• Phobia

Ta třetí hvězdička je jen z nostalgie vůči předchozím dvěma dílům Shreka, jinak jde o těžký úpadek - nudné, patetické, málo vtipné, postavy nebaví nebo přímo iritují. Nevím, komu se tímhle chtěli tvůrci podbízet, pravděpodobně divákům na nočníku, ale dospělému obecenstvu byl obsah onoho nočníku chrstnut přímo do ksichtu. Rozesmály mě snad dvě scény... a není to málo, Antone Pavloviči? A žádná nostalgie nebude, osolíme to podle zásluh: 40%(8.12.2008)

Nemůžu říct, že bych to nečekal. Už podle traileru to vypadalo strašně nuceně vtipný a jinej neni ani film, teda až na to, že to co bylo v traileru shrnutý do 2 minut, tak ve filmu je to rozmělněný do hodiny a půl a musim říct, že to už chvilkama nudí a vtipný to je fakt minimálně. Je to fakt velkej propad oproti předochozím dílům a na postavě Shreka je bohužel naprosto nesmyslně pro maý dětí ukázaný, co je dobrý a co ne, co by se jak mělo dělat a takový ty podobný kázaání, pak stupidní řeči o tom jak si musí vážit sám sebe a další podobný kraviny, dělaj z tohohle filmu ještě větší sračku, než by to z toho udělal jenom samotnej trošku slabej příběh a nevtipný vtipy...No, to teda chci vidět, jak na tom bude Shrek4. Podle mě, buď to bude naprosteá zkáza Shreka a nebo návrat na vrchol, nic mezi tim.(29.6.2007)

• nash.

I když to nebylo tak uplně humoruprosté a člověk se občas zasmál, občas dokonce i nahlas, po skvělé jedničce a hodně dobré dvojce to byl pořádný sešup. Žádná pořádná jízda, žádné pořádné odkazy na kdeco. Celé to tak trochu připomínalo pohled na EKG křivku umírajícího. Dlouhá rovná čára nudy, která jen občas vylétne nahoru nějakým tím povedeným vtípkem ("A co budeme dělat teď, miláčku?") nebo vydařenou scénou (výslech Pinokia a Perníčka nebo útok bojových princezen). A všichni kolem čekají jestli vydechne naposledy nebo znovu naskočí a otevře oči.(29.1.2011)

• Boogeyman

Jedničku považuji za téměř bezchybnou, dvojka byla slabší, ale stejně tam byla velká spousta skvělých momentů, ale tohle už byla čistá nuda! Vtipných scén tam bylo opravdu málo a ani jednou jsem se nezasmál opravdu nahlas, jen jsem se občas uchychtl! Navíc všechno zábavné bylo vidět už v traileru! Kdyby alespoň místo vtipů byla pořádná akce, ale to ne, většinou to byly jen kecy, kecy, kecy! Velmi nepříjemné zklamání! 4/10(16.8.2007)

Svým způsobem se to dalo čekat. Shrek nedokáže mít stále tak skvělý životní příběh jaký mu autoři napíší. Ve třetím díle je to nádherně znát a rázem se z aktivní, bláznivé a příjemně vtipné pohádky stane nudný mišmaš, kde už ani oslíka smutné oči nepomůžou, můj oblíbený kocour se taky moc neobjeví a celkově Shrek a jeho rodinka spíše nudí než pobaví. Jediný opravdu důležitý fakt hlavně je ve výběru hudby, který v prvním a druhém díle nádherně zněl, zde už neexistuje scéna, co by si člověk zapamatoval, nic co by stálo za to, milovat film právě kvůli ní a je to rozhodně škoda. Jestli jsem se zasmál, opravdu zasmál třikrát, tak už je to hodně. Je mi to líto, už jen z toho důvodu, že Shrekovu kreslenou sérii mám hodně rád. Teď už asi nejde jen o radost z toho vytvořit něco originálního, ale zkásnost co nejvíce peněz, což se tvůrcům na trojce daří i když neobvykle o trochu méně než by se čekalo. -- Chlape neposlouchej ho, mít dítě neznamená, že ti to zrujnuje tvůj život.(5.7.2007)

• - V době svého uvedení měl film nejlepší otevírací tržby ze všech animovaných filmů vůbec. (Soufil)

• - Tým animátorů o 150 lidech strávil prací na filmu dohromady milion hodin. Výroba jedné scény trvala v závislosti na její délce 6 až 8 týdnů. Zhruba tři sekundy animace tudíž zabrali jednomu týmu celý týden práce. (imro)

• - Animák za 160 milionů trhl na prvním místě amerického žebříčku (18. – 20. 5. 2007) 121,6 mil. dolarů, čímž se stal nejúspěšnější animovanou premiérou a získal třetí nejlepší víkend historie. Předběhly ho jen další trojky, Spider-Man 3 (151,1 mil.) a Piráti z Karibiku (135,6 mil.). Celkový výdělek se vyšplhal na 321 milionů a tím se snímek stal druhým nejúspěšnějším v sérii. Jednička z roku 2001 vydělala 267,6 milionu a dvojka v roce 2004 neskutečných 441,2 mil. dolarů. (imro)