Reklama

Reklama

Labyrint: Vražedná léčba

  • USA Maze Runner: The Death Cure (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

V epickém finále trilogie Labyrint vede Thomas (Dylan O’Brien) svou skupinu unikajících Placerů na jejich poslední a nejnebezpečnější misi. Musejí se poprat o naději ve světě, který se hroutí pod tíhou zákeřné nemoci, musejí bojovat o přežití mezi nakaženými a nepříčetnými „raply“ na straně jedné a nevyzpytatelnou organizací Z.L.S.N. na straně druhé. Mohou vůbec ještě někomu a něčemu věřit? Aby Thomas zachránil sebe i své přátele, musí proniknout do legendárního Posledního města, labyrintu řízeného Z.L.S.N. Toto místo se může stát nejhroznějším bludištěm ze všech. Ten, kdo tuto misi přežije, získá odpovědi na všechny otázky, které si Placeři položili od chvíle, kdy poprvé dorazili do labyrintu. (Cinemart)

(více)

Diskuze

Nevka

Nevka (hodnocení, recenze)

TheBest

Já mám tyto filmy také rád, ale zrovna u Labyrintu nejsem schopný překousnout, jak neoriginální sérii z ní změnami udělali. Dejme tomu v porovnání s Iron Manem 3, kde změnili Mandarína proti nelibosti fanoušků mi tohle vadí mnohem více. Tam ten twist měl pěknou myšlenku, a i když to byl plivanec na předlohu, šlo o originální nápad. Tady je ta změna bohužel "klišoidní" :-/ Jinak po matuře času dost. Pokud se ti tam nepletou ještě přijímačky na vysokou.

TheBest

TheBest (hodnocení, recenze)

Nevka

Až budu mít za 4 měsíce (snad úspěšně) po maturitě tak se do knižní série konečně pustím, momentálně není čas :D

TheBest

TheBest (hodnocení, recenze)

Nevka

Díky za vysvětlení

jak to tak popisuješ tak to ve filmu teda brutáálně změnili :D JJ o Rozkazu zabít a Kodu horečky jsem slyšel tak snad se to někdy v budoucnosti zfilmuje..... protože ač moc dobře vím, že série Labyrint není dokonalá série ba naopak má mnoho chyb já osobně mám prostě pro tenhle typ filmů slabost. Miluju post apokalyptické filmy. Tudíž bych rád z téhle série něco ještě viděl.

na příspěvěk reagoval Nevka

Nevka

Nevka (hodnocení, recenze)

TheBest

P.S.: Asi by to byl zbytečný pohled, protože běh událostí tam byl v podstatě úplně stejný, jen genderově obrácený. Z.L.S.N. prostě všechny tlačil podobným směrem. I když třeba skupina s Thomasem byla snad nejpomalejší, či poslední, která mimo té Arisovi ještě zbyla. V knize bylo i Spáleniště další "etapou" bludiště, kterou Z.L.S.N. sledoval. Ve skutečnosti se jim podařilo utéct až právě ve Vražedné léčbě. Navíc kniha končila opět v Labyrintu, kde byli umístěni zajatí. Případně existují ještě dvě knihy (Rozkaz zabít a Kód horečky), které předcházejí této trilogii.

na příspěvěk reagoval TheBest, TheBest

Nevka

Nevka (hodnocení, recenze)

TheBest

Koncept byl v podstatě úplně stejný. Sledovali reakce placerů na proměnné, které následně vyhodnocovali. Proto byly skupiny i segregované na chlapce a dívky. Aris, potažmo Teresa tak figurovali jako zásadní změna principů, na který byli všichni zvyklí. Fajn je i poznamenat, že v knize i třeba Gally, který zabil (víte koho) byl tímto činem sledovaným parametrem. V knížce byl systém léku mnohem sofistikovanější, než myšlenka krve, či Minha...

TheBest

TheBest (hodnocení, recenze)

Vím že se to pravděpodobně nikdy nestane, ale já osobně bych někdy rád viděl příběh Arise a jeho Labyrintu ve kterém byly samé holky.... myslím si že jejich příběh by mohl být zajímavý. a teď ještě taková otázka..... Koncept ostatních Labyrintů byl stejný jako ten nám známý a nebo se jednotlivé labyrinty lišily? 

na příspěvěk reagoval Nevka, Nevka

Nevka

Nevka (hodnocení, recenze)

Ony ty knížky získají mnohem větší význam (a mohly by i filmy) potom, co se odhalí celý příběh a vše kolem něj. Proto všechny díly člověk vidí komplexněji. Takhle třeba zmiňovaný Útěk berou jako samoúčelnou věc, která má fajn myšlenku, ale jednoduše slabé vysvětlení/pozadí.

Nevka

Nevka (hodnocení, recenze)

Divné to není. Útěk byl zprvu na nějakých 75%. Tady se lidem asi líbilo, že má film akci. Když koukneš na ty, kteří hodnotili, většinou jde o méně náročné versus ti, kteří jsou naštvaní kvůli klišé (tam se řadí i mnoho milovníků knižní série). U 22 000 hodnocení, jako má třeba Útěk bych čekal dejme tomu 64%. Já osobně považuji první díl za hodně podhodnocený...

 (hodnocení, recenze)

Hmmm, to je ale divné pánové - docela samá kritika, ale hodnocení to má ze všech Labyrintů nejlepší.

na příspěvěk reagoval Nevka

Nevka

Nevka (hodnocení, recenze)

Dejff_2004

Není se čemu divit. Na minulý díl se lidé těšili. Potom zjistili, jak to šlo do kopru a vykašlali se na něj...

