Fantasy / Akční / Horor

USA, 1997, 96 min (Director's cut: 98 min)

At je film sebehorší tak já ho mám rád. V dětství jsem ho viděl 100x a bylo to pro mě synonymum hrdiny. Měly jsme tu třeba Batmana ale spawna jsem viděl dřív a přeci jenom těch komiksovejch filmů nebylo jako ted. Komiks jsem nikdy nečetl ale příběh je tady prostě standart. Stejně tak jako herci a hlavně klauna Leguizama kterej sází strašně trapný fory ale je to taky neuvěřitelnej hnusák a myslím že John z toho vytěžil maximum. Sheen je sympaťák každým coulem. A Hughes i když jsem čekal že dostane větší roli potěšil. Efekty jsou sice dnes již dost úsměvné ale na mě působily dobře. Jen škoda té přebytečné romantičnosti která nedělala moc dobrotu. Ale jak já říkám tenhle film mám moc rád.(23.9.2012)

• JohnnyD

O originalite ťažko hovoriť, svoje už naznačil choze, dodal by som len Green Lanterna ako zjavnú inšpiráciu k mysľou vytváraniu objektov. No vrcholom sú scenár a vizuálne efekty, ktoré museli robiť totálni dementi. Nepamätám si, kedy som naposledy videl takú neschopnosť rozprávať príbeh. Dokonca si scenárista dva-tri krát musí pomôcť rozprávačom a aj tak som nemal šajn, čo sa to tam vlastne deje. Čo sa týka efektov, tak presne viem, kedy som videl horšie efekty. NIKDY! To, čo predvádzajú "grafici" v tomto filme nemalo obdoby ani v počítačových hrách z roku 1990. Nikdy by som neveril, že Spawn môže byť až taký zlý. A on je ešte horší.(12.8.2011)

Subjektivně nejlepší komix film (do Kick-Ass a Scott Pilgrim vs. World)!! Jsem rád, že moji oblíbení uživatelé hodnotí většinou podobně jako já, vysoko nad zdejším průměrem. Unikátní a dost hustej soundtrack, kdy na skladbách spolupracovaly metalový kapely a elektronický formace - šlape to jedna radost!! Miluju vůni spálenýho asfaltu takhle brzo po ránu!(14.10.2008)

• Radiq

Klasická ukázka toho, jak se dá spackat film podle komixu. Vše, co se dalo využít, zůstalo nevyužito. Extrémně tragické byly digitální záběry, které vypadaly jak z Didaktiku. Děj byl tak nahuštěnej, že plno věcí tam nebylo vysvětlenejch a skákalo se z jednoho břehu na druhej. Úplně se tím rozesralo moje nadšení z geniálního původního komixového děje. Střihy mezi scénami jsou dělány rádoby efektním ohňovým efektem, kterej mrví už tak podprůměrnou atmosféru. Celý je to dělaný jak kdyby to mělo běžet jen v televizi. Klaun mi připadal jako postava s největším potenciálem a solila hlášky jednu za druhou (a byly fakt prudce hustý, třeba "Ups, dvojčata."). Na druhou stranu Spawn se choval až moc americky, rodinně a emocionálně a dalo se na něho koukat jenom když se pokryl svou černou kůží, vystřelil řetězy a červenej "plášť". Dobrej soundtrack na tom byl pomalu to nejlepší.(21.9.2008)

Mít v akčním filmu M.J.Whitea a nenatočit s ním pořádný souboj je podle mě hřích, ale to ještě není to nejhorší na tomto filmu. To je jednoznačně nevyrovnanost tohoto snímku. Střídá se pár povedených triků s naprosto amatérsky ztvárněným peklem, kde místo ďábla vládne kozel. Škoda, potenciál to má a výjimečně doufám, že se dočkáme remaku. Horší to snad nebude.....(7.6.2012)