Film vypráví příběh zprvu zcela nenápadného mladého muže Oskara (Kryštof Hádek), který se v podstatě ničím nevymyká svému okolí – má rád počítače a kamarádku své sestry, dívku Lucii. Tu ovšem jenom zbožně pozoruje dalekohledem z okna na půdě. Jinak podstupuje všechno jako každý jiný běžný student, utkává se se svým profesorem (ve filmu se jmenuje Smrtka a neodolatelně ho hraje Petr Čtvrtníček), má problémy s vlastní sestrou a s rodiči. Oskar má kamaráda Filipa, který se přece jenom o něco víc vyzná. Po jednom z večírků se hrdina rozhodne radikálně změnit svůj životní styl. Koupí si nové oblečení, chodí do fit centra, svých znalostí v oblasti počítačů využívá k různým podnikatelským aktivitám. Díky nim se seznamuje s mnoha atraktivními ženami, které okouzluje víc, než jako počítačový "expert", svým mládím a nezkušeností... (Česká televize)

zapalik odpad!

Potřeboval si pan režisér opravdu tak nutně přivydělat, nebo Česká televize (či kdo to hradil) vyplácat spoustu milionů na filmu o ničem? Každý jsme prošli nějakým obdobím dospívání, které se lišilo od zaběhlé každodenní rutiny, ale proč to proboha dávat na celuloid? Experti podle mě zklamali všechny: děti, které šly na Foreta a viděli rádoby mravokárnou slátaninu, která jim ještě nic říkat nemohla, dospívající, kteří vážně neviděli ani střípek ze skutečnosti, kterou znají, i mladé tak klolem pětadvacítky, pro které byl film nejspíš původně určený. Když totiž něco nemá ani hlavu, ani patu, tak ho shodí i ti nejvděčnější popcornoví konzumenti. I křupanský film Pánská jízda se aspoň snažil zachránit snahou dělat humor (byť se mu to vůbec nepovedlo), ale Experti se kromě vysátí pár kont nepokusili vůbec, ale vůbec o nic. Chválím pouze skvělo roličku Čtvrtníčka a především roztomilou etudu Bartošky, ale to jsou vážně vteřiny. Z novinářské projekce filmu mi tak zbyly dva dojmy: že jsem zabil necelé dvě hodiny svého života marným pokusem o kinematografii a také vděk zpěváka pro malé holčičky Petra Vojnara, který se na balkóně při projekci asi tak natřásal hrdostí nad svým hereckým uměním, až mu vypadla naditá šrajtofle (mnou nalezená a poctivě vrácená) :-), ()

Odpadlik

DVD už jsem měl z půjčovny sice doma, ale díky tomu, že jsem si nejprve přečetl zdejší hodnocení, jsem od filmu mnoho nečekal, což se mi (jako většinou) vyplatilo. Povětšinu času jsem se celkem bavil (i když se nedá říci, že bych se někdy smál nahlas) a myslím si, že tvůrci skončili právě včas, zrovna když jim začal docházet dech. Neptejte se ovšem, co tím chtěli tvůrci říci, spíše se bavte různými hláškami či drobnými příhodami ze života českých teenagerů ve stylu svého amerického vzoru "Prci, prci, prcičky" ... ()

Sosak odpad!

Čiré zlo, tvářící se jako komedie. Splácanina nejhrubšího kalibru bez nápadu, námětu, vtipů a jakýchkoli hereckých závánů. Nebudete se nudit - spíš tomu nebudete chtít věřit. Mnohem horší, než třeba taková zkáza jako Panic je na nic. Představa, že bych na tenhle rádoby film utratil třeba jenom halíř za lístek do kina mě budí hrůzou ještě dneska a stydím se, že jsem se na to kdy vůbec koukal. Experty snad natáčeli bez předem daného scénáře a postupně tam přidávali scény tak nějak, aby to vylezlo na hodinu a půl...český film se musí obracet v hrobě, řvát a bušit na víko od rakve. Tohle ho totiž dofinitivně odepsalo. ()

Karp odpad!

Sedíte v tramvaji, díváte se přes sklo ven a kolem vás defiluje změť hemžících se lidiček, u kterých netušíte proč a kam jdou a co chtějí. Naštěstí bydlíte nedaleko a návrat do reality trvá jen jednu zastávku v kině. Světlým okamžikem tohoto filmu jsou jen P.Čtvrtníček a J.Bartoška, kterým však ostatní zabrali místo před kamerou. ()

billyador odpad!

tak to se opravdu nepovedlo....Lituju vsechny organizace,ktere poskytly penize nebo zastitu.. no spatna reklama, taky reklama ()

Nyan

To už víc věřím americkým teen-age komediím, že se tam holky nechají ojet. Čeští filmaři, nedělejte z našich žen kurvy! Děkuji. Ty, ehm "milostné zápletky" byly na úrovni porna. ()

Akaja

Hádka mám ráda, snažil se film zachránit, ale nezadařilo se. Hloupý scénář, naprosto zbytečná postava kamaráda, jehož problémy se semaforem a přítelkyní snad měly pomoct vykreslit něco, co se vykreslit nepodařilo a hlavně příšerná Šinkorová. Ale byla tam dobrá hudba, Holý nezklamal. Na usínání v posteli proč ne... ()

burnfly

vyborny hadek a ctvrtnicek, vyborna hudba... jinak spousta zbytecnych epizod s radobycool lidmi z bulvaru, kteri se tu snazi ukazat svoje "hrani", pricemz scenaristovi asi nasypali do kafe nejednu extosku ()

Lokran

film skončil a já zjistil, že to ani tolik nebolelo, nebo alespoň mnohem méně než panic je nanic... působilo to docela filmovým dojmem, ale bohužel jen dojmem, nikoliv jako film. 25% ()

KdG odpad!

Hrozná blbost. Komedie to není určitě, spíš je to trapnost nad trapnost. Musim se taky zmínit o mimořádně hnusném hudebním doprovodu celého filmu. Rafťáci jsou vedle tohodle extra třída. ()

thestral

nic moc řekla bych, ale má pár vtipných chvilek a taky má Kryštofa Hádka, navíc jsem ho viděla v improvizovaném letním kině u nás na náměstí...no jinak velmi nenáročná komedie někde u spodní hranice průměru ()

Astrebleue

Velmi vhodné na večer, kdy potřebujete zabít nudu a u čeho vám nebude vadit, že u toho usnete.Škoda, že se tomu upsal Hádek, kterého mám vcelku ráda... ()

Prubner

Celý film působí dost amatérsky. Autor především podělal scénář, kde zcela absentuje humor a naopak tu přebývá spousta zbytečností ( k čemu je proboha ta dlouhá scéna, kdy hrdina odvirovává učiteli počítač a učitel si jde pro kafe ?). Je tu mnoho momentů, které by profesionál prostě vypustil (hrdinové přijdou do baru a následuje stupidní dialog typu: Kam si sednem ? Třeba támhle. Tak dobře. Co si dáme ? Malý pivo a velký pivo.). Herci jsou většinou dost špatní, a to včetně Hádka. Lépe jsou na tom děvčata, ale ta zase nemají prostor něco předvést (tedy z hereckého hlediska). Režie nestojí za řeč, chybí švih, invence, jakýkoliv náznak talentu. Celé je to naprosto amatérská či lépe řečeno diletantská záležitost, u níž se nelze než divit, kdo tohle proboha pustil do kin. Pane režisére, nestačí natočit pár trapných historek ze svého života, kterým se smějí jen vaši kamarádi. ()