Doba ledová

Ice Age

Doba ľadová

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2002, 78 min

Komická veverka, moudrý mamut, starostlivý lenochod a podrazák tygr s malým milým ditětem vytvořili v prostředí klouzajícího a praskajícího ledu partičku, na kterou se podívám rád i jako dospělý. Nejlepší byli blbouni... Trailer: http://www.csfd.cz/film/19838-doba-ledova-ice-age/videa/(20.2.2010)

Jak říká Mr. Fookah, má to vtip, je to hezké, ale dospělí se u toho nepobaví tak jako u Shreka, humor je spíš určený dětem. Nechybí pár srdceryvných scén, a že jsou natočeny vážně dobře;) Ale Scrat by si zasloužil vlastní film, to je bez diskuse. A nezapomínejme na vzdělání - konečně zjistíte jak vymřel Dodo:)(30.1.2003)

Moc hezké. Takové příjemné pokoukání, dalo by se říct :). Animace je na tehdejší dobu víc než slušná a na to že jde "jen" o pohádku má velice dobrý příběh z opravdu silnými momenty. Prehistorické potvůrky jsou všechny úžasné, čuníky počínaje, Scratem konče a opravdu si je všechny zamilujete. Hlavní trio je výborně vybrané a skvěle nás baví celou cestu za nemluvnými zástupci našeho druhu. No a i prcek byl k sežrání ;). Prostě, kdykoliv se na DOBU LEDOVOU rád podívám znovu.(26.12.2006)

Jasně, že ta šavlozubá veverka přinesla filmu tak jednu hvězdičku navíc. Ale na rozdíl od ostatních se mi ta zjednodušená stylizace v animaci líbí, vůbec mi nevadí, že je to příběh více pro děti a nominaci na Oskara za scénář od podobných filmů většinou nečekám. Zkrátka skvělá zábava pro všechny. Pokud znáte jen otřesný český dabing tak si však nejspíš nějakou tu hvězdičku odškrtnete.(8.10.2005)

Tak jednotka určite patrí medzi tie najlepšie Doby ľadové... ostatné diely sú už slabšie ale na druhú stranu ani tá jednotka zas nie je až tak dokonalá. Aspoň teda pre mňa nie, a to decko vyzeralo akoby malo miesto mozgu mikrovlnku. Strašne nesympatické. Videla som to 2x a tretí krát ma to už absolútne nebavilo. Už je to okukané.(8.4.2013)

• - Chris Wedge, který film režíroval zároveň namluvil i postavu Scrata. Tedy spíš ty zvuky. (don corleone)

• - Všichni herci byli nuceni k improvizaci, aby zněly dialogy co nejvěrohodněji. (don corleone)

• - Scrat se měl objevit původně jenom na začátku filmu, ale při testovacích promítání byla reakce publika tak veliká, že se rozhodli tvůrci, aby se ve filmu objevil častěji. (don corleone)