Natočeno podle pravdivého příběhu. Anthony Hopkins v roli muže, který šel celý život za svým snem: být nejrychlejší. Novozélanďan Burt Munro strávil 40 let života zdokonalováním svého motocyklu Indian Scout z roku 1920. S tímto strojem se pak vydal na cestu na solná jezera v Bonneville v americkém státě Utah, která jsou díky dokonale rovnému povrchu ideálním místem pro rychlostní závody. Přes nepřízeň okolností se mu v roce 1967 podařilo zajet rychlostní rekord, který dodnes nikdo nepřekonal. Příběh filmu V zajetí rychlosti se soustředí na cesty k Bonnevillským solným pláním, které Burt Munro podnikl v 60. letech minulého století. Je to cesta za splněním fantastického snu, pravdivý příběh muže, který nepřestal věřit. „Jestli je to těžké, dej do toho víc. Jestli je to nemožné, dej do toho všechno.“ (oficiální text distributora)

Kubick

Vtipná, svěží a úchvatná podívaná o vytrvalosti a odhodlání Novozélanďana Burta Muroea, který se se svým prastarým motocyklem značky Indian chystá pokořit rychlostní rekord. Film se vyvaroval patosům, které jsou právě tomuto žánru podobné a proto ho většina diváků nezařadí někde hluboko pod úroveň Alvina Straighta. Jen mi přišlo, že cesta Burta k vysněnému cíli byla až příliš jednoduchá. Veškeré nástrahy, které ho po cestě potkaly se vyřešily téměř samy a přitom by děj i délka filmu nabízela prostor k zajímavějším zápletkám. Ale i tak jsem Burtovi po celou dobu fandil a tajně doufal, že se mu podaří stanovit nový rekord. ()

mysiak

Milý ľudský príbeh, kde exceluje stále lepší Anthony Hopkins o tom ako prekonať rekord na motorke, od začiatku síce viete ako to skončí, ale film vás dostane svojou kúzelnosťou ako sa dostal k tomu rekordu... ()

Tirion

Film o krásném snu, který se naplnil a o životě, který také došel naplnění a ve svém závěru. Anthony Hopkins předvádí výborný výkon a ukazuje, že ještě není za zenitem. Velmi dobře napsaný scénář, kvalitní režie a krásná hudba umocňují velmi solidní zážitek. Jsem velmi zvědav jak si tento film u diváků povede, jelikož je to jeden z těch filmů, který vás buď zaujme nebo si na něj nikdy nevzpomenete. ()

SarumanKo

Športové filmy nie sú nič pre mňa, no tento si ma okamžite získal, i keď ťažko definujem jeho najsilnejšiu zbraň. Možno by to mohla byť pozitívna atmosféra neskutočne zahrievajúca srdce a hladiaca dušu. Možno skvelá réžia a technická stránka snímky (výprava, kostýmy, dobový feeling). A celkom určite je to aj hereckým bohom Anthonym Hopkinsom. Jeho dokonalé herectvo a bezhraničná sympatia, ktorú k nemu cítim, ho povyšujú do nebies a je celkom možné, že Burt Munro je jeho najlepšou postavou vôbec (a dokonalým protipólom k Hannibalovi Lecterovi). Množstvo bizarných postavičiek, ktoré tento "pomalší", ale zato inteligentný a dobrosrdečný ťuťmák na svojej púti stretne, mi navodilo forrestgumpovskú náladu. The World's Fastest Indian je dojímavý, poučný, neskutočne ľudský a vtipný film, miestami statočne zápasiaci s nádychom pátosu. Podobné biografie na štýl dobrodružnej road-movie dokážu moje divácke srdce absolútne uspokojiť len ťažko, ale "Najrýchlejší Indián" je v mojich očiach dokonalým filmom, ktorý ma prvým pozretím uhranul a predpokladám, že nepustí už nikdy. (95%) ()

lestyna

Moje životní láska-Anthony Hopkins u mě opět získal plný obdiv.Velmi emotivní,ale přitom nijak dramatický film.Vlastně jsem se i docela nasmála,hlavně díky milým vtípkům který provázejí celý film.Příběh je hodně idealistický a dá se říct, že svým způsobem až nepravděpodobný.Ale proč se aspoň chvilku nenechat unášet naivností a nevěřit v celkovou dobrotu lidí jako takových.Pomůžou a poradí vám když potřebujete,bez ohledu na to,co za to získají oni.Hezká představa že? Dávám nejvyšší počet hvězdiček v první řadě za Anthonyho (u kterého zmiňuji perfektní český dabing) poté za hudbu doprovázející celý film a příběh celkově. ()

