Některé děti to nemají doma jednoduché. Zatímco osmiletý Vítek Koudelka má dva tatínky a dvě maminky, jeho spolužačka Amálka Rychmanová má tatínka jednoho a vidí ho jen jednou za měsíc, protože je záchranářem v Alpách. To vadí také její mamince, baletce Anně, která by chtěla, aby konečně byli normálně fungující rodina. Když Luboš přijede domů o čtrnáct dnů dřív, odmítne jet Amálka na školu v přírodě. Jenže když se táta vypraví do školy, aby ji omluvil, dopadne to tak, že s třídou pojede nejen Amálka, ale také on. Ještě předtím se rodina i s Vaškem vydá k dědovi Pepíkovi, který je k sobě vylákal pod falešnou záminkou, že se žení. Zatím je sice svobodný, ale o nápadnice nemá nouze. Snaží se ho totiž ulovit nejen sousedka Bobulová, ale také starostova sekretářka Julča. Luboš s Amálkou odjíždějí s tím, že se za tři dny vrátí a všichni se sejdou u dědy, který pro změnu odjíždí do Prahy na počítačový kurz. Jenže během výletu se vychovatelka Boženka zraní a Luboš musí zůstat déle. Děti ho sice zbožňují, ale věčně mrzutá učitelka Alice není s ničím spokojená. Naštvaná je také Anna, která po návratu třídy zahlédne Luboše s Alicí a je přesvědčená, že spolu něco mají. Pohádá se s ním a řekne mu, že se chce rozvést. Snadné to nemá ani Vítek, který má sice čtyři rodiče, ale ani jeden nevěnuje pozornost tomu, co by chtěl. A dědovi přibude ke dvojici nápadnic ještě svérázná učitelka Kája. Situace je stále zamotanější a šťastný konec v nedohlednu. (TV Nova)

kajas

Teda od režisérky takového skvostu jako je "S tebou mě baví svět" jsem čekala něco lepšího. Herci docela dobří, ale například ty vesnické nádhery jako Bobulová nebo Julča mi docela lezly na nervy. ()

higuain

Ryzí omyl aneb Tomáš Holý byl jen jeden. Poledňáková tohle těžce nezvládla. Od výběru herců, přes scénář, až po otravnou snahu být moderní. Zásadním problémem ale možná bude už to, že na kultovní a nenapodobitelnou komedii, jakou byla polepšovna, se zkrátka jen tak navázat nedá. ()

Aleee89

Když jsem ten film v době své puberty viděla poprvé, podvědomě jsem si říkala, co je to za kravinu, ovšem měla jsem měkké srdce a neuměla jsem jej šmahem odsoudit, protože jméno Poledňáková mi v hlavě rezonovalo v souvislostech příjemných - moje vzpomínky na dětství a hezké chvíle u jejích dávných komedií prostě převážily. Jenže dnes jsem starší, filmově zkušenější a všechno vidím střízlivěji. Spatřuji tedy trapný pokus navázat na dřívější slávu, zahrát to na nostalgickou strunu, ukázat plejádu "oblíbených" herců a zkusit představit dalšího Holého anebo alespoň jiné "roztomilé" děti. Je to infantilní snímek, který je předzvěstí dalších průšvihů Poledňákové, který je křečovitý a místy hodně tupý, ač i pár zábavných momentů se najde. ()

dee-key

Tohle že je pokračování filmů s Vašíkem? To se Marie vytáhla. Děj stojí za vyliž kapsu. Vůbec jsem to nepochopil. Je to tak strašně chaotický. Zkrátka a dobře tenhle film nezapřel tradici české filmové tvorby - 90% filmů jsou hovna, hovna, hovna. ()

jezurka42

Nejlepší dvě scény. Postránecký na kolečkových bruslích a druhá když Ingrid Timková zapomene zabrzdit auto. Po prvním shlédnutí jsem tomu chtěla dát 4*, ale po druhým zhlédnutí jsem si uvědomila, že jsem se u toho už nudila...30% ()

balba

Nenáročná filmová komedie , která jakoby navazuje na velice slavné televizní inscenace Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny.Film je vtipný a hlavně zábavný.Myslím si , že M.Poledňáková se nemá za co stydět. ()

rakovnik odpad!

