Doba ledová

Doba ľadová

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2002, 78 min

• Mi Nü-Chai

Takhle nesympatické duo hlavních hrdinů v podobě mamuta a lenochoda se jen tak nevidí. Jediný, kdo ve mně vzbuzoval alespoň nějaké positivní pocity byl šavlozubka Diego (škoda, že časem nakonec dle očekávání taky zblbnul), jinak těžká bída s nouzí. O jejich questu "cesta s malým neandrtálcem tam a bez něj zase zpátky" ani nemluvě. Doba ledová trpí klasickou chorobou většiny moderních pohádek - postrádá jakoukoliv věc, která by mohla podle zhůvěřilých psychologů "otřást křehkou dětskou duší" takže je uslintaně dojemná a přecpaná trapnými rádobymorálními apely až hanba. Těch pár povedených vtípků a scén (líbila se mi např. ledová skluzavka) je na tu hromadu balastu žel dost málo.(11.1.2008)

Je to neuvěřitelná zábava a počítačová animace je lepší a realističtější než v jiných CGI filmech jako Shrek. Vyrovnává se Příšerkám s.r.o. ale Doba Ledová je ještě o kousek zábavnější a nemá ten sladký a krotký Disney styl. Samotný příběh určitě není překvapením roku, ale charaktery jsou tak roztomilé - obzvláště nešťastná veverka, která je tak zvláštní, že si zaslouží hlavní roli ve svém vlastním celovečerním animáku.(10.9.2005)

Když sem tenhle film viděl poprvé, tak to pro mě bylo opravdu komediální mega jízda, ale podruhý už to nebyl takovej 100% zážitek. To samozřejmě neznamené¨á, že sem se skvěle nebavil, jen už to nebylo ono, ale i tak ta veverka nebo lenochod prostě nemaj chybu a nedat 5* za takový množství výborných vtipů by bylo hříchem(27.12.2006)

Tak jednotka určite patrí medzi tie najlepšie Doby ľadové... ostatné diely sú už slabšie ale na druhú stranu ani tá jednotka zas nie je až tak dokonalá. Aspoň teda pre mňa nie, a to decko vyzeralo akoby malo miesto mozgu mikrovlnku. Strašne nesympatické. Videla som to 2x a tretí krát ma to už absolútne nebavilo. Už je to okukané.(8.4.2013)

"Jo doba ledová je doba ledová..." jak by pravděpodobně pravil pan Huml. Zřejmě by však byl překvapen jaká zábava to tehdy mohla být. Praveverka Scratch i její bonusové dobrodružství na DVD jsou něco nadčasového, kultovního a v nejlepší tradici klasických animovaných grotesek. za čistých 5 hvězdiček. Ovšem film jako celek je nemastný, neslaný rodinný průměr.(29.3.2005)

• - Jméno malého dítěte je údajně Roshan. (don corleone)

• - Keď Scrat spadne z ľadovca dole na zem, môžeme vidieť, ako ho zašliapávajú zvieracie nohy, medzi nimi i mamutia. Pri ďalšom pohľade z vyššej pozície mamut ale v zábere nie je. (Kejo)

• - Když prochází Sid, Manny a Diego kolem zamrzlé jeskyně, jdou kolem UFO talíře. Pozdrav, který udělá malé dítě je ze seriálu Star Trek (don corleone)