No jo, už to prostě není ono. Shrek ztratil své jedinečné kouzlo. Příběh nic moc, chvílemi dokonce nudí, a dobrých vtipů nebo spíš okamžiků k pousmání pomálu, přičemž některé z nich jsou navíc neúnosně natahované. Není to vyloženě špatné, ale už mi to povětšinou připadalo spíše jako jednoduchá zábava pro děti s typicky dětinským humorem a hrozně okatou didaktičností, která si prostě dospělé nezíská.(16.6.2007)

Rozpočet $160miliónovTržby USA $322,719,944Tržby Celosvetovo $798,958,162Tržby za predaj DVD v USA $174,355,682 //počet predaných kusov 11,676,411║ Režisér Andrew Adamson(Shrek 1+2, Narnia) v tomto prípade opustil režisérsku stoličku a radšej sa venuje pokračovaniu nádejne sérii o Narnii, namiesto neho tam zasadli neznámi tvorcovia ako Chris Miller a Raman Hui a hneď je to badateľne vidieť, škoda že v tom horšom svetle. Klesajúcu tendenciu tretých častí nezastavili ani oni, zo silného tohtoročného trojlístku Spider-man 3, Piráti Karibiku 3 a spomínaní Shrek 3 neobstál na výbornú nikto, nie že by sme mohli čakať od popcornovej zábavky niečo hlboko oduševnené, to nikto kto pozná čisto komerčné vody ani nemôže čakať ale na tak veľké a dosť drahé projekty je to dosť málo muziky či skôr zábavnosti. Pokiaľ prvé dve časti Shreka mali svoj lesk novodobej rozprávkovej paródie na všetko čo im práve vošlo do cesty, pri poslednom je tu úplne priamočiare. Príbeh nemá čím upútať, nič čo by sme doteraz nevideli ale či to bolo chybou animátorov alebo scenáristov je ťažko určiť, určitý podiel na odfláknutí má asi každý kto sa podieľal na tomto filme. __„Výborné ! Zlobr Shrek ide konečne s dobou, samozrejme že z dnešnou a hláškuje tie najsuchšie žvásti aké sú dnes u mladých ľudí zvykom.“ __Shrek, Fiona, Oslík, Kocúrik a nový objav Artuš to by mala byť najzábavnejšia zostava príbehu ale v tomto príbehu asi len ťažko, vedľajšie postavičky ako Pinochio a Medovníček sú omnoho zábavnejšie a vtipnejšie napísané ako všetko čo je naokolo nich, vrátane asi najväčšieho sklamania čarodejníka Merlina, u tejto postavičky sa aj ťažko dovtípiť čo vlastne zastáva v príbehu. V podstate na tomto príbehu je vidieť že raz aj hlboká studnica všakojakých rozprávok raz dojde a potom slabšia inšpirácia autorov príbehu už nemá čo zaujímavého ponúknuť. Treba aspoň podotknúť že zhruba v strede príbehu prídu občasné záchvevy zábavnosti a keď už to vypadá že príbeh naberá pútavejší spád, príde tak hluché miesto, či dosť nezmyselná scénka alebo suchý vtip, že v momente sa vracia do priemernosti na úrovni Loveckej sezóny či dokonca takej Rodinky Robinsonovcov. Minuloročné Pixarovské Autá či Austrálsky výtvor s fantastickou animáciou ako Happy Feet sú oproti poslednému Shrekovi neporovnateľné skvosty, plné nápaditosti a špičkovej grafiky, ktorá sa u Shreka už nikam neposúva a to mal dosť vysoký rozpočet a jednoznačne premrhaný tak ako to býva v poslednej dobe zvykom. Pochmúrne miesta v príbehu, napríklad keď zomiera žabiak dopĺňajú o to smutnejšie pesničky, ktoré nestoja za nič akoby sa temná stránka sily Sithov znášala nad príbehom. Koniec filmu sa nesie v gulatučkých tváričkách malých miminiek zlobríkov hrajúcich sa z okrídlenými somárikmi čo je celkom milé ale ako bodka za filmom žiadna zábavná pesnička, ktorá by mohla aspoň mierne zahnať pachuť zo sklamania. A potom sa netešte na už dobré 3 roky avizovaného Shreka 4, ktorý dúfam že radšej zatrhnú ale neverím že tak stane lebo pokiaľ aj takéto priemerné filmy zarábajú tak je všetko v poriadku. __"Zbytočne uponáhľaní diel série spravil z hlavného ťahúňa „smutného zabávača“ Shreka len tieň svojej niekdajšej slávy.“ /videl v kine 2x: 60%/(21.6.2007)

• Boogeyman

Jedničku považuji za téměř bezchybnou, dvojka byla slabší, ale stejně tam byla velká spousta skvělých momentů, ale tohle už byla čistá nuda! Vtipných scén tam bylo opravdu málo a ani jednou jsem se nezasmál opravdu nahlas, jen jsem se občas uchychtl! Navíc všechno zábavné bylo vidět už v traileru! Kdyby alespoň místo vtipů byla pořádná akce, ale to ne, většinou to byly jen kecy, kecy, kecy! Velmi nepříjemné zklamání! 4/10(16.8.2007)

• flanker.27

Do třetice všeho zlého, chtělo by se říct. Třikrát jsem se zasmál, třikrát znechuceně přimhouřil oči. Zbytek je vata, omílání již vyzkoušeného, jen provedeného neskonale hůř. Kde je ta svěžest prvního a trefnost druhého dílu. Spousta tlachání jak v Troškárnách, ubohé pokusy o humor spočívající především v prdění, zvracení , padání a vlně opravdu ne příliš roztomilých Shrekátek. Odhodlával jsem se tři týdny se podívat, tak dlouho trvala předoperační příprava, díky tomu pacient zákrok přežil, ale znova se pod kudlu nevydá.(23.2.2008)

Soundtrack Harry Gregson-Williams: 1. Royal Pain - Eels ,2. Do You Remember Rock 'N' Roll Radio? - The Ramones ,3. Immigrant Song - Led Zeppelin ,4. Barracuda - Fergie ,5. Live And Let Die - Wings ,6. Best Days - Matt White ,7. Joker And the Thief - Wolfmother ,8. Other Ways - Trevor Hall ,9. Cat's In the Cradle - Harry Chapin ,10. Losing Streak - Eels ,11. What I Gotta Do - Macy Gray ,12. Thank You (Falletin Me Be Mice Elf Again) - Eddie Murphy ,13. Final Showdown - Rupert Everett ,14. Charming's Plan - Harry Gregson-Williams ,(14.5.2011)

• - Do kin kopie filmu rozváželi pod názvem „Stone“. (imro)

• - Shrek Třetí je první v sérii, který nezačíná otevíráním knihy příběhů. (imro)

• - Tým animátorů o 150 lidech strávil prací na filmu dohromady milion hodin. Výroba jedné scény trvala v závislosti na její délce 6 až 8 týdnů. Zhruba tři sekundy animace tudíž zabrali jednomu týmu celý týden práce. (imro)