Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EdaS
  ***

  Těžké hodnocení. Garner jako Marlowe je hodně v pohodě, potěší hudba i epizodní role Bruce Leeho, stejně jako působivé striptýzové finále. Na druhou stranu trochu bolí přenesení děje z noirových časů do barevných šedesátek a hlavně vypuštění voiceoveru, díky kterému bychom se mohli trochu lépe orientovat v překomplikovaném ději (a to jsem Sestřičku nedávno četl!).(12.1.2008)

 • Anderton
  ****

  Áno, aj šesťdesiate roky Marlowovi svedčia. Základom je casting a Garner sa do úlohy detektíva, pôsobiaceho v štýle "osiny v prdeli", dokonale hodí. Lenže ono je to celé skôr o nasávaní atmosféry, sexy ženských, striptízových baroch a chlapských konfrontáciách, ako o túžbe po pochopení príbehu. Ale to určite nie je nejaký výrazný zápor, takto sme si užili aj taký legendárny Hlboký spánok. Podobné filmy: Dlhé lúčenie, Point blank. 70%(17.6.2017)

 • Topco
  ****

  Nenápadná, no veľmi obstojná 60´s chandlerovská adaptácia. James Garner sa na Marlowea v stredných rokoch prekvapivo hodí: má charizmu, (seba)iróniu aj (dô)vtip (inak, nepripomína Vám mladého Petra Falka?). Prenesenie noiru do farebných 60tok ma nerušilo. Čerešničkou je epizódna rola Brucea Leeho, ktorý Marloweovi zdemoluje kancel v ikonickom Bradbury. PS: Ide o rozhodne lepšiu neo-noirovú zábavu než „papierovo silnejší“ Harper (1966) s Paulom Newmanom. Noiristom tak smeruje jasné odporúčanie!(26.9.2020)

 • liquido26
  ***

  3,5 Předlohu jsem dočetl včera ... s filmem jsem chtěl počkat dokud nepřečtu knížku, protože jsem nechtěl riskovat to, že se nebudu orientovat v ději, jak tu píší ostatní. Takže v ději jsem se neměl problém orientovat :-) Nicméně mě to úplně tolik nebavilo, protože jsem měl vše v živé paměti a vymizelo úplně napětí a na druhou stranu mě trochu iritovaly odchylky od předlohy. Atmosféra 60. let nijak zásadně nevadila, ale na druhou stranu mě ani nijak zásadně nevtáhla. Garner jako Marlowe super.(21.2.2014)

 • vitekpe
  ****

  To je podivana! :-) Film celkem dobre kopiruje knizni predlohu, jen opravdu chybi ten voiceover, jak zminuje kolega EdaS. Pro neznale tak muze byt obzvlast zacatek filmu trochu zmateny. My, co zname predlohu nazpamet, se nastesti zorientujeme celkem rychle. Dal...Garner jako Marlowe docela v pohode (samozrejme s premisou, ze nikdo lepsi nez Bogart byt nemuze), spousta opravdu hezkych zen (zejmena pak nadherna Gayle Hunnicutt, kterou jsem neznal), ale treba i Rita Moreno, Corinne Camacho nebo Sharon Farrell v roli Oframay, ....pak dokonala rolicka pro Bruce Leeho (myslim, ze se sam musel dobre bavit, pokud teda mel smysl pro humor), atd. Cele je to zasazene do prostredi sedesatych let a barevne, coz mi nevadilo. Ja jsem spokojenej. 4-(27.5.2013)

 • - Bruce Lee, který si ve filmu zahrál vedlejší zápornou roli, byl také choreografem bojových scén. (Rominator)

 • - Jediný film kde Marlowe (James Garner) kouří dýmku. V knihách ji přitom kouří velmi často. (Kaufman)