Objekt mé touhy

Objekt mojej túžby

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1998, 107 min

• Ledkodlaq

Tak nudné, že to ani nelze slovy vyjádřit, přesto to zkusím. Emocemi zmítaná a nerozhodná Aniston nemůže pochopit, že s jedním chlapem jí to klapat nemůže, druhého nechce, je těhotná a jinými slovy hraje postavu ještě tupější než v přátelích. Rudd zase chce být evidentně otec, ale nechce být manžel, celkové vzato dost slabá zápletka na celovečerní film. Ze začátku jsem ještě čekal nějakou gradaci, či aspoň nějakou tu zábavu, ale nepřišlo nic z toho.(13.12.2014)

Tak tohle byla zajímavá romantická komedie. Tahle komedie postavila zažitá klišé žánru zcela na hlavu a udělala to celé jinak, nově, zajímavě, a přesto mi to přišlo stejně obyčejné a neoriginální, jako romantická komedie s zažitými prvky. Nevím proč, ale já se příliš nebavil. Respektive film se líbil a byl jsem zvědavý, jak to celé dopadne, ale přesto mi to celé přišlo až příliš okaté a místy dokonce nudné. Určitě vítám nápad udělat romantickou komedii jinak. Ale přesto jsem nebyl spokojený, neboli tenhle film skončil za mými očekáváními. Ale jak říkám, vítám změnu zažitého modelu a oceňuji to třemi hvězdičkami. Přece jen, koukatelné to bylo, děj to mělo taky a konec mne nezklamal. Takže vlastně průměrná spokojenost, což se rovná tříhvězdičkovému hodnocení.(13.1.2008)

• Jazzzz

Gay, který si to furt jaksi nedokáže přebrat, koketuje s Jeninifer Aniston... Na konec se rozhodne - rozhodne se možná správněm ale je to blb... Celkově by mě zajmalo jak si myslileli tyhle dva (On a ona), že to bude fungovat? Již od začátku to bylo zřejmé, že Gay je Gay a nemůže žít svůj život a u Jennifer vychovávat dítě. Filmové kvality bych řekl celkem podprůměrné. Děj a tak taky taky tak podprůměrný!(13.1.2008)

• IvcaSammet

Miluju Paula Rudda a zbožňuju Jennifer Aniston. Proto jsem zde laťku nasadila hodně vysoko ... The Object of My Affection je pro mě ale nic než zklamání ... Ze začátku se příběh sice rozjíždí slibně, ale obrovská stopka se objevuje už před polovinou. Možná tomu jenom nerozumím, ale GAY je člověk, kterého přitahují muži. Pouze muži ... Tak proč sakra ta scéna s Jennifer v posteli?! ... Za normálních okolností bych asi vnitřně vyšilovala, protože jak už jsem zmínila, Paul a Jennifer by přece jenom byl úžasný pár, ale pokud už jednou nastavím nějaké pravidla, měly by se dodržet ... Jenže kdyby tam ta scéna nebyla, tak by se na to nikdo nedíval, nebo co ... No a pak už to šlo jenom z kopce ... Nejdřív Nině nevadí, kdyby si chtěl George najít přítele a rozhodně ho nežádá o svatbu, vždyť chce jenom pomoct s dítětem ... Na konci je z toho ale problém číslo jedna, přátelství zničeno a vypadni z mého bytu než se vrátím ... Co to jako je? ... Podivná slátanina s úžasným hereckým obsazením ... A právě to je jediným důvodem, proč hodnotím dvěma hvězdičkama.(12.5.2017)

Další případ nedorozumění, na němž má hlavní vinu distributor: chce divákovi prodat komedii, tak prostě koupí film se známými komediálními tvářemi, rozesmáté je frkne na plakát, napíše "romantická komedie s prvky dramatu". Problém je v tom, že jde evidentně spíše o "romantické drama s prvky komedie" - zklamání příslušně naladěného diváka s plnou krabicí popcornu v klíně je nevyhnutelné. A přitom je to velmi chytře a (v newyorském uměleckém prostředí) uvěřitelně napsaný příběh, vyhýbající se klišé a prvoplánovému hapyendu, s bezchybnými hereckými výkony, o kterém si s přáteli můžete hodně dlouho povídat. 85%(14.11.2009)