Labyrint: Vražedná léčba

• Austrálie

Akční / Thriller / Sci-Fi

USA, 2018, 140 min

• Havaj8

Teď když hodnotím, tak to má 72%, ale to se v následujících letech musí změnit. Jako ta finální část dobře rozjetý trilogie mě to zklamalo. 140 minut na jednu záchrannou akci, bez nějakých větších twistů, to je už opravdu moc. Dlouho se mi nestalo, aby mě něco tak nebavilo, přitom první dva díly byly relativně v pohodě. Akční scény byly kolikrát jak ze série Fast and Furious. Nicméně byly tam, alespoň něco, ty charakterový linky naopak nefungovaly vůbec. Všechno nasvědčuje tomu, jak je to prvoplánový, jelikož skoro už nevím, o čem to bylo. A to jsem to viděl včera. Ty smrti prostě přijít musely, aby to nepadlo klasicky ,,Konec dobrej, všechno dobrý". A to Wes Ball ukázal, že umí pracovat s tajemnem a mysteriozností, ale holt tady toho už moc vymyslet nešlo. Udělal maximum, ale 4-5 hvězd? Ani omylem. Potenciál z prvního dílu absolutně zahozenej..(29.1.2018)

Oproti jedničce a dvojce je i maňáskové divadlo epos, já vím, ale ona tohle vážně byla zábava. Zápletce vyhlašuji daňové prázdniny, zbytek byla príma jízda podpořená supr hudbou. Už jsem naprosto rezignoval na to, že se vůbec někdy dozvím, proč to všechno začalo, takže jak jsem říkával Gabrhelce na dějáku - sem s tou čtverkou! (Banff, Kanada)(9.3.2018)

Musím konstatovat, že po utahaném druhém díle přichází do kin závan DOBRÉHO zakončení trilogie. Každý kdo má rád akci si přijde na své pač akcí se to jen hemží a to i napínavostí! Celý film mě opravdu bavil, jediné co musím vytknout je ten konec, kdy si divák myslí že už se blíží konec a ono takových konců-nekonců je hned několik, takže jste rád když konec opravdu nastane!(25.1.2018)

Tentokrát jen průměr, svěží lehce hororová atmosféra zmizela a máme tu čistý akční nářez. Od začátku se něco děje, ale to není vše. Z těch teen novodobých filmů jde stejně o lepší ságu. Hunger Games šlo ke dnu, po druhém kvalitním dílu. Twilight bylo spíše pro ženské, Divergence zase solidní dno. Labyrint měl první dva díly skvělé, ale poslední díl je bohužel o stupeň horší. 6/10 = 60%(26.4.2018)

• Nevka

Ve své podstatě je Death Cure stejně "podělaná" jako dvojka - tady už se nedalo moc spasit, protože příběh byl dostatečně zničený z minulého dílu. Na druhou stranu si to drží aspoň některé základní aspekty, twisty a úmrtí. Problém je, že emoce moc nefungují a film je dlouhý. Wes (potažmo Nowlin - nevím, kdo z těch dvou je horší) zkazil co mohl a jednoduše už se nepovedlo vrátit ke knižní originalitě, což je hodně velká škoda. Raplové už mají lehce propracovanější charakter, ale příběh dostává dost zabrat. Co člověku vadí je také otřásající se kamera ve scénách, kde to nemá žádné opodstatnění (rozhovory atd.).Takto tady máme myšlenkově výborný první díl a zmršený zbytek... Pokud nečekáte nic světoborného, asi se vám film bude líbit. Nechtějte však nic *nového*. Ke dvojce moc nescházelo. Poznámka pod čarou: Knižní série se ubírala jiným směrem, což hodně přidalo na její kreativitě a jedinečnosti, co se dystopických světů týče. Nic nekopírovala, byla svá a na postavách vám záleželo. Za zmínku stojí i to, že vyšla přibližně ve stejném roce, jako Hunger Games (tudíž ještě před Divergencí). Z toho vyplývá mimo jiné fakt, že nic nekopíruje. Pokud jste z filmů zklamaní, ale myšlenka se vám líbila, můžu předlohu vřele doporučit. Čím víc píšu, tím intenzivněji vnímám i hořkost z toho, jak to dopadlo. Proto jdu nakonec na dvě hvězdičky a Spáleniště snižuji taktéž...(28.1.2018)

• - Dopis od Newta (Thomas Brodie-Sangster), který ve finální scéně Thomas (Dylan O'Brien) čte, napsal sám Thomas Brodie-Sangster a předčítal ho Dylanovi O'Brienovi sedící za kamerou, aby u herce vyvolal větší emoce. (mongolec)

• - Básničku „Říkal kos, že přišla Rose a vzala mi nos“ jež říká Lawrence (Walton Goggins) ve 44. minutě, říká také ve druhé knize ze série „Labyrint“ rapl, na něhož narazí Thomas (Dylan O´Brien) a Brenda (Rosa Salazar) v podzemí pod Spáleništěm. (stepan_s)

• - Třetí člen správní rady ve scéně, ve které Teresa (Kaya Scodelario) a Ava (Patricia Clarkson) prezentují svá data z výzkumu, není nikdo jiný než samotný autor knih James Dashner. (NiWi)