Rozdals pár vizitek a teď, kalifornský sekáči, zjisti, kdo vráží do zad sekáček. Zajisti odjištěné zbraně krásek a na závěr si ponech nevyzpytatelnost kabaretních scének, elektrizující, erotizující taneček, krvavě smrtelný zásek a zvoneček,... ale ještě dřív tvou kancelář navštíví, proluftuje a udělá z ní kůlničku na dříví, Bruce "tornádo" Lee.(17.6.2017)

Celý film jsem přemýšlel, jestli se to odehrává v původních letech, nebo to posunuly do přítomnosti. Nepřišel jsem na to. Teď jsem se to dozvěděl z komentářů. No aspoň něco. Protože je to snad, to jediné, co jsem se dozvěděl. Zajisté jste viděli už film, kde se vám postavy pletli a vy ne a ne je rozlišit. Tady to byli ženské, které snad vybrali naschvál, aby vypadali stejně. Teda kromě té blondýnky, která stále hledala svého bratra. A to se ještě všechno odehrává ve šoubyznysu. Takže, přiznávám, hanba - nehanba, vrah zůstal pro mě neznámý, nevím, kdo byla ta tanečnice na konci filmu, proč zemřela a proč na ni střílel ten doktor. Tvůrci udělali ze mě pořádného idiota a dobře mi tak. Možná by se našel nějaký dobrák, co by v komentářech převyprávěl příběh polopatě, pro nás nechápavé. Jo a ještě něco. Mladší James Garner vůbec nevypadá jako James Garner. V rámci žánru za 3.(18.7.2017)

Těžké hodnocení. Garner jako Marlowe je hodně v pohodě, potěší hudba i epizodní role Bruce Leeho, stejně jako působivé striptýzové finále. Na druhou stranu trochu bolí přenesení děje z noirových časů do barevných šedesátek a hlavně vypuštění voiceoveru, díky kterému bychom se mohli trochu lépe orientovat v překomplikovaném ději (a to jsem Sestřičku nedávno četl!).(12.1.2008)

To je podivana! :-) Film celkem dobre kopiruje knizni predlohu, jen opravdu chybi ten voiceover, jak zminuje kolega EdaS. Pro neznale tak muze byt obzvlast zacatek filmu trochu zmateny. My, co zname predlohu nazpamet, se nastesti zorientujeme celkem rychle. Dal...Garner jako Marlowe docela v pohode (samozrejme s premisou, ze nikdo lepsi nez Bogart byt nemuze), spousta opravdu hezkych zen (zejmena pak nadherna Gayle Hunnicutt, kterou jsem neznal), ale treba i Rita Moreno, Corinne Camacho nebo Sharon Farrell v roli Oframay, ....pak dokonala rolicka pro Bruce Leeho (myslim, ze se sam musel dobre bavit, pokud teda mel smysl pro humor), atd. Cele je to zasazene do prostredi sedesatych let a barevne, coz mi nevadilo. Ja jsem spokojenej. 4-(27.5.2013)

Chandlera a celý tenhle detektivní subžánr mám moc rád, i když tenhle film je spíše jeden z těch průměrnějších. Přenasazení do šedesátek mi až tak nevadilo, jako spíše obroušení hran, absence osudovosti a nepřehledný závěr. Co však musím pochválit, je obsazení Jamese Garnera, který si Marlowa očividně užil, krásné herečky, ironický tón a nadsázku (která na druhou stranu chybí více adaptacím) a nádherné scény s Brucem Lee, kterým Quentin Tarantino složil poctu v Tenkrát v Hollywoodu. 65%.(7.3.2020)

• - Jediný film kde Marlowe (James Garner) kouří dýmku. V knihách ji přitom kouří velmi často. (Kaufman)

• - Bruce Lee, který si ve filmu zahrál vedlejší zápornou roli, byl také choreografem bojových scén. (Rominator)