Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pravěký lenochod Sid zaspal migraci a snaží se ostatní dohonit. Cestou potká nosorožce Franka s Carlem, kteří se rozplývají nad zřejmě poslední pampeliškou, ale jakmile ji Sid uvidí, sní ji. Tím ovšem nosorožce naštve a ti ho začnou honit. Na útěku potká Sid mamuta Manfreda, díky němuž ho nosorožci nerozsápou. Sid se rozhodne jít s Manfredem, i když ten nejde na jih jako všichni ostatní... Smečka tygrů šavlozubých také neodtáhla na jih – chtějí se pomstít lidem. Šéf smečky Soto se rozhodl ukrást lidem mimino. Časně zrána zahájí útok na osadu, při kterém má dítě ukrást tygr Diego. Matka se dá s miminkem na útěk a Diega setřese až skokem do vodopádu. Soto je s Diegem nespokojen a Diego musí jít dítě hledat. Vyčerpaná matka však mezitím předala syna z posledních sil do opatrování Manfredovi se Sidem... Sid chce jít za lidmi a dítě vrátit, s čímž souhlasí i Manfred, ale navštíví je Diego, který je chce o mimino připravit. Manfred však rozhodne, že Diego jakožto stopař  bude užitečný k nalezení lidí, a nakonec se všichni vydávají i s miminem na cestu... V noci přijdou za Diegem šavlozubí tygři ze smečky. Diego jim vysvětlí, že kromě dítěte jim přivede do průsmyku i mamuta, a řekne, ať je celá smečka připravena zaútočit. Manfred se Sidem se po cestě starají o dítě a Diego je vede. Když má mimino hlad, musejí ukrást blbounům nejapným meloun, aby je nakrmili. Další cesta je zavede do průsmyku, kde jsou kvůli lavině donuceni vlézt do skály. alJenže tam na ně čeká veliká ledová sjezdovka, takže téměř celou cestu skálou projedou velmi rychle. Diegovi postupně začíná stále víc záležet na Manfredovi, Sidovi i miminu. Když ho navíc Manfred zachrání před smrtí, Diego se postaví i proti tygrům z vlastní smečky, aby chránil své nové přátele... (TV Prima)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (642)

Cappuccino 

všechny recenze uživatele

S animovanými filmami sa v poslednej dobe roztrhlo vrece. Pardon, chcel som povedať - v posledných rokoch. Ale skutočne dobrý animák aby človek pohľadal. Medzi tú menšinu môžme jednoznačne zaradiť Ice Age. Kratučká stopáž v kombinácii s krásnou animáciou a jednoduchým, no originálnym príbehom tvorí slasť pre oči (i uši), na ktorej si pochutia deti, dorast, dospelí, a dokonca aj seniori. Jednoducho zábava pre každú vekovú kategóriu. Vrelo odporúčam! ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Já nevím...lze dát jiné hodnocení? Smál jsem se z plna hrdla a i když mi některé scény připomněly jiné animáky, byl jsem na výsost spokojen. Ona vychvalovaná šavlozubá veverka mě nechytla tak, jako Sid. Viděl jsem na DVD pár cén v původním znění, ale celý film jsem shlédl s dabingem a Lábusova interpretace je naprosto fantastická. ()

Reklama

Dever 

všechny recenze uživatele

Tu prichádza asi najlepšia animovano - komediálna séria aká kedy vyšla. Zaručene zakaždým pobaví...........Soundtrack David Newman: 1. Opening Travel Music [1:17] ,2. Angered Rhinos [2:14] ,3. Humans/Diego [1:43] ,4. Tigers Going for Baby [3:12] ,5. Dodos [0:42] ,6. Fighting Over the Melons [2:01] ,7. Walking Through [1:25] ,8. Baby's Wild Ride [1:56] ,9. Checking Out the Cave [3:43] ,10. Running from the Lava [2:27] ,11. Baby Walks [1:34] ,12. Tigers Try to Get Baby [5:41] ,13. Giving Back the Baby [6:26], ()

Bachy 

všechny recenze uživatele

Dávám 4 hvězdy stejně jako většina uživatelů a přesto mám na film velmi rozdílný názor. Doba ledová mě bavila jako film a ne jako komedie. O to více mě pak zuajala poznámka, že původně se mělo jednat o drama, ale Fox si představoval komedii pro děti. Hodně by mě zajímalo, jaká Doba ledová by nakonec vylezla. I s touto jsem velmi spokojen, jen jsem daleko více bavil u dialogů mezi zvířaty a u potkávání nových postav než u šílené veverky. Budu citovat ještě jednu zajímavost: "Všichni herci byli nuceni k improvizaci, aby zněly dialogy co nejvěrohodněji." A jak to fungovalo. Nějakých super vypoentovaných vtipů se tedy v dialozích nedočkáme, ale místo toho máme naprosto uvěřitelné a "reálné" rozhovory. Silných momentů je tu až až - Diegův odchod/příchod. Mamutí vzpomínky atd. Za ty zvedám palec nahoru. Za herce (originál i dabing) také. Scéná u blbounů a nosorožec Karel jsou na další hvězdu. Proč se tedy neshodnu s ostatními uživateli? Veverka je vyextrémovaná a vůbec mi nesedla, jedno z mála malých mínusů krásného filmu. ()

Galerie (119)

Zajímavosti (35)

  • Jméno malého dítěte je údajně Roshan. (don corleone)
  • Ve filmu měla původně být lenochodice Sylvia, se kterou už se natočila většina scén a mluvila ji Kristen Johnston. Nicméně tato postava byla z filmu vystřižena. (Zodd)
  • Úvodní scéna s kryserkou byla vložena, když si tvůrci uvědomili, že bez ní by ve filmu poprvé sněžilo až po více než půl hodině, což se jim, vzhledem k názvu, zdálo nevhodné. (cariada)

Související novinky

Herní Stray se dočká filmu

Herní Stray se dočká filmu

06.09.2023

Pokud jsou v otázce domácích mazlíčků kočky vaší preferovanou volbou a sem tam doma sáhnete po nějaké videohře, jistě vám neušel chválený loňský titul Stray od herní divize studia Annapurna Pictures.… (více)

Hugo Cabret není Harry Potter

Hugo Cabret není Harry Potter

10.05.2008

Ačkoli to je to první, co vás napadne, když se dočtete o adaptaci dalšího dětského fantasy bestselleru o dvanáctiletém chlapci, který se připlete do věcí magických. Stačí ale dodat, že o režii se… (více)

Po Době ledové přijde Obleva

Po Době ledové přijde Obleva

24.10.2005

Studio Fox si prvním dílem Doby ledové přišlo na vcelku slušný peníz. Práce na jejím pokračování jsou v plném proudu, i když nad celým projektem bdí pouze polovina původní režisérské dvojice Carlos… (více)

Reklama

Reklama