Jak daleko jsme ochotni zajít, abychom ochránili sebe a svou zemi? Když extremista a bývalý jaderný expert (Michael Sheen) rozmístí ve třech různých městech nebezpečné výbušniny, protiteroristické jednotky se pouští do akce a brzy ho zatýkají. Umístění bomb však stále zůstává zahaleno tajemstvím. Čas do výbuchu se nelítostně krátí, proto agentka FBI Helen Brody (Carrie-Anne Moss) souhlasí s tím, že se do vyšetřování zapojí i tajemný vyjednávač známým pouze pod zkratkou “H” (Samuel L. Jackson), jehož kruté metody obvykle slaví úspěchy. Mezi agentkou, vyjednávačem a teroristou se rozpoutává nelítostný boj o moc. To co následuje, je neuvěřitelné – a hlavně – nepředstavitelné! (oficiální text distributora)

Eratashi

Čtyři hvězdy za Samuela L. Jacksona a Michaela Sheena. Role Carrie-Anne Moss, stejně tak jako její role v Matrix, je patetická. "Jsme přeci lidé" je ospravedlňující hláška proti "zemře miliony lidí kvůli jednomu teroristovi". Vyprodukované napětí křičící příslušnicí FBI o tom, že nesmí vyslýchat násilím, je při vědomí několika bomb ochrožující miliony skutečně směšná, hlavně když se terorista nejen přiznal ke svému činu, ale nechal se i úmyslně chytit, aby tak jeho čin nabyl většího rozměru. Terorista věděl, do čeho jde i se všemi následky. Vyslýchající věděl, co je cílem. Jenom "ona" nechtěla překročit hranice "lidskosti". Co je to lidskost proti teroru? Existují lidé, kteří dělají špinavou práci, aby ostatní mohli v klidu spát. Nebýt takových teroristů, nebudou zapotřebí ani tito vyslýchající. ()

Gedes

O ničem. Nic se nevyřešilo. Minuty běží a nic se neděje... spoustu hluchých míst, stupidní konec. A hodně zvrácený! ()

huko

Naivní a dětinský... jako kdyby film byl natočený na zakázku pro americkou vládu se zadáním: "Chceme přesvědčit lid, aby bylo jasné, že někdy je potřeba použít drsnějších metod, ale že i tak jsme lidskými bytostmi... jo a prosím Vás, to mučení, které tam bude, ať to není moc drastické, jen ať to vyvolá něco kolem etiky..." ()

Axident

Hmno, moci se tak rozříznout na dvě půlky, každá by napsala jeden komentář. Tenhle thriller je totiž kapitální, americká sračka, napumpovaná žánrovým klišé k prasknutí. Kdo nemá rád americké mesiášství a komplex z teroristů a všeho islámského, přijde si na své. "Jednohubka" o sveřepém občanu, právě čerstvě konvertujícímu k islámu, jenž nelení a pravost svého vyznání si míní utvrdit výbuchy tří vlastnoručních atomovek (!!!), po každé v jednom US velkoměstě (věřte, nevěřte, shodou náhod jde o někdejšího suprtrupr experta ze speciálních jednotek na jaderné zbraně) a všechny bezpečnostní složky, co jich jen v zemi je, v čele s FBI drsňačkou "Trinity" Carrie-Anne Moss (která se ukáže velmi vyměklou a srdnatou ženou), armádou a zejména tajemným trýznitelem, specialistou na fyzické získávání odpovědí - Samuelem L. Jacksonem mají pár desítek hodin na vytýrání oněch tří adres. Potud posměšky a sakrasmus, za nimiž si stojím. Druhá věc je, že přes to všechno jsem měl přesně náladu na podobnou zvrhlost, nenudil jsem se a tenhle hangár klišé mě, navzdory nenávisti k tomuto tématu celkem bavil. A po dlouhé době jsem si užil Samuela L. Jacksona a on jistě svou uchylnou sólo jízdu též a nelze popřít, že téma bylo ne zcela tradičně pojato kontraverzně ve stylu - když jde o tisíce životů, musí se před nějakým tím trháním nehtů při výslechu, případně podříznutím krků rodinným příslušníkům obžalovaného coby donucovací metoda, přivřít oči. Michael Sheen sice maniakálně při svém vyřvaném proslovu na téma "Alláh je můj pán, vy američtí bastardi s pokřivenou morálkou" prskal sliny vůkol jak bernardýn, ale stejně mi autenticky nepřipadal. ()

