Hrozná zpráva se šíří světem! Na Zemi nastala obleva. Led taje, a jestli zvířata nepřejdou na konec údolí, kde je prý velká loď, všechna se utopí. Za záchranou jdou společně mamut Many, lenochod Sid a tygr Diego. Každého sužuje nějaké trápení. Many má obavu, že je poslední svého druhu, Sida trápí, že k němu nikdo nechová respekt, a Diego, i když je to tygr, který se nikdy ničeho nebojí, se bojí vody, protože neumí plavat. To se ale snaží před ostatními utajit... Cestou potkají dva vačičáky s jejich sestrou Ellie. Many se začne radovat, protože jejich sestra je mamutice. Má to ale jeden malý háček, ona si myslí, že je vačice, a jen tak si to nechce nechat vymluvit. Když už Ellie konečně pochopí, že asi vážně není vačice, nechce zase s Manym nic mít. Jenže to by nebylo to nejhorší: zdá se, že putovníci už nedojdou cíle, uvízli na plujícím ostrůvku... (TV Prima)

danco123

Rád sa zasmejem nad takýmito animovanými filmami. Niekedy žasnem, ako niekto dokáže vymyslieť tak vtipné scény. Dej je jednotvárny a podobný jednotke, čiže putovanie zvierat z jedného miesta na druhé, za pochodu vtipných a vydarených scén. Filmu by som dal 60%. ()

Jazzzz

Oproti jedničce naprosto ubohé... Usnul sem u toho a polovina kina spala se mnou. Veverka šavlozubá je ve filmu častěji a častěji, takže její krása ztrácí své kouzlo. Je to prostě jen další pokus o úspěšné pokračování úspěšného animáče. ()

kurcatovium

Asi jsem exot, ale mě se dvojka líbila víc než jednička. Nevím čím to je, ale jednička mi narozdíl od dvojky k srdci tolik nepřirostla. Přesto se mi líbily oba dva díly, jen ta dvojka prostě o něco víc :) ()

trpaslixx

Dalo se u toho ještě víc nudit? Ne, stoprocentně ne, a ne a ne a ne!!! Ani spát se u toho nedá jak je to špatné. První díl dokazuje, že to přece jde líp. Tady ani vyspělejší technika nedokáže nahradit děj a přiblblé vačice a jejich mamutí napodobeniny. ()

xerno

Stůl, přostřený stůl... Výborné písničky, zvlášť ty, které jsou zaměřeny na vyhynutí mamutů.............. ()

lennyd

I po dokončení své velké mise (záchrany člověčího potomka) zůstává naše trojka (mamut Manny, tygr Diego a lenochod Sid) pohromadě. Jen tak se bezcílně potulují zamrzlým světem, než je v jednom údolí překvapí obleva. Spolu se spoustou ostatních zvířat mají jen pár dní na to, aby údolí opustili, než se všichni utopí. Na cestě se klukům podaří to, co už dlouho hledali - najít mamutici Ellie - akorát ta si o sobě myslí že je vačice. Tudíž je na cestě za záchranou čeká taky přesvědčování Ellie, že je ta pravá pro Mannyho ... Když jsem poprvé viděl Dobu ledovou (1), byl jsem nadšený. Ač zbytek světa ujížděl na Shrekovi (a podobných), já jsem nedal na Dobu ledovou dopustit - podle mne je mnohonásobně zábavnější. Takže jsem si dvojku svého oblíbeného animáku nemohl samozřejmě nechat ujít - ale tohle jsem nečekal. Celý příběh je kapánek o ničem, ať už ona cesta skrzevá údolí či hrátky s vačicemi. Sice i ve dvojce je spousta vtipných scén (vycházejících teda převážně z lenochoda Sida - skvělé je uctívání Sida jako pána ohně), ale na jedničku to nemá ani náhodou. A to, čím si Doba ledová vydobila nadšení všech, tedy veverka Scratty se svým oříškem, už ve dvojce působilo docela rušivě. Možná z mého hodnocení vyplývá jak je Doba ledová 2 špatný film - to určitě ne, stále jde o nadprůměrný animák, bohužel jej nelze nesrovnávat se starším bráškou, a tudíž se nelze odprostit od jistého zklamání ... škoda ... ()

anli

Pokračování"Doby ledové",kde nám trochu taje a to i scénáristicky.Příběh pokračuje ve stejném ,rodinném duchu,je opět vcelku funkční a příjemně komediální a především opět pro děti.Scénář je velmi jednoduchý,neoplývá žádnými extra nápady a komediálnost je zachována zejména díky novým postavám a tolik populární veverce,která tu má opravdu dostatek prostoru.Místy je samotný příběh trochu rozbředlý a mírně nudí,ale díky novým postavám si toho cílová skupina ani nevšimne.Dospělý divák se bude bavit o trochu méně,než v prvním filmu,ale je to pořád vcelku příjemná podívaná,která je vizuálně dokonalejší ,než její první bratříček.Osobně jsem byl celkem spokojen,i když to lepší být mohlo.Dávám příjemně oblévajících 65% a veverka je prostě nesmrtelná. ()

JohnSmith

Přišla mi o něco zábavnější než první Doba ledová, ale bude to nejspíš tím, že je tam víc veverky. Ano, Doba ledová 2 stojí a padá s výkonem veverky ()

SkyHawk

Mně film přišel o třídu horší jak jednička. Díky bohu to zachraňovala naše milovaná Veverka, která dostala víc prostoru. Bez ní by byly hvězdičky jen dvě. ()

Danny F.

Opět známá veverka, která neůprosně shání potravu. O něco lepší hlášky a humor než v prvním díle, ale jako celek se mu nevyrovná. Stojí to za to. 90% ()

Fakipics

Živější atmosféra dělá z filmu kuriozitu, ale pro mě zábavnou. Ztrácí na epičnosti, ale oproti dalšímu dílů u kterého jsem zvracel hned v úvodu, se dalo čekat, že prosté pokračování nebude to pravé žaludové. ()

VanTom

Bezcílné putování se známými postavičkami (a bohužel i mnoha novými - hlavně otravní hyperaktivní vačičáci jsou na pěst). Kde jednička měla jasně definovaný směr, úkol a protivníky, dvojka nabízí jen sled nepříliš smysluplných, infantilně (ne)vtipných, nefunkčně dojímavých a přehnaně akčních scének, "okořeněných" debilní zápletkou s mamuticí, která se považuje za vačici (naštěstí prozře poměrně rychle). Dětem to nejspíš bude stačit, ale mne o vyšším hodnocení nepřesvědčily ani povedené Scratovy eskapády se žaludem. ()

Master19

Je to už nějaký pátek, kdy jsem viděl jedničku. Ale dcerka chtěla dneska pustit něco s mamutem, tak jsme na to mrkli. Ona byla nadšená, já méně. Animace je viditelně poplatná roku vzniku a příběh dosti divný, ale jako sled legračních epizod to docela funguje. ()

Koryntos

Dvojka mě vůbec, ale vůbec nebavila. Nezáživný děj, přemíra postav, ze Sida udělali hrozného trotla pro tento díl, zato vačičáci Crash a Eddie jsou vela cool, ale prostě to nějak postrádá ten náboj jedničky ani veverčák tady není nic extra. Nenadchne, ani neurazí. ()

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Po Době ledové přijde Obleva

Po Době ledové přijde Obleva

24.10.2005

Studio Fox si prvním dílem Doby ledové přišlo na vcelku slušný peníz. Práce na jejím pokračování jsou v plném proudu, i když nad celým projektem bdí pouze polovina původní režisérské dvojice Carlos… (více)