Střelba na psy

• Česko Jako psi (festivalový název) (více)

Po filmu 100 dní (100 Days, 2001, r. Nick Hughes), uvedeném v Karlových Varech v roce 2002, a po velmi úspěšném Hotelu Rwanda (2005, r. Terry George) vznikl další dramatický snímek zachycující děsivou genocidu ve Rwandě roku 1994, kdy bylo během sta dnů vyvražděno osm set tisíc lidí, zejména příslušníků kmene Tutsiů. Režisér Michael Caton-Jones, známý spíše jako tvůrce komerčních titulů, natočil jednu epizodu z této tragédie. Odehrává se v církevní škole nedaleko hlavního města Kigali od 5. do 11. dubna 1994. Protagonisty vyprávění jsou běloši: mladý učitel Joe Conner a starý kněz Christopher. Ti usilují o záchranu domorodců hledajících azyl ve škole, jež je pod patronací belgické jednotky OSN. Snímek vznikl podle námětu novinářů, kteří ve Rwandě v té době byli, natáčel se na autentických místech a v jeho štábu pracovali místní lidé, jejichž rodiny byly masakry postiženy. Postavy jsou ovšem fiktivní. (oficiální text distributora)

JJ_Curtis

5* je díky tomu, že tu stále existuje zpuchřelá a bezzubá organizace jako je OSN, se stejnými pravidly nezměněnými už téměř 80 let...hrůza!!! ()

w.w.

Aj u mňa to "vyhráva" Hotel Rwanda. Dej je tu dosť rozťahaný, hlavný predstavitelia ma nepresvedčili a napätie sa tu stráca a celkovo to nieje až také dojímavé. ()

dratkovani

Hotel Rwanda tak trochu jinak,řekla bych,že je toto ztvárnění více realistické a nekončí hapyendem,děsivé momenty filmu na mne zanechaly dost hluboký dojem,jen trochu závěr mi ubral na spokojenosti,nějak tam už nepatřil. ()

Kaede21

Nie, nie je to hollywoodský doják pre masy typu Hotel Rwanda, napriek tomu, čo sa týka témy rwandskej genocídy osobne preferujem Strieľanie na psov pred Hotelom Rwanda. Myslím, že sa viac ako HR bude páčiť najmä tým, ktorý nejdú len po senzačnom príbehu, ale ktorí sa skôr zaujímajú o to, čo sa vo svete deje. Možno to nebolo dokonalé, ale bol tu jeden "zimomriavkový" moment, na ktorý keď si spomeniem, tak mám husiu kožu ešte teraz... ()

Agnostik

Dobrý a poutavý snímek ukazující události z Rwandy roku 1994.Velmi smutné a kruté ztvárnění hrůz genocidy a vraždění mezi dvěma kmeny.Film je nízkorozpočtovějšího rázu,ale i tak se divák nevyhne opravdu velice dobře natočeným drsným scénám.John Hurt v roli misionářského kněze hraje velmi dobře.Film je natočen i za ůčasti některých členů a očitých svědků televizního štábu kteří patří k etniku,a jejichž rodiny byli zavražděny. ()

Samadoma

Myslím,že dokonale vše vyjádřil v komentáři WANDRWALL . Film sklízí ocenění jen díky tématu navzdory bezduchému ztvárnění. ()

Tucinka

silný příběh, který Vás nenechá v klidu, bohužel konec filmu mi přišel nějak nedokončen a trochu moc přeslazený.. za mne...vůbec to nejde porovnat s filmem Hotel Rwanda ()

Andrew1987

Film odohrávajúci sa v Rwande pocas genocídy v 90. rokoch 20. storočia. Celkovo film nie je zlý, avšak, ako už viacerí spomenuli, v porovnaní s Hotelom Rwanda je Strelba na psy "béčková verzia". Namiesto hotela sa dej odohráva v škole, miesto riaditeľa hotelu má byť záchrancom kresťanský misionár. Trošku mi ten scénar pripadal, akoby okopíroval Hotel Rwandu. Určite tento film nie je zlý, inak by som mu nedal tri hviezdičky, poukazuje na zverstvá páchané počas genocídy, osobne sa mi páčili aj herecké výkony Johna Hurta či Hugha Dancyho, avšak neviem, Hotel Rwanda zanechal vo mne podstatne lepší dojem, proste viac ma vtiahol do deja a atmosféry. ()

gerojmanus

Jsem moc rád, že jsem tenhle film viděl dřív než Hotel Rwanda. To srovnání je samozřejmě na místě. Oba filmy pojednávájí prakticky o tom samém, jen v lehce odlišném prostředí, kde se čeká na smrt...Nemůžu si pomoct, ale mě Střelba na psy zasáhla prostě víc... ()

NellieLovett

Velice silný film. Oproti Hotelu Rwanda, který pojednává o stejné události roku 1994 ve Rwandě, na mě Shooting dogs působí živěji, realističtěji, ne hollywoodsky. ()