poster

Doba ledová

 • USA

  Ice Age

 • Slovensko

  Doba ľadová

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2002, 78 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Amarcord_1
  *****

  95% - Bijte mě, mučte mě, ale nepolevím ve svém přehnaně vysokém hodnocení tohoto krásného kýče. Ze všech animovaných amerických blockbusterů poslední doby je pro mě Ice Age (dnes již s odstupem času) úplně nejlepší. Je originální nikoli svým dějem, ale svým zpracováním, perfektní dynamikou, atmosférou, vypracovaností postav -jak grafickým tak charakterovým... Co bych se rozepisoval... prostě jsem to sežral i s navijákem. Nejsou zde žádné rušivé elementy (jako např. laciný pop, či jeho ještě lacinější parodie), ani narážky na kohokoli, na cokoli... Vše je zkrátka úsměvné a milé SAMO O SOBĚ, a to v dnešním světě filmové tvorby není příliš častý jev. Proto dávám pět hvězdiček a třesu se strachy, aby druhé pokračování neshodilo tak vysoko nasazenou laťku.(27.1.2006)

 • Marigold
  *****

  Můj nejoblíbenější animák, který mě, nevím jak, vždycky dokáže dostat. To prapodivné trio pravěkých tvorů doplněné o roztomilého prcka má v sobě takovou tuze zvláštní poetiku, humor, laskavost i napětí, které často funguje na animák až neuvěřitelně náznakově – třeba bezeslovná Mannyho vzpomínka v ledové jeskyni... Oční hra těch počítačem stvořených tvorečků je bezchybná a člověk se je naučí milovat. Dokonce tak, že jim promine i ten řidší děj, který je nastavován výbornými (ale stále jen) odbočkami. Hovořit o tragické postavě veverky Scrat je zřejmě zbytečné, nad tou by i bezvěký a bloudící Ahasver slzu uronil.(26.12.2006)

 • Anderton
  ****

  Film, ktorý priniesol medzi dnešných najvýznamnejších animovaných a komediálnych filmových hrdinov veveričku. Trochu infantilné oproti Pixarovkám a Shrekovi, ale nemože byť všetko pre cynických dospelákov. Navyše postavičky sú roztomilé spôsobom, ktorý nie je pre nich (nás) otravný. Už je to desať rokov, čo film urobil dieru do sveta a oproti oným Pixarovkám predsa len trochu zostarol. V Blue sky ale pochopili, poučení starými Disneyovkami, že ak animák primárne pre deti, nemá zmysel ho príliš naťahovať cez jednu hodinu.(7.7.2007)

 • MaedhRos
  ****

  Ačkoli hlavně v závěru začal můj mozek proti šťastné rodince čítající šavlozubého tygra, lenochoda, mamuta a dítě poněkud protestovat a neustále mne obtěžoval cynickými upomínkami na Tennysona a jeho "nature red in tooth and claw", stejně jsem se bavila výborně. ...a ta scéna, kde Manny hledí na jeskynní malby, patří mezi nejpůsobivější filmové dojáky, co znám. Dobrý.(28.12.2006)

 • ConanVJ
  *****

  Parádní pohádka na kterou se vždy rád podívám. Poprvé jsem jí viděl v kině a od té doby na ní nedám dopustit. Technicky je pěkně vytvořená, má skvělý hudební doprovod a jednoduchý příběh. Vtípky, které skupina při svém putování říká i předvádí jsou super. Šavlozubá veverka a její žalud jsou krásně vloženy do příběhu a jsou hodně vtipné. Za mě 100% :)(1.12.2012)

 • - Film měl být původně žánrově spíš drama, ale Fox chtěli komedii pro děti. (don corleone)

 • - Jedná sa o najkratší film štúdia Blue Sky. (Kejo)

 • - Přípravy na film trvaly celý rok, než se nakreslila první animace. (don corleone)