Třetí Spidey a třetí Piráti toho měli požehnaně a třetímu Shrekovi to naopak chybí... Co je to?? Minuty! Resp. stopáž. Je toho docela dost, co se musí v zemi Far Far Away během těch necelých devadesáti minut odehrát a jednotlivé scény tímto faktem hrozně moc trpí. Nejsou odfláknuté, ale jsou příliš hrrr. Tohle však považuji za jediný nedostatek filmu. Animace je opět perfektní, zlobří miminka jsou snad ještě roztomilejší než "smutné oči" Kocoura v botách, písničkový soundtrack je výrazný, mnohé sekvence mají díky rychlému střihu doslova akční ráz. Hlasitý řehot by z Vás měl vyjít při sledování skopičin malých zlobříků, úsměv na tváři Vám (snad) vyloudí spousta drobných maličkostí, jimiž jsou odlehčeny sekvence s poměrně drsnějším či filozofičtějším charakterem. Jedna scéna zbytečně a navíc příšerně natahovaná. Výborný český dabing. 70% "Černý kůň" letošních třetích pokračování, co se výdělků týče (hodně potrápí Spideyho i kapitána Sparrowa). 160 miliónů dolarů(rozpočet)/799 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(15.6.2007)

Tak jako jo, je to nejslabší díl z celé série, nemohu ale říci, že bych se u něj nějak nudil. Shrek třetí je řekl bych VELMI zábavný, je jen škoda několika málo detailů, které to celkově dost sráží. Za všechny jmenuju především některá úmrtí (která působí prostě naprosto nepatřičně, byť jsou obalena velmi vtipnou vatou, v rozverném rámci jsou ale jako pěst na oko, notabene nevkusná) a především to hrozné Disneyovské moralizovaní. To tu nemá co dělat, Dreamworks si todle přece dycky odpustili, naopak Za plotem je třeba krásně nemorální :)(26.11.2007)

• Djkoma

Tento komentář jsem chtěl naplnit stejným obdivem k Shrekovi jako moje dva minulé komentáře k jeho předchozím dílům. Trojku jsem shlédl bez očekávání. Říkal jsem si ještě na začátku, že mě tam musí přeci hodně scén rozesmát, vždyť jednička s dvojkou byly tak vtipné, takže bych mohl komentář věnovat všemu co mě naopak nerozesmálo. Po shlédnutí jsem však ihned začal uvažovat jinak a chci se zde rozepsat o tom kratším a to o scénách, které mě rozesmáli. Měl bych být přesnější ....o scéně. Jediná scéna v celém filmu, při které jsem smál a to velký výslech Perníčká a Pinochia. Ta se odehraje někde uprostřed filmu, kdy je vyslýchán perníček a je mu vyhrožováno smrtí. Promítnutí jeho dosavadního života přímo před našima očima je velmi vtipnou ukázkou, že tvůrci nezapomněli vše. Následný výslech Pinochia mě též rozesmál, protože jeho ne/odpovědi jsou skvělé. Takže tu máme vtipný výslech versus zbytek filmu, který postrádá lehkost i zajímavost. Možná tento komentář zní příliš smutné a deprimovaně, ale je to skutečnost i já tomu nevěřil dokud jsem to neviděl, Shrek přestal být vtipný. Tento fakt umocňuje neexistence pořádného scénáře, který je spíše rychlo slepencem několika nápadů. Tvůrci by měli začít sázet na kvalitu a ne na kvantitu...(22.11.2007)

Díky kritickému přijetí připraven na nejhorší sleduji Shreka Třetího, a nestačím se divit. Vždyť to bylo fajn. No jo, nebylo tam nic moc novýho, ale byla to stejně poctivá podívaná. Plus pár scén bylo sakra vydařených (nálet čarodějnic, útok Sněhurky). Prostě jsem se fakt dobře pobavil, a o to tady jde.(2.12.2007)

Tentokrat som sa uz tolko nenasmial, ako pri predchadzajucich castiach, skor som sa pri niektorych scenach len usmial, ale stale sa to da pozriet. V kine som mal pocit, ze film trva 75 minut, ze by stvrthodinku boli len zaverecne titulky?... Mike Myers - (Shrek) +++ Eddie Murphy - (Oslík Donkey) +++ Cameron Diaz - (Fiona) +++ Julie Andrews - (Královna) +++ Antonio Banderas - (Kocour v botách) +++ John Cleese - (Král) +++ Rupert Everett - (Princ Charming) +++ Eric Idle - (Merlin) +++ Justin Timberlake - (Artie) +++ Larry King - (Doris) +++ Produkcia: Andrew Adamson +++ Hudba: Harry Gregson-Williams +++(21.6.2007)

• - Antonio Banderas nadaboval Kocoura v botách v anglické, španělské, mexické, italské a japonské verzi filmu. (Karlsberger)

• - Shrek třetí je jediný film ze série, který neukázal Fionu v její lidské podobě (ve filmu Shrek: Zvonec a konec (2010) byla vidět pouze ve flashbacku). (Karlsberger)

• - Animák za 160 milionů trhl na prvním místě amerického žebříčku (18. – 20. 5. 2007) 121,6 mil. dolarů, čímž se stal nejúspěšnější animovanou premiérou a získal třetí nejlepší víkend historie. Předběhly ho jen další trojky, Spider-Man 3 (151,1 mil.) a Piráti z Karibiku (135,6 mil.). Celkový výdělek se vyšplhal na 321 milionů a tím se snímek stal druhým nejúspěšnějším v sérii. Jednička z roku 2001 vydělala 267,6 milionu a dvojka v roce 2004 neskutečných 441,2 mil. dolarů. (imro)