Reklama

Reklama

Tommy a Pentlička

(seriál)
  • Česko Tommy a Pentlička: Tajemný protivník (více)
Trailer

Epizody(6)

Obsahy(1)

Píše se rok 1952 a zdánlivě obyčejný manželský pár Tommy a Pentlička se při náhodném setkání ve vlaku stane hlavním aktérem mezinárodní špionážní hry, která může změnit budoucnost Anglie... Manželská dvojice amatérských detektivů Tommy (David Walliams) a Pentlička (Jessica Raine) se ve vzrušujícím a tajuplném prostředí poválečné Anglie 50. let zatoulají do nebezpečného světa vražd, tajných agentů a sovětských konspirací. Pentlička je neohrožená žena, která vidí za každým dalším rohem nějaké nové dobrodružství. Touží odhalit veškerá tajemství světa a k manželově velké nelibosti se do všeho vrhá po hlavě. Tommy je mnohem opatrnější. Ale i když se zpočátku drží zpátky, netrvá dlouho a společně s Pentličkou rychle zjišťuje, že hájit zájmy svého krále a své země je pro ně oba to pravé. Televizní mini série Tommy a Pentlička: Tajemný protivník vznikla na motivy příběhů slavné „Královny zločinu" Agathy Christie. (TV Prima)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (17)

Franki69 

všechny recenze uživatele

Tak já nevím? Byla to komedie? Groteska, groteskní detektivka? Včelařská agitka? Nějaký patvar toho všeho, podle všeho inspirovaný dílem Agathy Christie. Působilo to na mne jako modernizace České hymny nebo Rusalka, doplněná o světelné diskoefekty a elektrickou kytaru. Takový pelmel všeho možného, kdy z původní látky zbyl jen značně pokroucený odraz. Tyhle čtyři hodiny mi budou v životě chybět. Nalákaly mne předchozí zpracování detektivek Agathy Christie, ale tady se to prostě nepovedlo. Dávám 25% a vím, že příběhům zpracovaných BBC v roce 2015 se zdaleka vyhnu. ()

mandlova 

všechny recenze uživatele

Hodnocení po shlédnutí "N či M": Ojojoooj ....tady si zase někdo zapřeháněl. Celou minisérii neznám a po této adaptaci si říkám, jestli o to vůbec stojím. Už jen to, že se nám tak zásadně změnil hlavní protivník z nacistického Německa na komunistické Rusko. Moc tyhle scénáristické úkroky a výstřelky, obzvlášť pokud se jedná o dobře sepsanou detektivku bez výrazných mezer, nechápu. V kostce - zůstal tomu jen název a jména postav, jinak si scenáristi vymysleli vlastní děj a celek je úplný nonsens. ()

Reklama

faborka 

všechny recenze uživatele

Bohužel nemohu hodnotit pozitivně, strašně moc jsem se těšila neboť miluji anglické seriály a obzvlášť Agathu Cristie. Ale i v samotné matičce tohoto seriálu jsou ohlasy dost rozpačité až negativní. David Walliams byl velké zklamání, prakticky nehrál, působil prkenně, jakoby vůbec nevěděl kde je a co se děje. Chemie mezi ním a Jessicou Raine byla nulová a sehranost žádná. Ty dvě hvězdičky dávám protože to je Agatha a protože ...no...jsou i horší seriály. ()

CaptNemo 

všechny recenze uživatele

Neuvěřitelná slabota. Tohle nemá s Agathou Christie, ani s anglickými detektivními seriály nic společného. David Walliams možná kraloval Malé Velké Británii, okouzloval v Come Fly With Me a občas pobavil v Big School, tady je ale úplně mimo. Žádný příběh, napětí, vývoj, spíš náhodný generátor jednotlivých scén. Divák jen čeká, kdy ho těch neskutečně pitomých detektivů někdo zbaví, ať už je padouchem kdokoliv. ()

DavidWebb 

všechny recenze uživatele

Veľmi príjemná mini-séria z dielne BBC, ktorá je rozdelená na dve polovice. Prvá polovica (prvé 3 diely) bola z môjho pohľadu lepšia. Aj keď sa na prvý pohľad javí ako jednoduchšia, nie je to tak. Má prepracovanejší a zaujímavejší scenár, viac napätia aj zábavy. Mladý manželský pár sa nevedomky stáva doručovateľom tajnej nahrávky na ceste z Francúzska do Londýna a následne aj (ne)chtiac tajnými agentmi svojej krajiny. Veľmi pozitívne ma tu prekvapila Jessica Raine, ktorá keď sa ocitla v zábere, tak si ho vždy celý ukradla pre seba. Rozhodne jej však pomohli aj tvorcovia, ktorí do úlohy jej manžela obsadili nevýrazné herecké poleno. Druhé tri diely pokračujú s postavami špiónov na vlastnej pôde avšak kvôli prebytku postáv a slabšiemu scenáru je príbeh trochu vágnejší, menej pútavý a vašu pozornosť si už tak neudrží. Celkovo je to krásne, atmosféricky zobrazené staré Anglicko tesne po 2SV, výborná výprava s tradične (Poirotovsky) presnými kostýmami a tomu všetkému zodpovedajúca réžia. Ja som sa s celou sériou parádne zabavil počas skoro celej nedele. Jo a, ... idem hľadať nejaké ďalšie filmy s Jessicou Raine. ()

Galerie (104)

Zajímavosti (6)

  • Seriál byl napsán podle prvních dvou románů s Tommym & Pentličkou The Secret Adversary (Tajemný protivník) z roku 1922 a N or M? (N či M?) z roku 1941 jako dvě třídílné adaptace přesazené do roku 1952. (NinadeL)
  • Na začiatku prvej epizódy číta Tuppence vo vlaku knihu „Strong Poison“ od Dorothy L. Sayersovej, z roku 1930. (Hank_Scorpio)
  • Román Tajemný protivník byl zfilmován již potřetí (1929, 1983, 2015), ale N či M? měl v tomto seriálu premiéru. (NinadeL)

Reklama

Reklama