Doba ledová

Ice Age

Doba ľadová

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2002, 78 min

Doba ľadová je jeden s tých animákov, ktorej nechýba skoro nič. Pekná animácie je samozrejmosť, príjemný humor je naozaj príjemný a nie násilný, akcie, či hudba už len doplňujú zábavný dej a tiež nechýbajú emócie. Príjemná rodinná zábava zo skvelými postavami. Oblúbený soundtrack: Giving Back the Baby. 89% - 4*(12.3.2011)

S animovanými filmami sa v poslednej dobe roztrhlo vrece. Pardon, chcel som povedať - v posledných rokoch. Ale skutočne dobrý animák aby človek pohľadal. Medzi tú menšinu môžme jednoznačne zaradiť Ice Age. Kratučká stopáž v kombinácii s krásnou animáciou a jednoduchým, no originálnym príbehom tvorí slasť pre oči (i uši), na ktorej si pochutia deti, dorast, dospelí, a dokonca aj seniori. Jednoducho zábava pre každú vekovú kategóriu. Vrelo odporúčam!(11.5.2010)

Tak jednotka určite patrí medzi tie najlepšie Doby ľadové... ostatné diely sú už slabšie ale na druhú stranu ani tá jednotka zas nie je až tak dokonalá. Aspoň teda pre mňa nie, a to decko vyzeralo akoby malo miesto mozgu mikrovlnku. Strašne nesympatické. Videla som to 2x a tretí krát ma to už absolútne nebavilo. Už je to okukané.(8.4.2013)

• Mi Nü-Chai

Takhle nesympatické duo hlavních hrdinů v podobě mamuta a lenochoda se jen tak nevidí. Jediný, kdo ve mně vzbuzoval alespoň nějaké positivní pocity byl šavlozubka Diego (škoda, že časem nakonec dle očekávání taky zblbnul), jinak těžká bída s nouzí. O jejich questu "cesta s malým neandrtálcem tam a bez něj zase zpátky" ani nemluvě. Doba ledová trpí klasickou chorobou většiny moderních pohádek - postrádá jakoukoliv věc, která by mohla podle zhůvěřilých psychologů "otřást křehkou dětskou duší" takže je uslintaně dojemná a přecpaná trapnými rádobymorálními apely až hanba. Těch pár povedených vtípků a scén (líbila se mi např. ledová skluzavka) je na tu hromadu balastu žel dost málo.(11.1.2008)

Dávám 4 hvězdy stejně jako většina uživatelů a přesto mám na film velmi rozdílný názor. Doba ledová mě bavila jako film a ne jako komedie. O to více mě pak zuajala poznámka, že původně se mělo jednat o drama, ale Fox si představoval komedii pro děti. Hodně by mě zajímalo, jaká Doba ledová by nakonec vylezla. I s touto jsem velmi spokojen, jen jsem daleko více bavil u dialogů mezi zvířaty a u potkávání nových postav než u šílené veverky. Budu citovat ještě jednu zajímavost: "Všichni herci byli nuceni k improvizaci, aby zněly dialogy co nejvěrohodněji." A jak to fungovalo. Nějakých super vypoentovaných vtipů se tedy v dialozích nedočkáme, ale místo toho máme naprosto uvěřitelné a "reálné" rozhovory. Silných momentů je tu až až - Diegův odchod/příchod. Mamutí vzpomínky atd. Za ty zvedám palec nahoru. Za herce (originál i dabing) také. Scéná u blbounů a nosorožec Karel jsou na další hvězdu. Proč se tedy neshodnu s ostatními uživateli? Veverka je vyextrémovaná a vůbec mi nesedla, jedno z mála malých mínusů krásného filmu.(13.1.2008)

• - Film měl být původně žánrově spíš drama, ale Fox chtěli komedii pro děti. (don corleone)

• - Film měl premiéru v březnu 2002, během tří týdnů vydělal 100 milionů na tržbách. Stal se tak nejúspěšnějším filmem toho roku do té doby. (don corleone)

• - Když prochází Sid, Manny a Diego kolem zamrzlé jeskyně, jdou kolem UFO talíře. Pozdrav, který udělá malé dítě je ze seriálu Star Trek (don corleone)