Za normálních okolností by krásní, mladí a zelení manželé Shrekovi po odstranění zákeřné Kmotřičky víly a jejího nemožného syna Krasoně ve druhém pokračování animované komedie Shrek žili nerušeně a hlavně šťastně až do smrti. Vzhledem k tomu, že se stali protagonisty nejúspěšnějšího animovaného filmu všech dob, nemají na pohodu nárok. Dobrodružství, která si pro ně kreativní scenáristé vymysleli tentokrát, jsou ještě vypečenější, než ta, která oba zlobříci prožili doposud. Posuďte sami: Král Harold má nakahánku, a je proto jasné, že musí vládu v království Za sedmero horami někomu předat. Ještě jasnější je, že nástupcem trůnu se má stát manžel jeho nejjasnější dcery Fiony. Shrek se ale vyhlídkám na kralování brání tak intenzívně, že se raději rozhodne přemluvit Fionina bratrance, teenagera Artuše, aby si královskou korunu nasadil on. Nejdřív ho ale bude muset najít a udělat z něj chlapa. Zatímco Shrek, Oslík a Kocour v botách se vydávají na poměrně dobrodružnou expedici, osiřelá Fiona má úplně jiné starosti. Absence mužského elementu v království se rozhodne zneužít již jednou odpálkovaný Krasoň, který se chce za pomoci záporných pohádkových postav zmocnit vlády v zemi Za sedmero horami násilím. Fiona je ale především Zlobryně a až na druhém místě princezna, a proto se Krasoňovi a jeho zlé armádě postaví. Navíc není sama, v první linii s ní kromě královny Lilien kráčí i svůdné komando princezen (Sněhurka, Popelka, Růženka a další), které jsou odhodlány všechny své přednosti využít boji. Ve Shrekovi Třetím bude prostě pořádně veselo, a to jsme tu ještě nezmínili draslíky, roztomilé potomky Oslíka a Dračice, a jedno překvapení, které Fiona přede všemi tají. (Bontonfilm)

handpa

Kdyby Shrek žil -hnusně- až do smrti, jak sliboval v jedničce možná by to dopadlo líp a celý příběh by nemusel jít do pr..háje, jak bylo v témže díle předpovězeno. Pochválit musím alespoň skvělou animaci a zábavný konec. Bohužel se nám však z vtipem nabitého Shreka stala podprůměrná animovaná komedie. Zbývá snad již jen s obavami vyhlížet 3D zvonec a konec, který snad svého předchůdce překoná. ()

Plague.

Po dvou nejlepších animácích v historii přichází pořádná -řídký exkrement-. Výměna režisérů jako vždy udělala své a namísto originální, vtipné a hlavně MILÉ pohádce přichází béčková bláznivá komedie říznutá dobrodružným fantasy jejíž vtipnost rozhodně není milá zato je velmi trapná a z postav dělá idioty (Merlin), chvílemi dokonce maximálně nevkusná (umírání krále). Tam kde býval příběh příjemně pohádkový přichází nepříjemná a vysoceneoriginální situace, kterých jsou televizní odpoledne plná. Nebýt stejně kvalitních herců a grafiky jako v předchozích dílech, dal bych 2*. ()

Gadamf

Pôvodne som chcel dať len tri hviezdičky, aj toto hodnotenie k tomu má veľmi blízko, ale aj napriek tomu, že to bolo krátke, veľmi rýchlo to ušlo a neboli tam také skvelé a kultové scény ako v jednotke, či dvojke, bolo tam zopár, asi 5, scén, pri ktorých som sa schuti smial a na ktoré som si spomenul ešte aj neskôr, po dopozeraní filmu. Malo to veľmi dobrý nápad, ktorý by ale potreboval lepšie rozvinúť a viac zovtipniť, ale ono to bolo strašne urýchlené. 70 % ()

moviepill

Zasmial som sa len párkrát. Nie je to síce odpad, ale kdeže tí loňskí Shrekovia sú... PS: najviac som ožil pri scéne, kde Šípková Ruženka pred bránou, ktorú strážia stromy spustí verziu na Immigrant Song od LED ZEPPELIN. :-) ()

mr.bredok

Škoda, že tak zdařilá postava jako je Shrek, musela excelovat v takové slátanině. Obecně známo - trojky jsou vždy slabší, ale tohle se fakt nepovedlo. Zdá se že chyběl Andrew Adamson, který byl u režie prvních dvou úspěšných Shreků. Nicméně dětem se to asi líbí, ale samozřejmě, je lépe líbí-li se dětem něco zdařilého a méně pitomého. ()

sirrgulo odpad!

