Hlášky: Oslík: "Páni, Shreku. Proč jsi nám neřekl, že jsi primadona?" / Oslík: "Já jsem kocour uvězněn v tomhle ohyzdném těle." / Oslík: "Pozor, mají piano!" / Shrek: "Artuši! Ať jsi, kde jsi, vystrč růžky!" / Oslík: "Co je tohle za místo?" Shrek: "Svírá se mi žaludek a potí se mi dlaně. To bude škola." Oslík: "Škola?!" / Fiona: "Jsem těhotná." Shrek: "Taky tě miluju! Co jsi říkala?" / Shrek: "Bude ze mě otec! To je zlý sen. Jak se to mohlo stát?" Kocour v botách: "Já ti to vysvětlím. Když muž zahoří láskou k ženě..." Shrek: "Já vím, jak se to stalo!" / Kocour v botách: "Někteří tvorové jsou ale vlezlí." / Kocour v botách: "Zadarmo informace nepodáváme." Oslík: "Radši kušuj." / Oslík: "Neříkám že to bude dvakrát lehký, ale my s kocourem ti píchnem." Shrek: "Opravdu? Jsem v pytli." / Sněhurka: "Závidíš, protože jsem byla zvolena jako nejkrásnější mezi všemi!" Zlatovláska: "Myslíš tu podplacenou miss?" Sněhurka: "To říká ta, která si u děda Vševěda koupila zlatej příčesek!" / Sněhurka: "Jsme tu tři krásné princezny, dvě obludy, jedna těhotná zlobřice a stařenka." / Fiona: "Co to je?" Sněhurka: Trpasličí chůva." Fiona: Ale to jsi nemusela." Sněhurka: Nedělej si hlavu, mám jich doma ještě šest." - 60%.(15.2.2019)

• Psema

Jedno z největších utrpení roku, při kterém jsem osobně zestárl tak o deset let a připadal si stejně trapně jako by mě někdo přistihl nahého uprostřed Václaváku. Zelená obluda spadla na totální dno, kde si může tak akorát podat ruku se stepujícími kolegy z Antarktidy, kteří jsou chvílemi dokonce Z-Á-B-A-V-N-Ě-J-Š-Í. To je na tom to největší peklo. Příběh je řídký jako nedovařená krupičná kaše, které chybí i taková drobnost jako sladký prášek v podobě vtipů. Žádné odkazy, pohrávání si s klišé, ani situační gagy. Jen hromada nudného vaření z vody a opakování zajetých principů, které nejenže nepotěší, ale spíše urazí. Na tuhle trojku se někdo pořádně vykašlal a místo očekávané zábavy naservíroval direct-to-video paskvil, který si nezaslouží pozornost. Už teď se děsím čtvrtého dílu.(1.6.2007)

• Sobis87

Peníze, peníze, peníze...jen proto vznikl třetí Shrek a je vidět, že tvůrci mysleli hlavně na ně a zapomněli na to, že s takovým scénářem, který měli po ruce, své oblíbené dojné krávy akorát zesměšní a zprotiví všem divákům, co mají dobrý vkus. Promyšlené vtípky a jemné pomrkávání na diváka nahradila hromada infantilních a trapných fórů. Ostuda. O dalších dílech snad ani nehci slyšet.(21.1.2008)

• lamps

Tak takhle brutální pošpinění pověsti si Shrek opravdu nezasloužil. Vše, co tak zdobilo první dva díly, je zde neskutečně strojené, upjaté a nevtipné, příběh hloupý a nečekaně nudný a princ Krasoň je jedna z nejméně sympatických postav, jaké se kdy v animovaných filmech objevily. Stáří známí sice zůstali a vehementně se snaží udržet příběh nad vodou, ale špatný film nedokáže vzkřísit ani skutečný prvotřídní herec, natož pak počítačem vytvořené, byť nesmírně sympatické postavy. Jednou jsem to přetrpěl, podruhé to už nikdy vidět nechci. 40%(27.2.2013)

Dvakrát do jedné řeky nevstoupíš. Ale napotřetí se možná úspěšně, byť klopýtavě přebrodíš. Andrew Adamson je pryč, obměněný tým scénáristů si věří o poznání méně než jejich předchůdci, ale obojí považuji za klady. Ne že by snad narážky na popkulturu zmizely úplně, tento neduh na úkor vyprávění přetrvává, ale příběh, i přes nejrůznější klišé nebo variování viděných zápletek, uhání kupředu překvapivě dravým tempem. Oslík se stále drží na hranici vtipnosti a vlezlosti, Kocour je ideální parťák, Fiona oddaná manželka a Shrek k tomu všemu stále přichází tak nějak nechtěně. A já se u toho ke svému překvapení bavím. 70%(31.1.2008)

• - Až 1 373 různých postav se objeví v divadle během scény s princem Krasoněm, což je rekordní počet v rámci celé série o Shrekovi. (imro)

• - Úspěch celé série podnítil i vznik muzikálové verze, která by měla mít premiéru příští rok. (imro)

• - Kouzelník Merlin, kterému propůjčil hlas Eric Idle, prohlásil, že byl mimo jiné poslán hledat i smysl života, v originále „The Meaning of Life“. Stejný název nese celovečerní film Monty Pythonův smysl života (1983) humoristické skupiny Monty Python's Flying Circus, které byl Idle členem. (p3tris)