Reklama

Reklama

Tommy a Pentlička

(seriál)
  • Česko Tommy a Pentlička: Tajemný protivník (více)
Trailer

Epizody(6)

Obsahy(1)

Píše se rok 1952 a zdánlivě obyčejný manželský pár Tommy a Pentlička se při náhodném setkání ve vlaku stane hlavním aktérem mezinárodní špionážní hry, která může změnit budoucnost Anglie... Manželská dvojice amatérských detektivů Tommy (David Walliams) a Pentlička (Jessica Raine) se ve vzrušujícím a tajuplném prostředí poválečné Anglie 50. let zatoulají do nebezpečného světa vražd, tajných agentů a sovětských konspirací. Pentlička je neohrožená žena, která vidí za každým dalším rohem nějaké nové dobrodružství. Touží odhalit veškerá tajemství světa a k manželově velké nelibosti se do všeho vrhá po hlavě. Tommy je mnohem opatrnější. Ale i když se zpočátku drží zpátky, netrvá dlouho a společně s Pentličkou rychle zjišťuje, že hájit zájmy svého krále a své země je pro ně oba to pravé. Televizní mini série Tommy a Pentlička: Tajemný protivník vznikla na motivy příběhů slavné „Královny zločinu" Agathy Christie. (TV Prima)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (17)

kolacky 

všechny recenze uživatele

Hm. Vzhledem k tomu, že tyhle knížky znám dost podrobně, nejsem nadšená. Snaha o pobavení tu je, ale celkem vzdálená od originálu, kdy by se T+P měli teprve potkat, seznámit, hladovět... nebudu sem házet spoilery, kdo chce, ať si přečte. Moje maminka by řekla "Je to nějaké zdžezované" a nemyslela by tím k dobrému... ()

faborka 

všechny recenze uživatele

Bohužel nemohu hodnotit pozitivně, strašně moc jsem se těšila neboť miluji anglické seriály a obzvlášť Agathu Cristie. Ale i v samotné matičce tohoto seriálu jsou ohlasy dost rozpačité až negativní. David Walliams byl velké zklamání, prakticky nehrál, působil prkenně, jakoby vůbec nevěděl kde je a co se děje. Chemie mezi ním a Jessicou Raine byla nulová a sehranost žádná. Ty dvě hvězdičky dávám protože to je Agatha a protože ...no...jsou i horší seriály. ()

Reklama

Franki69 

všechny recenze uživatele

Tak já nevím? Byla to komedie? Groteska, groteskní detektivka? Včelařská agitka? Nějaký patvar toho všeho, podle všeho inspirovaný dílem Agathy Christie. Působilo to na mne jako modernizace České hymny nebo Rusalka, doplněná o světelné diskoefekty a elektrickou kytaru. Takový pelmel všeho možného, kdy z původní látky zbyl jen značně pokroucený odraz. Tyhle čtyři hodiny mi budou v životě chybět. Nalákaly mne předchozí zpracování detektivek Agathy Christie, ale tady se to prostě nepovedlo. Dávám 25% a vím, že příběhům zpracovaných BBC v roce 2015 se zdaleka vyhnu. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

6/6 Ok, uznávám, že trpím. Ale je to potřeba brát s nadhledem. Kdyby nebylo nedožitých 125. narozenin Agathy, nikdo by zřejmě po novém zpracování dobrodružství Tommyho & Pentličky ani nesáhl. Ale co dělat, když milujete předlohu, která je cele spjata s 20. roky? A oni vám ji přesunou do období New looku let padesátých? Charaktery i jejich prostředí jsou autenticky spjaty s náladami a módními vlivy poválečného Londýna a navíc Agatha si na počátku bouřlivých dvacátých ještě žila skrze Beresfordovi ideální verzi svého prvního manželství s Archibaldem. Ale jak šel čas, více se věnovala Poirotovi a Marplové. Ve 30. letech zcela své miláčky zanedbala a až zase za války pro ně připravila nový román, aby je znovu v padesátých nechala spát a definitivně se k nim vrátila zase až v 60. a 70. letech. A co nám s tím BBC vymyslela pro letošek? Guláš prvních dvou románů přepracovala do reálií roku 1952. Z vyrovnaného dua udělala spíše manželství založené na téměř mateřské péči dominantní Pentličky o výrazně pasivního a nešikovného Tommyho. No toto! Je jasné, že takto to více sedí hercům, ale čeho je moc, toho je příliš. Zač tedy to poměrně dobré hodnocení za Tajemného protivníka (The Secret Adversary, 1922, česky 1927)? Už ta energie skrze kterou skřípu zubama za to stojí. Pepita jako přirozená Pentliččina silueta? Jako špionážní román je to akceptovatelné, jako téma na neděli přijatelné, ale mohlo to být mnohem lepší. Na N či M? (1941, česky 1967) jsem ale byla vlastně mnohem zvědavější, protože doposud nikdo tento román neřešil. Zde funguje jako navazující dobrodružství roku 1952 a finále se tváří, jako by roky Zločinů pro dva (Partners in Crime, 1929, česky 2002) měly teprve přijít. Zajímavý pohled, ačkoli tak jiný. Dvojitá hra na agenty v převleku T & P vždycky sedla. Chyběl tomu ale humor. Každopádně jsem ráda, že tuto událost letošního léta mám za sebou a vracet se očividně budu častěji k seriálu z 80. let, ale samozřejmě si vážím toho, že se T & P připomenuli i dnešní generaci. Zatím sbohem, miláčkové. #bbc ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Snad zápletce uškodilo přesazení do jiné dějinné epochy - a přidělení jiného nepřítele. Takového, který byl z dnešního pragmatického pohledu první "na ráně" ... snad aby se neurazil aktuální bratr ve zbrani - a v domácím obyvatelstvu nebyly vůči němu vyvolány negativní emoce ?!? To už je samo o sobě trochu hloupé - i když připouštím, že to může být jen pouhopouhá náhoda, zapříčiněná nadprůměrnou kreativitou na nesprávném místě. Nicméně společným jmenovatelem zfilmovaných detektivních příběhů z pera Agathy Christie bývá specifická starosvětská atmosféra - a té jakoby padesátá léta minulého věku v tomhle případě už trochu odrostla. Nebo je to jen nešikovností režie, že se dějová linie vyvíjí poněkud nevěrohodně, ústřední dvojice působí dosti nesympaticky - a její nadmíru amatérské pátrání tím pádem nedokáže zaujmout. Takhle to zkrátka dopadá, když se žena v domácnosti po anglicku zbaví svého potomka a odloží ho do internátní školy. Kdyby se řádně věnovala jeho výchově, neměla by zbytečně dlouhou chvíli a nepouštěla by se do pochybných dobrodružství, která ji a celou její rodinu mohou stát krk ... 2,5* ()

Galerie (104)

Zajímavosti (6)

  • Román Tajemný protivník byl zfilmován již potřetí (1929, 1983, 2015), ale N či M? měl v tomto seriálu premiéru. (NinadeL)
  • Seriál byl napsán podle prvních dvou románů s Tommym & Pentličkou The Secret Adversary (Tajemný protivník) z roku 1922 a N or M? (N či M?) z roku 1941 jako dvě třídílné adaptace přesazené do roku 1952. (NinadeL)
  • Je zajímavé, že ačkoli v 50. letech nevyšel žádný román nebo povídka s Tommym & Pentličkou, tak se v této době odehrává celý tento seriál. A do stejné doby byla také zasazena epizoda s hostujícími T & P v seriálu Agatha Christie's Marple (od r. 2004) - Cukání v palci (2006). (NinadeL)

Reklama

Reklama