Labyrint: Vražedná léčba

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Thriller / Sci-Fi

USA, 2018, 140 min

A sme na konci. Nie všetky sériam sa podarilo dostať až sem. Ale to nejdeme rozoberať. Povedzme si niečo teraz o "Maze Runner: The Death Cure". Musím priznať, že som do kina išiel s jemnými obavami, lebo som mal ešte v živej pamäti, ako som bol otrávený a znudený, keď som sledoval "The Scorch Trials". Tento film má v sebe pár prekvapení, dobrých nápadov a napriek tomu, že musíme si prejsť cez haldu klišé, tak vie s nimi minimálne pracovať a dokázal nás dostať do deja, ktorý som chcel sledovať ďalej. Okrem toho je zaujímavé, že na to, aký je film dlhý, tak som nemal žiadne problémy s tempom a ubiehalo to veľmi pohodlne, fajn a nemal som pocit, že už by som rád riešil niečo iné. Alebo minimálne v prvej polke. Človek potom začne trošku rozmýšľať nad tým, kam sa ešte budeme chcieť za ten dlhý čas, ktorý nám ostal posunúť. Postavy sú podľa mňa okey a dokonca tu bol niekto, koho prítomnosť ma veľmi prekvapila. A nebudem to spoilovať, lebo bude lepšie, ak si na tú momentku počkáte sami. A je to vysvetlené celkom dobre. Akcia je podľa mňa dobrá. Asi najlepšia v sérii. Priznávam, že som si sledovanie užil, film ma bavil a dokázal ma opätovne presvedčiť, že tieto filmy vedia byť aj dobré. Pre fanúšikov série povinnosť, pre ostatných je to stále film, ktorý odporúčam, ale len v prípade, že videli predošlé dva filmy. Za pozornosť stojí. Hodnotenie: B-(28.1.2018)

• Havaj8

Teď když hodnotím, tak to má 72%, ale to se v následujících letech musí změnit. Jako ta finální část dobře rozjetý trilogie mě to zklamalo. 140 minut na jednu záchrannou akci, bez nějakých větších twistů, to je už opravdu moc. Dlouho se mi nestalo, aby mě něco tak nebavilo, přitom první dva díly byly relativně v pohodě. Akční scény byly kolikrát jak ze série Fast and Furious. Nicméně byly tam, alespoň něco, ty charakterový linky naopak nefungovaly vůbec. Všechno nasvědčuje tomu, jak je to prvoplánový, jelikož skoro už nevím, o čem to bylo. A to jsem to viděl včera. Ty smrti prostě přijít musely, aby to nepadlo klasicky ,,Konec dobrej, všechno dobrý". A to Wes Ball ukázal, že umí pracovat s tajemnem a mysteriozností, ale holt tady toho už moc vymyslet nešlo. Udělal maximum, ale 4-5 hvězd? Ani omylem. Potenciál z prvního dílu absolutně zahozenej..(29.1.2018)

• vanadium

Are we serious? Banda nedomrlých dementních puberťáků se zvládne postavit skvěle technologicky vyzbrojené společnosti a za pomoci pouliční spodiny dokonce tuhle společnost zničit, včetně celého perfektně fortifikovaného Města. A těch klišé! "Půjdu Miňa zachránit sám." "Nenechám tě jít samotného, je to nebezpečné. Půjdu s tebou." "Nemůžu tě vystavovat nebezpečí." "Záchrana Miňa je priorita, je to i můj kamarád, půjdu s tebou! Neopustím tě!" Trapnější a klišovitější dialogy snad stvořit nejde. Z logických kiksů jeden za všechny: tři z těch nedomrlých dementních puberťáků přežijí skok do vody ze snad stometrové výšky. A nesmí chybět fakáč nakonec pro pronásledovatele. Are we serious?! První film se mi líbil, byl originální a snad bez výše zmíněných negativ. Dvojka byla už trapná, stejně jako trojka. Ještěže už to nebude pokračovat. Byť ta poslední scéna, kdy si Thommas-the-pretty-face (možná) uvědomil "aha, kdybych nebyl takový dement, nemusel jsem přijít o polovinu přátel, o svou lásku, a ke všemu jsem mohl zachránit miliony lidí" mě trochu vystrašila. Tedy že tenhle Thommas bude chtít ve čtvrtém díle jít zachránit zbytek světa, který tak sobecky zavrhnul kvůli pár fakanům. Celé triologii se každopádně nedá upřít kvalita zpracování, skvělé efekty, akčnost od začátku do konce, našlapaný (byť děravý a notně nelogický) scénář. Ale vzhledem k výše uvedeným negativům, které film v mých očích srážejí, a taky protože nejsem cílová skupina tohoto filmu (náctiletý divák), nemůžu dát víc jak dvě hvězdy.(23.4.2018)

