Doba ledová

Ice Age

Doba ľadová

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2002, 78 min

Nebyť šabľozubej veveričky s extrémnou vôľovou potenciou (tomu hovorím Triumf vôle :-), no i ťažkou psychiatrickou diagnózou (pozri posledné dve sekundy filmu), kvalita filmu by šla nekompromisne dole. Asi prvý kinematografický počin, v ktorom je hlavnou hviezdou postava C kategórie. Ak ju niekde na pláži odchytíte, dajte mi, prosím, vedieť. Vymením za môjho Pikačua.(17.10.2004)

Buooože - tolik nesympatických klaďasů pohromadě, to už jsem dlouho nezažila! Jediná sympatická postava byl Diego, kluk jeden zubatá - a ten taky zachraňuje tu třetí ušmudlanou hvězdu - jinak by to byly dvě jak vyšitý za až na výjimky vcelku trapné vtipy/kýčovité scény, které ocení spíše ti nejmenší - a hlavně za toho blbečka lenochoda, který by potřeboval nakopat do xichtu...(26.12.2006)

Ze začátku si říkám, že animace je opravdu pěkná a má to sympatické postavy, které si člověk nejspíš zamiluje, snaží se to o vtip, o dojemnost, příběh odsýpá, ale emočně mě to ani náhodou nedostalo tak, jak bych po těch všech pozitivních ohlasech čekal. Možná je to spíše opravdu více pro děti a jednoduchý příběh moc nemá na čem stavět, kdo ví. Přesto to pár dobrých momentů má a je to celkem sympatické, ale celkově trochu zklamání.(8.7.2014)

Doba ledová je doba ledová. Jenže já nemám ráda zimu. Skoro až moc akční lenochod, kterého (SPOILER JAK HROM) ostatní lenochodi nechtějí, v divákovi probouzí soucit. Šavlozubá obluda (nééé, neříkejte tomu veverka, veverky jsou krásné!), probouzí v divákovi soucit. Mamut a jeho (HROME, DALŠÍ SPOILER) zabitá rodina, probouzí v divákovi soucit. Miminko, jemuž (ZAS MI SEM LEZE SPOILER) umře matička a siroty po ní zůstaly, tedy jedna syrová, k sežrání vhodná, sirota, probouzí v divákovi soucit. Divák vůbec tak soucítí, až je na rozpacích z toho, kde se v něm ta přehršel absurdních citů k animovaným postavičkám vzala a tiše doufá, že se opakovaně probouzenému soucitu podaří zas usnout. Na patře z toho zůstává hořká pachuť. Mohlo být hůř, ale mohlo být mnohem líp, kdyby se tvůrci nesnažili zalíbit tak moc a diváka citově nevydírali až na dřeň.(4.11.2014)

Velice zajímavý animovaný film, který je, troufám si říci, velice vtipný a velmi nápaditý. Docela pěkně jsem se u této pohádky pobavil a taková veverka se svým žaludem mě dostávala naprosto do kolen a scénky s ní jsem si do syta užíval. Ale i lenochod byl docela dobrý a v dabingu Jiřího Lábuse také dosti zajímavý. Příběh byl triviální, ale to je samozřejmě dobře, díky tomu je to alespoň pro děti snadno srozumitelné. A když to tak vezmu, tak jsem se vlastně nebavil jen u malého množství scének. A z těch vtipnějších bych ještě vyzdvihl scénku s hejnem blbounů nejapných, která neměla chybu a byla naprosto dokonalá. Ale určitě vás tedy zajímá, proč nehodnotím maximálním počtem hvězdiček, když jsem tak nadšený. Na to je snadná odpověď. Je to díky tomu patosu, který jsem z tohoto filmu cítil cítil obzvláště na jeho konci. Ten patos mi zde tak vadil, že za to prostě musela hvězdička dolů, kdyby to skončilo nějak jinak, než jak jsem předvídal, tak bych i jinak hodnotil. Celkově je to ale dost pohodový, zajímavý, vtipný a originální animák, který si zaslouží uznání, pochvalu a nebojím si říci i uctivý potlesk. A za to pobavení, které mi film přichystal, uděluji krásné a nadprůměrné čtyři hvězdičky.(28.12.2008)

• - Když prochází Sid, Manny a Diego kolem zamrzlé jeskyně, jdou kolem UFO talíře. Pozdrav, který udělá malé dítě je ze seriálu Star Trek (don corleone)

• - Film měl premiéru v březnu 2002, během tří týdnů vydělal 100 milionů na tržbách. Stal se tak nejúspěšnějším filmem toho roku do té doby. (don corleone)

• - 20th Century Fox spustil film na domácom trhu s marketingovým rozpočtom vo výške 85 miliónov amerických dolárov, čo je najvyššia suma, ktorú dovtedy spoločnosť vynaložila na vydanie DVD. (WalterIK7)