Romantická komedie A co když je to pravda? vypráví příběh dvou lidí, kteří dokázali, že láska je opravdu nesmrtelná. Renomovaný komediální režisér Mark Waters (Protivný sprostý holky, Mezi námi děvčaty) svedl dohromady Reese Witherspoon (Pravá blondýnka, Holka na roztrhání) a Marka Ruffala (Collateral, Piková trojka) ve filmu natočeném podle stejnojmenného bestselleru. Když si David (Mark Ruffalo) pronajal byt v San Francisku, poslední věc, kterou ve svém novém domově očekával, byla spolubydlící. Poněkud hysterická mladá dáma jménem Elizabeth (Reese Witherspoon) se totiž před ním najednou zjeví jako duch a začne tvrdit, že Davidův nový byt ve skutečnosti patří jí. David to pokládá za obrovské nedorozumění, ovšem jen do chvíle, než se Elizabeth vypaří stejně záhadně, jako se objevila. Ne nadlouho. Začne se Davidovi naprosto nevyzpytatelně zjevovat, dokud si on neuvědomí šílenou "pravdu" - nastěhoval se do bytu po duchovi, který odmítá uznat svou smrtelnost. Ve snaze donutit Elizabeth, aby konečně odpočívala v pokoji, k sobě postupně najdou cestu a nakonec se do sebe zamilují. Může mít takový vztah budoucnost? ... "Dobrá romantická komedie musí mít nějakou zásadní překážku a ta naše patří k těm nejlepším. Jeden z milenců žije v normálním světě a druhý je zřejmě mrtvý. I když se nemůžou jeden druhého ani dotknout, funguje to mezi nimi skvěle," říká režisér Waters. Skvěle to podle něj fungovalo i mezi hereckými představiteli Davida a Elizabeth během natáčení. "Reese je krásná a chytrá holka, navíc má ten správný komediální talent, který jí umožňuje říkat všechny dialogy tak, že vyznívají přirozeně vtipně," tvrdí režisér. Podobně mluví producent filmu Walter Parkes o Markovi Ruffalovi. "U Marka máte pocit, že snad ani nehraje, což je základní poznávací znamení skvělého herce." ... Aby scény s Elizabeth, kterou může vidět jenom David, dopadly co nejlépe, točily se vždycky nadvakrát - s Reese a bez ní. Ta si svou roli mimořádně užívala. "Nesměla jsem se ničeho dotýkat, nic nosit, do ničeho narazit, vlastně jsem neměla šanci něco zkazit," říká herečka. (oficiální text distributora)

chemicquei

Dá se říct, že je to moje nejoblíbenější romanťárna, hlavně teda kvůli Reese :-) Ale i tak, na konci jsem rozházel pár slz. ()

