• tron

„Toto mal byť MÔJ šťastný koniec!“ – „Musíš si ho nájsť niekde inde.“ Tak Spielberg už scenáristov platí aj za to, že Perník vyserie ružový bonbón. No že ha-ha-ha! Na prvom SHREKOVI som bol - na rozdiel od jeho akožefanúšikov - v roku 2001 v kine a bola to bomba. Dvojku som si nechal na video a hoci jej dávam 80%, moment prekvapenia bol fuč (viac akcie, viac postáv, zamotanejší dej). Trojku som si už nechal už rovno na televíziu a dobre som urobil. Za prvé, postavy sú nesympatické. Od princa Krasoňa (ktorý svojou prítomnosťou ničil už relatívne vysoký kredit dvojky) po Artuša pardon Artieho (ha-ha-ha!). Tentokrát sú ale nesympatickí už i Shrek a Fiona. A zápletka stojí za prd. Zhrdený Krasoň navštívi krčmu s asi dvadsiatimi zápornými figúrkami a dostane ich na svoju stranu - ovládnuť kráľovstvo dvojminútovou akčnou scénou (kráľovstvo, ktoré MUSÍ mať stovky vojakov), aby sa stal novým kráľom a na konci usporiadal divadelnú hru. ČOŽE!? Kto im to vymýšľa a prečo ho ešte púšťajú do areálu? Situáciu ako-tak zachraňuje štipka slušnej akcie (dvestokilová zelená Fiona robí karate, ha-ha-ha!) a vedľajšie postavičky (Oslík začína byť otravný a Kocúr v čižmách Antonia Banderasa stratil charizmu, takže sa predvedie aspoň „to drevo“ Pinokio, veľmi zložito odpovedajúci na veľmi jednoduché otázky, lebo všetci vedia, že ak bude klamať, narastie mu nos). DreamWorks a Shrek sa utopili v trápnych pop-kultúrnych odkazoch (Artuš: „Hastalavista, bejby, som kráľ sveta!“, ha-ha-ha!). Z niečoho, čo bolo kedysi kúzelné, rozkošné, šikovné a originálne, sa stal otravný škaredý mutant, ktorého ďalšie časti sa nakrúcajú len aby štúdio zarobilo na plyšákoch.(13.1.2010)

• Isherwood

Koncentrát trapnosti a ubohosti se potkali ve vlezlé taškařici, která svou odporností trumfuje i rodinné tajtrlíkování s dětmi a zvířátky z Disneyho produkce. Děti se zřejmě budou smát a tleskat, ale pop-kulturních narážek chtivý divák zapláče jako nikdy. Z milovaných postaviček jsou loseři, které litujete za to, že během redendrování neměli k dispozici scénář k přečtení - po tomhle by do toho nešli ani za rekordní finanční nabídky. Zároveň bych chtěl vědět, kdo zpronevěřil rozpočet ve výši 160 mil. dolarů, na filmu to totiž vidět není ani omylem.(11.10.2007)

Ale tak, nebylo to zas tak hrozný. Samozřejmě, že je o mnoho horší než předchozí 2 filmy, ale i přesto jsem se tam párkrát zasmála, co mě fakt dostalo byla ta chůva "Dej sem dítě!" :D) a Růža usínající při každé příležitosti taky nebyla špatná. Dívat se na to dá, občas se u toho zasmějete, občas se chvíli nudíte, ale myslim, že 3* budou dostačující.(15.11.2009)

• Sobis87

Peníze, peníze, peníze...jen proto vznikl třetí Shrek a je vidět, že tvůrci mysleli hlavně na ně a zapomněli na to, že s takovým scénářem, který měli po ruce, své oblíbené dojné krávy akorát zesměšní a zprotiví všem divákům, co mají dobrý vkus. Promyšlené vtípky a jemné pomrkávání na diváka nahradila hromada infantilních a trapných fórů. Ostuda. O dalších dílech snad ani nehci slyšet.(21.1.2008)

• flanker.27

Do třetice všeho zlého, chtělo by se říct. Třikrát jsem se zasmál, třikrát znechuceně přimhouřil oči. Zbytek je vata, omílání již vyzkoušeného, jen provedeného neskonale hůř. Kde je ta svěžest prvního a trefnost druhého dílu. Spousta tlachání jak v Troškárnách, ubohé pokusy o humor spočívající především v prdění, zvracení , padání a vlně opravdu ne příliš roztomilých Shrekátek. Odhodlával jsem se tři týdny se podívat, tak dlouho trvala předoperační příprava, díky tomu pacient zákrok přežil, ale znova se pod kudlu nevydá.(23.2.2008)

• - Do kin kopie filmu rozváželi pod názvem „Stone“. (imro)

• - Úspěch celé série podnítil i vznik muzikálové verze, která by měla mít premiéru příští rok. (imro)

• - Film zvítězil na People' s Choice 2008 v kategorii nejoblíbenější rodinný film. (Terva)