poster

Doba ledová

 • USA

  Ice Age

 • Slovensko

  Doba ľadová

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2002, 78 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Falko
  *****

  Film bol nominovany na Oscara za najlepsi animovany film, avsak zvitazil japonsky animovany film CESTA DO FANTAZIE (2002) od rezisera Hayao Miyazaki. _________ Ray Romano - (Manfred) +++ John Leguizamo - (Sid) +++ Denis Leary - (Diego) +++ Goran Visnjic - (Soto) +++ Jack Black - (Zeke) +++ Lorri Bagley - (Jennifer) +++ Jane Krakowski - (Rachel) +++ Chris Wedge - (Dodo / Scrat) +++ Produkcia: Lori Forte +++(26.3.2013)

 • MaedhRos
  ****

  Ačkoli hlavně v závěru začal můj mozek proti šťastné rodince čítající šavlozubého tygra, lenochoda, mamuta a dítě poněkud protestovat a neustále mne obtěžoval cynickými upomínkami na Tennysona a jeho "nature red in tooth and claw", stejně jsem se bavila výborně. ...a ta scéna, kde Manny hledí na jeskynní malby, patří mezi nejpůsobivější filmové dojáky, co znám. Dobrý.(28.12.2006)

 • MM_Ramone
  ***

  Pri záchrane života malého pračloveka spojí svoje sily podivná zvieracia trojica. Mocný mamut Manny, nebezpečný šabľozubý tiger Diego a prostoreký prehistorický leňochod Sid. Rozhodnú sa, že ľudské mláďa privedú späť k jeho rodičom. Zažijú pri tom mnoho zábavy a rôzne dobrodružstvá. Animovaný film "Doba ľadová" vyprodukovala v roku 2002 americká filmová spoločnosť Blue Sky Studio. Vďaka jeho komerčnému úspechu, boli neskôr natočené ďalšie štyri diely. Tento prvý, pôvodný snímok, je z nich najlepší. ***(6.12.2016)

 • Allien.9
  *****

  Jeden z nejroztomilejších a nejpovedenějších animáků poslední doby, který se (narozdíl od vyloženě cool "Shreka") soustředí jak na malé děti, tak na jejich odrostlejší doprovod. A přesně tak to má u pohádek/animáků být - děti obdivují roztomilé postavičky a užívají si jejich dobrodružství a dospělí obdivují vizuální stránku a užívají si krásně dojemný příběh... "Aha, chápu. Vlastní mít nemůžete, tak chcete adoptovat." (I love you, Diego) ♥♥♥(27.12.2011)

 • T2
  *****

  Rozpočet $59miliónovTržby USA $176,387,405Tržby Celosvetovo $383,257,136Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD od roku 2006 v USA $15,611,651 //počet predaných kusov 1,255,223║ Možno po grafickej stránke trošku štúdio 20th Century Fox zaostáva za konkurenciou ale príbehovo dokáže upútať a hlavne do sýtosti pobaviť. /95%/(8.6.2005)

 • - Chris Wedge, který film režíroval zároveň namluvil i postavu Scrata. Tedy spíš ty zvuky. (don corleone)

 • - Úvodní scéna s Kryserkou byla vložena, když si tvůrci uvědomili, že bez ní by ve filmu poprvé sněžilo až po více než půl hodině, což se jim, vzhledem k názvu, zdálo nevhodné. (cariada)

 • - Jméno malého dítěte je údajně Roshan. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace