Díky kritickému přijetí připraven na nejhorší sleduji Shreka Třetího, a nestačím se divit. Vždyť to bylo fajn. No jo, nebylo tam nic moc novýho, ale byla to stejně poctivá podívaná. Plus pár scén bylo sakra vydařených (nálet čarodějnic, útok Sněhurky). Prostě jsem se fakt dobře pobavil, a o to tady jde.(2.12.2007)

Prvni dil byl pecka, pac to nikdo necekal. Druhej dil zvlad udrzet nasazenou latku. No a treti dil uz to holt nezvlad. Nevim cim to je, mozna, ze uz tu neni Adamson jako reziser a mozna tim, ze originalni napady dochazej. Treti Shrek je takovej krapet preplacanej, krapet moc ukecanej, ubylo vtipku a tech skutecne originalnich a hodne vtipnejch tu je dost malo, naopak pribyly dojemny a vazny sceny, ktery ale nudi a jsou zbytecny. Jinak ale dabing je opet skvelej, coz neni prekvapko, kdyz tu je stejna sestava, ted myslim original, ne ceskej dabing. Animace je opet spickova a hudba je taky perfektni. Takze na prvni pohled to vypada, ze je vse v poradku, pribeh spatnej neni a zacatek je docela vtipnej, ale ve vysledku je to takovy nijaky a navic uz tvurci casto vymenujou inteligentni humor za prdeni, krkani, zvraceni a podobne. Navic jsem se trosku nudil. Lepsi 3*.(21.6.2007)

Tak jako jo, je to nejslabší díl z celé série, nemohu ale říci, že bych se u něj nějak nudil. Shrek třetí je řekl bych VELMI zábavný, je jen škoda několika málo detailů, které to celkově dost sráží. Za všechny jmenuju především některá úmrtí (která působí prostě naprosto nepatřičně, byť jsou obalena velmi vtipnou vatou, v rozverném rámci jsou ale jako pěst na oko, notabene nevkusná) a především to hrozné Disneyovské moralizovaní. To tu nemá co dělat, Dreamworks si todle přece dycky odpustili, naopak Za plotem je třeba krásně nemorální :)(26.11.2007)

• imf

Cival se smál u Krále žabáka. Takový luxus mi nebyl dopřán a tak jsem zkřivil ústa snad jen u parašutistické finty oživlých stromů. Dost slabá útěcha tváří v tvář letité vizuální stránce (v Dreamworks zřejmě zapomněli aktualizovat software), mizerným hereckým výkonům (Mike Myers byl prakticky k nevydržení) a naprosté scenáristické krizi. Kde byly vtipy, kde byla akce, kde bylo cokoliv? Shrek by měl s každým dílem růst, místo toho ale během šesti let zparchantěl a od chytrého animáku klesnul k rozbředlosti, kterou bych se snad styděl vysílat i v ranním pásmu na Nově.(14.6.2007)

• Tuxedo

Třetí díl postrádá to, co bylo na předešlých dílech to nejlepší. To znamená sympatické postavy, dobré vtipy a akce a samozřejmě výborné finále. Ani hudební scény už nejsou co bývaly, potěší tak jen pár fórků (např. Perníčkovi se před očima mihne celý jeho život od vylezení z pece až po současnost). Je smutné, že shrekovský humor vpodstatě zdegeneroval do jakési trapné křeče. Připravovanému čtvrtému dílu se rozhodně vyhnu, jelikož vzhledem k tomu, jak končí trojka, půjde o ještě větší vaření z vody.(29.5.2007)

• - Po uvedení filmu vznikly na jeho motivy počítačové hry na konzole Play Station 2, Xbox, Gamey Boy nebo Wii od Nintenda. (Terva)

• - Antonio Banderas nadaboval Kocoura v botách v anglické, španělské, mexické, italské a japonské verzi filmu. (Karlsberger)

• - Shrek třetí je jediný film ze série, který neukázal Fionu v její lidské podobě (ve filmu Shrek: Zvonec a konec (2010) byla vidět pouze ve flashbacku). (Karlsberger)