Bláznivá dovolená v Las Vegas

Vegas Vacation

Dovolenka v Las Vegas

Komedie

USA, 1997, 93 min

Myslím si, že návrat rodinky Griswoldových sa nemohol vydariť lepšie a pre zmenu nás tentokrát zaviedli do neónového mesta Las Vegas, kde ich bláznivé scénky a hlavne Clark, ktorý sa zúfalo snaží získať späť prehraté peniaze, sú opäť zábavné ako ich staršie bláznivé dovolenky. Grizwoldovcov mám veľmi rád, myslím že existujú asi 4 časti a nebol by som proti, keby sa aj po rokoch rodinka vybrala na výlet opäť.(19.1.2015)

• JohnnyD

Katastrofa, najhorší diel série. K smrti nevtipný a bez čara predošlých dielov. Herecké výkony sú občas skutočne mizerné a akoby sa herci nudili a chceli čo najskôr vypadnúť z pľacu. A to platí aj o Chaseovi i o Quaidovi! Takýto pohreb si Clark Griswold, niekdajšia ukážková satira bežného Američana, nezaslúžil. Malo to skončil geniálnou trojkou.(24.3.2007)

Ani posledné dovolenkové dobrodružstvo rodiny Griswoldovcov nie je na zahodenie:) Úvodných niekoľko minút síce môže vzbudzovať obvykle oprávnené obavy, že pôjde o nonstop reklamu na Las Vegas, po pár povinných exhibicionistických záberoch centra hazardu sa však rozohrá ďalšia poctivá ,,Griswoldovka“: ako obvykle na čele so spoľahlivým Chevym Chaseom (koľko polocholerických infantilných otcov by sa v ňom poznalo...:) a stále roztomilou Beverly D`Angelo. Kto sa smial pri ich predošlých dobrodružstvách, mal by sa baviť aj teraz:)(23.2.2003)

Solídna prácička aj na poštvrté, vôbec to nie je až taký prúser ako som čakal a tak zostanú u mňa Griswoldovci v dobrom. Od začiatku sa to všetko sekne s výmenou starých dobrých neohrabaných detí na tuctové tváričky ako reklamný ťah, hlavne pre pútavosť, ale účel to nesplnilo. Ale postupne som si zvykol a keď nastúpil na scénu Randy Quaid, takmer všetko sa vrátilo späť do starých dobrých koľají. 60%.(2.4.2006)

• Martin741

Uz dlhodobo tvrdim, ze trilogia o Gryswoldovcoch mala koncit roku 1989 filmom Vanocni Prazdniny 1989. Tabarnaszial niekoho napadlo natocil pokracovanie. Scenar tento film snad ani nema, skor je to len bud napisane na hajzlovom papieri /z druhej strany pouzitom klasickym sposobom/ alebo len par nesuvislych viet, pozliepanych ledva na akomsi zdrape papiera. No nic, humor nefunguje, Chase /Blazniva Dovolena 1983, Vanocni Prazdniny 1989/ je jednak pribraty a jednak nevladze /to je v pohode/ ale co je horsie, ani sa nesnazi o humor. Beverly D´angelo /taktiez Blazniva dovolena 1983, Vanocni Prazdniny 1989/ sice stale krasna, ale ani ona, ani Randy Quaid nedokazali film potiahnut do priemeru. Tinedzeri su matni a nevyrazni : 20 %(16.7.2016)

• - V tomto filmu vidíme bratrance Eddieho (Randy Quaid), že byl plavat předtím, než přijde za Clarkem (Chevy Chase) do kasina. Přestože ve filmu Vánoční prázdniny (1989) Clarkovi řekl, že neumí plavat. (10milda)

• - Jediný film série, ku ktorému nenapísal scenár John Hughes. (m.a.t.o.)

• - Jedná se o jediný film ze série, který získal rating PG. Předchozí pokračování byla zhodnocena ratingem R a PG-13. (Terva)