• D.Moore

Tak ona je to pravda... Se Shrekem to ve třetí části opravdu začalo jít z kopce. A nejen s ním, ale s celou pohádkovou říší. Musím říct, že ze všech nápadů, s nimiž tvůrci tentokrát přišli, se mi opravdu líbily pouhopouhé dva: králův pohřeb a kocourův pohled v podání oslíka. Jinak ale veškerý humor zmizel stejně jako veškerá kouzelná atmosféra, zklamal mě i nablblý kouzelník Merlin, kterého daboval Eric Idle, o dětičkách a Artušovi ani nemluvě. Ach jo.(18.9.2012)

Svým způsobem se to dalo čekat. Shrek nedokáže mít stále tak skvělý životní příběh jaký mu autoři napíší. Ve třetím díle je to nádherně znát a rázem se z aktivní, bláznivé a příjemně vtipné pohádky stane nudný mišmaš, kde už ani oslíka smutné oči nepomůžou, můj oblíbený kocour se taky moc neobjeví a celkově Shrek a jeho rodinka spíše nudí než pobaví. Jediný opravdu důležitý fakt hlavně je ve výběru hudby, který v prvním a druhém díle nádherně zněl, zde už neexistuje scéna, co by si člověk zapamatoval, nic co by stálo za to, milovat film právě kvůli ní a je to rozhodně škoda. Jestli jsem se zasmál, opravdu zasmál třikrát, tak už je to hodně. Je mi to líto, už jen z toho důvodu, že Shrekovu kreslenou sérii mám hodně rád. Teď už asi nejde jen o radost z toho vytvořit něco originálního, ale zkásnost co nejvíce peněz, což se tvůrcům na trojce daří i když neobvykle o trochu méně než by se čekalo. -- Chlape neposlouchej ho, mít dítě neznamená, že ti to zrujnuje tvůj život.(5.7.2007)

Zvláštní, jak mě první díl populární animované tetralogie o zeleném Zlobrovi a jeho přátelích odradil od sledování dalších. A už se najednou se Shrekem, Fionou, kocourem v botách, oslíkem a spol. docela snesu a rozhodně jejich třetí dobrodružství se mně líbilo víc, než řada jiných, zde lépe hodnocených animáků. Dobrodružství mělo něco do sebe, převládala originalita a humor jsem ani nepostrádal. Vymanění se ze zaběhaných stereotypů animovaných filmů i postav tady probíhá nenásilnou formou, ačkoliv dějová zápletka je poněkud rozháraná a neučesaná, ale animace je dokonale propracovaná. Nemalé finanční prostředky na ni vynaložené jsou znát a tvůrci nemusí litovat, protože neprodělají. Český dabing je oproti jedničce přece jen lepší, protože tady byly k slyšení hlasy, které mají s dabingem větší zkušenosti. V animovaných filmech se nijak zvláště nevyžívám, ale tohle je podle mě to nejlepší, co se v daném žánru vyskytuje. Od ostatních animáků se liší tím, že jsem po jeho skončení nelitoval jeho zhlédnutí. 70%(2.6.2012)

• Brygmi

Upřímně řečeno, podle ohlasů jsem čekala, že to bude daleko horší. Tohle sice zaostává někde "far far away" za předchozími díly, ale ještě se to dá přežít relativně bez úhony. A občas se i zasmějete (ačkoliv nejlepší vtip stejně vyzradily téměř všechny recenze). Co mě mrzelo bylo, že některé scény mi přišly absolutně nedotažené. A přitom stačilo jen málo, trochu to popostrčit do ještě větší absurdity a vytáhnout z šedého průměru. A kam se poděla akce? Kam se poděl "vymazlený" soundtrack? Jo, dvojka chvilkami připomínala videoklip, ale tohle je zase opačný extrém. Nuda. Ne, při sledování jsem netrpěla, ale čtvrtý díl si raději nechám ujít. 2,5*...(14.6.2007)

• Vitason

Tak velký, zlý zelenáč se nám po třetí vrátil (teď nemyslím Arnolda Schwarzeneggera v zeleném svetru). A rovnou musím předeslat, že se jedná o nejslabší díl a je to možná škoda, protože série měla podle mého vzrůstající tendenci (dvojka se mi líbila o něco víc než jednička). Trojka postrádá právě to, čím se proslavily předešlé díly. Chybí tu vícesečný humor. Jistě děti se musely bavit, ale jejich doprovod to tentokrát musel pěkně odzývat. Pár vtipů (smrt žabího krále, perníčkovi proběhne celý život před očima, Pinocchio se vykrucuje) tu samozřejmě je, ale celé to působí, jako by se tvůrci soustředili hlavně na animaci a na scénář kašlali. Takže příběh působí lehce ohraně a zápletka, při které si kocour vymění tělo s oslem je dost vyumělkovaná a působí jako zoufalý způsob zapojit tyto postavy nějak do děje. Také je záražející absence akce. Místo toho se pořád kecá a kecá a kecá… Na závěr bych napsal, že si tímto dílem Shrek pošpinil jméno, ale on si ve špíně libuje, takže musím naopak říct, že si ho očistil.(9.12.2007)

• - Až 1 373 různých postav se objeví v divadle během scény s princem Krasoněm, což je rekordní počet v rámci celé série o Shrekovi. (imro)

• - Celosvětová premiéra proběhla 6. května 2007 ve Westwoodu (California, USA). (Varan)

• - I když Oslík s dračicí mají pět dětí, ve filmu je oslovují jen třemi jmény – Coco, Peanut a Bananas. (imro)