Márnice

Scénografie:

Rob Howeth

Kostýmy:

Shawnelle Cherry

Už som myslel, že Tobe je v úplných sračkách, teda aj bol no našťastie sa mu z nich podarilo vyhrabať. Mortuary je slušný horor s docela podarenou atmosférou, maximálne debilnými postavami ( otrasná stará vykopávka, koktavý policajt, feťák, celkom pekná baba ) a CGI efektami ktoré sú tak zlé, že som z nich skoro grcal. Čo zamrzí hlavne z toho dôvodu, že masky zombie sú naozaj podarené a doteraz nechápem prečo to museli dokaziť tou príšernou počítačovou krvou.(6.6.2006)

• Malarkey

Další z dloooooouhé řady vyvražďovacích hororů s naprosto dementním příběhem. U filmu jsem vydržel zhruba 40 minut a pak jsem to musel vypnout pač na mě šli stavy zoufalé zlosti zaškrtit někoho z autorů (pozn. jednoho koho) pač tohle překračuje snad všechny meze. Není třeba dalších slov.(16.7.2006)

• tron

(Pod)priemerný horor veterána Tobea Hoopera ani omylom nestačí na jeho dve vrcholné diela (TEXASKÝ MASAKER MOTOROU PÍLOU a POLTERGEIST). Napriek tomu sa mu i bez poriadneho rozpočtu darí budovať kvalitnú strašidelnú atmosféru, najmä niektoré pasáže z nočného cintorína v prvej polovici sa mu vydarili. Horšie je to so slabým hereckým obsadením a nevydareným scenárom, ale vďaka latexovým príšerkám a akčnému finále má MÁRNICA niečo do seba. Ale veľa toho nie je a jej prvá, povedzme "atmosférická", časť ma bavila viac, ako druhá "krvavá a uvrieskaná". A už ani tá prvá nebola nijako mimoriadna. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/150216/Marnica-40.html(29.5.2006)

• Slasher

Blbost o dětech, odfláklém hlavním záporákovi, bandě umrlců a megaplísni. Paradoxně lepší první půlka, kde se toho moc neděje, než ta splácaná druhá. F* Bobby F!(23.8.2009)

• Shit

Tohle jako mělo byt co? Sranda variace na zombíky nebo co? nechápu, děsná slátanina, která bohužel jako obvykle na začátku slibuje dost, ale nakonec skutek utek a nic neni. Tohle byla prostě nechtěná parodie na horor. Jedna trapná ubohá scéna za druhou, měl sem co dělat abych vydržel do konce(12.8.2007)

• Hitman_47

Od tvůrce kultovního Texas chainsaw massacre bych teda čekal něco víc, než PG-13 (žádné brutality + skoro žádná krev....jo a ještě k tomu zkurvená nuda) horrůrek pro maximálně tak 12-ti leté parchanty, kteří s tímto kouskem budou chodit machrovat svým vrstevníkům s tím, že maj "hustej horror Márnice."(28.5.2006)

• MM_Ramone

Podpriemerný horror, ktorý sa snaží pôsobiť aurou 80.-tych rokov. Chvíľami sa mu to skoro aj darí. Vykráda snáď všetky vtedajšie témy a miesi ich v akýsi nepodarený príbeh. Ale nakoniec to nie je až taká katastrofa. Celkom sympatický mladí herci, chátrajúca márnica pri zanikajúcom cintoríne, ľahko humorne pojatá réžia, zopár nechutných scén. Najviac ma však zaujalo obsadenie hlavnej úlohy Denisou Crosby. Táto herečka v roku 1989 skvele stvárnila Rachel Creedovú vo filme "Pet Sematary". Škoda, že sa jej podobný výkon nepodarilo zopakovať aj v "Márnici". **(6.10.2008)

• petero

Pán Hooper už zrejme nenatočí žiadny morbídny horor, ktorý by rozrušil svet ako sa mu to podarilo svojou prvotinou Texas Chainsaw Massacre (1974), ani nedosiahne kvalít určite atmosferického dielka z produkcie Stevena Spielberga Poltergeist (1982). V Mortuary síce dokázal navodiť slušnú atmosféru, ktorá však ku koncu prudko klesne. Možno aj vďaka odľahčeným veselším scénkam, ale hlavne kôli naivnému scenáru. Ničím neprekvapí. A o čom to je? Márnica – žeby znovu „dead walk“? Super je situácia, keď sa naši traja kamaráti v dome vyhúlia a na dvere zaklope policajt.(20.2.2006)

Tohle město bere násilí velmi vážně… Jenže už vážně se nedá brát Mortuary. Je to tak moc ulítlý, že mi nesčetněkrát odrovná… Drž hubu blbe.. Tohle město bere násilí velmi vážně.. Drž hubu blbe !! Už žádný hřbitovní děti ! OK ŠERIFE.(16.8.2010)

Nic nového pod sluncem. Takový malý dům u hřbitova, ale bez doktora Freudsteina a hlavně bez skvělé atmosféry. Po nadprůměrném Toolbox Murders přichází Hooper s hloupou vyvražďovačkou, která sice místy potěší solidní atmosférou, ale odradí pitomým scénářem a ubohými efekty. Na druhou stranu, aspoň nenudí. No, nebýt to Hooper, moje hodnocení je podstatně nižší.(12.5.2006)

