Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film vypráví příběh zprvu zcela nenápadného mladého muže Oskara (Kryštof Hádek), který se v podstatě ničím nevymyká svému okolí – má rád počítače a kamarádku své sestry, dívku Lucii. Tu ovšem jenom zbožně pozoruje dalekohledem z okna na půdě. Jinak podstupuje všechno jako každý jiný běžný student, utkává se se svým profesorem (ve filmu se jmenuje Smrtka a neodolatelně ho hraje Petr Čtvrtníček), má problémy s vlastní sestrou a s rodiči. Oskar má kamaráda Filipa, který se přece jenom o něco víc vyzná. Po jednom z večírků se hrdina rozhodne radikálně změnit svůj životní styl. Koupí si nové oblečení, chodí do fit centra, svých znalostí v oblasti počítačů využívá k různým podnikatelským aktivitám. Díky nim se seznamuje s mnoha atraktivními ženami, které okouzluje víc, než jako počítačový "expert", svým mládím a nezkušeností... (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (243)

Tosim 

všechny recenze uživatele

Já nevím...pokud člověk po polovině "děje" obyčejné teenagerské blbinky přemýšlí, o čem tato vlastně je, určitě bude něco špatně. Poslepované epizodky bez point, které okamžitě padají od sebe, nefuknkční humor (snad s výjímkou Petra Čtvrtníčka a cameo role Jirky Bartošky), tragický Foret. Povedená hudba a celkem příjemný Kryštof Hádek (který ale stejně od dob Tmavomodrého světa hodně klesnul) to už nezachrání. Jestli je tohle odpověď produkčního týmu Pavla Melounka na Rafťáky, tak mu musím vzkázat, že se těžce nepovedla. České filmy první půle roku 2006 jsou vážně potrat. A pozor! Za pár dní se chystám shlédnout Panic je nanic. Už teď se celý třesu. ()

Djoker 

všechny recenze uživatele

Šílenství kolem teen komedií, které v roce 2004 spustil Janák, zapříčinilo, že mnoho tvůrců upustilo uzdu fantazii. Coma je zasloužilý střihač, takže si řekl, že poslepuje pubertální nápady z šuplíku a bude to stačit. Přidal ještě několik národních umělců v čele s Vojnarem, Foretem a Vágnerem, ovšem zapomněl na to nejdůležitější. Nesehnal pořádné štěrbiny. ()

Reklama

Isherwood odpad!

všechny recenze uživatele

Fascinuje mě, jak dokážou současné české filmy zaníceně popisovat opravdové lidi, jak umí vytvořit opravdové životní situace a jak jsou jejich tvůrci natolik vnímaví ke svému okolí, že i ty občasné vtipné momenty umí natočit s opravdovou humornou noblesou. A nebo taky: Tragická směska všeho špatného, co si lze na filmu představit, u níž vám bude stydno nejenom za profesionální kameru, zvuk a střih, ale vzhledem k tématu, přehnanému product placementu a vidině rozfofrované státní dotace, i za český film jako takový. ()

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

Hodně příjemný Hádek ve filmu, který si hraje na to, o čem že všem to nevypráví, ve skutečnosti je však prostý jako bulharská striptérka. Každopádně, celkem příjemně se na to kouká, občas vystčí růžky pan humor a trapných momentů je rozhodně méně než ve většině českých filmů posledních třech let. Nepřemýšlet a možná se jako já vyšplháte i na těch 50%. ()

igi B. 

všechny recenze uživatele

Scénky z chlapeckého života. Hm. Tváří se to sice jako nějaký >nezávisláček< , ale je to prolezlé sponzory a skrytou reklamou. Ukecané pitvoření zvláště starších protagonistů v rolích jakýchsi figurek téhle nesourodé křeče skeče zbytečně kazí i poslední zbytky jisté vtipnosti a zůstává již jen pachuť z pocitu další zcela promarněné šance na téma >nový mladý český film< . - - - P.S. Co jsem ovšem vůbec nepochopil je, že tahle formou i obsahem vpodstatě krotká teenagerská komedie se v televizní projekci nakonec uvádí s hvězdičkou, čili jakože mládeži nepřístojná! (?)... ;-) ()

Galerie (59)

Zajímavosti (24)

  • Režisér filmu spomína: "Film sa pôvodne volal Expert - moji producenti chceli za každú cenu nadviazať na Snowboarďákov, a tak ho bez môjho súhlasu premenovali na film Experti. Moja argumentácia, že je to chyba, že takto cielime na iného diváka, nikto nebral vážne. Keď sa v kinách objavovali štvorročné deti, ktoré čakali Snowboarďákov 2, tak pochopili, že niekde urobili chybu, ale to už bolo neskoro." (Raccoon.city)
  • Tomáš Löbl (Filip) sa k svojej roli dostal cez spevácku súťaž Česko hledá Superstar (2005). Vtedy ako jeden z účastníkov bol s celou semifinálovou päťdesiatkou pozvaný do Prahy na kasting. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama