Bláznivá dovolená v Las Vegas

Vegas Vacation

Dovolenka v Las Vegas

Komedie

USA, 1997, 93 min

Myslím si, že návrat rodinky Griswoldových sa nemohol vydariť lepšie a pre zmenu nás tentokrát zaviedli do neónového mesta Las Vegas, kde ich bláznivé scénky a hlavne Clark, ktorý sa zúfalo snaží získať späť prehraté peniaze, sú opäť zábavné ako ich staršie bláznivé dovolenky. Grizwoldovcov mám veľmi rád, myslím že existujú asi 4 časti a nebol by som proti, keby sa aj po rokoch rodinka vybrala na výlet opäť.(19.1.2015)

Čtvrté pokračování Bláznivé dovolené není zas tak špatné a nese se v podobném duchu. Jen Chevy Chase je už notně přešlý a docela nám přibral, dětičky povyrostly a dovolená se koná v centru zábavy – v Las Vegas. Jde o tradiční bláznivou komedii, která není žádným super dílem, ale určitě dokáže pobavit ty, kdo tento typ mají rádi. Navíc film hlásá, že rodina je nad peníze, nevěra je něco, co se v Americe nenosí a sázení do 21 let je zakázáno. To je celkem slušný poznatek, který zůstane po bláznivé komedii. Čtvrtá (a zatím poslední) dovolená se opravdu povedla.(21.4.2005)

Solídna prácička aj na poštvrté, vôbec to nie je až taký prúser ako som čakal a tak zostanú u mňa Griswoldovci v dobrom. Od začiatku sa to všetko sekne s výmenou starých dobrých neohrabaných detí na tuctové tváričky ako reklamný ťah, hlavne pre pútavosť, ale účel to nesplnilo. Ale postupne som si zvykol a keď nastúpil na scénu Randy Quaid, takmer všetko sa vrátilo späť do starých dobrých koľají. 60%.(2.4.2006)

Když Clark alias Chevy je tak zábavný, úplně stačí jen ty jeho grimasy....mám ho prostě rád, a tak filmu odpustím spoustu fórků, které vyjdou do ztracena, a že je jich zde o dost víc než v minulých dílech....navíc mé hodnocení je ovlivněno nostalgií po místech natáčení včetně Hooverovy přehrady...a bratranec Eddie je sice otravný, ale jedna hláška stojí za to: "Mám doma na zahradě ulitý prachy! Má to ale jeden háček. Zapomněl jsem, kam jsem je zakopal..."(15.8.2014)

Již čtvrté pokračování rodiny Griswoldů, která zasáhla hlavně do mého dětství a byl vlastně první film s Ch. Chasem, co jsem viděl. Dříve jsem se bavil nepřetržitě, dnes při shlédnutí jsem stále spokojený hlavně vtípky, se kterými vystřeluje jako tryskáč bratránek Eddie jako Randy Quaid, který zde dostal větší roli a patřičně si ji užil. Sice se tam objeví trapnější scény, jako například na přehradě, ale v samotném kasíně je to jeden vtípek za druhým a nedokážu si představit jak by to dopadlo, kdyby tam Eddie chyběl. Titulní skladba (je možné ji slyšet i v Bláznivé dovolené do Evropy) se jmenuje Holiday Road od Lindsey Buckingham. --- Nechcete ještě něco k jídlu? Poperu se kdyžtak se psem o bramborovej salát.(14.1.2007)

• - Jedná se o jediný film ze série, který získal rating PG. Předchozí pokračování byla zhodnocena ratingem R a PG-13. (Terva)

• - Jediný film série, ku ktorému nenapísal scenár John Hughes. (m.a.t.o.)

• - Autá, ktoré Rusty vo Vegas vyhral, boli: Ford Mustang Convertible (1996), Hummer H1 (1996), Ford Aspire (1996) a Dodge Viper RT/10 (1996). (m.a.t.o.)