Labyrint: Vražedná léčba

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Thriller / Sci-Fi

USA, 2018, 140 min

Třetí návštěva kina. Obstojné zakončení tří dílné Teen ságy, která neurazí a v kině rozhodně má, co nabídnout. Úvodní akce patří k nejlepší sekvenci filmu a divák má pocit, že sleduje útržek z Fast and Furious, ale potěší i jiné akční scény především v tunelu se zombie, kde Wes Ball vytváří hutnou hororovou atmosféru, či naháněčka s robotickým pavoukem anebo závěrečné finále, které mohlo být na můj vkus více destruktivnější. Wes Ball si jako další film natočí regulérní horor a zde v pár scénách dokázal solidně navodit napětí i úzkost, takže mu začínám fandit. Slušná zábava, na kterou se hezky kouká. 75%(2.2.2018)

• Tft

Po Scorch Trials návrat k šablonovitému teenagerovskému slizu, který se posledních pár let plazí Hollywoodem. Všechny žánrové nuance, které druhý díl oddělily od hromady plevele jsou pryč a znovu jsme u nudného pobíhání sem a tam, bez žádného pořádného cíle a zase je tu plno prázdných rádoby hlubokomyslných rozhovorů. Podobně jako závěrečná část Hunger Games je i poslední část Maze Runnera táhle nudná (naštěstí není rozdělená na dvě části, díky bohu), bez špetky originality. Wes Ball potvrdil, že dvojka byla spíš šťastnou náhodou, nevím jestli to je i knižní předlohou, která možná měla svojí prostřední část nejsilnější, ale tohle finále znovu padá na úroveň prvního dílu (ten měl alespoň celkem slušný námět, sice na nic provedený, ale aspoň něco). Death Cure si po celou dobu své stopáže postupně odškrtává všechny klišé třetích dílů, kterých jsou závěrečné díly podobných sérií plné a opravdu nepřináší nic co by divák nečekal, všechno co by se dalo čekat se stane a nic navíc diváci nedostanou. Je to možná návrat k fanouškům série, ale my nezaujatí se prostě těžce nudíme. Už se nemůžu dočkat jaká další "originální" knižní série přenesená na plátno nás čeká dál nebo že by konečně tyhle teenage-kopíráky vymřely? 42%(24.4.2018)

Dôstojné zakončenie série. Zo začiatku síce trochu rozhárané (čo mohlo byť spôsobené aj tým, že som si vôbec nepamätal nič z dvojky), ale postupne sa to rozbehlo. Dostali sme pomerne dobrú akciu spojenú s emóciami. Napriek dlhšej stopáži sa divák v kine nenudí. Páčila sa mi aj hudba, ktorej síce chýba nejaký silný zapamätateľný motív, ale dokázala výborne vytvárať atmosféru najmä na konci filmu. Je škoda, že toto bol asi na dlhšiu dobu posledný film v kinách tohto žánru.(28.1.2018)

Asiata, Thomasovi unesli Asiata, ZLO brzy pozná že tohle se nedělá, Asiati se nekradou, jo Asiat má nějaké jméno, ale na tom nezáleží !!!!!! Dobře, dobře a teď zase vážně, znáte ty filmy, který vás chytnou hned od začátku a baví vás až do konce, znáte ? To je dobře, tenhle film, je jedním z nich a zatím co předchozí filmy, buď tápali (Útěk) a nebo nevěděli, jaký mají být (Zkouška ohněm) tak Vražedná léčba, ví čím je a už od začátku a jede po koleji a nevybočí. A přitom v mnoha ohledech překvapí, ať už je to návrat postavy, nebo akční scéna, či překvapivý zvrat. Malíček konečně dostane dostatek prostoru a je zlý a co se týče O'Briena ten kluk to v sobě má, má to v sobě a klidně by mohl dát toho Indiana Jones, úplně v pohodě si ho dovedu v té roli představit. Ale ani ostatní herci, nestojí ve stínu, Walton Goggins totálně šílený, Will Poulter smířený s tím, co se stalo a bavil mně. Co se týče akčních scén, tak prošli změnu a sou opravdu dobře povedené, napínavé a některé naprosto boží, to s tím busem, to bylo naprosto WOW takže i v tomhle ohledu nelze nic vyčíst. Navíc posledních dvacet minut, se na plátně odehrává nekompromisní válka, která semele všechny bez rozdílu. Ano kdo chce, filmu vyčte věci, jako klišé dopis a tak vůbec, ale sakra tady všichni odvedli dobrou práci, takže za mně zasloužená pětka.(2.2.2018)

Ak by sa silou mocou nesnazili o vykupenie a uplne zbytocnu romancu, tak je to za 4* bez rozmyslania. Lebo zaverecy diel trilogie sa im fakt podaril. Tempo, akcne sceny, hudba. Film zbytocne nezadrhal, ale ani sa nikam neponahlal. A samozrejme, postavy. Dobre napisane, vynikajuco zahrane. Tie priatelstva boli krasne uveritelne. Aj zaver sa mi pacil. Ak by vystrihli tu cast, ked sa Thomas, ako uplny idiot vrati k Terese a celu trapnu cast s bitkou a hlavne ten absolutne nevhodny romanticky moment, film by bol v podstate dokonaly. Teresa bola tak zaujimava postava. A potom to cele splachli do zachodu. Este ze neprezila, lebo to by som asi odisla zo saly. Ale inak som si to fakt uzila. Minho, Brenda, Newt, Gally, Frypan, Vince a hlavne Thomas. Ti stali za to.(13.2.2018)

• - Dopis od Newta (Thomas Brodie-Sangster), který ve finální scéně Thomas (Dylan O'Brien) čte, napsal sám Thomas Brodie-Sangster a předčítal ho Dylanovi O'Brienovi sedící za kamerou, aby u herce vyvolal větší emoce. (mongolec)

• - Při natáčení se zranil představitel hlavního hrdiny Thomase, Dylan O'Brien. Musel na několikatýdenní rehabilitaci a produkce byla do  jeho uzdravení pozastavena. (Butcher of Blaviken)

• - Vlasy herečky Rosy Salazar, která hraje postavu Brandy, jsou v tomto díle delší a věrnější předloze, než její krátké vlasy v Labyrint: Zkoušky ohněm (2015). Důvodem bylo, že herečka ve stejné době točila také film Alita: Bojový anděl (2018). (NiWi)