Letní road-movie o nekonvenčním dívčím přátelství je nejen studií současných dospívajících dívek, jejich iluzí a představ, ale i cestou za poznáním a sebevědomím... Iška, Karolína a Vendula se po maturitě vydávají na cestu bez cíle, důležité je putování samo. Ačkoliv jsou povahově i vzhledově velmi odlišné, působí jako kompaktní trojice: podobná slova, stejný humor a společná minulost. Problém nastává už před cestou: Iška musí vzít s sebou čtrnáctiletého bratra Vojtu. Obstarat si jídlo a cestovat bez peněz není jednoduché, zpočátku však dobrodružné a zábavné. Postupem času ale dívky zjišťují, že někdy to, za co se neplatí, bývá nejdražší. A že dívčí přátelství se rozpadá, nebo se rozpadlo už dávno a ony to jen nechtěly vidět, jako nechtěly vidět svoje opravdové touhy, přání a trápení. A Vojta? Nechá se vtáhnout do hry plné potlačovaných emocí, nevyřčených slov, výbuchů smíchu a pořád ještě silných citů, které nemají nic společného se selankou holčičího přátelství. (Česká televize)

LuNaj

Opravdu jsem to těm holkám věřil, přál jsem jim konflikty, abych sledoval jejich reakce a neměl jsem žádnou favoritku. No, kromě té obéznější, tu jsem fakt nemusel. A žádné sympatie u mě nesklidil ani ten 14letý klučina, který ze sebe sypal moudra častěji, než já chodím na záchod. Zajímalo by mě, jestli režisérka není feministka, ptž se tam neobjevuje ŽÁDNÝ normální mužský. Buď hovado, frajírek nebo absolutní trouba. Posledně zmiňovaný měl asi fakt velkou krizi. Kdo viděl, pochopil. ()

Lalaith odpad!

Stalo se něco převratnýho za těch posledních deset minut, který jsem už nevydržela? nebo proč tomu sakra někdo dává pět hvězd?.... škoda, že tu neni už nic horšího než odpad... ()

nula87

Tak trochu jiný film o puberťácích, kteří hledají. Sice neví co a neví kde to mají hledat, ale o to intenzivněji se o to snaží ()

Adámo

Tři hvězdičky za to, že takovýto celkem realistický film Karin Babinská natočila, nejsou to další rafťáci... Na české poměry ojedinělý počin. A za to, jaké vybrala herečky... prostě normální holky... Bohužel zbytek sráží naprosto zmatený děj, posun od nikam nikam a ani napodruhé nesrozumitelné některé dialogy. A to jsem se porozumět opravdu snažil... =( spíše dvě a půl* | 11/2009 ()

Nalimator

Pozitivní překvapení. Jak 3 teenagerky chtěli vyrazit stopem daleko za hranice a přitom začundrovali na severu Čech. Přitom řeší svoje mindráky, nebo spíš si na pár dalších zadělají. Film šlape, žádné umělé ptákoviny, ale reálné problémy a nejistoty mladých holek. Většinou neznámé herecké tváře plus pár velice kvalitních mosteckých komparzistů....dávám za 4*. ()

Ssabinka

Iška, Karolína a Vendula se nedostaly na podělanou vejšku. Se ani nedivím, když jsou tak vypatlaný. Samozřejmě to herci hrají dobře. To je tak vše, co by se mi na tom líbilo. ()

Olafson

Taková road movie pro ženy aneb film o tom, že je lepší mít sex s Lenkou Vlasákovou na záchodě než s Filipem Blažkem u popelnic. ()

viktor.danek

Název i plakát jsou fakt mimo, odkazují na nějaký kalkul, kterej v tom filmu absolutně není. Možná, že teenageři si v tom něco najdou, ale pro mě to bylo spíš hodně uvěřitelně natočený a hlavně zahraný drama o hledání odpovědi na otázku: "jsme dospělé, tak co teď?" Krom toho bradavková kvóta naplněna, navíc skvělá hudba a božská Sandra. Jsem spokojen. ()

Pitryx

Netuším, koho mohl tento film zaujmout, ale jistě se někdo najde. Mne tedy rozhodně nezaujal a některé postavy mi přímo pily krev. Stejně jako jejich chování. Dávám jen velmi málo za trošku té erotiky, jinak bych asi u tohoto filmu usnul jako špalek. 230920119511/9915 ()