mala_kea

Konečně netradiční snímek o problematice terorismu. Žádné vystřílení půl iráckého národa, žádný boj na Blízkém východě. Boj přímo uprostřed USA.....Opět jsem byl nabažen skvělými hereckými výkony. Zvláštní obdiv si zaslouží Michael. Ani se mi nechtělo věřit, že je to skutečně on. Carrie-Anne je tam sice platná jako semafor v zatáčce, ale po horších pasážích se na ní rád alespon podívám. Samuel sice dělá, co může, řeže, píchá, seká, ale není to ten typ člověka, kterému by takováto role sedla. Tohle je prostě práce pro Jacka Bauera a nikdo by mu neměl kušovat do řemesla. Za extrémně vyhrocený konec, který nám dá zamyšlení,"jsme lidé nebo zvířata", hodím i tu 4. ()

bangee

Docela drsný snímek, nebo se tak snaží vypadat...Atmosféra je cítit, herci sem tam hrají (Jackson je fajn, Mossová trochu kulhá) a ostatní mě moc nebavili...Snímek má několik tváří, které postupně odhaluje v několika vlnách... Nevím, i tak mě to přišlo účelové a zbytečně brutální a podle mě silně národní - nacionalistické, i když se to tak na první pohled netváří... ()

Rockerman

Tak to je síla!!! Morální dilema, jak vyšité!!! Je přípustné mučit vězně, ženu a třeba i děti proto, aby tento vězeň promluvil o umístění 3 jaderných bomb ve třech městech a zachránit tak pravděpodobně milióny lidí? Toť otázka, kterou řeší tento výborný film. Doufám, že v reálném světě se podobnému rozhodování vyhneme, ale množící se teroristické útoky islámistů, by nás aspoň měly přimět k zamyšlení. A právě tento film slouží dokonale k tomuto zamyšlení. Je to hlavně pro tzv.humanisty, kteří stále nemohou pochopit, že proti těmto teroristům se jinak než silou bojovat nedá. My máme úplně jiný žebříček hodnot než oni. Tento film vřele všem doporučuji!!! ()

J. T. Kirk

Jackson jako sadista?.. Přesně tak a docela mu to jde. Zajímavý thriller. Většina filmu se odehrává na jednom místě, ale ani to nevadí, i když me to zas tak moc nezaujalo, prostě tento žánr moc nemusím. ()

DHDV

Falešně se tvářící inteligentní drama, které opravdu nenabízí žádný přínos. Není nutné vidět a považuji tohle za „vyčurané“ drama. Zamyslete se nad obsahem anebo si film pusťte vícekrát a zjistíte, že „výhra“ vězně je prohra scénáře…. ()

agassi68

Čo sa týka proklamovaného sadizmu tak toto nie je žiadna špička. Je mnoho filmov, najmä ázijských kde si fanúškovia mučenia prídu na svoje. Napr: Ichi The Killer. Čo sa týka morálneho aspektu, bolo už všetko vypovedané. A keby toho maniaka dali do rúk mne, buď by sa do hodiny priznal alebo by bol mŕtvy. keby sa jednalo o mojich blízkych tak neváham ani sekundu a použijem všetky dostupné prostriedky. Žena sa do toho pliesť nemala a už vôbec nie Moss. Príliš veľa afektu. A čo chceli povedať tou Bosniačkou mi tiež nie je jasné. Ale dopozeral som do konca a preto za tri.. ()

Toka

Neskutečnej nápor na mojí psychiku. Dostalo mě to docela do kolen... Zajímavý pohled na to, co jsme ochotní udělat pro ochranu, kde sou meze, a další otázky týkající se svědomí a následků. Thriller v pravým slova smyslu! ()

NGP

Tady Amerika se snažila sama sebe přesvědčit, že její násilí vůči teroristům je správná věc. Ale aby se to nezdálo tak jednoznačné, zamotala do toho velmi nejednoznačné postavy. Aby to nevypadalo přehnaně, nedali tam ani žádné spešl vychytávky navíc. Jediné, čím by mohl film zapůsobit je vlastně psychologický rozbor situace, do které se namočili jak masochistický terorista, tak i velmi těžce předvídatelní agenti americké státní bezpečnosti. Pro mě toho bylo málo. Pokud si film zakládal na násilí - moc se v tom nevyřádili, resp. štáb z toho mohl vyždímat víc. Není třeba se bát, protože když film nemá nic jiného k chlubení - měli tlačit na pilu s tím co mají. ()

strikeman

Drsný film a hodně napínavý. Dobrý příklad toho, jak se dá natočit kvalitní snímek, který vás přišpendlí k sedadlu, aniž by bylo třeba vrazit milióny do triků apod. Jordan si vystačí s několika dobrými herci a jednou místností... 80% ()

Clu

Chytré, syrové, napínavé, originální, zajímavé. Drsňák Samuel L. Jackson plus Trinity. Nízký rozpočet prospěl komornosti filmu. Ošklivé, ale ne-přehnané scény mučení, morální dilemata sahající o kapku hlouběji, než jsme zvyklí. Geniálně hrající Michael Sheen. Dokonce i český dabing je relativně povedený. Co chtít víc? Zajímavé komentáře: Tom Hardy, larelay, honzii ()

aslavey

Jeden z nejzajímavějších pohledů na terorismus a na to, kdo je vlastně terorista, poslední doby. K tomu výtečný herecký výkony, nahuštěná atmosféra k prasknutí pod slušně odvedenou režisérskou prací. Jen, kdyby tam nebylo tolik chyb. Nejen ve scénáři, ale hlavně v celým ději. Nicméně celkový shrnutí je kladný. Bavil jsem se :) ()

Wargoo

Vynikajúci, nervydrásajúci film, ktorý sa s ničím neserie, s famóznym Michael Sheenom a nekompromisným Samuel L. Jacksonom. Vrelo odporúčam, ak máte dlhé nechty, a strihať sa vám ich nechce. Ono samotné ohlodanie príde nejak samo. Film má najväčšie pozitívum v tom, že si nekladie servítku pred ústa a jeho krutosť (nie som žiadny psycho) dodala autenticitu. Silný zážitok, silný film. SYMPAŤÁK(čka) FILMU: Carrie-Anne Moss 4,5**** a 80,147% ()

hororwatch

A zas tady máme moralizování o principech, o tom, kdo je větší vrah. Každý malý děcko ví, že kapitalistická(a vlastně jakákoliv) impéria jako USA je systémem, který nemá obdoby, vraždí denně po stovkách ale zároveň jednotlivě a tudíž přijatelně. Naopak teroristé zabijí na jednom místě v jednu vteřinu klidně 50 lidí a svět je pohoršený. Myšlenka filmu je dobrá a ikdyž je podána na dobrém modelu, působí velice naivně. Během tří dnů se stane Michael Sheen největší hrozbou pro USA a oni ho chytí, přivezou do nějaké rádoby utajené tělocvičny nebo co to je a tam se pak dohadují, jestli je správně to co dělá Samuel. AHA!!! Nehledě na to, že CIA by se sotva s někym handrkovala koho pustí k zadrženému nebo by nechala někoho si diktovat, co na čí popud bude nebo nebude dělat. Poslední minuty utíkají a oni se tam málem perou mezi sebou a hádají se, jestli je/bylo/bude správné zabít teroristovu manželku/jeho děti za účelem získání té nejcennější informace pro USA za poslední bůhví jakou dobu. AHA.2 . No nic. Film byl koukatelný, herecké obsazení příjemné, Trinity až moc mírumilovná na jednu z nejvyšších agentek FBI. Prostě průměr na jeden zátah. ()

mourinho

Někoho možná pohorší, že film ospravedlňuje nelidské týrání a mučení a UNTHINKABLE proto odsoudí, nisméně jsem přesvědčen, že TU otázku si v duchu položil každý, kdo snímek zhlédl. Zdejší hodnocení svědčí o tom, že pointa nezůstala ukryta, což je dobře. ()