Za normálních okolností by krásní, mladí a zelení manželé Shrekovi po odstranění zákeřné Kmotřičky víly a jejího nemožného syna Krasoně ve druhém pokračování animované komedie Shrek žili nerušeně a hlavně šťastně až do smrti. Vzhledem k tomu, že se stali protagonisty nejúspěšnějšího animovaného filmu všech dob, nemají na pohodu nárok. Dobrodružství, která si pro ně kreativní scenáristé vymysleli tentokrát, jsou ještě vypečenější, než ta, která oba zlobříci prožili doposud. Posuďte sami: Král Harold má nakahánku, a je proto jasné, že musí vládu v království Za sedmero horami někomu předat. Ještě jasnější je, že nástupcem trůnu se má stát manžel jeho nejjasnější dcery Fiony. Shrek se ale vyhlídkám na kralování brání tak intenzívně, že se raději rozhodne přemluvit Fionina bratrance, teenagera Artuše, aby si královskou korunu nasadil on. Nejdřív ho ale bude muset najít a udělat z něj chlapa. Zatímco Shrek, Oslík a Kocour v botách se vydávají na poměrně dobrodružnou expedici, osiřelá Fiona má úplně jiné starosti. Absence mužského elementu v království se rozhodne zneužít již jednou odpálkovaný Krasoň, který se chce za pomoci záporných pohádkových postav zmocnit vlády v zemi Za sedmero horami násilím. Fiona je ale především Zlobryně a až na druhém místě princezna, a proto se Krasoňovi a jeho zlé armádě postaví. Navíc není sama, v první linii s ní kromě královny Lilien kráčí i svůdné komando princezen (Sněhurka, Popelka, Růženka a další), které jsou odhodlány všechny své přednosti využít boji. Ve Shrekovi Třetím bude prostě pořádně veselo, a to jsme tu ještě nezmínili draslíky, roztomilé potomky Oslíka a Dračice, a jedno překvapení, které Fiona přede všemi tají. (Bontonfilm)

Trailer 4

genetique

Ak by som na tretie pokračovanie o zelenom obrovi šiel do kina, natešený na ďalšiu porciu extra animovanej zábavy, asi by som bol tiež sklamaný z úpadku všetkého, čo okolo týchto postavičiek za minulé diely vzniklo. Obrastený negatívami, pustil som sa teda do toho a musím povedať, že príjemné potešenie sa dostavilo. Ubehlo to ako nič, takže nenudilo. Síce nerozosmialo, občas spozornelo a tak si to nadpriemer zaslúžilo. 65%. ()

xxmartinxx

Ať trvalo vyrobit scénu kolik týdnů chtělo, ať je každá obličej dokonale odlišný, ale mě to nestačí! Já chci kvalitní a vtipný příběh, jako tomu bylo v jedničce. Potom se tvůrci zaměřili na mladší publikum, chytré vtipy zaměnili za humor desetiletých dětí, a vytvořili průměrnou, ale ještě docela stravitelnou dvojku. A pak se asi zbláznili a vytvořili tenhle nesmysl, který mě bude strašit ještě dlouho. Nevtipné a trapné divadlo, které není důvod vidět. 40% ()

Psema

Jedno z největších utrpení roku, při kterém jsem osobně zestárl tak o deset let a připadal si stejně trapně jako by mě někdo přistihl nahého uprostřed Václaváku. Zelená obluda spadla na totální dno, kde si může tak akorát podat ruku se stepujícími kolegy z Antarktidy, kteří jsou chvílemi dokonce Z-Á-B-A-V-N-Ě-J-Š-Í. To je na tom to největší peklo. Příběh je řídký jako nedovařená krupičná kaše, které chybí i taková drobnost jako sladký prášek v podobě vtipů. Žádné odkazy, pohrávání si s klišé, ani situační gagy. Jen hromada nudného vaření z vody a opakování zajetých principů, které nejenže nepotěší, ale spíše urazí. Na tuhle trojku se někdo pořádně vykašlal a místo očekávané zábavy naservíroval direct-to-video paskvil, který si nezaslouží pozornost. Už teď se děsím čtvrtého dílu. ()

Shakers

Odišiel Andrew Adamson (Narnia) s pozície režiséra a scenáristu a už to nie je ono. Shrek ma síce úplne nikdy moc nebavil narozdiel iných animakov( Ice Age, Kung Fu Panda), ale trojka je vyložene nudná. Jednotka bola aspoň fajn dobrodružstvo, dvojka to ťahala zas dobrými vtipmi, no trojka ma aj nudne napísane postavy, príbeh a vlastne až na pár Shrekovských prvkov, ktoré to vytiahnu aspoň na priemer. 50% - 2* ()

Isherwood odpad!

Koncentrát trapnosti a ubohosti se potkali ve vlezlé taškařici, která svou odporností trumfuje i rodinné tajtrlíkování s dětmi a zvířátky z Disneyho produkce. Děti se zřejmě budou smát a tleskat, ale pop-kulturních narážek chtivý divák zapláče jako nikdy. Z milovaných postaviček jsou loseři, které litujete za to, že během redendrování neměli k dispozici scénář k přečtení - po tomhle by do toho nešli ani za rekordní finanční nabídky. Zároveň bych chtěl vědět, kdo zpronevěřil rozpočet ve výši 160 mil. dolarů, na filmu to totiž vidět není ani omylem. ()

• Až 1 373 různých postav se objeví v divadle během scény s princem Krasoněm, což je rekordní počet v rámci celé série. (imro)
  • Ačkoliv mají Oslík s dračicí pět dětí, ve filmu je oslovují pouze třemi jmény – Coco, Peanut a Bananas. (imro)
  • Na motivy filmu vznikly videohry pro herní konzole Play Station 2, Xbox, Game Boy a Wii od Nintenda. (Terva)

Související novinky

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

20.05.2007

Kdyby Mike Myers (ten komik, ne ten psychopat v bílé masce! ;-) tu a tam neposkytoval hlas tlustému zelenému ogrovi, svět by už pomalu zapomněl, že někdo takový kdysi svými filmy vydělával stovky… (více)