Ehm tohle mělo být pokračování? No upřímně není vždy dobrým nápadem snažit se vytěžit z námětu co nejvíc. Značka jménem Shrek (jestli se to tak dá říct), podle mě tímto dílem hodně ztratila na své hodnotě a upřímně nechápu, jaký zázrak mají tvůrci v rukávu, že se chystají na čtyřku, protože tohle bylo opravdu příliš. Po jedničce, která byla super a dvojce, která ještě ušla, přišla trojk a můj dojem a první slovo co mě po skončení napadlo, tu radši ani nebudu psát. Dlouho jsem se netěšil na konec filmu jako tentokrát. Pár dobrých vtipů se sice našlo, ale zbytek? Už jen ten nápad s Artušem je opravdu trapný a když přijde na akci princezen v čele se Sněhurkou, která je jak nějaký druid z lesa, když přivolá hněv zvířat, už jsem se opravdu chytal za hlavu. A pak závěrečné moralizování Artuše teenagera, znovu psát slovo trapný, ubohý nebo cokoliv podobného se mi vážně nechce. Od odpadu snímek nakonec u mě asi nic nezachrání, protože po prvním a druhém dílu přijít s tímhle, je opravdu na pováženou. ()

elgreco

Hlavním výsledkem třetího dílu Shreka bylo, že jsem si uvědomil, že ani ta jednička nebyla až tak skvělá, jak jsem si myslel. (A potvrdil jsem si to při následné soukromé obnovené premiéře.) K trojce: Neexistující příběh, málo vtipu, nevýrazné písničky a Shrek si ani jednou neříhnul!!! - naopak se změnil v nudného, bezradného a měkosrdcatého ňoumu. A to nemluvím o naprosto nevýrazné a zbytečné druhé hlavní postavě - Artiem. Film, v němž hlavní ani druhá hlavní postava prakticky neposouvají děj?! Od jedné hvězdičky "zachránilo" Shreka třetího jen to, že jsem těsně před tím shlédl celou polovinu Kozího příběhu a scéna výslechu Perníčka. (Díky Kozímu příběhu jsem neviděl první asi třetinu filmu a nevidím důvod to "napravovat" - to asi nejlépe vystihuje můj názor na toto pokračování.) ()

x_ander

Už si ani nevzpomenu, o čem byl příběh, což rozhodně není dobré znamení. Totální úpadek dříve výborné značky. ()

George.Camel

Shrek mě baví, zejména vtipy pro dospělé, které děti ještě nechápou. Také dabing je povedený. Bohužel školák, co chce vládnout zemi, byl trošku úlet. Nejlepší jsou ovšem ve filmu kouzelník Merlin a trpaslík od Sněhurky, kterého dostane Fiona na hlídání a jenž vyřkne nesmrtelnou hlášku: Dej sem dítě! ()

Ltblue

V celom filme bolo asi 5 až 7 smiešnych chvíl a to nesrandujem.Trilógie by už mali skončit nikomu sa to len tak bez ničoho nepovedie. ()

Prochy84

Tak tohle už byla snaha vyždímat ze zlatého lesku prvního a stříbrného lesku druhého dílu co možná nejvíc. Jenže ten film má spoustu děr. Typická snaha oživení další postavou v podobě následovníka trůnu nevyšla. ()

gefr

Zbytečné pokračování a naproté plýtvání penězi. Tvůrci se nemohli rozhodnout, kterým směrem Shreka tentokrát poslat a tak se rozhodli jednoduše: Serem na Shreka, narveme tam Merlina a komando fight-princezen a budem kasírovat. Takhle ne pánové!!! * ()

Petr59

Rozhodně nejlepší díl z celé trilogie. Nejzábavnější, nejvtipnější a nejzáživnější s nejlepšími postavami, které navíc předvedly skvělé výkony a dostaly hodně prostoru, který uměly využít. Nevím, v čem tento díl podle některých zaostává. Já jsem se smál často a ani jsem se nenudil. ()

lobo87

Určite je badať pokles kvality oproti prvým dvom dielom, ale len niečo cez 50%? To sa mi nezdá. Mňa Shrek ani do tretice nesklamal, príbeh svižne odsýpal, postavy boli tradične vtipné a zápletka zaujímavá... 70% ()

Madeleine.o

Já fakt nechápu, jak může mít Shrek Třetí míň procent, než debilní Zvonec a Konec, lidi. Vždyť je to tak vtipný! Princezny, Růža, ''Dej sem dítě'', ještě více kocoura, fajn příběh, revoluce, ''Sklapni, Wendy'', zhrzenej krasoň, ''Kde jsme to skončili?'' a do toho všeho soundtrack s klasicky úžasnými Eels a Paulem McCartneym. Paráda. ()

karolina.val

Třetí díl mi přišel z celé série o Shrekovi "nejslabší", asi to nejspíš bude tím, že hlavní dvojice byla vlastně většinu děje oddělená - Shrek se vydal hledat dalšího následníka trůnu po smrti krále Harolda, zatímco Fiona - která je nově v jiném stavu - zůstává s královnou doma. Každopádně stále skvělý animák na dlouhý večer. Artie (král Artuš - Fionin bratranec) je zde naprosto sladký, a jeho závěrečná řeč byla dojemná. ()

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

20.05.2007

Kdyby Mike Myers (ten komik, ne ten psychopat v bílé masce! ;-) tu a tam neposkytoval hlas tlustému zelenému ogrovi, svět by už pomalu zapomněl, že někdo takový kdysi svými filmy vydělával stovky… (více)