poster

Doba ledová

 • USA

  Ice Age

 • Slovensko

  Doba ľadová

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2002, 78 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ScarPoul
  ****

  Skvelá animovaná road movie. Keď som to po prvýkrát videl bol som nadšený. A dnes rovnako ako predtým ma film baví a dojíma. Myslím, že v tom je v určitom smere veľké pozitívum celého prvého dielu Ice Age. Blue Sky animation bolo zatiaľ na vzostupe, ale prišlo z veľmi originálnym nápadom, kedy spojilo trojicu nesúrodých tvorov z obdobia doby ľadovej a vytvorila mix komédie a drámy, ktorý jednoducho fungoval a funguje. Netrebalo k tomu veľa. Charaktery všetkých troch postáv sú veľmi špecifické - každá prechádza počas príbehu určitým vnútorným vývinom a vďaka hercom, ktorý im prepožičali hlasy sa celý film posunul na trocha inú, špecifickú rovinu. Ťažko by sme mohli Ice Age porovnávať s čímkoľvek iným. Je to animák, ktorý dokáže byť bláznivý(scéna s Drontami) ktorý si hraje s pop kultúrou (Star Trek) a pritom zostáva pri zemi a bez zbytočných odbočiek, alebo nudných pasáži( odovzdanie dieťaťa ľudom, je veľmi silnou scénou). Film ku ktorému sa vždy veľmi rád vraciam.(7.3.2012)

 • Boogeyman
  ****

  Šavlozubá veverka a její eskapády jsou sice brilantní, tato pravěká road movie by si ale vystačila i bez ní. Ač ústřední trojice nápadně připomíná skupinku kolem jednoho zeleného zlobra (ačkoli u Diega a Kocoura v botách je inspirace spíše otočená), nelze Době ledové upřít originalitu a zábavnost. To se už se ale nedá říct o druhém díle, kde všechno kouzlo vyprchalo.(7.4.2008)

 • woody
  ****

  Toy story je první počítačem dělaný film,Shrek nejvíce oslovil dospěláky a Doba ledová je taková malá věc mezi nima která však vyčnívá pěkně dost.Skvělé vtípky,výborné postavy,uspokojující příběh a hlavně Scrat.Ta veverka měla dostat Oscara!Studio Blue Sky se stalo docela velkým konkurentem Pixaru a Dreamworksu.(4.1.2003)

 • salahadin
  ***

  Za Veveřici šavlozubohustoocasovřeštící plných 5*. Znáte nějaký jiný film, kde by se pohybovala protivnější postava, než je ten lenochod tady? (když nepočítám Jar-Jar Binkse ze SW I). Ale ta sporadicky se vyskytující veverka...IMHO když ji miluješ, není co řešit. Veverka, není co řešit. Konec reklamy.(15.9.2008)

 • Gemini
  ****

  Jak říká Mr. Fookah, má to vtip, je to hezké, ale dospělí se u toho nepobaví tak jako u Shreka, humor je spíš určený dětem. Nechybí pár srdceryvných scén, a že jsou natočeny vážně dobře;) Ale Scrat by si zasloužil vlastní film, to je bez diskuse. A nezapomínejme na vzdělání - konečně zjistíte jak vymřel Dodo:)(30.1.2003)

 • - Všichni herci byli nuceni k improvizaci, aby zněly dialogy co nejvěrohodněji. (don corleone)

 • - Film měl premiéru v březnu 2002, během tří týdnů vydělal 100 milionů na tržbách. Stal se tak nejúspěšnějším filmem toho roku do té doby. (don corleone)

 • - Keď Scrat spadne z ľadovca dole na zem, môžeme vidieť, ako ho zašliapávajú zvieracie nohy, medzi nimi i mamutia. Pri ďalšom pohľade z vyššej pozície mamut ale v zábere nie je. (Kejo)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace