Objekt mé touhy

Objekt túžby

Objekt mojej túžby

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1998, 107 min

Tak tohle byla zajímavá romantická komedie. Tahle komedie postavila zažitá klišé žánru zcela na hlavu a udělala to celé jinak, nově, zajímavě, a přesto mi to přišlo stejně obyčejné a neoriginální, jako romantická komedie s zažitými prvky. Nevím proč, ale já se příliš nebavil. Respektive film se líbil a byl jsem zvědavý, jak to celé dopadne, ale přesto mi to celé přišlo až příliš okaté a místy dokonce nudné. Určitě vítám nápad udělat romantickou komedii jinak. Ale přesto jsem nebyl spokojený, neboli tenhle film skončil za mými očekáváními. Ale jak říkám, vítám změnu zažitého modelu a oceňuji to třemi hvězdičkami. Přece jen, koukatelné to bylo, děj to mělo taky a konec mne nezklamal. Takže vlastně průměrná spokojenost, což se rovná tříhvězdičkovému hodnocení.(13.1.2008)

Je to neskutečně neobvyklé, ale vlastně to, jak tento film končí a jak z toho vyšla postava Jennifer Aniston (Nina) - tak se má vůbec nejlíp - jelikož má kolem sebe takových chlapů, že je asi nejšťastnější ze všech :) Je to takovéto - od začátku vím, jak to dopadne...;) Je tam plno lásky, je tam plno zlomených srdcí, je tam plno "milosti" Aniston a celé se to motá kolem rozhodnutí ponechat si dítě :) Je to vlastně nic moc, ale jelikož jsem se rozhodla mít komplet shlédnutou filmografii Aniston, nemohla jsem to vynechat ;) Nic moc - třeba tak za 20 let se na to podívám znova. Jo a ten byt co má - ten bych moc chtěla taky :)(3.5.2015)

Bála jsem se slátaniny, ale nakonec se na to dalo dívat. Dobrý film pro televizní sledování. Líbilo se mi, že homosexualita byla brána úplně normálně. Taky film neřeší předsudky(jako třeba Ptačí klec), ale vztahy. Kéž by byl i ve skutečném životě vždycky po ruce nějaký ten vysoký policista, když už všechno ostatní vybouchne...(4.3.2003)

Perfektní romantická komedie. Miluju, když z filmu cítím všechny emoce a taky krásné poetické rodinné prostředí. Paul Rudd v roli charizmatického George Hansona, který je gay a zároveň hledá tu svou cestičku kterou se bude dál ubírat a není si tak uplně jistý kudy vykročí spolu s jedinečnou a geniální Jennifer Aniston podobenstvím názorů a životního příběhu jakoby z oka vypadla její osudové roli Rachel z přátel i když není na místě jí do této škatulky pořád řadit jelikož ušla velice dlouhou a plodnou cestu životem do jedné z výšin herectví. Alan Alda byl ve filmu naprosto bez chyby :-).(7.2.2012)

Další případ nedorozumění, na němž má hlavní vinu distributor: chce divákovi prodat komedii, tak prostě koupí film se známými komediálními tvářemi, rozesmáté je frkne na plakát, napíše "romantická komedie s prvky dramatu". Problém je v tom, že jde evidentně spíše o "romantické drama s prvky komedie" - zklamání příslušně naladěného diváka s plnou krabicí popcornu v klíně je nevyhnutelné. A přitom je to velmi chytře a (v newyorském uměleckém prostředí) uvěřitelně napsaný příběh, vyhýbající se klišé a prvoplánovému hapyendu, s bezchybnými hereckými výkony, o kterém si s přáteli můžete hodně dlouho povídat. 85%(14.11.2009)