Jak daleko jsme ochotni zajít, abychom ochránili sebe a svou zemi? Když extremista a bývalý jaderný expert (Michael Sheen) rozmístí ve třech různých městech nebezpečné výbušniny, protiteroristické jednotky se pouští do akce a brzy ho zatýkají. Umístění bomb však stále zůstává zahaleno tajemstvím. Čas do výbuchu se nelítostně krátí, proto agentka FBI Helen Brody (Carrie-Anne Moss) souhlasí s tím, že se do vyšetřování zapojí i tajemný vyjednávač známým pouze pod zkratkou “H” (Samuel L. Jackson), jehož kruté metody obvykle slaví úspěchy. Mezi agentkou, vyjednávačem a teroristou se rozpoutává nelítostný boj o moc. To co následuje, je neuvěřitelné – a hlavně – nepředstavitelné! (oficiální text distributora)

E lan

Zvláštní film o teroristickém vyšetřování s velmi dobrými hereckými výkony a scénářem, u kterého divák neví co ho bude čekat za pár minut. Přesto ale tyto dobré vlastnosti u mne nevyústily do nadprůměrného hodnocení, protože se celkově nejedná o nic pamětihodného... ()

Henry Morgan

Myslím si, že to bylo bravurně vygradované od začátku do konce. Samuel L. Jackson hraje naprosto přesvědčivě a úžasně člověka, monstrum, ačkoliv se postupně ukazuje, že není bez citu, ale má pouze deformované limity pro lidské zacházení a především to v hlavě má dokonale srovnané. Zcela bez okolků je ochoten obětovat několik lidských životů, mučit, aby zachránil miliony. A vlastně proč ne? Je zde poměrně realisticky a elegantně prokázáno, jak se amerika staví k bezpečí své země. Pohled z obou stran na jeden průser. Chcete si vybrat ten správný? Humání? Ale nejde to, protože každej na konci musí uznat, že terorismus je svinstvo a kladní hrdinové musí z kola ven. ()

lubomir91

Myslím, že není co do doat... film má dost hlubokou myšlenku a ukazuje, že pud sebezáchovy nás promění v naprostá zvířata.... ()

DisneyCZ

Při sledování tohoto filmu se ve mně míchaly opravdu rozporuplné pocity a kolikrát sem se v nich vážně nevyznal – nebyl jsem schopný odvodit co se v následujících scénách odehraje a takové filmy mám opravdu rád. Zároveň jsem nebyl schopný smířit se s realitou, že se toto ve světě opravdu děje.. Jediné co mi přišlo trošku vytržené, byla role Samuela L. Jacksona – ta postava pro mě byla až moc naivní, ale to už je pouze subjektivní názor, každopádně zahrané určitě dobře.. ()

Mistr.Proupr

Samuel L. Jackson byl záporák? Já mu fandil. Tohle je realita a podobní "Alláhu, dej vláhu" ubožáci si lepší zacházení nezaslouží, ba naopak. ()

milhouse333

Kdybych nebyl nucen se koukat na hodinu mučení člověka na tisíc zpúsobú, (ikdyž být v té situaci osobně a být to realita, vymlátil bych z něj taky duši) někým kdo je jako sice "dobrák", ale evidentně si to docela užívá a kdyby mi dali filmaři více prostoru se věnovat ději a psychologii filmu, jistě bych ještě nějakou tu hvězdičku navíc přihodil... ()

BDMarty007

Tenhle film není moc příjemná podívaná a nezajistí příjemný večer a lehké spaní. Ale on dnešní svět není vůbec jednoduchý a občas je i hodně hnusný. Film předkládá zajímavé morální dilema, před nímž dnes stojí americká společnost a celá „západní“ civilizace. Do jaké míry je možné použít barbarských metod v zájmu ochrany civilního obyvatelstva. A jak ani tyto metody nemusí být zárukou úspěchu. A před jak strašlivými rozhodnutími musí někteří mocní našeho světa občas stát, jaký stress zažívat. Celé je to hodně dramatické, myslím že tři hlavní aktéři (Samuel L. Jackson, Carrie-Anne Moss, Michael Sheen) hrají výborně a jako film to funguje. Mučící scény jsou spíše decentní. Pokud by byly naturalističtější, byla by to asi ještě větší síla, ale myslím, že na sdělení toho, co mělo být sděleno to celkem stačí. Hodně mě to zneklidnilo a nemám úplně jasno co si o tom vlastně myslet. Je to celé zavrženíhodná agitka americké administrativy, která má ospravedlnit některé používané metody? Je to další příspěvek k živené panice jménem „válka proti terorismu“, která zakrývá erozi pilířů americké demokracie? Nebo je to vhled do možné reality, který pravdivě ukazuje, že abychom si mohli v klidu žít, nakupovat, žrát…, někteří na sebe musí brát strašlivá břemena? Nevím. To si asi musí každý vyřešit sám za sebe. V každém případě je to dobrý film, který by si každý přemýšlivý člověk měl dát. ()