Herriotka9

Teen komedie? Jako vážně? Tak to jsem si těch vtipů asi jenom nevšimla, žejo.. Místo toho jsem dostala facku, přesněji řečeno studenou sprchu plnou emocí jako láska, nenávist, zhnusení, sblížení a odcizení... A protože jsem ani v nejmenším nečekala, že to bude tak drsný, na konci jsem šla hezky rychle pátrat po balíčku kapesníků. Všechny charaktery (teda zvlášt' Iška) byly perfektně napsaný (a hlavně zahraný) do nejmenších detailů. Všechno do sebe tak hezky (nebo nehezky) zapadalo, bylo to krásně "zmatený" a krutý. No a všechno to podkresloval dokonalý soundtrack. Jak jsem si mohla myslet, že se to obejde bez kapesníků.. (?) ()

ostravak30

Tady si asi někdo řekl, že po Snowboarďácích a Rafťácích a dalších pubescentních filmech by se měly točit pubertální filmy i o holkách. A tak vznikl film o dívčinách, o kterých sice oficiální text distributora tvrdí, že nechtějí dospět, ale dospěle se chvílemi chovají. Například jsou ochotny se nabízet všem chlapům okolo, sobě navzájem a není divu, že na to nakonec doplatí. Na všechny průšvihy si holky vlastně zakládají samy. Mimo jiné i proto, že jejich hlavní motivací je nic nedělat kromě - hulení, flákání se, paření, chlastání, povalování se a šou..ání. Snímek obsahuje naprosto šíleně příšerné dialogy nad mnohými zůstává skutečně rozum stát. To mohl psát jen někdo, kdo seděl ve svém pražském bytě v posledním patře a nikdy s nikým mladým nepřišel do styku. Dílo se dá přežít jen pokud jste puberťák anebo pokud vás zajímají dost často odhalená poprsí všech hlavních představitelek a lascivní erotika. Herečky se velmi ochotně svlékají opakovaně a to je asi to jediné zajímavé. Děj se ubírá odnikud nikam a tak jsem rád, že to mám za sebou. A už nikdy víc. ()

swoulen

Netypicky pojatá road movie, a tím, že hudbu udělá Muchow, si punc neobyčejnosti nezaslouží. Kde jsou doby Šeptej, Mrtvýho brouka, Indiánskýho léta,... Navíc mi některý scény mi přišly absolutně nereálný a jestli se do nich mladší generace při sledování vžila, tak to potěš koště. ()

JanHá

Za jeden z nejlepších českých filmů, který jsem v poslední době viděl, bych označil Pusinky, který režírovala (jako svůj debut!) Karen Babinská. Takový svěží film, který jde zajímavou a při tom divácky vcelku atraktivní formou k jádru věci, tedy životním pocitům mladé generace. Film nic nového sice neobjevuje, přesto nevyznívá banálně. Naopak dobře vykresluje jednotlivé postavy, zkoumá „nemravokárně" hodnoty a nevyhýbá se ani sociálním tématům. Občas se sice našlo několik momentů, které celkové vyznění filmu kazilo (např. častý a rušivý product placement), ale i tak Pusinky hravě strčily do kapsy nejeden český „trhák". A jako bonus jsem se ještě po shlédnutí od manželky dozvěděl, že to takto mezi holkami opravdu někdy chodívá. ()

Deathproof odpad!

Je to skrátka odpad! Možno dievčatá z toho filmu niečo mať budú, ale podľa mňa to bola komédia v ktorej chýbal vtip a dráma v ktorej chýbala dramatičnosť. Keby to aspoň tie hlavné herečky zachraňovali svojím vzhľadom, možno by sa na to dalo kukať trošku ľahšie. ()

worm14

Hlavní hrdinky se chtějí dostat do Holandska. Jsou to takové nány, které se nedostaly na vejšku a celý film jen chlastají, kouří a hulí. Budiž. Na cestu se s nimy ale vydává i 14tiletý bratr Vojta jedné z nich, aby ji hlídal :) Postava Vojty mi vůbec celkově uniká a zároven mi příjde absurdní. Ale budiž. Proč ale divák celkově pořád neví o co de? Tahle "road movie" po česku je prostě celou dobu neuvěřitelně zmatená, není žádný pevný bod, podle kterého by se měl divák orientovat. Lokace střídá lokaci - silnice, nádraží, koupaliště, hospoda, silnice, diskotéka a k tomu různá pole, město střídá vesnici, prostě celou dobu nechápete kde a proč naše dívky jsou. Pak k tomu přidáme pár spornějších scén pro silnější povahy - znásilnění, podřezání žil žiletkou,opíjející se 14letý kluk, močení v kuchyni,zhulený 14letý kluk, vyskočení z korby nákladáku za jízdy....a máte pusinky, které jsou celkově k popukání - kdo viděl ví proč ()

Fresh Film Fest 2007 (22.-26.8.)

Fresh Film Fest 2007 (22.-26.8.)

15.06.2007

Na nezájem o mladé a začínající filmaře si v poslední době nemůže nikdo stěžovat. Před pár měsíci proběhl na stanici Nova filmový maratón studentských snímků, Noc filmových nadějí, a v pondělí 4.6.… (více)