Transexuál Bree (Felicity Hoffman) šetří každý dolar, aby mohl zaplatit za vytouženou operaci, která z něj konečně udělá ženu. Jednoho dne zvedne telefon a dozvídá se, že jeho syn Toby sedí ve vězení v New Yorku. Neochotně se tedy vydává no New Yorku dostat kluka z vězení. Syna mu předají beze slova vysvětlení a Toby považuje tu divnou ženskou za potrhlou misionářku. Bree nevidí důvod, proč něco vysvětlovat a Toby chce co nejdříve zmizet do Los Angeles. Rozhodnou se tedy, že pojedou spolu, přičemž Bree má v plánu vysadit Tobyho u pěstounů. Začíná trans-americká cesta, která oběma připraví nejedno překvapení. (oficiální text distributora)

ivishka

Jak asi musí být šokující,když zjistíte,že vaším otcem je transexuál?Rozhodně to musí být šokující a zvláštní. Tenhle road movie patří(dle mého)k nejlepším ve svém žánru co jsem za svůj život viděla...Felicity Huffman perfektně zahrála transku až jsem jí to uvěřila :-D a určitě musela být poctěna takovou nabídkou :-D a Kevin Zegers byl pro tuto roli rebela Tobyho skvělou volbou. ()

Sandiego

Opravdu příjemná a originální road movie s famózní nenalíčenou Felicity Huffman. Nominace na Oscara byla opravdu zasloužená. ()

contrastic

asi nejlepší ženský herecký výkon , co jsem kdy viděl. Felicity Huffman doufám po tomto výkonu bude dostávat více příležitostí na filmovém plátně, protože tohle byla fakt paráda :-). Každopádně mě z toho vychází nejlepší Road-movie a díky Bree dávám o hvězdu navíc – 90% ()

ABLABLABLA

3-4* Moc mi nesedlo to pomalé tempo, kde se skoro nic nedělo. Asi jsem od toho čekala moc velkou pecku a trochu mě to zklamalo. Jinak bych nevěřila, jak můžou udělat hezkou herečku tak hnusným transexuálem. Měli jste vidět můj znechucený a bezradný obličej, když Toby ji aka svého otce políbil. Jinak čemu musím vzdát holt jsou herecké výkony.. ty to celé tlačí nahoru. Felicity Huffman i Kevin Zegers bravůrně zvládli charaktery svých postav a díky tomu podle mě tento film převyšuje jiné nudné road movie. Ale ty emoce se na mě prostě nepřenesly, necítila jsem je (teda něco jo, když se tam Kevin promenádoval polonahý, ale to asi nebylo záměrem filmu). ()

René.girl

Výborný námět, Felicity Hoffman předvedla bravurní herecký výkon, ale nemůžu se zbavit dojmu, že ten film je odfláknutý. Některé části nudili a celkově jsem prostě čekala něco, co jsem ještě neviděla...k mému zklamání jsem se, ale nedočkala. 65% ()

italka63

Nečekala jsem mnoho, dostala jsem hodně. Skvělá Felicity Hofman, kterou jsem opravdu podezřívala že je chlap. Roli vystřihla neuvěřitelně, ta její chůze, gesta a typicky špatně namalovaná rtěnka...O obrovské toleranci a lásce, I když to je těžké. ()

Skip

Dost silný příběh a osvědčený žánr road movie jako prostředek ke sblížení dvou lidí, které původně nebylo plánované, ale nevyhnutelně k němu muselo dojít. Když se tohle téma umí natočit, pak je to kvalitní filmový zážitek. V tomto případě se to povedlo. ()

Aleee89

Na film jsem byla zvědavá hlavně kvůli své oblíbené Zoufalé manželce Lynette - Felicity Huffman, která tady hrála hlavní roli a taky byla nominována na Oscara. Myslím, že by měla velkou šanci, pokud by tohle nebyl neznámý film a nevidělo ho jen pár lidí. Však ani neměl premiéru v českých kinech... Ale což, Felicity tu hrála roli myslím hodně náročnou a ještě víc mě utvrdila v tom, že je dobrá. Film se dotýká velice ožehavého tématu - transsexuality, což je třeba u mě plus. Je to něco nového a neobvyklého. Příběh se mi taky líbil, přinejmenším byl hodně zajímavý. Takže asi tak... Není to prostě nic komerčního a byla bych ráda, kdyby ho vidělo více lidí, určitě si to ten film zaslouží. ()

