Letní road-movie o nekonvenčním dívčím přátelství je nejen studií současných dospívajících dívek, jejich iluzí a představ, ale i cestou za poznáním a sebevědomím... Iška, Karolína a Vendula se po maturitě vydávají na cestu bez cíle, důležité je putování samo. Ačkoliv jsou povahově i vzhledově velmi odlišné, působí jako kompaktní trojice: podobná slova, stejný humor a společná minulost. Problém nastává už před cestou: Iška musí vzít s sebou čtrnáctiletého bratra Vojtu. Obstarat si jídlo a cestovat bez peněz není jednoduché, zpočátku však dobrodružné a zábavné. Postupem času ale dívky zjišťují, že někdy to, za co se neplatí, bývá nejdražší. A že dívčí přátelství se rozpadá, nebo se rozpadlo už dávno a ony to jen nechtěly vidět, jako nechtěly vidět svoje opravdové touhy, přání a trápení. A Vojta? Nechá se vtáhnout do hry plné potlačovaných emocí, nevyřčených slov, výbuchů smíchu a pořád ještě silných citů, které nemají nic společného se selankou holčičího přátelství. (Česká televize)

Kybela

Spousta zbytečných scén, příliš zmatených a zkratkovitých dialogů, ale psychologie postav a herecké výkony skvělé. ()

StrixCZ

Pusinky jsou pro mě filmem s velkým potenciálem, který ale bohužel zůstal z větší části nevyužitý. Snaha o syrovou generační výpověď v něm funguje - sem tam. Bohužel momentů, kdy jsem nad jednáním hlavních hrdinek spíše jen kroutil hlavou, bylo víc, než je zdrávo (přitom to rozhodně nebylo tím, že by jejich představitelky neuměly hrát - tady viním spíše scénář). Přidejme k tomu zoufalou plochost a schématičnost všech ostatních postav (s výjimkou Iščina bratra Vojty) a výsledkem je děj, kterému jsem prostě nedokázal věřit. Škoda. Opravdu jsem "chtěl", aby se mi tenhle film líbil... Jedna hvězdička za tradičně výbornou Muchowovu hudbu a druhá za pár převážně s ní spojených zasněně melancholických momentů. P.S.: Vřele doporučuji taky externí Civalovu recenzi, se kterou se z velké části ztotožňuji. ()

mikul

Nadprůměrnej film do televize, podprůměrnej do kin. Já bohužel zvolil to kino, a trošku jsem litoval. Dobré chvilky střídají špatné jak na běžícím pásu. Na tomto filmu mě nejvíce zaujal soundtrack, Sandra Nováková, bylo použito pár dobrých hlášek, a film si na nic, oproti ostatním novodobým českým filmům na nic nehraje(snowboarďáci, rafťáci, experti, panic je nanic a mohl bych pokračovat ještě dlouho). 65% ()

aronofsky

Feministické. Kdyby se mě někdo zeptal, jak bych tenhle film definoval jedním slovem, řekl bych právě toto. Ženský svět je mi velkou záhadou a o tomto "kousku" to platí taky. O čem vlastně byl? Ústřední čtveřice jede do Holandska, cestou potkávají chlapy, kteří jsou (skoro) všichni do jednoho hajzli a myslí jenom na to jedno. Nevtipné, pomalé, dějově prázdné a občas jsem měl pocit, že absolutně nevím, o co go. Asi proto, že patřím k těm za*raným chlapům. ()

dosa

Film to asi dokonalý není, přesto je jednou z nejlepších výpovědí o dušinkách mladích dívek v české kinematografii. Iška je skvělá a ani zbytek nezaostává. Nedokonalosti pomíjím, výtky polykám. Proč to má tak málo bodů? To jsme takoví hňupi? Proti současné veleplytké produkci je to klenot. Držím Ti palce, Karin... ()

karnát

Proč spolu ty holky kamarádí, když si permanentně ubližují, neustále na sebe řvou a utíkají od sebe pryč? Bez pláče nebo křiku spolu navzájem promluví sotva pár vět. ()

Tomsterson odpad!

Naprosto zbytečný film. Jediným pozitivem je hudba Honzy Muchowa. Český film směřuje rok od roku nenávratně do ... ()

Formanka

Zmatenej film se skvělýma hereckýma výkonama všech tří holek i Vojty. A zrzavá Iška by mohla být předobrazem keltský bohyně. Nádherná holka. Chvíli jsem uvažovala, že ona by možná dokázala zviklat moji orientaci;-) ()

TheNail odpad!

Parta blbejch trapnejch holek vyjela na blbej trapnej trip, a je z toho blbej trapnej, ale hlavně NUDNEJ film! ()

Bembeřice

Pro mě zklamání. Čekala jsem, až se film rozjede, a on byl najednou konec. K tomu všemu na mě působil značně depresivně, což jsem nečekala :-). Alespoň uznám, že Sandře Novákové tahle role sedla jako prdel na hrnec, postupně si získává moje sympatie. ()

Chuckiecz

Pusinky... Vzpomínám na stejnojmennou knihu. Pak jsem se dozvěděl že tenhle film je o něčem jiném... tak jsem se mu vyhýbal... A asi je dobře, že je o něčem jiném. Tři dívky a jeden chlapec na cestě. Na cestě od rodin od života. Na cestě k poznání sama sebe, přátelství toho jak lze i nelze hluboko klesnout... A jak poznat že ne vše je tak špatné a že i deprese má východisko. ()

SgS_Sarge

Byl jsem asi ve správném rozpoložení... Jen mi vadilo že ty silné momenty byly po filmu tak nějak rozházené a výsledný dojem, celek, jaksi není... ()

hyde1987

Takhle syrový film se zpod taktovky české režie hned rak nevidí. Celkem mě to chytlo, čekal jsem kardinální pí....ovinu a ono to dopadlo pro mě velice překvapivě. A Sandra je fakt kus:-) ()

micud

Místy mě to hodně nudilo, ale jako celek ok, no, jednu hvězdu přidávám za hudbu, ta se mi líbila moc. ()

Fresh Film Fest 2007 (22.-26.8.)

Fresh Film Fest 2007 (22.-26.8.)

15.06.2007

Na nezájem o mladé a začínající filmaře si v poslední době nemůže nikdo stěžovat. Před pár měsíci proběhl na stanici Nova filmový maratón studentských snímků, Noc filmových nadějí, a v pondělí 4.6.… (více)