Divím se, že Marie Poledňáková do tohoto projektu šla. Protože výsledek je trapná vykrádačka předešlých filmů. Bez nápadu, bez vtipu, jako by to točil nějaký fanda Marie Poledňákové, který se chtěl přiživit na dobrém jménu filmů s Tomášem Holým. ()

Jonash87

Říkal jsem si, jestli hodnocení na csfd není způsobené klasickými českými předsudky. Ale po půl hodině jsem musel přepnout, film se vleče, herci, i když někteří hrát umí (v jiných filmech), zde působí jak ponocní. Příběhů je zde několik a je mezi nimi přeskakováno, ale ani to nikterak nezaujme. A obsazení Vojtka a Nekonečného? Panebože PROČ?! ()

Martin741

Marie Polednakova natocila svoj posledny film pred Jak se kroti krokodyli v roku 1989 a volal sa Dva lidi v Zoo. Dlho som si myslel, ze je to jej posledny film /bol pre mna vyslovene priemerny/, a ze uz nic nenatoci. V roku 2006, po 17 rocnej prestavke prisiel tento nudny film. Nema poriadnu dejovu liniu, je to len prazdne prechadzanie sa nehercov a ide tu len o prazdne tlachanie o medziludskych vztahoch a o lacne zmykanie ludskych emocii. A ja aby som sa xmrti ufilozofoval nad kazdou vetou, ktoru tuna prednesie kadejaky neherec, mental a psychopat. Eva Holubova absolutne nevyuzita, Madl mi vadi uz od svojho filmoveho debutu. Toto si pani Polednakova mohla kludne odpustit. Hroza za 5 %. ()

Jino

jedna hvězda - víc nedám, je to hrůza, dal bych i odpad, ale úcta k předešlým dílům mi to nedovolí... Jinak otřesné herecké výkony. Václav Postránecký ze sebe tady dělá velkého vola, což je škoda...má tohle na stará kolena zapotřebí??!!!! ()

Elyssea odpad!

Naprosto zbytečné. Opravdu. Jeden z filmů, které měly zůstat nenatočené. Srovnání s dvěma o moc lepšími předchůdci za sedmdesátých let se nevyhne. Film sice ukazuje na nějakou snahu odlišit se, ale přiznejme si, Etzler není ten sympatický tatínek jako Němec, Timková má do Preissové daleko. Nenene. Poledňáková si to měla ještě třicetkrát promyslet. Koudelkovy slzy mě nejenže nedojímají, ale maximálně mě ještě zhnusí. Rádobykomediální Eva Holubová, Štěpánová, kterou už dlouho nechci vidět. Neustále opakující se: "Máme doma ..... já vím, my víme..." mě po několika minutách dohánělo k šílenství. Navíc příšerně dlouhá stopáž. Potěší tak maximálně záběry na Tatry. Totální odpad!, kterého bych ráda zůstala ušetřena, ale jelikož ho produkovala Nova, tak ho v bedně budu mít každý rok. Hnus. Někdo by měl zkrotit Poledňákovou. ()

cariada

Mě se to docela zamlouvá. Ano postavy jsou jiné ,taky to ani jinak nešlo až na V.Harapesa. Poněkud jsem nepochopil to soužití Vojtek,Laurinová,Nekonečný tu čtvrtou do party si nepamatuju,ale byl to úlet. ()

Nach

Tu jednu hvězdičku za nádhernou přírodu, kde se celý příběh odehrává a skvělé herecké obsazení. To ostatní je ztráta času. 30% ()

baaaja

Jednoduchej filmek pro nudnej večer..myslim že na tohle můžou koukat členové rodiny od 0-100, teda pokud to nejsou moc náročný filmoví nadšenci, protože v tomhle směru to nebylo nic extra. Navíc nesnášim Dana Nekonečnýho, takže další veeelký mínus.. co říct, koukat se na to jakž takže dalo :) ()

Trainspotter

Poslední film Mařky Poledňákové je přímým ekvivalentem ucpanémho záchoda - také přetéká sračkami, nevíte, kde je záčátek a konec a nejradši byste jej ani neviděli po předešlých zkušenostech. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková