Hrdina ostře nabroušené komedie se živí jako mluvčí tabákové firmy. Je vtipný, výmluvný a odzbrojující a je schopen překroutit každý argument a otočit ho ve svůj prospěch. Když to pěkně zabalíte a naservírujete s úsměvem, je kouření vlastně celkem fajn. Časy se ale mění a všude je plno lidí, co bůhvíproč bojují proti kouření. Jak zařídit, aby cigareta byla zase "cool"? (Palace Pictures)

standsiller

Bolo to vyslovene dobré. Film neurazí, človek sa zasmeje na pomerne vtipnom scenári no chýbal tam duch a väčšia šťava. Celé to totiž bolo obalené do jedného zaujímavého charakteru jedinej osoby Nicka Naylora. Jeho reči mi však prišli niekedy až veľmi na úkor deja. Priveľmi sa tam rozprávalo. Rozumiem , že všetko bolo šité práve na jeho "výrečný talent" ale zároveň mi nedá nepoložiť otázku " No a čo?". Každý obhajuje svoju pravdu a či už je tento film o fajčení, alebo by bol o obhajobe návštev erotických podnikov, bolo by to jedno. Dalo sa tam síce čítať medzi riadkami ale nebolo tam nič zaujímavejšie, než tá obhajoba. Človek si ju už potom môže naformulovať ako mu vyhovuje. Dobre, dobré. ()

Composter

Vtipné, svižné a mrazivé. Výborně poskládaný příběh člověka, který má místo úst příslovečný kulomet. Dokáže uargumentovat každého, kdo mu stojí v cestě. Úžasný talent v rukou cigaretových výrobců. Já se bavil výborně a velmi sympatické bylo, že v úspěšné, spanilé jízdě hlavního hrdiny byl jen nepatrný moment dramatu z neúspěchu, který bývá u podobných snímků ubíjejícím prvkem (proč nutně morálně poučovat??). A navzdory tématu se ve filmu nevykouří jediná cigareta :). ()

BlackTom

VAROVANIE MINISTERSTVA ZDRAVOTNÍCTVA: AK BERIETE TENTO KOMENTÁR SMRTEĽNE VÁŽNE, VAŠE DUŠEVNÉ ZDRAVIE JE V OHROZENÍ! Čo sú najlepšie tri veci na svete? Pohárik predtým a cigaretka potom. A čo na tom, že následkom tohto zaužívaného rituálu môžem v štyridsiatke povesiť čuráka na klinec? K poháriku, či už je to medový jack, spišská borovička alebo domáca slifka, sa cigaretka proste hodí. A za tie prachy (za 12 rokov cena od 52 Sk až k 3,50 EUR), nech je škatuľka pekne farebná, štýlová, lesklá, neplatím predsa za k*kotiny typu sčerneté ďasná a deravé pľúca. To všetko by bolo ideálne v bare s cool portrétmi Jamesa Deana, Jacka Nicholsona a Marlona Branda, prípadne retro reklamami Marlboro a Lucky Strike. Áno, tak to mám rád. A kurva, nehovorte mi o ochrane nefajčiarov, už sme predsa stavebne oddelili priestory a je mi šum a fuk, že sa ich tam tlačí 30 a za barom fajčíme traja. Čo tak ochrana fajčiarov? Za neustále zvyšovanie cien tabakových výrobkov, ktoré ďalej otrocky platím ma vysáčkovali už zovšadiaľ, z areálu nemocnice, z autobusovej zastávky, z väčšiny slušných podnikov. Akým právom, pýtam sa. A že sú cigára ľahko prístupné pre deti? Ach jo, radšej im navliecť polkila semtexu a naučiť ich už v predškolskom veku zaobchádzať s AK-47, nech sa vrhnú na Ameriku a jej nadnárodné korporácie, koncerny, atď., všetko v mene Alaha, ale aspoň, že mi decko nefajčí! Nie, nie, máte pravdu. Fajčenie je odporné. Nechutné. Ale nie nechutnejšie ako William H. Macy s ponožkami v sandáloch. Tento film nikoho nepresvedčí, tak ako poznám x feťákov, čo zaspia pri Requiem za sen, x alkáčov čo hlcú Bukowskeho až do dospelosti, tak si ja takisto dám repete. Ale je dobré, že to niekto natočil. Děkujeme, že kouříte? Niet začo. Pokiaľ budem dýchať, bude to nikotín. A formaldehyd... A karbohydráty... A decht... Podobné filmy: Constantine (2005). ()

zsn odpad!

⬇️ Děkujeme, že je tento film za námi. Nehorázná kravina. Zakázala bych minimálně polovině republiky hodnotit filmy, protože kdo tomuto dá 4-5 hvězd, ten opravdu nemá zdravý úsudek. A to není jediný zde mylně nadprůměrně hodnocený snímek. ()

NALBERTik

Inteligentní, Ftipný a perfektně natočený film. Dneska opravdu když umíte mluvit, presvědčíte kohokoliv že ta černá barva je bílá :)) Ještě že nikdo takový není v politice, to by asi pánové Paroubek a Topolánek nemeli moc šancí :)) ()

sheilla

Toto je treti film, ktery me v tomto roce zaujal tak, ze davam 5*. Tim druhym je "bohuzel" Obchodnik se smrti. Kupodivu oba filmy nespojuje pouze obchod se "smrti", ale, a to obzvlast, svizne tempo, skvele dialogy, perfektni herecke vykony. I Katie Holmes kupodivu neco predvedla, takze si jeji jmeno mohu konecne spojit aspon s jednym filmem :-). Co dodat ? Libi se mi, ze film nechtel nijak moralizovat, v podstate nechal na kazdem, at se sam rozhodne. Tak to si dam asi cigaretku :-) ()

Heraldika

Kouříte rádi? Ano? Pak se vám film bude nutně líbit. Nekouříte? Nevadí, i tak se líbit bude, na to vemte krk. Minimálně už jen kvůli skvělým titulkům na začátku. A pak se také přiučíte jednu šikovnou věc, která se vám možná bude jednou v životě hodit. A to kterak správně prezentovat úplatek. Vtipný film. ()

Lavi

Výborný námět, zajímavý charakter hlavní postavy či pravdivé postřehy a hlášky - například cosi ve smyslu, že zdraví je jen soudobý módní životní styl. Oddechovka s odpovídající stopáží. ()

Rousse

Ano, každý máme svůj talent a americká vláda má skvělý talent, jak vtloukat amíkům do hlav a duší patriotismus, národní hrdost a puritánství (slohové cvičení na téma Proč je americká vláda nejlepší na světě je toho jasným důkazem - věřím tomu, že se fakt najdou takoví pomatenci, jako byla dotyčná pančelka:-) Děkujeme, že kouříte je perfektní satira na problematiku kouření (překvapivě:-) vs. americká vláda a roli pěšáka mezi těmito dvěma stranami. Skvělý Aaron Eckhart by ukecal nejspíš i mrtvého, aby se vrátil zpátky mezi živé a moc se mi v tom filmu líbil. Perfektní byla taky role Katie Holmes a osud její postavy:-) ()

Tjaden

S Aaronem Eckhartem jsem dnes měl tu čest hned dvakrát. Nejprve jako se státním návladním Harveym Dentem a poté jako s lobbistou tabákových korporací. V obou rolích byl perfektní a má velkou šancí stát se jedním z mých oblíbených herců. Thank you for smoking je velmi originální komedií s vytříbeným vkusem pro humor, který mě po celou stopáž filmu bavil. ()

sedm.1

Velmi těžko se mi takovýto film hodnotí.Ani vlastně nevím,proč jsem na něj koukal,když jsem naprosto něco takového očekával.Jednak k cigaretám nemám ani kladný ani záporný vztah,kdo,kde a kolik kouří je mi naprosto šumáka,jednak satira je mi naprosto odcizeným tématem a v neposlední řadě i jakákoliv propagace výrobků je mi též naprosto ukradená a jde mimo mě.Styl to má takový nějaký,já se po většinu filmu tak nějak trápil,herci mluví a mluví a mluví,opět pro mě bezpředmětně a nevěcně.O nějaké atmosféřa a spádu nemůžu vůbec mluvit,s ničím takovým jsem se tu nesetkal,ale opět je to spíš ve mě.Já ten film nechci odsuzovat,ale prostě Děkujeme,že kouříte je film buď pro klubového diváka(který hodnotí vysoko jen proto,že je to klubový film...sorry,já si musel rejpnout) a nebo pro ... já sakra nevim,pro mě prostě ale ne =) !!!! ()

Maynard.

Jeden z těch filmů, na který se podíváte a během dalšího dne si už na něj ani nevzpomenete. A právě to přemýšlení mi u tohoto filmu schází. Jinak je to příjemná satirická komedie s výborným Aaronem Eckhartem. Toť ale bohužel vše. Za zmínku ještě stojí úvodní titulky, které film "odpálily" velmi dobře, ale zbytek už jen dokuřoval... ()

Lukoboss

Výborná ukázka toho, jak pomocí argumentů můžete každého přesvědčit o své "pravdě". Mělo to spád, místy jsem se zasmál, myslím, že se to povedlo. Kdybych to viděl v originále a ne s dabingem, možná bych dal i hvězdiček pět. "Pokud máte argumenty, máte pravdu.." ()

mohamedsfinger

Úžasná satira, kterou by člověk v dnešní době z Ameriky opravdu nečekal. Jason Reitman si tímto filmem opravdu skvěle připravil budoucí kariéru. Dokázal napsat výborné a vypointované dialogy, které vložil do úst parádním hercům (hlavně AAron Eckhart a Adam Brody). Dokonce dokázal umně zakomponovat i úlitbu moralistům, z níž o chvíli později navíc velmi dobře vybruslil... ()

Zombik.

Množství ironie a černého humoru, které prostupuje celým filmem je neskutečné. Aaron Eckhart, jako ochránce tabákových společností, vás opravdu přesvědčí o čemkoli. Navrch toho všeho, s kým by se takový člověk asi mohl přátelit, než s tzv. Obchodníky se smrtí (Mergers of Death v originále). ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

06.11.2006

Život Salvadora Dalího, světoznámého španělského surrealistického malíře, si už co nevidět vezme na mušku osobitý Andrew Niccol, autor vynikajícího dramatu Obchodník se smrtí založených, jak jinak,… (více)

Reitman a zbouchnutá školačka

Reitman a zbouchnutá školačka

27.07.2006

Ač je otěhotnění v mladém věku závažným tématem a nelehkým materiálem pro filmové zpracování, stane se ústředním motivem tragikomedie JUNO. Tu měl původně režírovat seriálový tvůrce Brad Silberling … (více)