Tommy a Pentlička (TV seriál)

• Česko

Tommy a Pentlička: Tajemný protivník

• Česko

Tommy a Pentlička: N či M?

Partners in Crime

Agatha Christie's Partners in Crime

Mysteriózní / Krimi

Velká Británie, 2015, 6x55 (4x80) min

• CaptNemo

Neuvěřitelná slabota. Tohle nemá s Agathou Christie, ani s anglickými detektivními seriály nic společného. David Walliams možná kraloval Malé Velké Británii, okouzloval v Come Fly With Me a občas pobavil v Big School, tady je ale úplně mimo. Žádný příběh, napětí, vývoj, spíš náhodný generátor jednotlivých scén. Divák jen čeká, kdy ho těch neskutečně pitomých detektivů někdo zbaví, ať už je padouchem kdokoliv.(9.4.2017)

Veľmi príjemná mini-séria z dielne BBC, ktorá je rozdelená na dve polovice. Prvá polovica (prvé 3 diely) bola z môjho pohľadu lepšia. Aj keď sa na prvý pohľad javí ako jednoduchšia, nie je to tak. Má prepracovanejší a zaujímavejší scenár, viac napätia aj zábavy. Mladý manželský pár sa nevedomky stáva doručovateľom tajnej nahrávky na ceste z Francúzska do Londýna a následne aj (ne)chtiac tajnými agentmi svojej krajiny. Veľmi pozitívne ma tu prekvapila Jessica Raine, ktorá keď sa ocitla v zábere, tak si ho vždy celý ukradla pre seba. Rozhodne jej však pomohli aj tvorcovia, ktorí do úlohy jej manžela obsadili nevýrazné herecké poleno. Druhé tri diely pokračujú s postavami špiónov na vlastnej pôde avšak kvôli prebytku postáv a slabšiemu scenáru je príbeh trochu vágnejší, menej pútavý a vašu pozornosť si už tak neudrží. Celkovo je to krásne, atmosféricky zobrazené staré Anglicko tesne po 2SV, výborná výprava s tradične (Poirotovsky) presnými kostýmami a tomu všetkému zodpovedajúca réžia. Ja som sa s celou sériou parádne zabavil počas skoro celej nedele. Jo a, ... idem hľadať nejaké ďalšie filmy s Jessicou Raine.(2.11.2015)

• mandlova

Hodnocení po shlédnutí "N či M": Ojojoooj ....tady si zase někdo zapřeháněl. Celou minisérii neznám a po této adaptaci si říkám, jestli o to vůbec stojím. Už jen to, že se nám tak zásadně změnil hlavní protivník z nacistického Německa na komunistické Rusko. Moc tyhle scénáristické úkroky a výstřelky, obzvlášť pokud se jedná o dobře sepsanou detektivku bez výrazných mezer, nechápu. V kostce - zůstal tomu jen název a jména postav, jinak si scenáristi vymysleli vlastní děj a celek je úplný nonsens.(7.5.2017)

BBC se chopila Tommyho a Pentličky, asi nejkrásnějších Agathiných charakterů a já byl z jejich nápadu nadšen. Navíc předloha, zejméná povídková sbírka Zločiny pro dva, je naprosto úžasná, vtipná a inteligentí, a přesně taková je i tato minisérie. Dáma anglické detektivky by totiž zrovna dnes, kdy píšu tento komentář, slavila 125.narozeniny. Ale k seriálu - zvolený formát, tři díly na knihu, byl rozhodně velmi šťastný - příběh proto máme dostatečně rozpracovaný, kvalitně zahraný a natočený, se skvělou hudbou a vynikající atmosférou. Má to skvělé tempo, šmrnc, skvěle fungující vtipy, akci, napětí i chemii mezi postavami. Co se týče předloh, Tajemný protivník mě moc nevzal a navíc si ho moc nepamatuju, takže za mě je zpracování rozhodně lepší a N či M? jsem nečetl, i když to se mi taky líbilo hodně, bylo celkově vtipnější (zatímco Protivník byl spíše akčnější a špionážní) a ve druhé trojici potěšila i účast Roye "Dalglieshe" Marsdena. Další parádní kousek od BBC, která má letos opravdu silný, úspěšný rok a plodí samé kvalitní věci. A i když pokračování asi není zrovna na pořadu dne, já bych ho uvítal, materiálu je dost a herci jsou tady (ostatně jako všechny seriálové složky, na které si jen vzpomenete) perfektní, rozhodně je fajn že Agatha v televizi jede dál a takhle zatraceně kvalitně. 100%.(15.9.2015)

• faborka

Bohužel nemohu hodnotit pozitivně, strašně moc jsem se těšila neboť miluji anglické seriály a obzvlášť Agathu Cristie. Ale i v samotné matičce tohoto seriálu jsou ohlasy dost rozpačité až negativní. David Walliams byl velké zklamání, prakticky nehrál, působil prkenně, jakoby vůbec nevěděl kde je a co se děje. Chemie mezi ním a Jessicou Raine byla nulová a sehranost žádná. Ty dvě hvězdičky dávám protože to je Agatha a protože ...no...jsou i horší seriály.(24.8.2015)

• - Seriál byl napsán podle prvních dvou románů s Tommym & Pentličkou The Secret Adversary (Tajemný protivník) z roku 1922 a N or M? (N či M?) z roku 1941 jako dvě třídílné adaptace přesazené do roku 1952. (NinadeL)

• - Román Tajemný protivník byl zfilmován již potřetí (1929, 1983, 2015), ale N či M? měl v tomto seriálu premiéru. (NinadeL)

• - Je zajímavé, že ačkoli v 50. letech nevyšel žádný román nebo povídka s Tommym & Pentličkou, tak se v této době odehrává celý tento seriál. A do stejné doby byla také zasazena epizoda s hostujícími T & P v seriálu Agatha Christie's Marple (od r. 2004) - Cukání v palci (2006). (NinadeL)