Pravěký lenochod Sid zaspal migraci a snaží se ostatní dohonit. Cestou potká nosorožce Franka s Carlem, kteří se rozplývají nad zřejmě poslední pampeliškou, ale jakmile ji Sid uvidí, sní ji. Tím ovšem nosorožce naštve a ti ho začnou honit. Na útěku potká Sid mamuta Manfreda, díky němuž ho nosorožci nerozsápou. Sid se rozhodne jít s Manfredem, i když ten nejde na jih jako všichni ostatní... Smečka tygrů šavlozubých také neodtáhla na jih – chtějí se pomstít lidem. Šéf smečky Soto se rozhodl ukrást lidem mimino. Časně zrána zahájí útok na osadu, při kterém má dítě ukrást tygr Diego. Matka se dá s miminkem na útěk a Diega setřese až skokem do vodopádu. Soto je s Diegem nespokojen a Diego musí jít dítě hledat. Vyčerpaná matka však mezitím předala syna z posledních sil do opatrování Manfredovi se Sidem... Sid chce jít za lidmi a dítě vrátit, s čímž souhlasí i Manfred, ale navštíví je Diego, který je chce o mimino připravit. Manfred však rozhodne, že Diego jakožto stopař  bude užitečný k nalezení lidí, a nakonec se všichni vydávají i s miminem na cestu... V noci přijdou za Diegem šavlozubí tygři ze smečky. Diego jim vysvětlí, že kromě dítěte jim přivede do průsmyku i mamuta, a řekne, ať je celá smečka připravena zaútočit. Manfred se Sidem se po cestě starají o dítě a Diego je vede. Když má mimino hlad, musejí ukrást blbounům nejapným meloun, aby je nakrmili. Další cesta je zavede do průsmyku, kde jsou kvůli lavině donuceni vlézt do skály. alJenže tam na ně čeká veliká ledová sjezdovka, takže téměř celou cestu skálou projedou velmi rychle. Diegovi postupně začíná stále víc záležet na Manfredovi, Sidovi i miminu. Když ho navíc Manfred zachrání před smrtí, Diego se postaví i proti tygrům z vlastní smečky, aby chránil své nové přátele... (TV Prima)

emdvojka

Je to vtipné, krásne animované, nápadité, obdivuhodné a je to pre deti, mládež a dokonca aj pre dospelých v ktoromkoľvek veku. Zábava pre celú rodinu... ()

foundation

Doba Ladova je pekna rodinna komedia. To pripustam dokonca aj ja, a verte tento zaner filmu nemam rozhodne v oblube. Humor tu nie je az tak uplne infantilny aby oobcas nedokazal vykresat usmev aj na tvari starsieho divaka a navyse aj postavy su v podstate celkom originalne a dobre nahovorene. Pre deti a mladsie publikum je to jednoznacne jasna volba a urcite to zvitazi nad takym Shrekom ktory je predsa len aj pre starsie obecensvo. Pribeh a ksicht toho maleho fracka mi sice isli poriadne na nervy ale rozhodne to tentokrat prekusnem lebo dokazem pochopit ze sa to tocilo pre inu vekovu kategoriu a inak orientovaneho divaka akym som ja. Myslim ze za mna tomu mozem dat 3 ale upozornujem ze si to zrejme zasluzi aj viac. Ale hold mna raz takeho filmy nedokazu nadchnut.Doporucujem vsak vsetkym ktory maju podobne rodinne komedie radi urcite budu plesat blahom. ()

Kingjiri

Animace už v dnešní době působí hodně zastarale, hlavně co se vykreslení okolí týče. Dětem ale tohle bude naprosto fuk a mně nakonec taky, protože jsem se opět při sledování příjemně pobavil. Příběh už víc jednoduchej být nemůže, ale funguje na jedničku, stejně jako gagy s veverkou, který jsou už dneska právem legendářní. Postavy pěkně vymyšlený, ukecanej lenochod je muj favorit. Objektivně je to na čtyři hvězdy, ale protože hodnocenim tohohle animáku už mám jubilejní tisicátý hodnocení, přidávám pátou slaboulinkatou hvězdu, abych to "oslavil" ve velkym stylu:) ()

Fat'Fatal

Na odreagování je to skvělé. Určitě bych ocenil více promyšlenější a výraznější vtípky, ty zde mi přišly některé povrchní, příběh je dost slabý i na animovaný film a je zvláštně podán. Přišlo mi, jako by film točil McG :-) Nejlepší scénka? Nosorožci versus Sid :D // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

PEZ

Prvykrat som videl Ice Age asi 10 rokov dozadu, len chvilu potom ako to slo v kinach. Pametam sa, ze som sa pobavil (suverejne najviac na vevericke Scrat). Zaujimave je, ze napriek tomu som dalsie diely nevidel (niezeby som sa im vyhybal). Tak som sa rozhodol si celu seriu pozriet, no a preto aj oprasit prvy diel. Ten je skvely aj po tolkych rokoch - animacia je ok, no co je najpodstatnejsie, Ice Age je nielen vtipny, plny napadov, ale ma aj dobry pribeh, ktory dokaze zasiahnut nielen deti, ale aj dospelych. Na dovazok, film ma iba 81 minut, takze ziadna vata navyse nehrozi. Vysledkom je zabava aj na druhykrat. Mimochodom, nominacia na Oscar za najlepsi animovany film a 7 nominacii na Annie Awards. ()

Drom odpad!

