Doba ledová

Ice Age

Doba ľadová

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2002, 78 min

„To je naša súkromná rezerva na Dobu ľadovú. Subarktické teploty nás zavedú na miliardy rokov pod zem.“ – „Takže máte tri melóny?“ - "...Áno." Neuveriteľne smoliarska veverica Scrat medzičasom skultovela (a dostala vlastný krátkometrážny film) a prvá DOBA ĽADOVÁ ponúka skvelú rodinnú zábavu s rozumnou dávkou morálneho poučenia („To sa v stáde robí - dávate pozor jeden na druhého.“) a akceptovateľným, hoci stále troška podrazáckym, klišé (SPOILER na konci "ožije" zdanlivo mŕtva postava XYZ SPOILER). Ľadová road movie ponúka pre oko príjemnú a rozkošne "jednoduchú" animáciu, vtipné postavičky a situácie, ktoré sú humorné, nebezpečné (útok na osadu) i dojemné (nástenné maľby). A vôbec - bude vám na nej dobre. Dvojka sa takto ani omylom nevydarila. Kino Považan 2002(15.12.2004)

Nemôžem si pomôcť, ale podľa mňa sa to na dvojku len doťahuje, akési zahrievacie kolo. No, skvelá grafika, príbeh, hlody a zápoty, no v dvojke je toto všetko na druhú. Možno jej pomohla väčšie množstvo postavičiek, ktoré jednotka nevyužila. Ale inak super! 80%.(30.4.2006)

Shrek je sice lepší, ale možná jenom pro nás dospěláky. Děti (společně s námi) pobaví víc tenhle krásně vymyšlený a udělaný animák. P.S. Český dabing je výborný, ale originál je skvělý :) Kdo miluje veverku, pak vás nesmí minout "Gone Nutty" jako bonus na DVD. To je fakt síla :))(25.8.2003)

Nečeknaná paráda, která pobaví nejen děti a díky krátké stopáži stoprocentně nenudí (tak moc nahlas, jsem se nesmál ani nepamatuju)... a veverka by si zasloužila portrét v místnosti slávy.:)(1.11.2002)

Zábava, kterou pro sebe celou ukradla malá veverka. Je zvláštní, že nejvtipnější ze všech postav je zrovna veverka, která je ve filmu nejméně, ale určitě do ní autoři dali hodně svých ujetých nápadů :-)(7.5.2005)

• - Scrat se měl objevit původně jenom na začátku filmu, ale při testovacích promítání byla reakce publika tak veliká, že se rozhodli tvůrci, aby se ve filmu objevil častěji. (don corleone)

• - Původně se mělo objevit před začátkem filmu logo 20th Century Fox, jak se zmrazí. Nakonec se od nápadu upustilo, úvod takový zůstal jen u traileru. (don corleone)

• - James Earl Jones a Ving Rhames měli původně dabovat Mannyho. (cariada)