Zathura: Vesmírné dobrodružství

• USA Zathura: A Space Adventure (více)

Když otec odejde do práce a nechá je v péči jejich starší sestry, vydávají se šestiletý Danny a desetiletý Walter do dalekého temného vesmíru, zatímco hrají tajemnou deskovou hru, kterou objevili ve sklepě jejich starého domu. Na této vzrušující výpravě jsou doprovázeni osiřelým astronautem a musí překonat nejrůznější nástrahy v podobě roje meteoritů, nepřátelských mimozemšťanů a běsnícího robota. S astronautovou pomocí rozhádaní bratři odsunou své malicherné spory stranou a společnými silami se pokusí probojovat až na konec tajemné hry, aby se mohli vrátit domů. Všechny pokusy však mohou přijít nazmar, pokud se jim nepodaří vyzrát nad největším nebezpečím ze všech – silnou gravitační silou, která je vtahuje do prázdnoty temné planety Zathura. Na motivy úspěšného bestselleru uznávaného spisovatele knížek pro děti Chrise Van Allsburga (Polární expres, Jumanji). (HBO Europe)

Tempest

Takový film o ničem. Malý kluk najde ve sklepě hru, kterou začne hrát se svým bratrem. A vše, co se stane ve hře, se stane i doopravdy. Je to stejné jako v Jumanji, jen se děj odehrává ve vesmíru. Podle mě nic moc, tak film na nedělní odpoledne a spíše pro menší děti. Dávám tomu 55%. ()

The_God

Tak se tvůrcům povedlo téměř neuvěřitelné - zkřížit "Ztraceni ve vesmíru" s "Jumanji". Přišlo mi to celý takový divný a poměrně nudný, i když vizuální stránka byla opravdu povedená. Teda až na toho divnýho robota. Inu, co se dá dělat. Prostě průměrnej film s "výchovnými" momenty. ()

FantoMaSk

Predstavte si Jumanji, jen misto dzungle ve vesmiru ... Mate? Pridejte mladou lolitku Kristen Stewart jeste pred tim, nez ji pokousal Patyzon ve Stmivani. Mate? Ted uz staci jen pridat obriho zelezneho robota, vrazdiciho ufouny ve vesmiru od rezisera prvnich dvou Iron Manu a mate Zathuru :) Ze to nejde dohromady? To byste se divili ;) A dokonce to muze byt velice roztomile a zabavne :) ()

LencaN

Stejný autor předlohy jako u Jumanji a moc nechápu, proč napsal dvě tolik podobné knihy. Upřímně bylo Jumanji lepší. Tady byli horší herci, Kristen Stewart byla hrozná. Ti dva malí chlapci se tolik hádali, že byli nesnesitelně otravní a moralizační řeči toho staršího vytáčí ještě víc. Trikově super, ale ty úkoly nebyly tolik zajímavé. Srovnání s Jumanji se prostě nedá vyhnout. Ale kdybych Jumanji vůbec neviděla, tak bych ze Zathury možná měla lepší pocit. I tak je to spíš průměrný snímek, který je sem tam napínavý, i když je jasné, jak to dopadne. Dost mě ale mrzel závěr, to starší já vyznělo divně. Měli to víc vysvětlit nebo to tam vůbec netahat. Možná v knize to rozvedené je. Takhle se mi ten konec nelíbil. Moc useknuté. ()

Illithune

Jak už tu někdo psal, cílová skupina tohoto díla jsou děti a já se u tohoto filmu jako dítě bavil, vždy se mi moc líbil a vždy jsem se k němu rád vracel, nicméně je škoda že už tady bylo Jumanji... Je to vlastně jen taková napodobenina, nicméně jsou to určitě lepší tři hvězdičky. ()

Karbos

Zathura a její vesmírné dobrodružství aneb Jumanji na steroidech. Tyhle svaly jsou ale trochu moc vodnatý....na druhou stranu je to rozhodně důstojnější nástupce, než dva novější díly s the Rockem, kde došlo ke kompletní vicisekci. Má to jakžtakž atmosféru a nebejt až příliš uječených hádek dvou bratrů, které začnou brzo lézt na nervy, šlo by o celkem solidní jízdu....za mě *** s čistým svědomím i vzhledem k tomu, co za Jumanji vzniklo potom... ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()

Lilith03

Dax i Josh super, mám ty dva moc ráda. Bohužel Stewart byla hrozná a filmu kazí úroveň. Za mě lepší než první Jumanji a těším se na dvojku, pokud bude (tvůrci to plánují, ale prý nestíhají, takže se to posunuje). Ale teda ten robot, tomu vděčím za to, že jsem celé dětství měla strach chodit na záchod, protože naše chodba byla podobná jako jejich dům. No uznejte, že pro dítě děsivé. ()

miromir

Tady se nakej silenej sci-fi fanda pokousel kopirovat jumanji ale moc semuto nepovedlo, jinak je to misty celkem zabavne a dobre natocene, solidni rodina podivana. ()

Naby

Namet je bohuzel kopie oblibeneho filmu "Jumanji". Ale i pres to jde o kvalitni film plny zabavny a napeti pro celou rodinu. Na to ze jde o zkopirovany namet, tak 3* je slusny vykon. ()

Další kniha na stříbrná plátna

Další kniha na stříbrná plátna

01.03.2006

Adaptace knižních děl, čím dál více plnící kinosály, se poslední dobou stávají nejvýdělečnějším druhem filmu, proto se není čemu divit, když veliké společnosti skupují filmová práva od knižních… (více)