• Phobia

Horor/Mysteriózní/Thriller? No, možná v první polovině filmu to působilo jako laciný TV mysteriózní horror, nějaká špetka atmosféry by se našla a snad i napětí, pokud bych všem odpudivým postavám (mám na mysli hlavní hrdiny) nepřála nekompromisní zánik. Ale potom převzal režisérskou taktovku Zdeněk Troška nebo někdo takový a najednou z "Márnice" byla komediální fraška, která děsila jedině svou nesmírnou trapností. 25%(25.11.2008)

• Ruut

Dvě třetiny filmu Hooper buduje slušnou atmosféru. Divákovy je jasné že je něco v nepořádku, ale netuší co přesně se stane. Sem tam se něco šustne, semtam náznak zla a povídačky o zohavenem bývalem hrobníkovy, který žije v hrobce. Bohužel pak se všechno zvrhne v digitalní orgie, přehlídku sice celkem povedených ale přeplácených masek. Navíc prostory zchátralého domu a hřbitova režiser vymění za papundeklové levné podzemí a dílo zkázy je dokonáno. Původně jsem chtěl dát dvě hvězdičky, ale úplný závěr filmu tomu nasadí korunu. Hooper byl klasik hororového žánru. Slovo byl sem naprosto pasuje. Kdyby aspon Marnici dokončil v tom stylu jak ji začal, tak mohl udělat solidní béčko. Ale toto je fakt zpackaný hnus.(19.6.2006)

Asi jako každý jsem si u Márnice vzpomněl na dobu, kdy Tobe natočil Texas..., Salem's Lot nebo Poltergeista... Ne, že by byla Márnice úplně špatná, atmosféru má více než slušnou, zejména v první polovině a masky zombies vypadají dobře, ale scénář není moc vydařený, casting musel dělat totální trotl (tak nesympatické herce jsem už dlouho neviděl) a co nasere nejvíc, jsou digitální triky... Ty jsou tak špatné, že se vám z nich bude chtít zvracet... Prostě na film se dá v klidu podívat i se u něho dobře pobavit, ale už to není ten Hooper, jak jsem ho měl rád...(3.11.2008)

• LaciLC

Jeden môj kamarát väčšinu filmov opíše takto: "Bol to dobrý horor (akčný film, atď...), ale zlý film." Keď už použijem jeho vyjadrovanie, tak Márnica je zlý horor a ešte horší film. Márne som dúfal, že Hooperovi ešte z jeho čias Poltergeista a Texaského masakru zostal nejaký hororový talent, no Kultom hrôzy ma nemilo prekvapil, Krokodíl už nestál za reč a najnovšia Márnica mi len potvrdila, že Hooper už nie je ani z polovice taký režisér ako býval. Tuctová vyvražďovačka, ešte k tomu aj nudná. Úvod síce nebol až tak zlý, ale ostatné je strata drahocenného času.(25.8.2007)

• matestlust

Hooper držel po celý film příjemně mrazivou atmosféru,s tím,že rozuzlení čekáte opravdu magické.Pravdou je to,že konec totálně podělá celý film a to vážně na plné čáře.Stupidita hlavní zápletky filmu je tak obrovská,že u mě film klesl určitě tak o dvě příčky níž.(24.1.2008)

• Stoka

Koukám je to tu samí odpad, ale máte recht, taky co velice. Nahlédám že Márnice má i svého fanouška, no toto. Naprosto v pořádku, jen tak dál Niki1 304, moc tě obdivuji. Tobe Hooper se asi zbláznil nebo ho podplatila právě Niki1 304, ale dost srandiček, je to humpl, nedívat!(11.4.2012)

• Bauer

Márnice je v pořadí dalším tupým a ničím nezajímavým hororem. Totalně dementní scénář, přičemž více než polovina vás nudí a nikoliv straší. Herecké výkony, no to je prostě katastrofa, zejména tedy Dan Byrd, který nepředvádí absolutně nic. Přiznávám se, že celkem se mi líbila jakžtakž poslední půl hodinka ve které se aspoň něco málo dělo ale zase se to všechno podělalo příšerným koncem . Ovšem vrcholem všeho jsou masky oživlých mrtvol. Něco tak odbytého jsem ještě neviděl a masky misto toho aby působily děsivě tak spíše působí směšně. 1* a to ještě velmi slabá!!(6.3.2007)

• ARI50

Vždycky si moc slibuji už název je děsivý ale když nová rodina začne v márnici pracovat a černá tekutina chce vraždit je to blbost.(19.9.2018)

• Mordenroth

Nemárnite svoj vzácny čas Márnicou!(31.12.2007)

• Anderton

Meno režiséra, hrôzostrašný plagát a sľubný názov. Táto trojkombinácia sľubovala minimálne slušný priemer. Lenže keď sa pozrieme bližšie, tak zistíme, že od Hoopera sa toho dnes veľa čakať nedá, že takýto retro plagát musí nutne klamať, pretože nie sme v Taliansku 70. rokov a názvami hororov sme sa už nechali oklamať veľakrát. Ako nočné wtf však odporúčam. Kvôli presvedčeniu sa na vlastné oči, o čom píšem. Zabudol som ešte na absenciu ďaľšieho dôležitého tria, atmosféry, napätia a hrôzy.(18.9.2014)

Tobe už dávno nie je tým čo býval a svoju reputáciu priam hazardérsky rozmieňa v nenáročných "pulpových" príbehoch, ktorým sa nehnusí ani to najhnusnejšie klišé. Priehľadný scenár v prvej polovici zachraňuje aspoň hustou atmosférou, aby to vo finále dorazil chvíľami nechcene komickými "zvratmi" a vizuálnymi efektami, aké by aj pred dvadsiatimi rokmi pôsobili úsmevne. Veľmi, veľmi slabé tri hviezdičky.(8.5.2006)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6