Sean Penn, Jude Law, Kate Winslet a Anthony Hopkins se společně představují ve strhujícím příběhu prostého muže, jemuž politická kariéra, ničivá síla korupce a zrada nakonec zcela pokřiví charakter. Film byl natočen podle dnes již klasického románu Roberta Penna Warrena z roku 1946, za který získal Pulitzerovu cenu. V dalších rolích se představí James Gandolfini, Mark Ruffalo a Patricia Clarkson. (oficiální text distributora)

kolemjdouc

jak je vidět spoluvýroba USA a SRN je vražedná.Jak kdyby byli totálně v rauši či co.Závěrečná scéna kdy po střelbě se spojí dva čůrky krve a ve scéně z výšky je vše pečlivě naaranžováno,i kompars v přesném kruhu asi stál na značkách jako na spartakiádě.No nekupte to ()

DannyBoy80

Penn zase válel, což silně kontrastovalo se stoickým výrazem Lawa, který hraje každý film s úplně stejným výrazem ať se děje c ose děje. Jinak film takový průměr. Zamotané to sice bylo hezky, ale nevím jestli z politického tématu lze vytřískat více. Třeba nějaké emoce. Rozpor mezi tím zda vytáhnout špínu na Hopkinse nebo ne, byl málo vykreslený. Navíc nevysvětleno proč nevěděl o svém otci. Atd. prostě mi to příšlo v místech nedotažené. ()

system

Kdyz se film natacel, mluvilo se o nem jako o jednom z horkych kandidatu na oskara. Dokonce kvuli tomu posunuli premieru o dobry pulrok. Vysledek je pro me ale cistim zklamanim, jedine co bych tak vyzdvihnul je hudba a vykon S. Penna (ten nezklame snad nikdy) ()

Kroupa

Možnosti filmu jsou dost vyčerpány v první polovině, kdy posun od idealisty a dobroděje k prevítovi guvernérovi nastene během oka mihu, takže většinu filmu čekáte, jak bude "potrestán". Neboť film se nese v duchu, že čím kdo zachází, tím také schází. Co mě nejvíc mrzí, je zamlženost děje, možná způsobená absencí nosné linie, a pak relativní nedostatek prostoru, který herci velkých jmen dostali, obzvlášť když vezmeme v úvahu délku filmu. I když chybí nějaká blyštivá pointa, nejsem zklamán. ()

zatoichi0

Skvělá podívaná! Jsem fanda Seana Penna takže jsem měl dost velké požadavky a mužu říct že se na 100% splnily. Jeho řečnické proslovy, mimika, gesta - paráda, byl by zněj úžasný demagog. Vůbec mi nepřišlo, že je stopáž 140 minut. Ale na 100% to asi není. Možná až to zkouknu znovu ... Rád bych videl i původní verzi ze 49 roku pro porování. ()

ddf76

Vyborne drama o guvernerovi Starkovi (Sean Penn). Penn hraje skvele v tomto dramatu. Na Pennovi je cela tiha tohoto dramatu, bez neho by tento film byl polovicni. Velmi dobri jsou i Jude Law a Anthony Hopkins. Prvni scena s Hopkinsem je skvela :). Doporucuji vsem, kdo maji radi dramata se silnym pribehem. ()

Hopkins

Snad jedině díky Anthonymu tomu dávám tři hvězdičky . Věřím že to někoho nadchnout mohlo ale v mojich očích to bylo jednou a dost a ten konec no ten mě dostal totálně nehrát v tom hopkins dal jsem tomu dvě hvězdičky. ()

Natix

Po formální stránce kvalitně natočený film se slibným hereckým obsazením a dobrými hereckými výkony (plamenné projevy Seana Penna stojí za to), který ale zabíjí rozvleklý a nudný příběh, který jsem vlastně ani úplně nepochopil. ()

Heroine

Jediné, co mi na filmu přišlo kladné, byla občas nějaká docela moudrá úvaha hlavní postavy (Juda Lawa). Jinak mi to přijde jako rádo-by upřímný, ale jinak stále naivní pohled do politiky, kde je spousta zbytečných postav, je to nuda, závěr je předvídatelný, a to trapné máchání rukama Seana Penna je po čase taky nesnesitelné. ()

Rockerman

Výborné politické drama o staré známé věci, že moc a peníze kazí charaktery lidí. Zdá se mi, že nejhorší jsou právě ti, kteří se na vrchol politiky dostali z chudších poměrů a zaštiťují se právě tím, že naslibují hory doly chudým, na úkor bohatých. Zapomínají na to, že ti bohatí se dostali na svou úroveň většinou tvrdou prací a ne nějakým přerozdělováním peněz a rovnostářstvím. Výborné výkony hvězdých herců a nádherná Kate navrch mi připravili skvělý zážitek. Hvězdu ubírám za to, že té politiky jsem měl a mám plné zuby. ()

bobrux

Hvězdné herecké obsazení dává tušit něco neobyčejného. Skvěle napsané, natočené, zahrané a k tomu ještě perfektní hudba. Ale dokonalý film to není. Občas to škřípe, občas nudí... Každopádně už jen kvůli Seana Penna se vypaltí na film podívat. ()

Miki68

Nadprůměrný film, který stojí na skvělých hereckých výkonech Seana Penna, Jude Lawa i Anthony Hopkinse, a kterému přidává na hodnocení skvělá hudba kamera Jamese Hornera a výtečná práce s kamerou Pawla Edelmana. Jen v některých místech se mi dlo, že příběh ztrácí tempo. Ale rozhodně jsem se ani na minutu nenudil... ()

waska

Podle mě maličko nedoceněný film s výbornými hereckými výkony hlavních představitelů ( Law, Winslet, Penn, Hopkins... ). Do toho nádherná hudba Jamesa Hornera a docela aktuální téma jménem Korupce... ()

deLaFere

Působí to na mě jako divadelní hra. Nepochybuji o režii a výkonech herců trochu, ale je to nuda, nemá to spád, je to čitelné a bohužel i klišovité. Penn dělá stále stejné pohyby, proměna jeho charakteru není přílš patrná a ke konci filmu je už vyloženě statický. Pochopit Lawa je obtížnější a vlastně o to nestojím, působí na mě jako prázdný patron. Film nemá být černobílý a také není, ale domyslet si závěrečný valčík není až tak těžké. Konec není hloupý, ale geniální vůbec ne. Jednou a dost!!!!!!! ()

bearmeedek

Honosný název a nic moc přitažlivé téma. Když jsem se konečně odhodlal, zjistil jsem, téma není tak podstatné, ale že jde o dobře natočený film. Souhlasím s tím, že zde kraluje Jude Law. Jeho postoj k lásce mě až tak pochopitelný nebyl. A roli Kate Winslet tady asi mohl hrát kdokoliv příjemného vzhledu. 70%. ()