Zathura: Vesmírné dobrodružství

• USA Zathura: A Space Adventure (více)

Když otec odejde do práce a nechá je v péči jejich starší sestry, vydávají se šestiletý Danny a desetiletý Walter do dalekého temného vesmíru, zatímco hrají tajemnou deskovou hru, kterou objevili ve sklepě jejich starého domu. Na této vzrušující výpravě jsou doprovázeni osiřelým astronautem a musí překonat nejrůznější nástrahy v podobě roje meteoritů, nepřátelských mimozemšťanů a běsnícího robota. S astronautovou pomocí rozhádaní bratři odsunou své malicherné spory stranou a společnými silami se pokusí probojovat až na konec tajemné hry, aby se mohli vrátit domů. Všechny pokusy však mohou přijít nazmar, pokud se jim nepodaří vyzrát nad největším nebezpečím ze všech – silnou gravitační silou, která je vtahuje do prázdnoty temné planety Zathura. Na motivy úspěšného bestselleru uznávaného spisovatele knížek pro děti Chrise Van Allsburga (Polární expres, Jumanji). (HBO Europe)

whitenight

poprvé se mi to líbilo, jenže to mi bylo asi tak 10, když to vidím dnes, nevím co mě rozčiluje víc, absence fyzikálních zákonů, nesympatický hutcherson nebo provedení nepřátel ze kterých hrůza moc nejde. Asi ta absence, ano určitě absence fyzikálních zákonů, díky které si hrdinové čas od času vyskočí do vesmíru a nic se jim nestane, díky které hoří gauč i ve vakuu atd. Určitě je spousta lepších filmů pro děti. ()

milous11

Moc parádní film, sice pravda, pro malé kluky, ale i tak jsem dost bavil, ty suprové efekty a celý děj mě prostě dostal, dlouho jsem neviděl tak suprově udělaný film, který by mě tak uchvátil. ()

Cecko

Při tomto filmu se mi vybavil jiný, který jsem před x lety viděl, a to byl film Jumanji. Evidentní inspirace tam je, ale s ohledem na to, že to je film pro děti, dávám 3 hvězdy. Je to celkem zábavné a napínavé, pro haranty ideální na dobrou noc. :) ()

Rathe

Je zajímavé vidět mladého Joshe Hutchersona či Kristen Stewart. Nicméně Jumanji jsem neviděl a proto nemůžu film s ničím srovnat. Takže pro mě byl tím pádem snímek zajímavý a originální. A dobře jsem se bavil. Ale vlastně celkový děj s časovou osou byl docela přihlouplý neboť se tam stane něco, co se již stalo.... a to nemám rád. ()

mapar

Mě se ten film líbil jako dítěti, a teď se líbil i mým dětem. Žádná perla, ale bezproblémová rodinná dobrodružná podívaná. Jasně usmíření bratrů je trochu šablonovité, ale nějak mi to vůbec nevadilo. Chcete na něco koukat s rodinou, bojíte se, že se děti budou bát, protože se bojí i u Krtečka, a vaše manželka automaticky nechápe cokoliv, kde se byť jen vzdáleně objeví slovo sci-fi? Tenhle film zvládnou všichni a nikdo nebude vyloženě trpět. Instantní rodinná klasika. Jo a ten robot je dost dobrej :-) ()

Marelis

Začíná to nenápadně až nudně a najednou se to zvrtne ve zcela nečekaný děj. Divák je spolu s aktéry stejně překvapen a vtažen do děje. A než to všechno proběhne, tak fandíte a držíte palce dvěma klukům v nesnázích. Umělecká práce, vlídná kamera, přirozené reakce kluků. Parádní koukaná. ()

burg

Původní Jumanji se stalo legendou - tak na tom trochu zaparazitujeme, prdneme to do vesmíru (to dneska frčí), dáme nový postavičky... No, nebýt toho původního filmu, tak dám hodnocení vyšší, ale takhle ani omylem. Navíc ten Shepard ani vzdáleně nedosahuje Williamsových kvalit.. Jedna hvězda navíc za mladou patnáctku Stewardku... Jinak je to škoda promarněný šance. ()

Jirkacek

Když jsem snímek Zathura: Vesmírné dobrodružství viděl kdysi poprvé, tak se mi docela líbil a tak jsem si ho po letech pustil znova. Učinil jsem tak i proto, že jsem si už nepamatoval detaily a chtěl jsem si ho kvůli komentáři připomenout. Po uplynutí 97 minut jsem došel ke stejnému závěru. Rozhodně se nejedná o špatný film, ale také nijak nevyniká, zkrátka Zathura je taková šedivka. Nicméně srovnání s Jumanji s v některých komentářích naprosto sedí. I v tomto filmu dvě děti začali hrát stolní interaktivní hru, ve které jim a jejich okolí šlo o život. Na rozdíl od Jumanji se vše ale odehrávalo ve vesmíru, což Zathuře dodávalo přece jen nějakou odlišnost. Nejdříve jsme však museli přežít nezáživný dvacetiminutový úvod, ve kterém jsme se seznámili s šestiletým Dannym a desetiletým Walterem. Teprve potom mladší z bratrů poprvé otočil klíčem u hry, kterou našel pohozenou v domě. Jejich příbytek se pak ocitl ve vesmíru a simuloval zde jakousi stanici MIR, kde kromě oba bratři byla ještě jejich starší sestra Lisa. Ta ale nehrála, Zathura byla určena jen pro dva hráče, ale užili si všichni i my u obrazovky naší TV. Hráči si museli projít meteorickým rojem, ovládnout pokaženého robota, překonat gravitaci jakési hvězdy či přežít proti přesile masožravých Zorgonů. Byla to docela slušná jízda a vzhledem k neznámým hercům a zřejmě i nízkému rozpočtu se na to dalo i dívat. Nicméně na Jumanji určitě Zathura neměla. Zaujalo mne, že se ve filmu objevilo tak málo herců, že by je zdravý člověk nepracující v životě s pilou spočítal na prstech jedné ruky a jedné nohy, nebo obou rukou. Suma sumárum, Zathura: Vesmírné dobrodružství ode mne získala tři vesmírné hvězdy ***. ()

TylerD.

Vzhledem k tomu, že je Jumanji starší o deset let, tak  jasně vyhrává. Ta atmosféra tam byla lepší. Tohle bylo - dvě děcka se pořád hádají a jejich barák navštěvují různá individua, kdežto v Jumanji jsem měl dojem, že vše je skutečně součástí světa té hry. A ten malej mi tady lezl krkem. ()

SammyboiSK

Film sa mi páčil a dávam mu štyri hviezdy. Už vidím ako sa na mňa kolegovia intelektuálovia pozerajú so znechuteným v ich očiach. A viete čo? Jebem na nich! Ja nie som kritik a ani sa nik nesnažím byť, film hodnotím podľa toho ako moc som si ho užil a nečakám vždy prelomový duchovný zážitok. Toto bol skvelý návrat do detstva plný nostalgie a mrzí ma že takéto rodinné filmy sa dnes už netočia. Každopádne, niekedy stačí iba vypnúť a užiť si aj jednoduchú zábavu :) ()

Další kniha na stříbrná plátna

Další kniha na stříbrná plátna

01.03.2006

Adaptace knižních děl, čím dál více plnící kinosály, se poslední dobou stávají nejvýdělečnějším druhem filmu, proto se není čemu divit, když veliké společnosti skupují filmová práva od knižních… (více)