• predators

2**? ....na tři hvězky to nemá, a pánové z DreamWorks přiznejte si, moc jste se nepředvedli. Takový jednoduchý příběh vymyslí malé dítě maximálně na prvním stupni. A tím snižuje zážítek a hodnocení celého filmu. A ubylo i vtipů, jo je jich dost(těch dětinských), ale těch, u kterých sem se za břicho popadal, bylo celých 3-4 kousky a to je fakt málo. Takže je lepší se na Třetí moc netěšit, nečekat od něj mnoho, pak možná pobaví, ale u mě se občas dostavil pocit nudy. No, nic moc 35%(18.6.2007)

• Brygmi

Upřímně řečeno, podle ohlasů jsem čekala, že to bude daleko horší. Tohle sice zaostává někde "far far away" za předchozími díly, ale ještě se to dá přežít relativně bez úhony. A občas se i zasmějete (ačkoliv nejlepší vtip stejně vyzradily téměř všechny recenze). Co mě mrzelo bylo, že některé scény mi přišly absolutně nedotažené. A přitom stačilo jen málo, trochu to popostrčit do ještě větší absurdity a vytáhnout z šedého průměru. A kam se poděla akce? Kam se poděl "vymazlený" soundtrack? Jo, dvojka chvilkami připomínala videoklip, ale tohle je zase opačný extrém. Nuda. Ne, při sledování jsem netrpěla, ale čtvrtý díl si raději nechám ujít. 2,5*...(14.6.2007)

Dvakrát do jedné řeky nevstoupíš. Ale napotřetí se možná úspěšně, byť klopýtavě přebrodíš. Andrew Adamson je pryč, obměněný tým scénáristů si věří o poznání méně než jejich předchůdci, ale obojí považuji za klady. Ne že by snad narážky na popkulturu zmizely úplně, tento neduh na úkor vyprávění přetrvává, ale příběh, i přes nejrůznější klišé nebo variování viděných zápletek, uhání kupředu překvapivě dravým tempem. Oslík se stále drží na hranici vtipnosti a vlezlosti, Kocour je ideální parťák, Fiona oddaná manželka a Shrek k tomu všemu stále přichází tak nějak nechtěně. A já se u toho ke svému překvapení bavím. 70%(31.1.2008)

• xxmartinxx

Ať trvalo vyrobit scénu kolik týdnů chtělo, ať je každá obličej dokonale odlišný, ale mě to nestačí! Já chci kvalitní a vtipný příběh, jako tomu bylo v jedničce. Potom se tvůrci zaměřili na mladší publikum, chytré vtipy zaměnili za humor desetiletých dětí, a vytvořili průměrnou, ale ještě docela stravitelnou dvojku. A pak se asi zbláznili a vytvořili tenhle nesmysl, který mě bude strašit ještě dlouho. Nevtipné a trapné divadlo, které není důvod vidět. 40%(11.12.2009)

• imf

Cival se smál u Krále žabáka. Takový luxus mi nebyl dopřán a tak jsem zkřivil ústa snad jen u parašutistické finty oživlých stromů. Dost slabá útěcha tváří v tvář letité vizuální stránce (v Dreamworks zřejmě zapomněli aktualizovat software), mizerným hereckým výkonům (Mike Myers byl prakticky k nevydržení) a naprosté scenáristické krizi. Kde byly vtipy, kde byla akce, kde bylo cokoliv? Shrek by měl s každým dílem růst, místo toho ale během šesti let zparchantěl a od chytrého animáku klesnul k rozbředlosti, kterou bych se snad styděl vysílat i v ranním pásmu na Nově.(14.6.2007)

• - Eddie Murphy vyhrál cenu Kids Choice 2007 v kategorii oblíbený hlas z animovaného filmu. (Terva)

• - Film zvítězil na People' s Choice 2008 v kategorii nejoblíbenější rodinný film. (Terva)

• - Tým animátorů o 150 lidech strávil prací na filmu dohromady milion hodin. Výroba jedné scény trvala v závislosti na její délce 6 až 8 týdnů. Zhruba tři sekundy animace tudíž zabrali jednomu týmu celý týden práce. (imro)