Zathura: Vesmírné dobrodružství

• USA Zathura: A Space Adventure (více)

Když otec odejde do práce a nechá je v péči jejich starší sestry, vydávají se šestiletý Danny a desetiletý Walter do dalekého temného vesmíru, zatímco hrají tajemnou deskovou hru, kterou objevili ve sklepě jejich starého domu. Na této vzrušující výpravě jsou doprovázeni osiřelým astronautem a musí překonat nejrůznější nástrahy v podobě roje meteoritů, nepřátelských mimozemšťanů a běsnícího robota. S astronautovou pomocí rozhádaní bratři odsunou své malicherné spory stranou a společnými silami se pokusí probojovat až na konec tajemné hry, aby se mohli vrátit domů. Všechny pokusy však mohou přijít nazmar, pokud se jim nepodaří vyzrát nad největším nebezpečím ze všech – silnou gravitační silou, která je vtahuje do prázdnoty temné planety Zathura. Na motivy úspěšného bestselleru uznávaného spisovatele knížek pro děti Chrise Van Allsburga (Polární expres, Jumanji). (HBO Europe)

Mes-siah

Nie tak prepracované ako predchodca. Nie tak velkolepé, no trikovo na úplne inej úrovni. Ale to je asi tak všetko. Miestami nelogické, miestami nudné, ale je to určené predovšetkým pre najmladšiu populáciu, tak treba poodpúštať chybyčky a film vypustiť z hlavy, aby sa tam zmestili lepšie kúsky. ()

Pharlap

Přesně jak již několik přede mnou hodnotících shrnulo, je to taková vesmírná verse Jumanji. A docela povedená, i pro dospělého diváka, pokud se odpoutá od horších triků a celkového provedení, které je opravdu zábavné a dechberoucí pro děti ve věku 6-9let. Poté si to doopravdy užijete jako jednoduchou, dobrodružnou oddechovku. ()

Stejšn

Hodně, hodně slabý remake / spin-off Jumanji. Vytratil se úplně ten dobrodružný nádech a vesmírné prostředí je narozdíl od džungle nudné a nezajímavé. Příběh je recyklovaný se vším všudy. V podstatě to hodně připomíná datadisk k počítačové hře, kde se také jen mění vzhled postav a kulis. ()

Kubi21

Já to trošku nadhodnotím, protože si myslím, že to je pěkný rodinný, spíše dětský, film a v dnešní době se jich moc kvalitních netočí. Bylo to za tři, ale vy ostatní dospělí, zamyslete se trochu. Nechtěli byste taky prožívat takovéhle dobrodružství a hrát takhle parádní hry. Já jo, a proto přidám jednu, jelikož jsem po tomto filmečku v dobrém rozmaru. Moc hezké a dovolím si říct, že pro děti jakéhokoliv věku absolutně nezávadné. Prostě paráda. A že je to napodobenina Jumanji. Není. Obě knižní předlohy jsou od stejného autora. PS: Teď koukám, že už to tady zmínil Isherwood a doplnil to i o Polární expres. Přiznávám, to jsem nevěděl. ()

Renie42

Pro mě průměr, možná kdyby mi bylo tak o deset patnáct let méně, tak si že je to super, lítající dům ve vesmíru, gravitace v domě, i s kyslíkem. Teď tam vidím dva malý holomky, kteří se neumějí chovat, ale nějak to překonají. ()

Pitryx

Tak pro mne, samozřejmě, vizuální pecka, to je bez debaty. Body dolů jdou jen za neustálé vřískání toho malého smrada, neustálé hádky obou bráchů, a technické a jiné nesmysly, byť je snímek určen dětskému divákovi. I když já se domnívám, že by to klidně mohl být hezký rodinný film. Efekty poplatny své době, ale jsou dostatečně zvládnuté. Hudba také nebyla špatná. Takže, doporučuji všem, vzhůru za zábavou a pozor, koukat. Nepřemýšlet. ()

MirkaP

Kdyby tam ty děti tak nesnesitelně nevřískaly větší část filmu, možná bych hodnotila o chlup lépe. Ten barák létající vesmírem vypadal moc pěkně. Trochu jako dům Emmetta Browna v 50. letech v Návratu do budoucnosti. Stejně tak astronautův skafandr ve mě vyvolává vzpomínku na oblíbené vesmírné čtivo Martyho otce. ()

MartinTerran

Vykrádačka Jumanji, ale i tak to nebylo úplně zlé. Sice je škoda, že se film odehrává jen v domě, což ubírá na variabilitě, ale přidání vesmírného prostředí, zas přidává jiné možnosti. Zábavné by to mohlo být o něco víc, ale žádná hrůza to není, takže takový průměr. Hodnocení: 58/100. ()

Nathaniell

Pro mě osobně přitažlivější verze filmu - Jumanji. Méně děsivá, méně šílená, více rodinná a navíc s kosmonautem. To chceš. :-) Dax Shepard byl vynikající a rozuzlení toho, co je zač, mě napadlo a následně i mile překvapilo. 4*. ()

Tominni

Takové Jumanji s vesmírnou tématikou. Chvilkami jsou trochu skřípal zuby, ale nakonec jsem si přeci jenom tu hru dvou kluků, astronauta a vesmírných úkolů trochu užil. Ale celkově to je spíše jen průměr. ()

Actio

Jumanji bylo prvni a nechutne komercni. Tohle je na stejnou notecku, ale daleko uprimnejsi, bez orgii pana "american clown". ()

Další kniha na stříbrná plátna

Další kniha na stříbrná plátna

01.03.2006

Adaptace knižních děl, čím dál více plnící kinosály, se poslední dobou stávají nejvýdělečnějším druhem filmu, proto se není čemu divit, když veliké společnosti skupují filmová práva od knižních… (více)