Film vypráví příběh zprvu zcela nenápadného mladého muže Oskara (Kryštof Hádek), který se v podstatě ničím nevymyká svému okolí – má rád počítače a kamarádku své sestry, dívku Lucii. Tu ovšem jenom zbožně pozoruje dalekohledem z okna na půdě. Jinak podstupuje všechno jako každý jiný běžný student, utkává se se svým profesorem (ve filmu se jmenuje Smrtka a neodolatelně ho hraje Petr Čtvrtníček), má problémy s vlastní sestrou a s rodiči. Oskar má kamaráda Filipa, který se přece jenom o něco víc vyzná. Po jednom z večírků se hrdina rozhodne radikálně změnit svůj životní styl. Koupí si nové oblečení, chodí do fit centra, svých znalostí v oblasti počítačů využívá k různým podnikatelským aktivitám. Díky nim se seznamuje s mnoha atraktivními ženami, které okouzluje víc, než jako počítačový "expert", svým mládím a nezkušeností... (Česká televize)

TV spot

Tosim

Já nevím...pokud člověk po polovině "děje" obyčejné teenagerské blbinky přemýšlí, o čem tato vlastně je, určitě bude něco špatně. Poslepované epizodky bez point, které okamžitě padají od sebe, nefuknkční humor (snad s výjímkou Petra Čtvrtníčka a cameo role Jirky Bartošky), tragický Foret. Povedená hudba a celkem příjemný Kryštof Hádek (který ale stejně od dob Tmavomodrého světa hodně klesnul) to už nezachrání. Jestli je tohle odpověď produkčního týmu Pavla Melounka na Rafťáky, tak mu musím vzkázat, že se těžce nepovedla. České filmy první půle roku 2006 jsou vážně potrat. A pozor! Za pár dní se chystám shlédnout Panic je nanic. Už teď se celý třesu. ()

Djoker

Šílenství kolem teen komedií, které v roce 2004 spustil Janák, zapříčinilo, že mnoho tvůrců upustilo uzdu fantazii. Coma je zasloužilý střihač, takže si řekl, že poslepuje pubertální nápady z šuplíku a bude to stačit. Přidal ještě několik národních umělců v čele s Vojnarem, Foretem a Vágnerem, ovšem zapomněl na to nejdůležitější. Nesehnal pořádné štěrbiny. ()

kOCOUR

Hodně příjemný Hádek ve filmu, který si hraje na to, o čem že všem to nevypráví, ve skutečnosti je však prostý jako bulharská striptérka. Každopádně, celkem příjemně se na to kouká, občas vystčí růžky pan humor a trapných momentů je rozhodně méně než ve většině českých filmů posledních třech let. Nepřemýšlet a možná se jako já vyšplháte i na těch 50%. ()

Isherwood odpad!

Fascinuje mě, jak dokážou současné české filmy zaníceně popisovat opravdové lidi, jak umí vytvořit opravdové životní situace a jak jsou jejich tvůrci natolik vnímaví ke svému okolí, že i ty občasné vtipné momenty umí natočit s opravdovou humornou noblesou. A nebo taky: Tragická směska všeho špatného, co si lze na filmu představit, u níž vám bude stydno nejenom za profesionální kameru, zvuk a střih, ale vzhledem k tématu, přehnanému product placementu a vidině rozfofrované státní dotace, i za český film jako takový. ()

igi B.

Scénky z chlapeckého života. Hm. Tváří se to sice jako nějaký >nezávisláček< , ale je to prolezlé sponzory a skrytou reklamou. Ukecané pitvoření zvláště starších protagonistů v rolích jakýchsi figurek téhle nesourodé křeče skeče zbytečně kazí i poslední zbytky jisté vtipnosti a zůstává již jen pachuť z pocitu další zcela promarněné šance na téma >nový mladý český film< . - - - P.S. Co jsem ovšem vůbec nepochopil je, že tahle formou i obsahem vpodstatě krotká teenagerská komedie se v televizní projekci nakonec uvádí s hvězdičkou, čili jakože mládeži nepřístojná! (?)... ;-) ()

• Režisér Karel Coma nesmel vedieť, koľko film stál a ako dopadol ekonomicky a či sa predal potrebný počet DVD, a či sa práva na film predali ďalej. O tom mal údaje iba hlavný producent spoločnosť Whisconti. (Raccoon.city)
  • Milostnú scéna medzi Michaelem Foretem (Bukowski) a Evou Ujfaluši (Alena) si protagonisti plánovali 14 dní dopredu. V scenári Eva sedí na Michaelovi a má mu rozopínať nohavice. Eva na to spomína: "Míšo, udělám ti hrábě! A on: Co to je, hrábě? A já že to znamená, že mu sáhnu do rozkroku. On z toho dostal úplně panický strach a až do natáčení, kdykoliv mě potkal, prosil mě, ať mu žádné hrábě nedělám! Pak ho začal popichovat ještě režisér, protože jsme se na něj domluvili. Při natáčení jsem měla pocit, že se Míša klepe, co mu provedu, ale musím odpřísáhnout, že jsem mu fakt žádné hrábě nedala!"
    (Raccoon.city)
  • Český fond odmietol prispieť na film z dôvodu, že išlo až o príliš komerčný projekt. Film bol neskôr natočený, ale s podporou Ministerstva informatiky ČR. (Raccoon.city)