Bláznivá dovolená v Las Vegas

Dovolenka v Las Vegas

Komedie

USA, 1997, 93 min

• Martin741

Uz dlhodobo tvrdim, ze trilogia o Gryswoldovcoch mala koncit roku 1989 filmom Vanocni Prazdniny 1989. Tabarnaszial niekoho napadlo natocil pokracovanie. Scenar tento film snad ani nema, skor je to len bud napisane na hajzlovom papieri /z druhej strany pouzitom klasickym sposobom/ alebo len par nesuvislych viet, pozliepanych ledva na akomsi zdrape papiera. No nic, humor nefunguje, Chase /Blazniva Dovolena 1983, Vanocni Prazdniny 1989/ je jednak pribraty a jednak nevladze /to je v pohode/ ale co je horsie, ani sa nesnazi o humor. Beverly D´angelo /taktiez Blazniva dovolena 1983, Vanocni Prazdniny 1989/ sice stale krasna, ale ani ona, ani Randy Quaid nedokazali film potiahnut do priemeru. Tinedzeri su matni a nevyrazni : 20 %(16.7.2016)

Vše opět nejlépe táhl smolař Chevy Chase alias Clark. Jinak typicky absurdní, ujeté, ale zásadně oproti minulým dílům utlumené v typu humoru. Kromě starého obsazení si změnou prošly víceméně jen děcka, kdy Audrey konečně nevypadá jako oteklý ježek, ale naopak zatraceně k světu. Byla to fajn, zábavná, sympatická jízda, která pěkně a s úctou uzavírá základní trilogii (vč. vánočního dílu, tedy neoficiálně tetralogii). 70%(20.3.2018)

• JohnnyD

Katastrofa, najhorší diel série. K smrti nevtipný a bez čara predošlých dielov. Herecké výkony sú občas skutočne mizerné a akoby sa herci nudili a chceli čo najskôr vypadnúť z pľacu. A to platí aj o Chaseovi i o Quaidovi! Takýto pohreb si Clark Griswold, niekdajšia ukážková satira bežného Američana, nezaslúžil. Malo to skončil geniálnou trojkou.(24.3.2007)

Myslím si, že návrat rodinky Griswoldových sa nemohol vydariť lepšie a pre zmenu nás tentokrát zaviedli do neónového mesta Las Vegas, kde ich bláznivé scénky a hlavne Clark, ktorý sa zúfalo snaží získať späť prehraté peniaze, sú opäť zábavné ako ich staršie bláznivé dovolenky. Grizwoldovcov mám veľmi rád, myslím že existujú asi 4 časti a nebol by som proti, keby sa aj po rokoch rodinka vybrala na výlet opäť.(19.1.2015)

OK, vstupovat do téže řeky počtvrté je asi obecně chyba, tady se ale o žádný extrémní průšvih nejedná. Vtipy jsou slabší, atmosféra obecně vyčerpanější (8 let po posledním dílu? Diví se někdo?) a rozhodně nelze tento film doporučit tak jako jedničku nebo trojku, přesto jako pohodovka na odpoledne tento film uspěje.(22.2.2009)

• - Některé scény byly natočeny v domově zpěváka Wayne Newtona, který si ve filmu také zahrál. (Terva)

• - Ve scéně, kdy Clark (Chevy Chase) ručkuje u přehrady na drátě elektrického vedení, je z horního pohledu zřetelně vidět podpůrné lano, na kterém stojí, v následujícím bočním záběru už vidět není.. (Nocturno culto)

• - Autá, ktoré Rusty vo Vegas vyhral, boli: Ford Mustang Convertible (1996), Hummer H1 (1996), Ford Aspire (1996) a Dodge Viper RT/10 (1996). (m.a.t.o.)