Labyrint: Vražedná léčba

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Thriller / Sci-Fi

USA, 2018, 140 min

POZOR SPOILER! Za mne nejlepší díl celé trilogie - dostatečně akční aby nenudil a zároveň ne zase tak blbý, aby urážel divákovu inteligenci. Navíc s povděkem kvituji, že nesympatická, protivná kráva zrazující své přátele ve jménu "vyššího dobra" skončila jak se patří a uvolnila tak místo po boku ústředního nabíječe o mnoho přitažlivější a pro život v postapo kulisách vhodnější roštěnce.(28.1.2018)

Predchádzajúce diely som nevidel a asi po tom ani netúžim. Ale nie je to zlé. Dá sa na to pozerať. Kamera je výborná a má to super tempo - čo je pri minutáži akú to má naozaj veľké plus. Len to skrátka neprináša nič nové. Nie je tam žiadna postava, scéna, alebo myšlienka, ktorá by vo mne zarezonovala. Možno že som na takéto teen filmy už značne starý. Každopádne som si aj od vyvrcholenia série sľuboval omnoho viac. Toto mi príde ako začínajúci film, ktorý ma ukázať predzvesť ďalších udalostí. Ale oceňujem dobre zvládnutý pátos. To je dakedy pri takýchto filmoch ťažké. Vidno že pre Wesa Balla je toto niečo ako srdcovka.(28.1.2018)

Všetko na jedno “kopyto”. Nechápem zmysel pokračovania priemerných trilógii. Rozumiem, že sa musí kruh nejakým spôsobom uzavrieť, no načo je potrebné točiť niečo, čo ledva spĺňa kritéria lepšieho priemeru. Vizuál je už v dnešnej dobe jednou z hlavných podmienok, no keď je všetko ostatné, a to najmä podstata príbehu, nijak mimoriadne zaujímavá, potom nech nik nečaká potlesk po páde “opony”. Pozrel, videl, rozhodne však nemusel, pričom kúzlo, či zmysel slova: “Labyrint”, akoby nemal žiadny význam.(28.4.2018)

No happy end úžasnej, málem jsem brečel..... Škoda, že všechno co měl první a druhý díl se postupně vytratilo a zůstala jen čirá akční zábava. Ale i tak jsem se bavil. I když některé scény byly přitažené za vlasy - skok z mrakodrapu do jezírka, autobus ve vzduchu.... :-D ...to si filmaři mohli odpustit. To už jim v Hollywoodu dochází kvalitní nápady? Poslední dobou to tak vypadá. Takže jsem rád, že jsem mohl vidět závěr. Ale pokud mají ti nahoře čísla v plusu, tak nebude dlouho trvat a budou brzy tlačit na pilu, aby vzniklo další pokračování.... 75%(12.6.2018)

Rozumím, že se jedná o poslední díl, tak abych to shrnul celé - jen tak tak... první díl měl hodně velký potenciál, zajímavý nápad, ale přišlo mi, že z toho strašně málo vytěžili. Druhý díl ztratil kouzlo neznáma z labyrintu, ale přinesl zombie, což jsem uvítal, přesto takové neslané nemastné. Třetí díl nabízí hodně akce, ale už mi tam přišlo všeho příliš - ten zase ožije, tam se zase pohádají, z čista jasna se tam zase někdo na poslední chvíli objeví a zachrání je, zase o fous utečou... taková přemíra snahy udělat z toho filmový trhák.(28.5.2018)

• - Vlasy herečky Rosy Salazar, která hraje postavu Brandy, jsou v tomto díle delší a věrnější předloze, než její krátké vlasy v Labyrint: Zkoušky ohněm (2015). Důvodem bylo, že herečka ve stejné době točila také film Alita: Bojový anděl (2018). (NiWi)

• - Poté, co se budova ZLSNu uzavře, řekne Ava (Patricia Clarkson) Terese (Kaya Scodelario), aby nasedla na vlak, který odjíždí za 38 minut. V tu chvíli zbývá přesně 38 minut do konce filmu. (NiWi)

• - Natáčanie oficiálne začalo 14.3.2016, no už o tri dni došlo k nehode. Dylan O'Brien utrpel vážne zranenia a produkcia filmu sa musela zastaviť až do jeho úplného uzdravenia vo februári 2017. Natáčanie skončilo v júni 2017. (Paulo)