Po více než dvou letech přichází zřejmě poslední pokračování Labyrintu. Natáčení se trochu zdrželo z důvodu zranění hlavního hrdiny. Není to špatné, ale ani žádný zázrak. Film je přezvratovaný a moc dlouhý. Ani rozhdnutí některých postav moc nedávají smysl. Alespoň má dobrou akci. Většina filmu se odehrává v opevněném městě, kde je centrum Z.L.O.S.I.N.A. Tam se také odehrává závěrečná bitva. Pořád se hledá onen zázračný lék a postavy mění strany. I tak se jim z předlohy podařilo vytěžit maximum. V rámci žánru film docela funguje. "Potřebuju je živé!" Recenze(31.1.2018)

• Lacike

Moje hodnotenie sa ani prilis nevztahuje ku kvalitam filmu ako skôr k môjmu vztahu k zanru ku ktoremu sa tato seria po skvelej jednotke priklonila. Teenagerske postapo sci-fi v ktorej su bezchybni pubertiaci za tych dobrych a dospelaci za tych skazenych a zlych Zlosynov. Tento zaner fakt neznasam. Jediny plus tejto serie je ten, ze tu bola potlacena romanticka linia. Ale to je mala naplast za zmenu zanru po uchvatnej atmosferickej jednotke, ktora mi dokonale sadla. Treti diel ma hned od prvej bezchybne prevedenej a dokonale prehladnej akcnej sceny absolutne vôbec nebavil. Akcne sceny su rozmanite a kvalitne, ale kedze ma nebavil pribeh, tak som pri nich nepocitoval ziadne vzrusenie alebo strach o postavy. Vsetko mi bolo uplne ukradnute a film som doklikal do konca len zo zvedavosti ktore postavy nechaju zomriet. Ale aj ked zomierali postavy, ktore som si v jednotke oblubil, tak som pri ich umrtiach nic necitil. Proste pre mna je tento typ zanru totalna nuda. Aspon som si potvrdil, ze moje velmi male nutkanie skusit seriu Hunger Games alebo Divergent rozhodne neposluchnem. Wes Ball je ale skvely reziser a tesim sa na jeho novy film, ktory bude snad z ineho zanru.(16.4.2018)

• - Vlasy herečky Rosy Salazar, která hraje postavu Brandy, jsou v tomto díle delší a věrnější předloze, než její krátké vlasy v Labyrint: Zkoušky ohněm (2015). Důvodem bylo, že herečka ve stejné době točila také film Alita: Bojový anděl (2018). (NiWi)

• - Poté, co se budova ZLSNu uzavře, řekne Ava (Patricia Clarkson) Terese (Kaya Scodelario), aby nasedla na vlak, který odjíždí za 38 minut. V tu chvíli zbývá přesně 38 minut do konce filmu. (NiWi)

• - Dopis od Newta (Thomas Brodie-Sangster), který ve finální scéně Thomas (Dylan O'Brien) čte, napsal sám Thomas Brodie-Sangster a předčítal ho Dylanovi O'Brienovi sedící za kamerou, aby u herce vyvolal větší emoce. (mongolec)