královská linie visí na vlásku, naděje bude zachována ve spojení Arathorna s Gilraen a v jejich synovi - Aragornovi ... Pán Prstenů, ať již jako kniha nebo jako film, patří k mým nejoblíbenějším dílům vůbec - Tolkienovi se podařilo vytvořit dokonalý svět, ze kterého je stále kde čerpat. Tento film natočila skupina fanoušků v kulisách z Pána prstenů (samozřejmě za vydatné pomoci Weta Workshop) - což je samo o sobě již polovinou úspěchu. Sice je chvilkama znát mizivý rozpočet, ale od doby, co jsem viděl Tolkienova Hobita v divadle, tak jsem si jistý, že celá Středozem jde v pohodě ztvárnit i na dětském pískovišti. Co bych ale filmu vytkl je trochu plytký příběh (ono když je jasné, že Aragorn musí přežít, tak je těžko co vymýšlet) a taktéž někteří herci mi dvakrát nesedli (třeba paní Gilraen, že ano). Každopádně je ale skvělé, že takovéto filmy vznikají - aspoň člověk dokáže nějak překlenout to tíživé období mezi posledním Pánem Prstenů a očekávaným Hobitem... ()

VanTom

Dějově rozhodně lepší a zajímavější než Hunt for Gollum, zpracováním zase o trochu horší. Přesto stále platí, že na poměry amatérské / fanouškovské scény se jedná o mimořádně zdařilé dílko. ()

venalce

Stravitelnější než Hunt for Gollum, alespoň pro mě. Občas trochu překombinované, ale oceňuji snahu udělat to víc po svém, než jen tupě kopírovat styl, jakým byl natočený Pán prstenů. Bylo to krásně středověké, spíš převyprávěná pověst než fantasy, ale přesto zahřála u srdce přítomností známých jmen i postav. ()

MiGi87

Jako třeba v případě Hunt for Gollum, poměr cena-výkon je základním měřítkem kvality fanouškovských amatérských filmů tohoto střihu. Tenhle je hezky udělaný, pokrývá dosud nezfilmovaný zajímavý úsek příběhu a za to si zcela právem vysluhuje 4 hvězdičky. Největší minus ve zpracování je, že Arador, a většinou i Arathorn, úzkostlivě lpějí na nošení koruny, a to často, i cestou do terénu za skřety - vypadá to velmi divně. Ale celkově výborný dojem! ()

lskala

Je neuvěřitelné, co se dá natočit prakticky bez peněz! BORN OF HOPE je asi 100x kvalitnější fanouškovský film, než Hon na Gluma. Film má atmosféru, herecké výkony jsou kvalitní, scénář je vydařený a hudební doprovod je bezchybný! Dokonce i paní Režisérka odvedla kus dobré práce. Hodnotím ho maximálním počtem hvězdiček, protože tohle dílo, hravě strčí do kapsy, spousty filmových slátanin s milionovými rozpočty!!! Kdyby to šlo, přidal bych šestou hvězdičku za nadšení pro Tolkienovo dílo! 5***** ()

DeLaMorte

Další amatérská výprava do středozemě nám odvypráví starý příběh o setkání Arathorna a Gilraen,kteří přivedli na svět Aragorna.Příběh vypráví o statečnosti hraničářů jejich životě a jechi prvotnímy problémy s nájezdy skřetů.Výborná a za zmínku stojí akční stránka filmu hlavně tedy pak ona konečná obrana vesnice.Občas film působí zdlouhavě,ale tvůrci nás chtěli co nejvíce seznámit s historiií středozemě.Výborně natočené až se mi nechtělo věřit že jde o amatérský fanfilm.Hudba střih i dokonce herecké umění je opravdu na hranici profesionální úrovně-někteří profesionální režiséři by si měli brát velký příklad jak se dělá film.Hodnotím na plný počet právě s nadhledem že se jedná o fanfilm. ()

danca044

Od první se minuty se mi film nezdál, ale pořád jsem si říkala, dej mu šanci, dej mu šanci. Tak jsem se tedy koukala dál a to byla chyba. Film je příšerně natočený, herci jsou nepřesvědčiví a celé se mi to zdá jako špatný vtip. Pokud se tvůrci snažili dosáhnout úspěchu jako Pán prstenů, nepovedlo se jim to. ()

Zagros

Film nelze srovnávat s trilogií Pána Prstenů, bohužel ubránit se srovnání na druhou stranu nejde. Na amatérský film je to výborné po všech stránkách a zaslouží si maximální hodnocení. Nicméně pořád jde jen o amatérský film, který nesahá trilogii ani po kotníky. Není to špatně, naopak je to vzhledem k rozpočtu logické. Udělit maximální hodnocení by ale bylo nespravedlivé. Tři hvězdy budou akorát. ()

fantasmic

Musím vzdať hold tvorcom a všetkým čo sa podieľali na realizácii tohto amatérskeho filmu. Neviem kde zobrali peniaze na výrobu, efekty a masky, ale každému kto si pozrie Born of hope je jasné, že to robili skutočný fanúšikovia Pána prsteňov. ()

sona123

Nostalgie někdy není dobrý přítel. Ač nejsem fanatický příznivec LOTR, přesto jsem si chtěla zavzpomínat, pobavit se, odpočinout....dostalo se mi tragického odpadu, který tedy podle mého poctu dílu nevzdává. Nízkorozpočtovost až uráží, většina děje je odvyprávěna s pozadím na sníh, les a tak. Pak jsou tu asi dvě bitvy se skřety, kteří mají halloweenské masky. Ty kecy mezi, to není ani vata. Herecké výkony, o tom je až neslušné mluvit. Vždyž ta Graelin ani neměla pořádnou paruku! Zato tu bylo hodně tanečků ochotnického sboru, ale podívat se na vesnickou veselici by bylo asi mnohem přínosnější, než to, co nám zde vnucují. No, ale šlo se tomu zasmát, takže budiž. ()

Luukec

Pravděpodobně použili stejnej komparz jako filmy ze série Pán prstenů.. ale to je asi tak všechno, škoda že nepoužili i stejného režiséra a scénáristu, protože ta béčkovost z toho uplně kapala.. ()

Saur.us

Vyjímečný fanouškovský nezávislák, který sice občas vypadá jako nějaké dražší porno typu Lady of the Rings, nadruhou stranu je zase chvílema mnohem lepší než třeba takový kinofilm jakým je Kněžna Libuše. Herce nekomentuji. Snad jediná role, která stojí za zmíňku je Kate Madison v roli Elgarain, kterou bych si dokázal představit klidně i v něčem profesionálnějším. Beru v úvahu to, že je to fan movie a přidávám hvězdičku navíc. ()

Brusíček

Mám radost že tento film vznikl, a jsem udiven jeho vysokou kvalitou. Příběh provází skvělá hudba, a nadšení těchto amatérských herců je více než zjevné, bylo to velice živé a pulsující, ani bych nevěřil že po Pánu Prstenů je možné takhle navázat na Tolkienův svět, a dozvědět se tímto způsobem více o Aragornových předcích. Protože tohle dílo nevzniklo pro peníze, ale z pouhého nadšení, tak hodnotím 95%. ()

Meiers

Míra patosu a vznešených kidů přesáhla únosnou míru, nemluvě o skutečnosti, že to v podstatě nijak nerozšířilo legendu o středozemi, postrádalo děj a herecké výkony byly více než úsměvné. ()