• igi B.

Scénky z chlapeckého života. Hm. Tváří se to sice jako nějaký >nezávisláček< , ale je to prolezlé sponzory a skrytou reklamou. Ukecané pitvoření zvláště starších protagonistů v rolích jakýchsi figurek téhle nesourodé křeče skeče zbytečně kazí i poslední zbytky jisté vtipnosti a zůstává již jen pachuť z pocitu další zcela promarněné šance na téma >nový mladý český film< . - - - P.S. Co jsem ovšem vůbec nepochopil je, že tahle formou i obsahem vpodstatě krotká teenagerská komedie se v televizní projekci nakonec uvádí s hvězdičkou, čili jakože mládeži nepřístojná! (?)... ;-)(30.12.2007)

Foret a Lobl boli sice desni, ale Hadek ako hlavny bol ok a to jeho "aha" je zlatucke(ti dvaja zjavne POMOvi nestali ani do zanesenia medzi hercov:-)) )A musite vsetci uznat, ze to nema uplne najbeznejsi dej alebo teda zaver co sa tyka teen komedii o panicoch a pod:-) Akurat je skoda traileru, ten sa vyziva skor v zaciatku filmu a mne teda vobec nenapovedal, o com to bude. Myslela som, ze o nejakej lasocke Foreta. No a kedze nie, milo prekvapilo:-) Inak ta kamera zaostrujuca na jednu vec a pozadie nechavajuca total rozmazane mi strasne vadila, hlavne ked som na sale sedela hlavne kvoli kontrole pripadnych poruch na filme.(9.2.2006)

• choze

Diletantství a sterilita. Rozbředlý scénář, mizerné dialogy a na komedii nám tu poněkud absentuje cokoliv byť jen vzdáleně vtipného. Režie se sice snaží tu a tam přijít s nějakým "cool" vizuálním nápadem, ale člověk by jich čekal mnohonásobně víc. Celé to pak pochopitelně strašlivě, nesnesitelně nudí a nezachrání to ani Čvrtníček, tedy pokud se nesmějete už jen tomu, že se objeví ve dveřích. A Michael Foret tu podal dost možná nejhorší herecký výkon v historii českého filmu a to včetně filmů amatérských. Ze srovnání s RAFŤÁKY a PANICEM vychází EXPERTI s přehledem nejhůř.(15.9.2006)

Tak nízké hodnocení je mi záhadou. Pravdou zůstává, že český film je v současné době v rukou prostých až duševně chorých "expertů". A je také pravda, že je tahle komedie zbytečná, jako většina současné české tvorby! Nicméně ve srovnání s veledíly Panic je nanic, Poslední plavky, nebo O život jsou Experti alespoň filmem! Navíc Kryštof Hádek opravdu umí hrát. Také oceňuji, že jsou Experti ušetřeni v poslední době záhadně oblíbeným ingrediencím, jako jsou vulgarity, nechutnosti, idiocie a slizké pitvoření.(13.7.2009)

• Jerryy

Když jsem dokoukal Panic je nanic , naivně jsem si myslel že nic horšího(v tomhle případě trapnějšího) vzniknout nemůže .... tuhle myšlenku mi ale Experti po 3 měsících rychle vyhnali z hlavy ... ani neví v čem se mi Panic víc líbil nebo lépe řečeno míň nelíbil , jediný rozdíl byl ten , že na Experty jsem se vydržel dívat jen 45 minut.Kdyby tady bylo horší hodnocení než odpad , určitě bych s ním nešetřil.Je to komedie bez nápadu , humoru a všeho co by měla obsahovat.(23.7.2007)

• - Spevák a herec Michael Foret, ktorý si vo filme zahral jednu z hlavných rolí Bukowského, natočil k filmu tiež videoklip. Jeho pieseň bola použitá aj pri záverečných titulkoch, rovnako sa v klipe objavujú zábery z filmu. (Raccoon.city)

• - Milostnú scéna medzi Michaelem Foretem (Bukowski) a Evou Ujfaluši (Alena) si protagonisti plánovali 14 dní dopredu. V scenári Eva sedí na Michaelovi a má mu rozopínať nohavice. Eva na to spomína: "Míšo, udělám ti hrábě! A on: Co to je, hrábě? A já že to znamená, že mu sáhnu do rozkroku. On z toho dostal úplně panický strach a až do natáčení, kdykoliv mě potkal, prosil mě, ať mu žádné hrábě nedělám! Pak ho začal popichovat ještě režisér, protože jsme se na něj domluvili. Při natáčení jsem měla pocit, že se Míša klepe, co mu provedu, ale musím odpřísáhnout, že jsem mu fakt žádné hrábě nedala!"
    (Raccoon.city)

• - Teenagerská komedie s Kryštofem Hádkem se natáčela v pražských čtvrtích Bubeneč a Dejvice i v prostorách hradčanského Gymnázia Jana Keplera. (Pumiiix)