poster

Doba ledová

 • USA

  Ice Age

 • Slovensko

  Doba ľadová

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2002, 78 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MIMIC
  ****

  Nebyť šabľozubej veveričky s extrémnou vôľovou potenciou (tomu hovorím Triumf vôle :-), no i ťažkou psychiatrickou diagnózou (pozri posledné dve sekundy filmu), kvalita filmu by šla nekompromisne dole. Asi prvý kinematografický počin, v ktorom je hlavnou hviezdou postava C kategórie. Ak ju niekde na pláži odchytíte, dajte mi, prosím, vedieť. Vymením za môjho Pikačua.(17.10.2004)

 • Oskar
  ***

  "To víte, doba ledová je doba ledová," posmrknul by si pan Buml z Macha a Šebestové. Obávám se, že nostalgicky. Šavlozubá veverka je geniální a faktu, že nedostala Oscara, lze jen stěží uvěřit. Ale ruku na srdce - co dalšího vás rozesmálo? Scratovi bych dal 5* nepodmíněně, zbytku 2*. Celkový dojem 60%(30.11.2006)

 • ScarPoul
  ****

  Skvelá animovaná road movie. Keď som to po prvýkrát videl bol som nadšený. A dnes rovnako ako predtým ma film baví a dojíma. Myslím, že v tom je v určitom smere veľké pozitívum celého prvého dielu Ice Age. Blue Sky animation bolo zatiaľ na vzostupe, ale prišlo z veľmi originálnym nápadom, kedy spojilo trojicu nesúrodých tvorov z obdobia doby ľadovej a vytvorila mix komédie a drámy, ktorý jednoducho fungoval a funguje. Netrebalo k tomu veľa. Charaktery všetkých troch postáv sú veľmi špecifické - každá prechádza počas príbehu určitým vnútorným vývinom a vďaka hercom, ktorý im prepožičali hlasy sa celý film posunul na trocha inú, špecifickú rovinu. Ťažko by sme mohli Ice Age porovnávať s čímkoľvek iným. Je to animák, ktorý dokáže byť bláznivý(scéna s Drontami) ktorý si hraje s pop kultúrou (Star Trek) a pritom zostáva pri zemi a bez zbytočných odbočiek, alebo nudných pasáži( odovzdanie dieťaťa ľudom, je veľmi silnou scénou). Film ku ktorému sa vždy veľmi rád vraciam.(7.3.2012)

 • lamps
  ****

  První Doba ledová je možná nejkvalitnějším rodinným filmem z celé série a disponuje krásným dojemným příběhem, který vedle ústředního putování za tlupou lidí, kterým je třeba vrátit jejich smradlavé mládě, nabízí perfektní seznámení s vesměs úžasnými postavami a jejich rozdílnými životními postoji, přičemž krátká stopáž mu sedí jako ulitá a nudit se nebude ani čtyřleté dítě, ani opatrující sedmdesátiletá babička. Ale aby tenhle veleslavný animák atakoval nejpřednější žánrové příčky, musel by jednak aplikovat méně vyloženě dětinského humoru (přestože některé dospělácké fóry jsou geniální - "Moderní architektura?.... Dlouho nevydrží"), a jednak by musel trochu ubrat na samoúčelnosti a sentimentu, který se poněkud bije s největším highlightem filmu, bláznivou veverkou snažící se najít nejvhodnější místo, kam strčit svůj žalud... ehm, opravdu je to film pro děti, nemusíte se bát žádných prasečinek ;) Z mého pohledu vyhrává odvázanější trojka, která je mnohem více nadupaná a příběhově zajímavější... 85%(18.4.2011)

 • Boogeyman
  ****

  Šavlozubá veverka a její eskapády jsou sice brilantní, tato pravěká road movie by si ale vystačila i bez ní. Ač ústřední trojice nápadně připomíná skupinku kolem jednoho zeleného zlobra (ačkoli u Diega a Kocoura v botách je inspirace spíše otočená), nelze Době ledové upřít originalitu a zábavnost. To se už se ale nedá říct o druhém díle, kde všechno kouzlo vyprchalo.(7.4.2008)

 • - Přípravy na film trvaly celý rok, než se nakreslila první animace. (don corleone)

 • - První kresby v jeskyni vycházely ze skutečných, které byly nalezené na jihu Francie před nějakými 16 tisíci lety. (don corleone)

 • - Keď Scrat spadne z ľadovca dole na zem, môžeme vidieť, ako ho zašliapávajú zvieracie nohy, medzi nimi i mamutia. Pri ďalšom pohľade z vyššej pozície mamut ale v zábere nie je. (Kejo)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace