Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na soukromé škole se koná slavnost vítání prvňáčků. Mladý učitel George Hanson je pyšný na program, který s dětmi nastudoval, radost mu kazí jen to, že nepřišel jeho přítel, doktor Robert Joley. Po slavnosti se George účastní večírku u bohatého literárního agenta Sydney Millera, otce jedné z malých žaček. Seznamuje se tam s nevlastní sestrou Sydneyho manželky Constance Ninou Borowskiovou. Mladá žena se ho zeptá, jestli nemá zájem o byt, doslechla se, že se prý bude stěhovat. Tak se George dozví, že jeho přítel Robert chce se vztahem s ním skoncovat… Poté, co se tak skutečně stane, se George nastěhuje k Nině a hned od začátku si oba mladí lidé výtečně rozumějí. George se pokouší zapomenout na zklamání s Robertem a pro Ninu je mladík vítanou změnou v nepříliš vydařeném vztahu s advokátem Vincem McBridem. Po čase ale Nina zjistí, že je těhotná, a pomalu se utvrdí i v tom, že dál už s Vincem žít nechce. George jí nabídne, že se o dítě budou starat společně, zůstanou přáteli a budou spolu i nadále bydlet. Vince to zprvu navýsost roztrpčí, nakonec ale musí tvrdou realitu přijmout… Jednoho dne Georgeovi opět zavolá doktor Robert Joley: chce, aby s ním jel na konferenci kritiků do jeho bývalé školy. George zprvu váhá, ale nakonec souhlasí. Nina jeho odjezd sleduje s obavami… Na konferenci se George a Joley setkávají s profesorem Rodneym Fraserem a jeho mladým přítelem, hercem Paulem. A právě mezi Paulem a Georgem od první chvíle přeskočí jiskra. Postarší a rozumný Rodney vše sleduje rezignovaně, George se ale obává, jak na novou situaci zareaguje Nina… (TV Prima)

(více)

Recenze (86)

jiri.twist 

všechny recenze uživatele

Také jsem film viděl před mnoha lety asi dvakrát. Nyní jsem si jej stáhl z odkazu a přepnul na cz dab a zkoukl znovu. Trošku mi vadilo, že pro Paula Rudda vybrali zřejmě mnohem staršího dabéra, než kolik měl Paul v době natáčení (cca 28 let). Jak charakterizovat tento film? TOLERANTNÍ. ROZTOMILÝ. FAJNY jak by asi řekli Ostravaci. Mozaika roztodivných lidských vztahů, kde vlastně nezůstane kámen na kameni a tak je tomu mnohdy i ve skutečném životě. Na tomto filmu si cením toho, že byl citlivě zpracován příběh a nebyl překročen práh pro USA tak typické sladkobolnosti a láskyplné falešné přejicnosti a to jak ze strany tvůrců, tak především i velmi dobře vybraných herců ... 9999 ()

Ledkodlaq odpad!

všechny recenze uživatele

Tak nudné, že to ani nelze slovy vyjádřit, přesto to zkusím. Emocemi zmítaná a nerozhodná Aniston nemůže pochopit, že s jedním chlapem jí to klapat nemůže, druhého nechce, je těhotná a jinými slovy hraje postavu ještě tupější než v přátelích. Rudd zase chce být evidentně otec, ale nechce být manžel, celkové vzato dost slabá zápletka na celovečerní film. Ze začátku jsem ještě čekal nějakou gradaci, či aspoň nějakou tu zábavu, ale nepřišlo nic z toho. ()

Reklama

MáŠa 

všechny recenze uživatele

Tak co říct k tomuhle filmu. No, hraje v tom krásná Jenifer, z prvu to vypadá jako klasická komedie, kdy si prostě myslíte, že ta ženská se rozejde se svým přítelem, aby mohla začít krásný život s "bývalým" gayem, no, a vám to ani nevadí, ba se na to i těšíte, páč takový konec snad i chcete, a už si připravujete, jak o tom filmu napíšete, že je pěkný, ale dost šablonovitý, no, a vono nakonec ne :-) A najednou zase vystávaj ty otázky, jestli to není škoda, že ten film není šablonovitý. Pryč je totiž ta očekávaná komedie. On je z toho nakonec docela dost snímek ze života. V tom případě, proč se ten film od začátku netváří vážněji? No, a vlastně furt bych mohl psát nějaká proč? Jako ve výsledku si nestěžuju, ale výsledné dílo je prostě takové zvláštní, a ani nějak moc se nedivím, že jeho název není moc známý. Film je pěkný, ale stejně jako v životě sem nepochopil, kdo je v něm vlastně ten dobrý a kdo ten špatný. Teda z těch chlapů. No, a to sem třeba zrovna čekal, že mi bude až přes míru napovězeno. No a ještě jedna otázka mě napadá: Jenifer, proč mi nevoláš? ()

DearS 

všechny recenze uživatele

Bála jsem se slátaniny, ale nakonec se na to dalo dívat. Dobrý film pro televizní sledování. Líbilo se mi, že homosexualita byla brána úplně normálně. Taky film neřeší předsudky(jako třeba Ptačí klec), ale vztahy. Kéž by byl i ve skutečném životě vždycky po ruce nějaký ten vysoký policista, když už všechno ostatní vybouchne... ()

Chip89 

všechny recenze uživatele

Není to nijak hlubokomyslný příběh, ale klasika se šťastným koncem, i když ne takovým jak by si člověk představoval. Prostě krásný oddechový film o trošku zvláštních vztazích. Ale i přes svojí jednoduchost nádherně krásný a romantický. Mě se to prostě líbilo a když je nálada tak je to přesně typ příběhu, který je vhodný:-) ()

Galerie (14)

Zajímavosti (4)

Reklama

Reklama