Soundtrack Harry Gregson-Williams: 1. Royal Pain - Eels ,2. Do You Remember Rock 'N' Roll Radio? - The Ramones ,3. Immigrant Song - Led Zeppelin ,4. Barracuda - Fergie ,5. Live And Let Die - Wings ,6. Best Days - Matt White ,7. Joker And the Thief - Wolfmother ,8. Other Ways - Trevor Hall ,9. Cat's In the Cradle - Harry Chapin ,10. Losing Streak - Eels ,11. What I Gotta Do - Macy Gray ,12. Thank You (Falletin Me Be Mice Elf Again) - Eddie Murphy ,13. Final Showdown - Rupert Everett ,14. Charming's Plan - Harry Gregson-Williams ,(14.5.2011)

Tak jako jo, je to nejslabší díl z celé série, nemohu ale říci, že bych se u něj nějak nudil. Shrek třetí je řekl bych VELMI zábavný, je jen škoda několika málo detailů, které to celkově dost sráží. Za všechny jmenuju především některá úmrtí (která působí prostě naprosto nepatřičně, byť jsou obalena velmi vtipnou vatou, v rozverném rámci jsou ale jako pěst na oko, notabene nevkusná) a především to hrozné Disneyovské moralizovaní. To tu nemá co dělat, Dreamworks si todle přece dycky odpustili, naopak Za plotem je třeba krásně nemorální :)(26.11.2007)

• burina

Kuzlo Shreka je definitivne prec. Hlavne potavy cely cas lezu na nervy, bojovne princezne su vylozene trapne, dokonca ani Oslik nie je vtipny ako v predchadzajucich dieloch. Tragicke. Cely cas som dufala, ze to princovi Krasonovi vyjde a bude koniec.Za scenu s umierajucim kralom som chcela dat jednu hviezdicku, ale prebija ju tolko trapnosti, ze si to film nezasluzi.:((((1.6.2007)

No jo, už to prostě není ono. Shrek ztratil své jedinečné kouzlo. Příběh nic moc, chvílemi dokonce nudí, a dobrých vtipů nebo spíš okamžiků k pousmání pomálu, přičemž některé z nich jsou navíc neúnosně natahované. Není to vyloženě špatné, ale už mi to povětšinou připadalo spíše jako jednoduchá zábava pro děti s typicky dětinským humorem a hrozně okatou didaktičností, která si prostě dospělé nezíská.(16.6.2007)

• Psema

Jedno z největších utrpení roku, při kterém jsem osobně zestárl tak o deset let a připadal si stejně trapně jako by mě někdo přistihl nahého uprostřed Václaváku. Zelená obluda spadla na totální dno, kde si může tak akorát podat ruku se stepujícími kolegy z Antarktidy, kteří jsou chvílemi dokonce Z-Á-B-A-V-N-Ě-J-Š-Í. To je na tom to největší peklo. Příběh je řídký jako nedovařená krupičná kaše, které chybí i taková drobnost jako sladký prášek v podobě vtipů. Žádné odkazy, pohrávání si s klišé, ani situační gagy. Jen hromada nudného vaření z vody a opakování zajetých principů, které nejenže nepotěší, ale spíše urazí. Na tuhle trojku se někdo pořádně vykašlal a místo očekávané zábavy naservíroval direct-to-video paskvil, který si nezaslouží pozornost. Už teď se děsím čtvrtého dílu.(1.6.2007)

• - Do kin kopie filmu rozváželi pod názvem „Stone“. (imro)

• - Po uvedení filmu vznikly na jeho motivy počítačové hry na konzole Play Station 2, Xbox, Gamey Boy nebo Wii od Nintenda. (Terva)

• - Úspěch celé série podnítil i vznik muzikálové verze, která by měla mít premiéru příští rok. (imro)