Břeťa

Velmi příjemně zpracovaná romantická komedie. Hlavní hrdina David Abbott pracuje jako zahradní projektant. Jeho život postihne nejkrutější rána - zemře mu manželka. Hodně času tráví po barech s přáteli, kteří se ho snaží odprostit od negativních vzpomínek. Rozhodne se pro pronájem bytu, který mu zcela "náhodou" přihraje osud přímo do náruče. Zde ale zjistí, že není jediným obyvatelem. Jeho nežádoucí spolubydlící je totiž duch předchozí krásné mladé majitelky doktorky Elizabeth Mastersonové, která ale leží v nemocnici, udržovaná v umělém spánku. Je totiž po těžké autonehodě a šance, že se dostane z kómatu, je mizivá. Nicméně její duch je až příliš živý a Davidovi život ve společné domácnosti pěkně znepříjemňuje. Ten se ji snaží všemi možnými prostředky vypudit a ignorovat, ale bez výsledku. Nakonec se domluví, že se pokusí jí pomoci. Duch si ale nic nepamatuje a musí na vše přijít od úplného začátku. To se jim podaří a časem se do sebe také zamilují. Avšak jejich štestí netrvá dlouho. Doktoři doporučí její sestře Abby, aby nechala sestru od přístrojů odpojit. Činnost mozku Elizabeth se totiž stále snižuje a naděje, že se probudí, patří do kategorie zázraků. Jako by toho už tak nebylo moc. Nejenže se dva zamilovaní nemohou ani dotknout natož obejmout, ale ještě jim chtějí doktoři jejich v podstatě platonický vztah úplně zničit :) Proto se David rozhodne i s nedobrovolným přispěním svého kámoše Jacka Houriskeyho ukrást tělo své lásky z nemocnice i s postelí a všemi přístroji. To se jim pochopitelně nepodaří a jsou zastaveni ještě uvnitř nemocnice. Bohužel během potičky sejme jeden z ochranky přívod kyslíku z obličeje Elizabeth a ta pomalu ale jistě umírá. Vytrácí se i její duch. David zkusí ještě poslední šanci, Elizabeth políbí. Snad si nevzali příklad z Šípkové Růženky :) Každopádně, ať ho vzali odkudkoli, jako zázrakem začne Liz fungovat srdce a vrací se mezi živé. Zdá se, že ke štestí těm dvou nic nechybí, ale skutečnost je jiná. Znovuzrozená Liz si totiž Davida vůbec ze svých vzpomínek nepamatuje a nezná ho. To je pro Davida velká rána, který to musí jít vydýchat ven. Pak nás nechávají filmaři trochu napínat, protože ukazují jen život Elizabeth a o Davidovi ani památka. Po nějaké době se Elizabeth nastěhuje znovu do svého bytu, kde už ale není její nájemník David, který se odstěhoval. Liz však připadne, že v bytě stále něco chybí. Pak uvidí na stole zaschlý kroužek od hrnka, který tak nesnáší. Vždycky lidi upozorňuje, aby si dávali pod hrnky podložky. Vrací se jí část vzpomínek. Rozhodne se jít na střešní terasu, která se proměnila v krásnou zahradu. David ji ještě dokončuje, když ho vyruší. Vrací ji rezervní klíč od bytu a loučí se s ní. Naposled jí řekne jménem Lizy, kterým jí nikdo neříká, jelikož to nesnáší a David tak oslovoval ducha, když byla ještě v kómatu. Elizabeth se náhle všechno vybaví a následuje dlouhá láskyplná závěrečná pasáž :) Film sice působí trochu jako naivní pohádka, ale je natočen nevtíravým a nápaditým způsobem. Mě osobně nadpůměrně potěšil a dávám mu proto i adekvátní hodnocení. () (méně) (více)

Cruchot

Klišoidní až běda, ale ústřední dvojici to moc sluší. Velmi slušná oddechovka s příjemným happy endem. 70%. ()

pepa3rd

Příjemná romantická komedie s lehce originální zápletkou, která je vcelku dobře využita a i když vše směřuje (dle nepsaných pravidel romantické komedie) k tradičnímu happy-endu, je to cesta překvapivě svižná a zábavná se správnou dávkou humoru i romantiky. Za 60 % určitě stojí a romanticky založené dušičky si přihodí ještě 20 % :). ()

Liduskaa

Škoda, že Mark Waters nevytěžil z tohoto tématu vše co mohl...Chvílema sem se smála, ale když přišli různí vymítači a krotitelé duchů pořád sem čekala co přijde.A hádejte co přišlo?Nic:( Jejda vždyť tam toho mohlo být....bohužel!!! snad příště... ()

Skleni

Ach jaj. Tieto romantické komédie ma raz zabijú. nie pre ich romantičnosť. Ani pre ich často ...takmer žiadne scenáre. No pre prázdny dej a blbé happyendy. to ma už vážne prestáva baviť. A pritom keby sa aspoň scenár či prevedenie trochu zmenili. bolo by to omnoho lepšie. 63% ()

smrtacik

Jedná z tých pozerateľných romantických komédii. Na koniec presladená, predvídateľná, ale vo svojej podstate veľmi milá a nenásilná. Žiadne extra herectvo, len sympatický herci a naozaj chvíľami vydarený ,,nefekálny" humor. Komédia pre deti i dôchodcov. Hodnotenie 60% ()