Žralok

Nádherný film podle skutečných událostí. Popisující lidské odhodlání k dosažení vysněného cíle. V tomto případě, vytvoření světového rychlostního rekordu. Který dodnes nikdo nedokázal překonat. Příběh se odehrává v 60. letech minulého století. V hlavní roli exceluje vynikající Anthony Hopkins. ()

kaylin

Při sledování filmu "V zajetí rychlosti" jsem si vzpomněl na jiný nádherný film, který se jmenuje "Příběh Alvina Straighta". Samozřejmě, Daida Lynche téměř bezmezně obdivuji, ale "Příběh Alvina Straighta" podobnou náklonnost nepotřebuje. je jednoduše dobrý. Popisuje příběh starého muže, který se vydává na dlouhou cestu. Ten příběh popisuje krásně a lidsky. Právě zde vidím spojitost se snímkem "V zajetí rychlosti". Což je další naprosto nevhodný název, který spíše evokuje nějaký akční film a ne poklidně plynoucí krásný příběh o tom, že existují dobří lidé, že chtějí něco dokázat a že to zvládnout, a to i přesto, že se jim do cesty staví různé překážky. Ale oni mají i štěstí, to je na tom tak krásného. Jméno Burt Munro vám asi nic neřekne, ale právě životnímu příběhu tohoto Novozélanďana se film "V zajetí rychlosti" věnuje. Respektive, věnuje se jedné z posledních fází jeho života. Příběh Burta Munroa je trochu upraven pro lepší dojem z filmu, ale jedná se jen o to, že jsou některé skutečnosti do příběhu zařazeny tak, aby to mělo lepší efekt. V konečném důsledku se ale v podstatě stalo to, co nám film předvádí. Burt Munro je důchodce, který už léta pečuje o motorku Indian. Předělal ji tak, aby byla nejrychlejší na světě, bohužel se zdá, že to nemůže žádným způsobem dokázat. Pak se ale rozhodne, že popluje - ano, na lodi - do vzdálených Spojených států, aby zde v Utahu, na Solných pláních zkusil překonat rekord, který doposud Indian má. Na své cestě se potkává s různými postavičkami a karikaturami, kdy je naprosto dokonale ztvárněno, jaký je rozdíl mezi Novozélanďanem a Američanem. Neskutečný je pak především Anthony Hopkins, který zde opět podává naprosto dokonalý výkon. To, že nebyl nominován na Oscara, beru jako urážku. Svoji postavu hraje tak skvěle, že celou dobu sledujete Burta Munroa, ani vás nenapadne, že je to někdo jiný. Burt je nahluchlý a i tohle je využito. Anthony Hopkins je prostě vynikající a především díky němu je tenhle příběh tak unikátní. Nejen, že si prožijete silný lidský příběh, ale jsem si jistý, že sem tam se i zasmějete. Dojemné, laskavé a krásné. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/12/motocyklove-deniky-proposition-v-zajeti.html ()

Dr. Hawkeye

Nebýt geniálně lidského Hopkinse, víc jak tři hvězdičky by si film nezasloužil, ale právě jeho skvělý herecký výkon dělá z toho filmu něco, co si bez uzardění těch pět hvězdiček zaslouží... Když Burt Munro poprvé prokáže, že jeho stroj je schopen závodu, musel jsem se smát jak malé děcko... ()

