Fantasy / Akční / Horor

USA, 1997, 96 min (Director's cut: 98 min)

rozpocet-$40 million trzby- $87,840,042(23.9.2006)

(Nielen) na tú dobu skvelé triky. Pár scén je tiež skvelých (Spawn vs. náklaďák), škaredý klaun má úžasný humor. Len škoda, že je to celé také béčkové. Je tu predovšetkým neštastne zvolený spôsob rozprávania. Niekto stále vysvetľuje čo a prečo robí, a nie úplne zle vymyslená zápletka vyznieva hrozne debilne. Scény z pekla vyzerali trochu divne aj v dobe vzniku. Má to prvky, ktoré skvelo fungovali vo VRANE alebo prvom BATMANOVI, ale tvorcovia nedokázali využiť ohromný potenciál. Aby sme dostali poriadneho čierneho komiksového hrdinu, museli sme počkať na BLADEA...(9.1.2012)

DivX/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +akce, hudba, částečně efekty -hodně fantasy, nemám rád tématiku pekla/// Ty brďo, docela se na to dalo koukat. Efekty sice zestárli a občas připomínaly video ze hry Diablo, ale přesto to nebylo tak strašné a i v dnešní době můžou zaujmout. Hudba je celkem parádní, ale co mě nejvíce oslovilo, tak příběh, hlavní hrdina a některé postavy. Nadruhou stranu klaun mě strašně deptal, sice hláškoval, ale strašně opruzoval. Rovněž jak říkám, filmy s tématikou satanismu, pekla a podobně nejsou moje krevní skupina. Ovšem záleží i na filmu a tenhle byl koukatelnej./// Celkem 68%///(26.8.2007)

• Shakers

Akcie dosť nuda ale Spaw sa im podaril.50% - 2*(23.3.2010)

Comicsové příběhy Spawna jsou velmi nevyvážené, přesto patří k mým oblíbeným. Pro nádhernou kresbu a temné prostředí, o děsivém klaunu-Violatorovi nemluvě. Pravda, často vítězí forma nad obsahem, ale mně to nevadí. S napětím jsem očekával film, který se nakonec ukázal jako velmi krotký, i když pro mne ne úplně špatný - a nesmím zapomenout na úderné kapely ( M.Manson, Metallica, Korn, Orbital, Slayer, H.Rollins, Prodigy a další) hlučně celý film doprovázející. Čtyři hvězdičky dávám poté, co jsem zjistil, že velký kus filmu byl vystřižen, jelikož obsahoval neúnosně ( pro cenzuru) brutální scény. Jenže také o tom Spawn je! Spíše však než celého filmu se nejspíše dočkáme filmu nového....snad bude comicsu blíže.(24.8.2010)