• Brygmi

Upřímně řečeno, podle ohlasů jsem čekala, že to bude daleko horší. Tohle sice zaostává někde "far far away" za předchozími díly, ale ještě se to dá přežít relativně bez úhony. A občas se i zasmějete (ačkoliv nejlepší vtip stejně vyzradily téměř všechny recenze). Co mě mrzelo bylo, že některé scény mi přišly absolutně nedotažené. A přitom stačilo jen málo, trochu to popostrčit do ještě větší absurdity a vytáhnout z šedého průměru. A kam se poděla akce? Kam se poděl "vymazlený" soundtrack? Jo, dvojka chvilkami připomínala videoklip, ale tohle je zase opačný extrém. Nuda. Ne, při sledování jsem netrpěla, ale čtvrtý díl si raději nechám ujít. 2,5*...(14.6.2007)

• lamps

Tak takhle brutální pošpinění pověsti si Shrek opravdu nezasloužil. Vše, co tak zdobilo první dva díly, je zde neskutečně strojené, upjaté a nevtipné, příběh hloupý a nečekaně nudný a princ Krasoň je jedna z nejméně sympatických postav, jaké se kdy v animovaných filmech objevily. Stáří známí sice zůstali a vehementně se snaží udržet příběh nad vodou, ale špatný film nedokáže vzkřísit ani skutečný prvotřídní herec, natož pak počítačem vytvořené, byť nesmírně sympatické postavy. Jednou jsem to přetrpěl, podruhé to už nikdy vidět nechci. 40%(27.2.2013)

• imf

Cival se smál u Krále žabáka. Takový luxus mi nebyl dopřán a tak jsem zkřivil ústa snad jen u parašutistické finty oživlých stromů. Dost slabá útěcha tváří v tvář letité vizuální stránce (v Dreamworks zřejmě zapomněli aktualizovat software), mizerným hereckým výkonům (Mike Myers byl prakticky k nevydržení) a naprosté scenáristické krizi. Kde byly vtipy, kde byla akce, kde bylo cokoliv? Shrek by měl s každým dílem růst, místo toho ale během šesti let zparchantěl a od chytrého animáku klesnul k rozbředlosti, kterou bych se snad styděl vysílat i v ranním pásmu na Nově.(14.6.2007)

No jo, už to prostě není ono. Shrek ztratil své jedinečné kouzlo. Příběh nic moc, chvílemi dokonce nudí, a dobrých vtipů nebo spíš okamžiků k pousmání pomálu, přičemž některé z nich jsou navíc neúnosně natahované. Není to vyloženě špatné, ale už mi to povětšinou připadalo spíše jako jednoduchá zábava pro děti s typicky dětinským humorem a hrozně okatou didaktičností, která si prostě dospělé nezíská.(16.6.2007)

• flanker.27

Do třetice všeho zlého, chtělo by se říct. Třikrát jsem se zasmál, třikrát znechuceně přimhouřil oči. Zbytek je vata, omílání již vyzkoušeného, jen provedeného neskonale hůř. Kde je ta svěžest prvního a trefnost druhého dílu. Spousta tlachání jak v Troškárnách, ubohé pokusy o humor spočívající především v prdění, zvracení , padání a vlně opravdu ne příliš roztomilých Shrekátek. Odhodlával jsem se tři týdny se podívat, tak dlouho trvala předoperační příprava, díky tomu pacient zákrok přežil, ale znova se pod kudlu nevydá.(23.2.2008)

• - Do kin kopie filmu rozváželi pod názvem „Stone“. (imro)

• - V době svého uvedení měl film nejlepší otevírací tržby ze všech animovaných filmů vůbec. (Soufil)

• - Celosvětová premiéra proběhla 6. května 2007 ve Westwoodu (California, USA). (Varan)