Bubeník Marty, kytaristé Radek a Tom a zpěvák Luki sice mají zkušebnu v opuštěné kladenské vodárně, ale chybějí jim pořádné nástroje i peníze. Získají sice možnost předvést se vlivnému Djangovi, přehrávka však skončí fiaskem, když jim technika selže po prvních tónech. Jenže Radek byl právě vyhozen z tiskárny, Tom prodává kytky s přítelkyní Šárkou, Marty je sice synem starosty, myslí však pouze na holky, a tak je brzy z každého místa vyhozen. Stejně dopadne i Luki, jenž dostane padáka po maléru, který způsobil v domě milionáře Salingera. Napadne ho unést Salingerovi milovaného psa Johnyho a chtít za něj výkupné. Marty se dostane do Salingerova domu a uspí psa prášky, takže ho vystrašený milionář zaveze k veterináři, odkud ho mladíci ukradnou. Zavolají Salingerovi, domluví předání výkupného a další den mají v rukou kufřík s penězi. Jenže pak se vše zhatí. Kufřík i se Šárčiným autem exploduje a jen náhodou se nikomu nic nestane. Pes Salingerovi uteče a vrátí se k nim. A to je malér, protože boháč poslal drsného pobočníka Igora, aby zvíře našel a přivedl zpět. S pomocí kriminálníka Chřestýše vymyslí nový plán, ale než ho stačí realizovat, pes zemře. Teď už se zuřící Salinger nezastaví, dokud je nedostane. Podle Chřestýše zbývá jediná možnost - musí ho předejít a dostat do kriminálu. A tak se zrodí další plán. (TV Nova)

megan017

Já se bavila, seky těch týpků mě rozesmívaly, stejně jako štěky Jana Hrušínského, jehož hlášky mě totálně zabíjely. ()

Dinsberg

Oproti Rafťákům znatelný posun od teenagerské komedie ke komedii černé až pulpové. Postránecký v roli mafiána působí trochu strojeně a nepřirozeně, zato Pavel Rimský si jeho pravou ruku doslova uživá. Ale jinak - jedním uchem tam a druhým ven. ()

riza-do

Janák mi nikdy jako člověk nebyl sympatický, ač jeho komedie Snowboarďáci byla uctívaná (nedávno v televizi označena za kultovní) špička kinematografie to nebyla. Do filmu Rafťáci jsem šel s jistou andějí, že už jsem viděl Snowboarďáky a tak proč nevidět i Rafťáky, zklamat mne již nemůže. Byl jsem však mile překvapen. Dnes jsme se školou vyrazili do kina na Rock Podvraťáků, asi bych an ten film dobrovolně nešel, ale bylo to zadarmo. Tak proč ne. Od první chvíle mne zarážela kamera, která pdoel mého nevystihovala to co bych rád viděl a jasná přehlednost na plátně (v jiných případech obrazovce) se také vytrácela. A názor na Janákovu režii dnes, raději žádný. K filmu, spousta až nesmírně trapných scének, neuvolněnost herců a vžití se do postav také žádné. Obsazení ač bylo pro dnešní mládež vcelku poutavé, na napsané role k ničemu, žádný div že postavy pak hercům nepřirostli k srdci a všechno vypadalo tak nějak, na oko. celkem jsem se zasmál tak maximálně desetkrát, z čehož polovina bylo v důsledku strhnutí davu v kině. Byl jsem snad jediný, kdo si všimnul Mádlových zvednutých hůlek který přezto podle zvuku hudby hráli? ()

Prankster

Nebylo to úplně špatné, ale třeba "mafiáni" jsou docela béčka - přece když střílím tak střílím ostrýma ne. A jejich kápo má stejné chrisma jako Paroubek :-D. Kdo byl úplný tragéd tak Janda v roli nějaké hudební celebrity - ten byl k popukání... Přišlo mi to spíš jako parodie než jako akční? film... ()

Lumpus

U tohoto film jsme se celkem ujetě bavil,sice kvalitami je míň jak průměrný ale je přijemně koukatelný a jakž takž pobaví. Po druhé bych se na to nedíval sice ani za boha,výkony herecká,scénář a režie je dost uhozená a docela trapná ale když člověk od tohoto filmu nic nečeká tak se na něj koukat dá. ()

Maras.L

Upřímně, vydržel jsem se dívat až do konce (což se o spoustě filmů říct nedá) a proto si Podvraťáci zaslouží aspoň ty dvě hvězdy. Jediné, co bych já dodal, je, že se mi docela hodně líbí hudba během filmu (pozor - ne to, co jakože hrají Podvraťáci, to je popík) - nevim, jestli jsou všechny ty písničky na soundtracku, ale byla by to škoda, kdyby tam nebyly. Nejvíc (nebo jen?) mě bavil Jan Hrušínský, bylo vidět, že si svou roli skutečně užívá.:-) Jinak fajn kamera, střih místy až moc "cool"... ()

dol2004

Nějak jsem prostě tomu nepřišel na chuť. Parta týpků nemá ani na oblečení či pořádný hudební nástroje ale zato pořád popíjí 14° pivo Bernard. Divný no ()

amyth

Tentokrát už Janák vařil z vody a je to vidět. Rafťáky jsem ještě dokázal snést, ale tohle už je opravdu na hranici trapnosti ()

Suomi

Žádná sláva,sem tam vtipný,ale dost stupidní.Postránecký jako padouch-tak to ne, to se mu moc nepovedlo. ()

lobodlak

Neskutečně neoriginální blbost, ale několika opravdu špatným ftipům jsem se zasmál. A to tak, že vážně od srdce. ()

nula87

Pokus o lehké vybočení oproti předchozím Janákovým filmům dopadl jako nezáživná, rádoby drsná komedie, která ale až na výjimky není vůbec vtipná ani nápaditá. Možná pro pubertální publikum... 35% ()

Kuzmik

Film už se hodně liší ať už od snowboarďáků nebo rafťáků, ale vůbec se to nepovedlo. Jedinou světlou stránkou je obraz, který se docela povedl. ()

rob_troy

Dobrá hudba a herci se dokonce na chvíli proměnili na fajnovky. Škoda jen, že Mádl a Kotel hrajou většinou takový vylízance. ()

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006