Beagle

Transamerika je vynikající film a Felicity Huffman je vynikající herečka. A pro Travelin´ Thru od Dolly Parton mám od té doby velkou slabost. Takže pamatujte: "Life is a journey. Bring an open mind." ()

Violeta

Tohle je vyprávění o transpakárně a zranitelnosti,o touze a potřebě být někdo - nikoliv něco. O nechuti být otcem a neschopnosti být matkou a především o neovlivnitelné funkčnosti tzv. vlastní krve. Odvyprávěno s milým humorem, šarmem, lehkostí a nenuceností - a právě proto tak úderné. Ještě nikdy jsem neviděla tolik lidský film, to vím jistě. ()

easaque

tento film není rozhodně tuctový a stále se tam něco děje neobvyklého pro běžného diváka. Mě přišel zajímavý a vydržel jsem se na něj dívat až do pozdních nočních hodin a závěr to nezkazil. Má sice i pár hluchých míst, ale ty mě neodradí dát tomuto filmu 4*, i když slabší. [ PŘÍBĚH: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Martin741

"Mladiku, jestli se nezacnes chovat civilizovane, potom spolu budeme mit velice vazny problem. Prober se. Pozor na to, jak mluvis s matkou. Neni to moje matka, dokonce to neni ani zenska, ma pero ...... jses hnusnej prolhanej uchyl". Road movie o sexualnych deviaciach /pardon, to mi zase uletelo, ja som proste nemoderny hajzel so zatuchnutym myslenim a dnes sa uz moderne a kul hovori transsexual/. Alebo spravny nazov filmu moze zniet : Homopropaganda o5 utoci. Zabalene do prekrasnych vzletnych frazi typu "pochopit ludske tuzby" . Akurat sa cudujem sympatakovi Kevinovi Zegersovi /Dawn of the Dead 2004/ ze sa nechal ukecat. 15 % ()

lakikaki

Sympatický snímok, ktorý poteší optimálnym dávkovaním drámy a humoru, príjemnou "road movie" hudbou a atmosférou a v neposlednom rade výbornou (alebo výborným?!) Felicity Huffman. ()

danecek24

63. Zlatý Glóbus za rok 2005 - cena (1) - *Nejlepší herečka (drama) - Felicity Huffman + nominace (1) - Nejlepší filmová píseň - "Travelin' Thru" - Hudba a text Dolly Parton ()

pakobylka

----- "Věděla jste, že Pán prstenů je teploušskej film ?" ----- Pozoruhodná road-movie - a možná jediná příležitost. Pro otce, který neměl tušení o existenci svého téměř dospělého syna - a pro syna, který nikdy neviděl vlastního otce ... Drobnější zádrhel nespočívá jenom v tom, že onen zmiňovaný syn není žádný svatoušek - jde především o to, že jeho otec by mu v současné době mohl být spíš matkou. Takový milý malý film - s HODNĚ přesvědčivými herci. Felicity Huffman byla naprosto dokonalá. ()

pufina

Záměrně jsem se nedívala na trailer, ani jsem nečetla obsah. Chvíli bych snad i věřila, že Bree hraje chlap - Felicity Huffman vážně překvapila! Jen tedy škoda že to nešlo bez toho "slaďouše" Zegerse.. Ale příběh jinak super! :-) ()

Radiq

No, co mám z tohoto filmu za pocity? Jsem fakt na rozpacích. Jasný, že za to může on(a), ta mužská žena. Né že by mě to nějak zneklidňovalo - člověk už viděl všelicos - ale prostě dívat se celou dobu na ten její mužatkovitej obličej, to bylo jako dívat se na egzém na varleti (jako že je to nepříjemný). Felicity Huffman byla totiž tak moc uvěřitelná, že byste ekli, že je fakt tranďák. Naopak musím přiznat, že i přes moje čistě heterosexuální sklony na mě zapůsobil ten synek (Kevin Zegers), kterej měl jak dobrou roli, tak i dobře zahranou (a s těma blond vlasama mi hodně přiomínal Kurta Cobaina). Co mi ještě šlo vyloženě na nerv, byla ta její(jeho) odporná matka (příšerně zmalovaná, příšerně oblíkaná, s příšernejma kecama, vlasama i názorama), ale ona tak asi měla působit. Každopádně to bylo na vraždu kovadlinou do hlavy. Místama se tam objevoval i humor, ale vcelku to působilo jako další z mnoha nezávislejch filmů, který už nikdy nebudete chtít vidět. ()

18.01.2006

14.12.2005