Bláznivá dovolená v Las Vegas

Vegas Vacation

Dovolenka v Las Vegas

Komedie

USA, 1997, 93 min

Ani posledné dovolenkové dobrodružstvo rodiny Griswoldovcov nie je na zahodenie:) Úvodných niekoľko minút síce môže vzbudzovať obvykle oprávnené obavy, že pôjde o nonstop reklamu na Las Vegas, po pár povinných exhibicionistických záberoch centra hazardu sa však rozohrá ďalšia poctivá ,,Griswoldovka“: ako obvykle na čele so spoľahlivým Chevym Chaseom (koľko polocholerických infantilných otcov by sa v ňom poznalo...:) a stále roztomilou Beverly D`Angelo. Kto sa smial pri ich predošlých dobrodružstvách, mal by sa baviť aj teraz:)(23.2.2003)

Již čtvrté pokračování rodiny Griswoldů, která zasáhla hlavně do mého dětství a byl vlastně první film s Ch. Chasem, co jsem viděl. Dříve jsem se bavil nepřetržitě, dnes při shlédnutí jsem stále spokojený hlavně vtípky, se kterými vystřeluje jako tryskáč bratránek Eddie jako Randy Quaid, který zde dostal větší roli a patřičně si ji užil. Sice se tam objeví trapnější scény, jako například na přehradě, ale v samotném kasíně je to jeden vtípek za druhým a nedokážu si představit jak by to dopadlo, kdyby tam Eddie chyběl. Titulní skladba (je možné ji slyšet i v Bláznivé dovolené do Evropy) se jmenuje Holiday Road od Lindsey Buckingham. --- Nechcete ještě něco k jídlu? Poperu se kdyžtak se psem o bramborovej salát.(14.1.2007)

• sssssycak

Laciné, a především velmi zbytečné pokračování jinak skvělé série Vacation. Místo výbuchů smíchů z předchozích dílů mě po celý film provázel trpký pocit, že tento díl už vůbec neměl vzniknout. Nudné, nezáživné pokračování parazitující pouze na úspěchu svých předchůdců. Jako samostatný jedinec by se stěží dostal nad 50%. Za mě velké, velké zklamání.(29.5.2015)

• OG_Swifty

Čtvrtý a poslední díl ze série National Lampoon, který aspoň trochu za něco stojí. Kvalitám prvních dvou dílů je to samozřejmě na hony vzdálený, ale osobně to mám radši než vánoční díl. Jenom škoda, že tam je tolik do očí bijících píčovin (jako např. všechny scény na přehradě). Ale zas tam hraje Wayne Newton :o)(18.7.2016)

Clark Griswold (Chevy Chase) dostal v práci přidáno a tak se rozhodne vzít svou ženu Ellen (Beverly D'Angelo) a svého syna Rustyho (Ethan Embry) a dceru Audrey (Marisol Nichols) na nádhernou rodinnou dovolenou do Las Vegas. Hned od počátku Clarka zajímá hazard, který je s Las Vegas spojený a ani si nevšimne, že to jeho ženu táhne za slavným bavičem, který si ji pozval domů. Audrey zase přičichne k tancování v různých klubech a Rusty na falešnou občanku vyhrává na co jen sáhne. Jen Clarkovi se příliš nedaří a pomalu ale jistě prohrává všechny rodinné úspory. Nakonec mu ale dojde, že neztrácí jen peníze, ale také svou rodinu...Další a zároveň poslední pokračování dovolených rodiny Griswoldový. Nechybí opět pomatený bratranec se svou maringotkou, který z Clarka nespustí oči a ani řada velmi komických situací. Tvůrci si mohli odpustit to Clarkovo nesmyslné lezení po elektrickém vedení, který filmu přidal na trapnosti. Ale jinak jsem se výborně bavil. 65%(26.8.2012)

• - Natáčalo sa počas turistickej sezóny, od polovice júna do konca septembra 1996. (m.a.t.o.)

• - V tomto filmu vidíme bratrance Eddieho (Randy Quaid), že byl plavat předtím, než přijde za Clarkem (Chevy Chase) do kasina. Přestože ve filmu Vánoční prázdniny (1989) Clarkovi řekl, že neumí plavat. (10milda)

• - Jediný film série, ku ktorému nenapísal scenár John Hughes. (m.a.t.o.)