Bylo mi to podezřelý už od začátku. Hned jak se objevila ta retardovaná a nešikovná veverka, nebo co to je, a všichni z ní byli hýn. Bohužel jsem měl i tu smůlu několikrát v následujících letech ten barevnej mixér kydů vidět. Pro dospělý to není, to jsem si celkem jistej, ale že by se na tohle měli dívat děti? No celá ta komerční mašinérie je odporná, o nic jiného nejde. Nechápu, jaký podprahový záběry dali tvůrci mezi políčka filmu, ale na mě to nefunguje, nepřijde mi to ani vtipný ani roztomilý. ()

Mayers

Dobrácký mamut, zabijácký šavlozubák, hňup lenochod (Lábus fakt pobavil) a veverka čórkařka. Troufám si tvrdit, že svýho času jeden z TOP animáků. Proč já jen u toho vždycky brečel...sem holt citlivka. ()

geek.ondra

Skvělý animák s úžasnými charaktery a fungující hrou na emoce. Vizuálně to sice strašně zestárlo ale pořád je to super podívaná. 7/10 ()

AloeB

Možná mi hrabe, ale jak se tak postupně vracím k některým klasikám z dětství, uvědomuji si, že si je stále užívám. Jako malý jsem si neskutečně užíval skluzavkovou scénu v ledové jeskyni, dnes to byl primárně zábavný vztah nesourodé smečky a samozřejmě kupa odkazů na prehistorii či popkulturu, ať už jsou to neustálé řeči postav o evoluci, vyhynutí (ostatně to, jak vymřeli ptáci Dodo je správně tragikomické - it was the last female left), či UFO zamrzlé v ledu (a Mrňousův pozdrav pana Spocka) či Stonehenge s poznámkou, že moderní architektura dlouho nevydrží. Diegova glosa o tom, že lidé přece nemluví je lehce úsměvná a potěšující, navíc to krásně zdůrazňuje kontrast mezi zvířaty a lidmi ve filmu. Mannyho interakce s lidským dítětem, kdy se mamut diví, jak může takto neškodný človíček vůbec přežít, a Mrňous jej následně obejme je zlatá. Poslední věty filmu o Době Ledové a Globálním oteplování jsou v kontextu dnešní doby poněkud děsivé. Poprvé jsem to viděl v originále, líbí se mi záměna slova hero ve španělských titulkách za conquistador, nechci ani hádat, do jaké míry to vypovídá o mentalitě překladatele nebo publika. Legendární veverka s oříškem sice bavila, ale za highlight filmu bych ji nepovažoval. Možná se může zdát, že k filmu přistupuji hrozně vážně, ostatně je to stále ta blbost, u které jsem se bavil jako dítě, ale ve srovnání s nadešlými pokračováními, kde se vydáme mezi dinosaury nebo k zvířecím pirátům na lodi z ledové kry je první Doba ledová sympatická svým držením se u země. ()

Urukhaj98

Doba ledová v porovnání vizuální stránky za pixarovskou vykladní skříní sice hodně zaostává, v rámci ždímání dívackých emocí až na dřeň však nikoliv. Absolutní animovaná klasika a moje obrovská srdcovka. 9/10 ()

Lord Fuck

No tak teda nic moc. Po skvělejch recenzí jsem asi čekal moc. Má to sice povedenej děj, postavy a hlášky, ale taky nudný pasáže. Hold Shrekovi se to nevyrovná ()

VerteX

Oskara pro veverku! Další animovaný film Pixar Studios mi sice už tolik nesedí jako předchozí, ale přesto se najde spoustu světlých stránek. Lenochod je super, ale veverka a žalud jsou hlavními aktéry. Děj je na mě až moc sentimentální, proto dávám jen ****. ()

lickerman

Velmi kvalitní film, u kterého se opravdu pobavíte. Po vizuální stránce bere až dech, efekty vypadají fantasticky! Příběh mi přijde přeci jen o něco slabší, než třeba u Shreka, ale i tak je na vysoké úrovni. A bonbónek na závěr mého hodnocení? Přeci fantastická, boží a jedinečná praveverka!!! Nemá chybu:-) ()

Magggie

Pro mě jednoznačně nejlepší animák. Možná je to tím, že byl první, kde se nesmáli jenom děti...ale ani Shrek 2 nebo Auta, která také patří k mým oblíbeným na Dobu ledovou prostě nemají. U ničeho jiného jsem se takhle nenasmála =)) ()

Sosak

Jako animovaný film průměr, takže v poměru s ostatními filmy lehký nadprůměr :) Chyba je v nedostatečně silných postavičkách, s vyjímkou veverky Scretche samozřejmě... A možná i v ledovém prostředí, které působí místy trochu sterilně. ()

Sign

No nevim tyhle rádoby americké pohádky mne vůbec neberou, když už tedy něco tak teda ten Shrek, ale to prostě nejsou pohádky ale komedie až parodie, jediné co mne tady rozesmálo byla veverka :-) ()

Herní Stray se dočká filmu

Herní Stray se dočká filmu

06.09.2023

Pokud jsou v otázce domácích mazlíčků kočky vaší preferovanou volbou a sem tam doma sáhnete po nějaké videohře, jistě vám neušel chválený loňský titul Stray od herní divize studia Annapurna Pictures.… (více)

Hugo Cabret není Harry Potter

Hugo Cabret není Harry Potter

10.05.2008

Ačkoli to je to první, co vás napadne, když se dočtete o adaptaci dalšího dětského fantasy bestselleru o dvanáctiletém chlapci, který se připlete do věcí magických. Stačí ale dodat, že o režii se… (více)

Po Době ledové přijde Obleva

Po Době ledové přijde Obleva

24.10.2005

Studio Fox si prvním dílem Doby ledové přišlo na vcelku slušný peníz. Práce na jejím pokračování jsou v plném proudu, i když nad celým projektem bdí pouze polovina původní režisérské dvojice Carlos… (více)