Paulie88

Paulie88 (hodnocení, recenze)

Já ti vám nevím. Měl jsem troch porblém na začátku se zorientovat , protože od zkoušek ohněm uplynula neskutečně dlouhá doba, třeba kdo je postava Brendy sem vůbec netušil :D  ...
Film má dobré tempo i přes svojí délku, prakticky hned od začátku se rozjede a nezastaví, ale jinak hlavně po dějové stránce mi to přišlo jako naprosto trapné klišé co jsme viděli už tisíckrát s klasickými trapnými momenty ...

Máme tu klasickou sebevražednou záchranu jednoho jediného člověka, kdy ho tam prostě nemůžeme nechat, máme tu klasicky trapné záchrany na poslední chvíli a samozřejmě klasická zvrat kdy tu máme odříznuté město s hradbami poslední bezpečnou zónu, přísně střeženou s moderními technologiemi, ale samozřejmě naši hlavní hrdinové zařídí její totální zničení a smrt všech obyvatel, ale jim je to jedno, hlavně že zachránili jednoho kamaráda, ten je důležitější :D

Nevím asi je to tím, že už jsem starší a vyžaduju trochu kvalitnější a promyšlenější filmy, ale podobné scénáře už mi připadají jako totální kokotina ... 
První Labyrint byl fajn, bylo to něco nového , zajímavý nápad, myšlenka i provedení a pustím si to klidně znova. Tenhle film ale rozhodně ne.

na příspěvěk reagoval Nevka, Prometheus69

Nevka

Nevka (hodnocení, recenze)

Ve své podstatě je Death Cure stejně "podělaná" jako dvojka - tady už se nedalo moc spasit, protože příběh byl dostatečně zničený z minulého dílu. Na druhou stranu si to drží aspoň některé základní aspekty, twisty a úmrtí. Problém je, že emoce moc nefungují a film je dlouhý. Wes zkazil co mohl a jednoduše už se nepovedlo vrátit ke knižní originalitě, což je hodně velká škoda. Takto tady máme myšlenkově výborný první díl a zmršený zbytek... Pokud nečekáte nic světoborného, asi se vám film bude líbit. Nechtějte však nic *nového*. Ke dvojce moc nescházelo. 

Prometheus69

Prometheus69 (hodnocení, recenze)

tak mě by to ani nevadilo že to není tak úplně podle předlohy... 

Ono to už ostatně z traileru samotného vypadalo jako Odnož Resident Evilu... 8)

Ale, mám pocit že tuhle inspiraci, myšlenku i trochu zazdili.... :)

V podstatě je to do poloviny recyklace druhého dílu... pak to přejde do Divergence a ve finále to končí u Války o planetu opic contra Hungery Games3. :D

 

Každý si tam najde to své... každopádně, je to vcelku chaos co se děje na platně a je opravdu velká nutnost podívat se před tímhle dílem na oba díly předešlé... Něco dává smysl.. něco absolutně smysl nedává. :)

Nevka

Nevka (hodnocení, recenze)

Takže knížka a její originální konec (včetně příběhu druhého a třetího dílu) je totálně v kopru...

na příspěvěk reagoval Prometheus69

Prometheus69

Prometheus69 (hodnocení, recenze)

Zde náhled vstupenka... Což by bylo fajne... než komentuju. 

Prokázat že jsem na tom byl v kině a nehodnotím třeba podle nekvalitního kino ripu atd.. 8)

 

kdy já stále nemůžu hodnotit! 

Neuvěřitelný.... XD

Prometheus69

Prometheus69 (hodnocení, recenze)

 

No upřímně se to mělo jmenovat 

THE LAST CITY..  to by dávalo mnohem větší smysl. 8)

 

Tak to s námi zase jednou slušně vyjebali co? :D

Už podruhé... Zase žádný Labyrint... i když vlastně tam byl.. ale jen jako... 

Ozdobný ornament na zdi té Doktorky co HAJZLA vedla. :)

 

Jak to říct co možná ve zkrácené formě...?

Hmmnooo... lepší než druhý díl... horší než Bitva o planetu Opic. :D

No.. možná trochu akčnější... ale, ukecanější než oba předešlé díly dohromady. 8)

Zde znovu platí železné pravidlo.. Když se vám to nelíbilo předtím... nečekejte že se vám to bude líbit tentokrát. B)

Berte to spíš jako pořádně epické zakončení jedné né zrovna moc povedené ságy... 

Dám tři hvězdy ať nežeru.... za FF5 otvíračku a finální revoluci... plus to finální plácnutí. :)

 

Ale jaksi jsem nedostal co jsem očekával... hold si asi nemůžou dle knižní předlohy přidávat a vymýšlet. 

I když u toho konce tam fakt narvali co se dalo... tedy toho filmového co už jsme někde viděli. :D

Nevka

Nevka (hodnocení, recenze)

3 AM Code

Labyrint vyšel ve stejné době jako Hunger Games. Divergence mnohem později. Na druhou stranu dvojku totálně podělali, takže se rozhořčení nedivím...

na příspěvěk reagoval Prometheus69

Související novinky

Od Labyrintu k Myší hlídce

Od Labyrintu k Myší hlídce

07.04.2018

Young adult série Labyrint je za námi a nikdo nepochybuje o tom, že se o Wese Balla strhne v Hollywoodu rvačka.  Režisér všech tří dílů totiž dokázal, že umí do kina nahnat spoustu omladiny, což je v… (více)

Spider-Man a čtení myšlenek

Spider-Man a čtení myšlenek

01.12.2016

Hunger Games skončily, Divergence se přesouvá do televize a Labyrint má před sebou poslední díl. Hollywood tak hledá další velkou "náctiletou" ságu a je slušná šance, že jí nastartuje Hlas nože.… (více)

Reklama

Reklama