Wopat

Takový ten typický kousek na pohodové odpoledne s přítelkyní. Moc milý a příjemný film s mojí oblíbenkyní v hlavní roli, který sice není ničím světoborným, ale určitě se na něj dá dobře dívat. Velice se mi líbila ta souhra náhod, kdy se měli navzájem seznámit... Opravdu milé a procítěné. ()

nikushaa

Príjemná, oddychová a zábavná romantická komédia, ktorú si vždy rada pozriem. Príbeh je celkom originálny a ani sa tam nevyskytujú žiadne trápne vtipy, dokonca ma niektoré dokážu aj rozosmiať :) Dobrou voľbou boli aj herci. Mark Ruffalo a Reese Whiterspoon patria k mojim obľúbencom, vo svojich úlohách boli skvelí a ešte sa k sebe aj hodili :) Just like Heaven patrí k nadpriemeru vo svojom žánri a zaslúži si pekné 4* :) ()

PavelZava

Nádherná duchařská romantika. U tohoto filmu se mi velmi líbili záběry z exteriérů, například vycházející slunce nad Golden Gate. Výborná byla postava Darryla (Jon Heder). Nejlepší hláška byla otázka Lily (Alyssa Shafer) : Dá si teta Elisabeth ještě čaj ? ()

chrispe

Nebudu zastírat, že pro mě tuhle romantickou komedii táhne nahoru přítomnost Marka Ruffala. Takže se na ni vždy ráda podívám. ()

Kingjiri

Pozor na SPOILERY. Vcelku fajnová romantická komedie. Hlavně díky dvojici Mark Ruffalo a Reese Winterspoon, který se k sobě pěkně hodili. Ocenit je taky třeba snahu o originální zápletku a několik gagů v první (komediální) části stopáže. Ke konci už děj klišovitě sklouzává k přeslazený romantice, která však docela funguje až do doby, kdy David odchází z nemocnice zklamanej, že sice Elizabeth zachránil, ale ona si na něj nevzpomíná. To byl skvělej moment k nekýčovitýmu závěru. Místo absolutní kýčovitý křeče v podobě stavby zahrady na střeše baráku Elizabeth a krátkýho rozhovoru s ní, po kterym pak náhle procitla se přece moh David jenom tak za Elizabeth stavit a zkusit jí pozvat na rande. Elizabeth by samozřejmě tušila, že "už se znaj", pozvání by přijala a všem by bylo jasný, že se tenhle páreček dá zase dohromady. Jenomže bez závěrečný líbačky a s pochybnostma u ženský části diváků na způsob "jestli se nakonec vemou" by to asi nebylo ono, že jo. Obrovská škoda toho konce, jinak jsem se slušně bavil. ()

Miki68

Romantická duchařina. Ohraný téma, nijak invenční, ani moc vtipný, ale hezký zahraný od obou hlavních představitelů. ()

sledge

V zanri romantickych komedii ziadny prevrat, len mensia finta v namete na ozivenie a pravdupovediac necakal som zrovna toto. Nebudem prezradzat o co ide, ale funguje to celkom dobre, hoci filmov na tuto tematiku uz niekolko bolo a nepatrili medzi najchytrejsie. Inac ma tento film nicim neurazil, co je velmi dobre, ale zas veci ktore vas v nom nadchnu tiez vela nie je. Verdikt: Prijemna oddychova snimka zanru romantika s jednym ozvlastnenim. skor 3.5* ()

E lan

Povedená romantická komedie s dobrou ústřední dvojicí, nenásilným romantickým koncem a dějem, který tak nějak hezky ubíhá... ()

VeeDee

Láska mezi duchem a člověkem? To už tu bylo, i několikrát... ale stejně, má ženská duše občas potřebuje takovýhle slaďák a už dlouho se mi žádný nelíbil jako právě tenhle. A tak dávám čtyři hvězdičky, navzdory všemu. (bez přeslazeného konce by to přeci nebylo ono, no ne? :-) ()

Wencek

Docela romantika dovedená do extrémů. Tak trochu sci-fi romantika skoro ze záhrobí, ale alespoň koukatelná narozdíl od hokoje na kterej se nedalo ani koukat. A proto jsem dal přednost tomuto filmu před hokejem a udělal jsem dobře. Takový normální 3*. ()