Petulka88

Trochu opomíjený, o to víc ale nabušenější thriller, který se na boj proti teroru dívá z trošku jiného pohledu. Po poněkud ospalejším začátku, jsem si naplno užil skvělého Samuela L. Jacksona, který si mučení zajatého teroristy jaksepatří užívá. Škoda trošku divočejšího závěru, jinak bych snad dal i plný počet. ()

Yellyman

A nejhorší na tom je, že nevím, na čí stranu se přiklonit, protože Yusufovy požadavky byly zcela logické. Zajímavý střet dvou národů, sledujících vlastní zájmy ( a kdo řekne, že byli Amíci v právu, tak ať se de bodnout, protože to co prováděj po celým světě a omlouvají bojem "za svobodu", je naprosto strašné)! ()

IwoCZ

Je mučení vězňů ospravedlnitelné, pokud takto získané informace mohou posloužit k záchraně jiných životů? Morální dilema, se kterým se potýká západní svět v čele s USA v době boje proti extrémistům. Velmi silné téma a tvůrci z něj, i díky skvělým hereckým výkonům, myslím dokázali vytěžit maximum. Ať už na toto téma zastáváte ten, či onen názor, film vás donutí trochu k zamyšlení. ()

LabySo69

Laciná nuda, kterou nemůže zachránit ani tolik zde vyzdvihovaný mučení, protože díky svý lacinosti ani neni pořádně nic vidět. K nudě si přičtěme pořád uřvanou, morálně založenou postavu Carrie-Anne Moss a vyjde nám výsledek menší než 20% a otázka, jak je možný, že to tu má 75% a na imdb 7,1....!? ()

GTS_PUNK

Priemerný akčný thriller odený do ošúchaného kabátu značky "zlý policajt - dobrý policajt", tentokrát skôr "zlý agent - dobrý agent". Relatívne aktuálne téma svetového terorizmu vám až miestami naturálne zobrazuje brutálne praktiky členov tajných služieb a armády, vykonávajúce na hľadanom teroristovi, ktorý mal umiestniť bomby na náhodných miestach v Spojených štátoch. Začiatok vyzerá sľubne - úvodné video natočené domácou kamerou na štýl Neváhej a toč, Samuel L. Jackson v roli akéhosi H strihne viacero vtipných hlášok a rôznorodé typy agentov FBI sľubujú dobrý a zaujímavý filmový zážitok. Postupne sa však deje pravý opak. Akonáhle sa z vypočúvaného H stane vypočúvateľ, rozbieha sa kolotoč mučenia väzňa - Yusufa za účelom získania potrebných informácií k zisteniu lokácií bômb. Ani jedna strana sa však neposúva ďalej, získavanie akýchkoľvek informácií stagnuje. H sa vyžíva v drastickom mučení väzňa a ostatní tajní a vojaci začínajú pochybovať o tom, kto je v skutočnosti tým zlým a šialeným. Medzi jednotlivými stranami navzájom dochádza k hádkam a rozbrojom, stupňovaniu metód výsluchu a drastickým riešeniam, ktoré sa zdajú byť jediným východiskom. Sledovať psychologické pochody v hlavách jednotlivých postáv pri tak namáhavej záťažovej situácii je naozaj lahoda, ale to je na filme snáď jediná zaujímavá vec. Drsná, ale lacná tortúra a námet nukleárneho útoku na USA v podaní jednotlivca so všade prítomnými vojakmi ma nedokázala presvedčiť, aby som filmu udelil vyššie hodnotenie. Možno niekto práve podobnú dejovú zápletku obľubuje - hľadanie ihly v kôpke sena, ale ja to nie som. Minimálne nie pri spracovaní, aké možno vidieť pri tomto filme. Unthinkable sa snaží v rôznych smeroch - napätie, akcia, či psychológia, ktorá jediná stojí za zmienku. Inak to nie je nič iné ako klasický americký "akčňák" z rady stovky ďalších. Narozdiel od iných si ho však budem pamätať kvôli tomu, že v ňom mučili "najlepšieho anglického trénera, ktorého anglická reprezentácia nikdy nemala." ()

Nix

Nebavilo mne to. Film je takový průměr, kdy se Samuel snaží doslova vytřískat informace od Sheena. Tady mne ani výkony zúčastněných nezaujaly. Hlavně chápu, že taková témata byla aktuální, ale možná proto, že jich bylo tolik, tak se zapomnělo na kvalitu. Já už se k tomu nevrátím. ()

raiN[ratm]

Michael Sheen síce dokazuje, že je pán herec a Samuel L. Jackson si užíva svoju rolu naplno, no vrcholný zážitok bol pre mňa bohužiaľ už pohľad na plágat ku filmu. Na ňom oceňujem nápaditosť a vhodne zvolené farby. Srší z neho akčnosť. Asi si ho doma povesím nad posteľ. Toľko odo mňa k tomuto filmu. ()