Doba ledová

Ice Age

Doba ľadová

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2002, 78 min

Parádní pohádka na kterou se vždy rád podívám. Poprvé jsem jí viděl v kině a od té doby na ní nedám dopustit. Technicky je pěkně vytvořená, má skvělý hudební doprovod a jednoduchý příběh. Vtípky, které skupina při svém putování říká i předvádí jsou super. Šavlozubá veverka a její žalud jsou krásně vloženy do příběhu a jsou hodně vtipné. Za mě 100% :)(1.12.2012)

|| Scenár: Michael J. Wilson, Michael Berg | Hudba: David Newman | Produkcia: John C. Donkin, Lori Forte | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: Blue Sky Studios | Rozpočet: 59 miliónov $ | Tržby: 383,257,136 $ || Vizuálne úchvatná a nápadmi preplnená zábava, s dojemným príbehom a pravou arktickou atmosférou. Taktiež rodisko kultovej postavičky veveričky, z ktorej ťaží ešte X ďaľších pokračovaní Ice Age. A to je dobre. :)(12.6.2011)

Jasně, že ta šavlozubá veverka přinesla filmu tak jednu hvězdičku navíc. Ale na rozdíl od ostatních se mi ta zjednodušená stylizace v animaci líbí, vůbec mi nevadí, že je to příběh více pro děti a nominaci na Oskara za scénář od podobných filmů většinou nečekám. Zkrátka skvělá zábava pro všechny. Pokud znáte jen otřesný český dabing tak si však nejspíš nějakou tu hvězdičku odškrtnete.(8.10.2005)

Dávám 4 hvězdy stejně jako většina uživatelů a přesto mám na film velmi rozdílný názor. Doba ledová mě bavila jako film a ne jako komedie. O to více mě pak zuajala poznámka, že původně se mělo jednat o drama, ale Fox si představoval komedii pro děti. Hodně by mě zajímalo, jaká Doba ledová by nakonec vylezla. I s touto jsem velmi spokojen, jen jsem daleko více bavil u dialogů mezi zvířaty a u potkávání nových postav než u šílené veverky. Budu citovat ještě jednu zajímavost: "Všichni herci byli nuceni k improvizaci, aby zněly dialogy co nejvěrohodněji." A jak to fungovalo. Nějakých super vypoentovaných vtipů se tedy v dialozích nedočkáme, ale místo toho máme naprosto uvěřitelné a "reálné" rozhovory. Silných momentů je tu až až - Diegův odchod/příchod. Mamutí vzpomínky atd. Za ty zvedám palec nahoru. Za herce (originál i dabing) také. Scéná u blbounů a nosorožec Karel jsou na další hvězdu. Proč se tedy neshodnu s ostatními uživateli? Veverka je vyextrémovaná a vůbec mi nesedla, jedno z mála malých mínusů krásného filmu.(13.1.2008)

"Jo doba ledová je doba ledová..." jak by pravděpodobně pravil pan Huml. Zřejmě by však byl překvapen jaká zábava to tehdy mohla být. Praveverka Scratch i její bonusové dobrodružství na DVD jsou něco nadčasového, kultovního a v nejlepší tradici klasických animovaných grotesek. za čistých 5 hvězdiček. Ovšem film jako celek je nemastný, neslaný rodinný průměr.(29.3.2005)

• - Scrat se měl objevit původně jenom na začátku filmu, ale při testovacích promítání byla reakce publika tak veliká, že se rozhodli tvůrci, aby se ve filmu objevil častěji. (don corleone)

• - První kresby v jeskyni vycházely ze skutečných, které byly nalezené na jihu Francie před nějakými 16 tisíci lety. (don corleone)

• - Původně se mělo objevit před začátkem filmu logo 20th Century Fox, jak se zmrazí. Nakonec se od nápadu upustilo, úvod takový zůstal jen u traileru. (don corleone)