Maq

Ten příběh je tak jednoduchý, že se ani nezdá možné z něho udělat dobrý film. Dědek na své cestě za rekordem potkává Ameriku a různé lidi. To je všechno. Donaldson a Hopkins sázeli především na náladu. Mně se to docela páčilo, ale kdo je zvyklý sladit o malinko víc nebo míň, může snadno získat hodně negativní dojem. ()

rt12

Šťastný je ten, který se dokáže obětovat svému snu a dojde do cíle. Jako vždy fantastický výkon Anthonyho Hopkinse. ()

Damiel

Tahle krásná road movie Rogera Donaldsona v sobě má zárodek Andersonova Života se Stevem Zissouem, ale na rozdíl od něj je tohle podání věčného kluka v duši každého muže lehce stravitelné pro každého diváka. Z nezdolného dědka s klukovskou duší Munra se občas vynoří i Krokodýl Dundee, jeho novozélandská naivita v tvrdém americkém světě ale ve vás vyvolává spíš soucitný než zábavný smích. Má to do sebe i něco klišé ze sportovních filmů, až na pár replik těch, které Munro na své cestě potkává, ale nejsou na potíž. Ano, možná se vám bude zdát, že všichni okolo jsou na toho dědulu moc hodní, že všechny trable zdolává až moc snadno. Tady možná mohl režisér trochu přitlačit, ale třeba to tak má být. Munrovo / Hopkinsovo charisma bourá hráze a získává si na svou stranu všechny – vedlejší hrdiny i diváky. ()

Sigurd

Znáte výraz „happy road movie“? Ne? Já také ne, ale na tento film rozhodně sedí. Cesta starého Novozélanďana za svým celoživotním snem je milé putování, při němž potkává mnoho postav, které mu chtějí …uškodit? Ale ne, přeci pomoci! Vše je pečlivě nalinkované a nemůžete čekat nějaké překvapivé zvraty. Největším kladem snímku je obsazení skvělého Anthonyho Hopkinse, jehož Burta je radost sledovat. Svérázný děda sršící odhodláním si stejně snadno jako získává lidi kolem sebe, získá i vás. V zajetí rychlosti není žádné veledílo, ale krásný malý film, který každého nabije pozitivní energii. 70% ()

salalala

Na ten film se strašně krásně kouká, navíc když tam hraje dokonalý Hopkins. Ten člověk byl fakt borec, nezdolnou silou si dokázal splnit své sny. Není to jen pouhý životopis, je to také film o plnění snů, stáří, boji s nedůvěrou a v neposlední řadě taky o podivném způsobu amerického života, takhle se tam asi cítí každý člověk, který tam přijede. Ten film krásně ubíhá, fakt úžasné, škoda, že nebyl tak o dvacet minut kratší, to by pak byl dokonalý, přesto se na něj určitě mrknu ještě několikrát. ()

TominoLa

Dokud má člověk nějaký sen tak je pro co žít. Burt Monro je už člověk v letech a zdraví už není jaký by si přál. Má, ale sen, který si touží splnit a díky němu se cítí stále o dost mladší. Není to snadný sen. Vydává se na dalekou cestu, aby si ho mohl splnit. Potká na ni řadu zajímavých lidí a díky své povaze bavil svými hlášky i mě. K tomu A. Hopkins ve formě. Tahle role mu neskutečně seděla. Je to úžasný příběh ke, kterému jsou výtky, že je moc pozitivní. Těm doporučuji ať si pustí Televizní noviny, kde negativních věcí uvidí dost. :)) U mě 90%. ()

Foma

Film pro zlepšení nálady, natolik plnej upřímný pozitivity, že to prostě musíme přijmout a nechat se jí unášet taky. Protože i takový příběhy se v životě dějou! ()

Zmiu

Filmy, kdy si jde někdo za svým snem, mám moc ráda, většinou mě pozitivně nabijí. Tohle je jeden z nich. Kdyby byl ale o půl hodiny kratší, vůbec bych se nezlobila. ()

Nelezte na skálu, co je hodně špičatá

Nelezte na skálu, co je hodně špičatá

22.06.2006

...zpívá Ivan Mládek a vlastně tím popírá prvotní ideu horolezectví, tedy překonávání hranic (svých i přírody) a snaha o dosažení nedosažitelného. Filmy o horolezcích a jejich hrdinských výstupech… (více)