Zathura: Vesmírné dobrodružství

• USA Zathura: A Space Adventure (více)

Když otec odejde do práce a nechá je v péči jejich starší sestry, vydávají se šestiletý Danny a desetiletý Walter do dalekého temného vesmíru, zatímco hrají tajemnou deskovou hru, kterou objevili ve sklepě jejich starého domu. Na této vzrušující výpravě jsou doprovázeni osiřelým astronautem a musí překonat nejrůznější nástrahy v podobě roje meteoritů, nepřátelských mimozemšťanů a běsnícího robota. S astronautovou pomocí rozhádaní bratři odsunou své malicherné spory stranou a společnými silami se pokusí probojovat až na konec tajemné hry, aby se mohli vrátit domů. Všechny pokusy však mohou přijít nazmar, pokud se jim nepodaří vyzrát nad největším nebezpečím ze všech – silnou gravitační silou, která je vtahuje do prázdnoty temné planety Zathura. Na motivy úspěšného bestselleru uznávaného spisovatele knížek pro děti Chrise Van Allsburga (Polární expres, Jumanji). (HBO Europe)

brabi

Když na něco koukáte se synovcem a snažíte se to vnímat jako on, bude každej film pro děti aspon o * lepší:-) ()

Merwin

Bylo to spíš zaměřený tak že ten starší brácha má být hodný na menšího, ale já bych tom mladšímu dal nejradši do držky... hrozně mě tam štval... Jinak nová horší Jumanji ()

IZFNP

Deti začnú hrať hru, ktorá sa razom stane skutočnosťou... To som, myslím, už niekde počula. Každopádne- toto ale nebol problém. Nápad hrať hru (v)o vesmíre je fajn, detskí herci vybraní dobre, atmosféra rýdzo detská, čo je pre určitú vekovú skupinu divákov v poriadku. A čo to potom úplne zabíjalo? Hlavne asi fakt, že celý film som sa rozhodovala, ktoré z tých deciek neznášam viac. A potom to, že ma to v podstate vôbec nezaujalo. ()

Scarsyan

Jumanji vo vesmire? Dakujem, neprosim. Take nijake mi to prislo,prilis caste hadky surodencov az mo to lezie na nervy, extrémne palicate,tvrdohlave decka...no a Zorgoni,kapitola sama o sebe...nejak ma to nepobavilo,ale ze by to bola uplna somarina,taktiez nemozem povedat ()

Domas88 odpad!

Tohle uz tady bylo, Jumanji a ti se mi líbilo daleko víc, trapas a ubohost, jo efekty dobré a co jako?? Ani to nespravilo děsný dojem z tohoto. ()

daniel.98

Velmi příjemné zpestření odpoledne, když nemáte co dělat. Nový, velmi zajímavě zpracovaný příběh, který mě rozhodně nenudil, jako to bývá u takovýchto rodinných filmů. Zajímavé je také jak se podařilo spojit klasické motivy rodinného filmu a plnohodnotného sci-fi/fantasy. Tento film si získal mé obliby právě tímto netradičním spojením a hlavně originálním a velmi zajímavým příběhem. ()

blazma

Trošku do oka bijící inspirace od Jumanji. Nic méně v té době ještě neznáme hvězdy jako Kristen Stewart, Josh Hutcherson i Dax Shepard. Tohle obsazení prostě nezaujalo diváky jako Robin Williams, i když si musíme přiznat, že jenom díky Robinu Williamsovi mělo Jumanji takový úspěch. ()

4567arthur

Povedený, zábavný, dobrodružný film, který znám už od mala. Nedávno jsem ho našel doma mezi DVD, tak si to po nějaké době rád připomenu. 60% ()

david666

Pokud film budem hodnotit jako film určený pouze pro děti tak přidejte *. Jinak se jedná o řemeslně dobře zvládnutou práci - některé akce a triky jsou vyvedené. Hlavně první hodina je dobrá. Ke konci se ale začně příliš moralizovat a film sklouzne ke klasickým klišé. Oproti Jumanji slabší ale na druhou stranu jsem čekal horší film. ()

`barocco

Deti boli nadsene a doslova bez dychu prezivali vesmirne dobrodruzstvo dvoch braskov a ich na okamzik zamrznutej starsej sestry. Zbytocne je hovorit o perfektne zvladnutych efektoch ktore boli kombinovane starsou a najmodernejsou trikovou technikov. Tento film vycnieva vynikajucou pracou s detskymi predstavitelmi. Ti su natolko presvedcivi ze svojim prejavom strhnu nielen detskeho divaka. A kedze je film urceny hlavne detom, nie je to malo... ()

Tuty

Ačkoliv Jumanji samozřejmě znám, nemůžu říct, že by mě to nebavilo, naopak, hlavně první polovina filmu je bezva, pak to jde trochu dolů a konec je přímo kopie Jumanji, ale i tak pohoda film... ()

brasek

Nápad ukradnutý z Jumani, tentoraz však s dobrodružstvom vo vesmíre. Nie príliš očarujúce, ale možno pre deti zaujímavé. ()

Další kniha na stříbrná plátna

Další kniha na stříbrná plátna

01.03.2006

Adaptace knižních děl, čím dál více plnící kinosály, se poslední dobou stávají nejvýdělečnějším druhem filmu, proto se není čemu divit, když veliké společnosti skupují filmová práva od knižních… (více)