Film vypráví příběh zprvu zcela nenápadného mladého muže Oskara (Kryštof Hádek), který se v podstatě ničím nevymyká svému okolí – má rád počítače a kamarádku své sestry, dívku Lucii. Tu ovšem jenom zbožně pozoruje dalekohledem z okna na půdě. Jinak podstupuje všechno jako každý jiný běžný student, utkává se se svým profesorem (ve filmu se jmenuje Smrtka a neodolatelně ho hraje Petr Čtvrtníček), má problémy s vlastní sestrou a s rodiči. Oskar má kamaráda Filipa, který se přece jenom o něco víc vyzná. Po jednom z večírků se hrdina rozhodne radikálně změnit svůj životní styl. Koupí si nové oblečení, chodí do fit centra, svých znalostí v oblasti počítačů využívá k různým podnikatelským aktivitám. Díky nim se seznamuje s mnoha atraktivními ženami, které okouzluje víc, než jako počítačový "expert", svým mládím a nezkušeností... (Česká televize)

TV spot

codeas

* (hvězdïčku) dávám jako varování českým filmařům.. Plno český filmů, z let minulých, nebylo nejlepších, často na csfd hodnocených jako špatný, ale oproti tomuto je každý výborny.... Děj (pokud se to tak dá nazvat) je téměř nulový a je o ničem. Herecké výkonny nulové, všichni hráli tak jako by kameru viděli poprvé - to se týká hlavně hlavních protagonistů. Pouze ustřední písnička filmu je jediné co si v hlavě uchováte.. ()

ivishka

Ano je to stupidní, předvídatelné, nekvalitní, herecky - kromě skvělého Kryštofa Hádka - neúnosné a hlavně nesedí postsynchrony. Už je to asi po 4té co jsem si tento film pustila - shoda okolností kdy to dávali v televizi apod. no a dnes naposledy. Vlastně snad :D. Skutečně mě pobavila scéna kde Kryštof Hádek sedí ve vaně opilý a mluví tím héliovým hláskem :D. ()

MoiJe

Foret a Lobl boli sice desni, ale Hadek ako hlavny bol ok a to jeho "aha" je zlatucke(ti dvaja zjavne POMOvi nestali ani do zanesenia medzi hercov:-)) )A musite vsetci uznat, ze to nema uplne najbeznejsi dej alebo teda zaver co sa tyka teen komedii o panicoch a pod:-) Akurat je skoda traileru, ten sa vyziva skor v zaciatku filmu a mne teda vobec nenapovedal, o com to bude. Myslela som, ze o nejakej lasocke Foreta. No a kedze nie, milo prekvapilo:-) Inak ta kamera zaostrujuca na jednu vec a pozadie nechavajuca total rozmazane mi strasne vadila, hlavne ked som na sale sedela hlavne kvoli kontrole pripadnych poruch na filme. ()

wosho

Průměrný film, sice trošku přidávám, ale o tak velkou sračku se zas nejedná. Film sice moc o sobě nedrží a z podprůměru ho tahají herci(Hubinská. Hádek, Čtvrtníček, Bartoška a kěkdo by se i ještě našel) a sem tam podařenej forek. Ale že bych se u něj kdovíjak nudil, to ne. Škoda jen, že část filmu a hlavně jeho stylovost za každou cenu zavání trapností až na půdu. ()

#47

Musím přiznat že jsem se u Expertů sem tam zasmál, občas ale byla úroveň humoru dost křečovitá, ale na druhou stranu se zase film vyvaroval fekálních rádobyvtipů konkurenčních teen-komedií a celkově působil o něco málo líp než třeba Kokotek s Mádlem na prknech. Scénář sice vypadá že ho někdo spíchnul přes noc v knajpě, ale faktem je že těch 86 minut uběhlo jako voda, hudební stránka byla výborná, Hádek nakonec svojí "velkou roli" zvládl celkem s přehledem, Čtvrtíček byl kouzelný jako vždycky...no dám teda 3 hvězdičky (v rámci žánru to je celkem good). ()

• Režisér filmu spomína: "Film sa pôvodne volal Expert - moji producenti chceli za každú cenu nadviazať na Snowboarďákov, a tak ho bez môjho súhlasu premenovali na film Experti. Moja argumentácia, že je to chyba, že takto cielime na iného diváka, nikto nebral vážne. Keď sa v kinách objavovali štvorročné deti, ktoré čakali Snowboarďákov 2, tak pochopili, že niekde urobili chybu, ale to už bolo neskoro." (Raccoon.city)
  • Kryštof Hádek (Oskar) pozerá zo strechy ich domu do susedných okien fotoaparátom Nikon F80. Je to klasická kino-filmová AF zrkadlovka, určená najmä pre náročnejších amatérov. (Raccoon.city)
  • Spevák a herec Michael Foret, ktorý si vo filme zahral jednu z hlavných rolí Bukowského, natočil k filmu tiež videoklip. Jeho pieseň bola použitá aj pri záverečných titulkoch, rovnako sa v klipe objavujú zábery z filmu. (Raccoon.city)

Časové pásmo bylo změněno