Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pravěký lenochod Sid zaspal migraci a snaží se ostatní dohonit. Cestou potká nosorožce Franka s Carlem, kteří se rozplývají nad zřejmě poslední pampeliškou, ale jakmile ji Sid uvidí, sní ji. Tím ovšem nosorožce naštve a ti ho začnou honit. Na útěku potká Sid mamuta Manfreda, díky němuž ho nosorožci nerozsápou. Sid se rozhodne jít s Manfredem, i když ten nejde na jih jako všichni ostatní... Smečka tygrů šavlozubých také neodtáhla na jih – chtějí se pomstít lidem. Šéf smečky Soto se rozhodl ukrást lidem mimino. Časně zrána zahájí útok na osadu, při kterém má dítě ukrást tygr Diego. Matka se dá s miminkem na útěk a Diega setřese až skokem do vodopádu. Soto je s Diegem nespokojen a Diego musí jít dítě hledat. Vyčerpaná matka však mezitím předala syna z posledních sil do opatrování Manfredovi se Sidem... Sid chce jít za lidmi a dítě vrátit, s čímž souhlasí i Manfred, ale navštíví je Diego, který je chce o mimino připravit. Manfred však rozhodne, že Diego jakožto stopař  bude užitečný k nalezení lidí, a nakonec se všichni vydávají i s miminem na cestu... V noci přijdou za Diegem šavlozubí tygři ze smečky. Diego jim vysvětlí, že kromě dítěte jim přivede do průsmyku i mamuta, a řekne, ať je celá smečka připravena zaútočit. Manfred se Sidem se po cestě starají o dítě a Diego je vede. Když má mimino hlad, musejí ukrást blbounům nejapným meloun, aby je nakrmili. Další cesta je zavede do průsmyku, kde jsou kvůli lavině donuceni vlézt do skály. alJenže tam na ně čeká veliká ledová sjezdovka, takže téměř celou cestu skálou projedou velmi rychle. Diegovi postupně začíná stále víc záležet na Manfredovi, Sidovi i miminu. Když ho navíc Manfred zachrání před smrtí, Diego se postaví i proti tygrům z vlastní smečky, aby chránil své nové přátele... (TV Prima)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (640)

Tosim 

všechny recenze uživatele

Já nevím...lze dát jiné hodnocení? Smál jsem se z plna hrdla a i když mi některé scény připomněly jiné animáky, byl jsem na výsost spokojen. Ona vychvalovaná šavlozubá veverka mě nechytla tak, jako Sid. Viděl jsem na DVD pár cén v původním znění, ale celý film jsem shlédl s dabingem a Lábusova interpretace je naprosto fantastická. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Jak říká Mr. Fookah, má to vtip, je to hezké, ale dospělí se u toho nepobaví tak jako u Shreka, humor je spíš určený dětem. Nechybí pár srdceryvných scén, a že jsou natočeny vážně dobře;) Ale Scrat by si zasloužil vlastní film, to je bez diskuse. A nezapomínejme na vzdělání - konečně zjistíte jak vymřel Dodo:) ()

Reklama

Matty 

všechny recenze uživatele

Doba ledová se s odstupem času může tvářit jako vtipná animovaná komedie pro celou rodinu. S odstupem času si totiž většina lidí pamatuje jenom tu malou a zatraceně vtipnou mršku s majetnickými sklony – veverku. Ta je dnes přímo kultovním stvořením, avšak 99% filmu za jejími kousky znatelně zaostává, což je celkem nefér podvrh. Na dospěláky. Děcka budou nudou zívat minimálně. 60% Zajímavé komentáře: Amarcord_1, numi, Aiax, wipeout ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Každý bude srovnávat Dobu ledovou se Shrekem, na kterého opravdu nemá, ale i tak jde o skvělou zábavu určenou sice mladšímu publiku, ale se spoustou narážek i pro starší (viz.lenochod v bahenní lázni :-). Mimochodem - stojí za to pustit si vystřižené scény na DVD, kde mi u některých přišlo dost škoda, že se do filmu nedostaly. Rozhodně cíl je splněn - děti se baví královsky, dospělí dobře. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $59miliónovTržby USA $176,387,405Tržby Celosvetovo $383,257,136Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD od roku 2006 v USA $15,611,651 //počet predaných kusov 1,255,223║ Možno po grafickej stránke trošku štúdio 20th Century Fox zaostáva za konkurenciou ale príbehovo dokáže upútať a hlavne do sýtosti pobaviť. /95%/ ()

Galerie (119)

Zajímavosti (34)

  • Přípravy na film trvaly celý rok, než se nakreslila první animace. (don corleone)
  • Původně se mělo objevit před začátkem filmu logo 20th Century Fox, jak se zmrazí. Nakonec se od nápadu upustilo, tento úvod zůstal pouze v traileru. (don corleone)

Související novinky

Hugo Cabret není Harry Potter

Hugo Cabret není Harry Potter

10.05.2008

Ačkoli to je to první, co vás napadne, když se dočtete o adaptaci dalšího dětského fantasy bestselleru o dvanáctiletém chlapci, který se připlete do věcí magických. Stačí ale dodat, že o režii se…

Po Době ledové přijde Obleva

Po Době ledové přijde Obleva

24.10.2005

Studio Fox si prvním dílem Doby ledové přišlo na vcelku slušný peníz. Práce na jejím pokračování jsou v plném proudu, i když nad celým projektem bdí pouze polovina původní režisérské dvojice Carlos…

Reklama

Reklama