Doba ledová

Ice Age

Doba ľadová

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2002, 78 min

Šavlozubá veverka a její eskapády jsou sice brilantní, tato pravěká road movie by si ale vystačila i bez ní. Ač ústřední trojice nápadně připomíná skupinku kolem jednoho zeleného zlobra (ačkoli u Diega a Kocoura v botách je inspirace spíše otočená), nelze Době ledové upřít originalitu a zábavnost. To se už se ale nedá říct o druhém díle, kde všechno kouzlo vyprchalo.(7.4.2008)

6 / 10 Tri * sa možno zdajú málo, ale celý film je len sledom viac či menej vtipných scénok, ktoré drží pohromade pomerne slabý príbeh. A ten rádoby slzopudný koniec... Ale aby som len nekrivdil - šabľozubá veverička je fakt sila, Sid jak by dal a niektoré časti tiež stoja za pozornosť, no vyššie hodnotenie dať jednoducho nemôžem. Sorry.(19.11.2005)

• Mi Nü-Chai

Takhle nesympatické duo hlavních hrdinů v podobě mamuta a lenochoda se jen tak nevidí. Jediný, kdo ve mně vzbuzoval alespoň nějaké positivní pocity byl šavlozubka Diego (škoda, že časem nakonec dle očekávání taky zblbnul), jinak těžká bída s nouzí. O jejich questu "cesta s malým neandrtálcem tam a bez něj zase zpátky" ani nemluvě. Doba ledová trpí klasickou chorobou většiny moderních pohádek - postrádá jakoukoliv věc, která by mohla podle zhůvěřilých psychologů "otřást křehkou dětskou duší" takže je uslintaně dojemná a přecpaná trapnými rádobymorálními apely až hanba. Těch pár povedených vtípků a scén (líbila se mi např. ledová skluzavka) je na tu hromadu balastu žel dost málo.(11.1.2008)

Komická veverka, moudrý mamut, starostlivý lenochod a podrazák tygr s malým milým ditětem vytvořili v prostředí klouzajícího a praskajícího ledu partičku, na kterou se podívám rád i jako dospělý. Nejlepší byli blbouni... Trailer: http://www.csfd.cz/film/19838-doba-ledova-ice-age/videa/(20.2.2010)

95% - Bijte mě, mučte mě, ale nepolevím ve svém přehnaně vysokém hodnocení tohoto krásného kýče. Ze všech animovaných amerických blockbusterů poslední doby je pro mě Ice Age (dnes již s odstupem času) úplně nejlepší. Je originální nikoli svým dějem, ale svým zpracováním, perfektní dynamikou, atmosférou, vypracovaností postav -jak grafickým tak charakterovým... Co bych se rozepisoval... prostě jsem to sežral i s navijákem. Nejsou zde žádné rušivé elementy (jako např. laciný pop, či jeho ještě lacinější parodie), ani narážky na kohokoli, na cokoli... Vše je zkrátka úsměvné a milé SAMO O SOBĚ, a to v dnešním světě filmové tvorby není příliš častý jev. Proto dávám pět hvězdiček a třesu se strachy, aby druhé pokračování neshodilo tak vysoko nasazenou laťku.(27.1.2006)

• - Film měl premiéru v březnu 2002, během tří týdnů vydělal 100 milionů na tržbách. Stal se tak nejúspěšnějším filmem toho roku do té doby. (don corleone)

• - Chris Wedge, který film režíroval zároveň namluvil i postavu Scrata. Tedy spíš ty zvuky. (don corleone)

• - Přípravy na film trvaly celý rok, než se nakreslila první animace. (don corleone)