Reklama

Reklama

Domino (Keira Knightley) se narodila do světa luxusu a milovala nade vše svobodu a nezávislost. Opustila kariéru modelky a stala se členkou komanda zabývajícího se chytáním uprchlíků. Začala tak kariéru lovkyně lidí. Film je natočen podle skutečné události. (oficiální text distributora)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (475)

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Je mi líto naprosto každého, kdo Domino viděl na projekci se simultánkou - s něčím takovým ten film nemůže fungovat, protože než ze sebe překladatel něco vydoluje, vystřídá se na desítku scén. Pokud jsem si po Muži v ohni myslel, že nemůže Scott svůj epileptický styl ještě více vyhrotit, spletl jsem se. V Dominu jde až "na kost". Jeho režie je dravá, záběry nejsou delší než pár vteřin, a přesto to stále funguje v rámci rámování celého příběhu tak, aby nebyl roztřesený a nesouvislý (navíc se mi hrozně líbí, že je užit podobný styl vyprávění, jaký je třeba v Casinu). Smekám klobouk před Keirou Knightley, která konečně něco hraje a co je nejlepší, drsňačku jsem jí věřil po celý film (ani jednou nezaváhala). Mickey Rourke je tradičně dobrý a velmi mě též zaujala Lucy Liu, která i na malém prostoru dokázala vystřihnout silný charakter. Na konec ještě zmíním BH90210 duo Green/Ziering, kteří si kouzelně utahují sami ze sebe. Domino je stylově neskutečně vyhrocený film, který drží pozornost dobře napsaným scénářem, ve kterém není nouze o překvapení, ani o emoce. Příjemné překvapení, 4 a 1/2* ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Veľmi slabý film, ktorý doplatil hlavne na svoju dĺžku. Tony Scott ma tu ako režisér sklamal, pretože som sa tešil na jeho ďalší podarený akčňák, no prišlo veľké sklamanie. Akčná línia úplne o ničom, bez akýchkoľvek vzrušujúcich a prekvapivých momentov a Keira nech sa drží radšej tých svojich filmíkov o nežnej ženskej, lebo vybrať ju do tohto filmu aby stvárnila drsňáčku, bola osudová chyba. Tretia hviezdička je za Mickeyho, ktorému pomaly ale isto svitá na lepšie časy a za svoju charizmu a snahu si to určite zaslúži. 60%. ()

Reklama

viperblade 

všechny recenze uživatele

Tak se mi zdá, že Keira je tak trochu jako Domino. Už nechtěla být brána jako ta křehká holka z Pirátů a proto vzala roli v tomto filmu, který je… řekněme zajímavý. Totiž na fakt, že Tony se od jisté doby prezentuje jako klipař, který dá víc na vizuál než na propracovanost děje/charakterů, jsem si zvykl. Ale co tady měly znamenat některé naprosto rušící scény (show Jerryho Springera, dva týpci z 90210), které tam absolutně neměly co dělat? V úvodních titulcích jsem si všiml jména scénáristy - Richard Kelly - a pořád jsem si nemohl vzpomenout, odkud je mi to jméno povědomé. A jakmile jsem zjistil, že je to režisér, který natočil Donnie Darka nebo The Box tak nějak jsem pochopil, že můžu být rád, že jsem ten příběh ještě jakžtakž pobral… :-) Jinak Domino chce být cool snímkem a to mu vychází, hlavně, jak už jsem zmínil v začátku svého komentáře, díky neskutečné Keiře. Čekal jsem tuctový akčňák, dostal jsem něco, na co jsem nebyl připravený. Zatím tu nechám 80 % a po příštím zhlédnutí, kdy už budu vědět, do čeho jdu, se uvidí, jestli to bude konečné hodnocení. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

T.Scott je zručný režisér,ale myslím si,že to tým rýchlym strihom trochu prehnal.Kam sa hrabú videoklipy?Neviem či sa vo filme nachádza záber dlhší ako 4 sekundy.Prvú polhodinu mi to išlo na nervy,potom som si na to zvykol a poslednú polhodinu zachránil dej ,keď to všetko začalo do seba zapadať.Keby režisér zvolil pomalšie tempo rozhodne by to pridalo na kvalite,takto maximálne za 3 disky.50%. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Keiru chci za jiných okolností vidět i v nesledovatelných nesmyslech, ale tady bohužel selhává ve všech směrech. Nevěrohodně tvrdí situaci, nevěrohodně střílí a vzhledem k nesmyslně vychtěné stylizaci dokonce i nevěrohodně vypadá. Terč netrefil ani Tony Scott, který si asi výtky týkající se jeho přílišné vizuální vyměklosti (rozuměj občasnému racionálnímu střihu) u Muže v ohni vzal příliš k srdci. Rozklepaná kamera a plno filtrů či zoomů jsou sice prima nápady, ale aby mě bolely oči i při záběru na zlatou rybičku, to je pro mě nevítaná novinka. Nebýt Christophera Walkena, šel bych klidně ještě níž, protože tohle je místo slibovaného trháku naprostá křeč, u které jen kroutím hlavou a nechápu hlášení o postmoderně. ()

Galerie (53)

Zajímavosti (30)

  • Postava Alfa byla inspirována skutečným řidičem Domino Harvey, Eda Martineze a Choco. Byl to muž z Afghánistánu, kterému všichni říkali "Afghani", jelikož nedokázali vyslovit jeho jméno. (HellFire)
  • Tetování "Tears in the Rain" na Dominině krku je odkazem na jeden z nejoblíbenějších snímků Tonyho Scotta. Jde samozřejmě o bratrovu kultovní temnou sci-fi Blade Runner. V něm ke konci filmu postava androida Battyho pronese v dešti slavnou větu: ""All those moments... will be lost in time... like... tears... in rain..." (DaViD´82)
  • Slovo "fuck" a jeho různé obměny zazní ve filmu 123x. (3DD!3)

Související novinky

Tony Scott chce opravdové gangstery

Tony Scott chce opravdové gangstery

07.06.2009

Kam? K sobě domů asi ne. Ale do svého remaku drsňárny Waltera Hilla The Warriors rozhodně ano. Na filmu už prý intenzivně pracuje a v rámci příprav se osobně setkal s představiteli všech… (více)

Válečníci Tonyho Scotta

Válečníci Tonyho Scotta

16.10.2005

Režisér Tony Scott ještě ani nevypustil do světa svůj drsný thriller o lovkyni lidí Domino a už vede řeči o své dalším projektu. Bude jím předělávka klasické pouliční gangsterky The Warriors režiséra… (více)

Co chystá andílek Lucy?

Co chystá andílek Lucy?

06.07.2005

Už je to nějaký čas co jsme naposledy slyšeli o božské dominátorce Lucy Liu. I když co si budeme nalhávat, klíčové je ji vidět, že ano. :) A zdá se, že se máme na co těšit společným jmenovatelem… (více)

Reklama

Reklama