Shrek Třetí

• Nizozemsko

Shrek the Third

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

USA, 2007, 93 min

Čo je na tom podľa niektorých užívateľov tak smrteľne zlé, nechápem. Zatracovať tento animák len preto, že to už nie je ten ,,prvý neopakovateľný masterpiece", že vtípky fungovali na plné obrátky najmä v prvých dvoch dieloch, je dosť hlúpe. Samozrejme, počiatočné nadšenie vyprchalo ako bublinky v minerálke, Shrek už nie je ten trapasami oplývajúci zelený ,,ňouma", ale stále sa dá na to pozerať, stále to srší istou dávkou humoru a nebola to až taká hotová pohroma, ako niektorí opisujú. Nebola som ,,na vetvy" ani z prvého či druhého Shreka, takže tento ma nemal čím sklamať. Mám veľmi blízko k 4*.(18.2.2009)

• burina

Kuzlo Shreka je definitivne prec. Hlavne potavy cely cas lezu na nervy, bojovne princezne su vylozene trapne, dokonca ani Oslik nie je vtipny ako v predchadzajucich dieloch. Tragicke. Cely cas som dufala, ze to princovi Krasonovi vyjde a bude koniec.Za scenu s umierajucim kralom som chcela dat jednu hviezdicku, ale prebija ju tolko trapnosti, ze si to film nezasluzi.:((((1.6.2007)

• salahadin

Odpad si nechám na Shreka Dvacátéhosedmého. U Shreka Třetího přiznám, že jsem ho nedokoukal, protože jsem si vzpomněl, že jsem si koupil DVD Mladých pušek a nadšeně jsem ho bráchovi vypnul. Načež jsem byl zahlcen spamem o tom, jak jsem nemožný a hloupý, že se mi nelíbí Shrek! Nakonec jsem ho přesvědčil tím, že jsem mu dal kus čokolády a raději jsem za ním zamknul dveře, aby se nevracel. A tady otevřeně říkám: jsem nemožný a hloupý, protože se mi nelíbí Shrek!! How.(2.10.2008)

Díky kritickému přijetí připraven na nejhorší sleduji Shreka Třetího, a nestačím se divit. Vždyť to bylo fajn. No jo, nebylo tam nic moc novýho, ale byla to stejně poctivá podívaná. Plus pár scén bylo sakra vydařených (nálet čarodějnic, útok Sněhurky). Prostě jsem se fakt dobře pobavil, a o to tady jde.(2.12.2007)

Tentokrat som sa uz tolko nenasmial, ako pri predchadzajucich castiach, skor som sa pri niektorych scenach len usmial, ale stale sa to da pozriet. V kine som mal pocit, ze film trva 75 minut, ze by stvrthodinku boli len zaverecne titulky?... Mike Myers - (Shrek) +++ Eddie Murphy - (Oslík Donkey) +++ Cameron Diaz - (Fiona) +++ Julie Andrews - (Královna) +++ Antonio Banderas - (Kocour v botách) +++ John Cleese - (Král) +++ Rupert Everett - (Princ Charming) +++ Eric Idle - (Merlin) +++ Justin Timberlake - (Artie) +++ Larry King - (Doris) +++ Produkcia: Andrew Adamson +++ Hudba: Harry Gregson-Williams +++(21.6.2007)

• - Na filmovém festivalu v Cannes se setkalo 26 herců, kteří dabují Shreka po celém světě. Největší úspěch mezi návštěvníky sklidil domácí Alain Chabat, který dokonce zastínil Mika Meyerse, podle kterého je zelený zlobr nakreslený. (imro)

• - Tým animátorů o 150 lidech strávil prací na filmu dohromady milion hodin. Výroba jedné scény trvala v závislosti na její délce 6 až 8 týdnů. Zhruba tři sekundy animace tudíž zabrali jednomu týmu celý týden práce. (imro)

• - Do kin kopie filmu rozváželi pod názvem „Stone“. (imro)