Romantická komedie A co když je to pravda? vypráví příběh dvou lidí, kteří dokázali, že láska je opravdu nesmrtelná. Renomovaný komediální režisér Mark Waters (Protivný sprostý holky, Mezi námi děvčaty) svedl dohromady Reese Witherspoon (Pravá blondýnka, Holka na roztrhání) a Marka Ruffala (Collateral, Piková trojka) ve filmu natočeném podle stejnojmenného bestselleru. Když si David (Mark Ruffalo) pronajal byt v San Francisku, poslední věc, kterou ve svém novém domově očekával, byla spolubydlící. Poněkud hysterická mladá dáma jménem Elizabeth (Reese Witherspoon) se totiž před ním najednou zjeví jako duch a začne tvrdit, že Davidův nový byt ve skutečnosti patří jí. David to pokládá za obrovské nedorozumění, ovšem jen do chvíle, než se Elizabeth vypaří stejně záhadně, jako se objevila. Ne nadlouho. Začne se Davidovi naprosto nevyzpytatelně zjevovat, dokud si on neuvědomí šílenou "pravdu" - nastěhoval se do bytu po duchovi, který odmítá uznat svou smrtelnost. Ve snaze donutit Elizabeth, aby konečně odpočívala v pokoji, k sobě postupně najdou cestu a nakonec se do sebe zamilují. Může mít takový vztah budoucnost? ... "Dobrá romantická komedie musí mít nějakou zásadní překážku a ta naše patří k těm nejlepším. Jeden z milenců žije v normálním světě a druhý je zřejmě mrtvý. I když se nemůžou jeden druhého ani dotknout, funguje to mezi nimi skvěle," říká režisér Waters. Skvěle to podle něj fungovalo i mezi hereckými představiteli Davida a Elizabeth během natáčení. "Reese je krásná a chytrá holka, navíc má ten správný komediální talent, který jí umožňuje říkat všechny dialogy tak, že vyznívají přirozeně vtipně," tvrdí režisér. Podobně mluví producent filmu Walter Parkes o Markovi Ruffalovi. "U Marka máte pocit, že snad ani nehraje, což je základní poznávací znamení skvělého herce." ... Aby scény s Elizabeth, kterou může vidět jenom David, dopadly co nejlépe, točily se vždycky nadvakrát - s Reese a bez ní. Ta si svou roli mimořádně užívala. "Nesměla jsem se ničeho dotýkat, nic nosit, do ničeho narazit, vlastně jsem neměla šanci něco zkazit," říká herečka. (oficiální text distributora)

Billie777

Romantická komedie, která má hlavně plus v tom, že není přehnaně přeslazená a je naopak vtipná (alespoň ze začátku) a má sympatické a dobré herce. ()

klukluka

Kdyby mi někdo odvyprávěl ten námět a zeptal se mě, jestli by se mi takovej film mohl líbit, tak bych se té představě asi musel smát. A ejhle… Bylo to vtipný, milý, vynalézavý, odehraný dvěma nadmíru sympatickými herci a vyšperkovaný závěrečnou skladbou od mých oblíbenců The Cure. Tohle bych klidně vydržel ještě jednou. ()

cab

IMHO lepsi variace na znamy pocin jmenem DUCH v ducharskem subzanru romantickych komedii, i kdyz uz ne tolik originalni, ale urcite lepe herecky obsazena i zahrana. Zahreje u srdicka... 70% ()

Hanys_

Šíleně přeslazená romantická (komedie?), u které se párkrát zasmějete, ale po skončení si už asi nebudete pamatovat, čemu že jste se to vlastně pochechtávali. Na 50% s odřenýma ušima film táhne sympaťák Mark Ruffalo. ()

eagle-eye

Kýč na entou, nebýt Ruffala, tak to umě skončilo opět v koši s odpadem. PS:Reese Witherspoon je celkem šeredná, že? ()

Scytale

Příjemná romantická komedie postavená jiskřivých dialozích velmi sympatických hlavních hrdinů a situačním humoru vznikajícím převážně z rozdílu fyzikální podstaty ústřední dvojice. Nabízí se srovnání se slavným filmem Duch, ale tomu bych se rád v tomto případě vyhnul. Scénáristé to totiž vzali z "druhé" (v úvozovkách a částečně i doslova) strany a výsledek rozhodně stojí za shlédnutí. Celkový dojem malinko sráží lehce přeslazený konec, ale jinak OK. ()

bloodline

Nenadchlo, nenudilo, nedojalo, neurazilo. Koniec sladší ako liter Coca(in)-Coly, ale stále prospešnejšie zneužitý čas, narozdiel od Modrého na nebesiach. ()

Wishkah

Taková romantická klasika, tady poněkud ozvláštněná duchovnem. Komedie u které se dá docela dobře bavit a Marku Ruffalovi to s Reese Witherspoon velice sluší takže jediným problémem zůstává šablonovitost a předvídavost příběhu. Hold je to napůl ()

mirkaaa

Tak trochu duchařská komedie s Reese Witherspoonovou a Markem Ruffalem. Děj je jednoduchý a předvídatelný a ve filmu najdeme i pár logických chyb, ale já jsem se i tak dobře bavila. Mám ráda pohodové komedie a tato je jedna z nich. ()

Prochy38

Hloupost to rozhodně nebyla. Dvojice hrdinů byla nadmíru dobře zvolena. Sice jde o příběh, který je více než odhadnutelný, ale i tak celkem povedené. Řekl bych, klasická odpolední romantická komedie. ()

Xavi6

Prostě Mark Ruffalo je herec jaký má být každý a k tomu ještě krásná Reese Witherspoon dává tomuto filmu krásný nádech, bohužel se pro mě jedná o nepovedenou komedii, tak snad už se nic takového nebude mockrát opakovat. ()

peetriss

Na poli romantických komedií občas narazím na příjemné překvapení, a mezi ně patří také Just Like Heaven. V jádru se jedná o příběh naprosto jednoduchý a neoriginální, ale potěšila forma, která oplývá nenásilností, lehkostí, fungujícími emocemi i romantikou, které jsou především v první polovině schopně smíchány s vtipem. Příjemná dvojice Reese Witherspoon a Mark Ruffalo jen podtrhuje zážitek. Tento film je především pohodovkou a romantickou zábavou plnící svůj účel, a já si jej takto užil. ()

katchi

Tento film mi sedl. Lehká sladká romance, kterých existuje spousta. Avšak tato byla něčím jiná, něčím hezká a zapamatovatelná. Reese se mi do role ducha neskutečně hodila. tento film hodnotím 4 *, jelikož na mě hodně zapůsobil:) ()

Vejrrr

Pramálo srandy, otravná Reese Witherspoon, slabej děj ... zkrátka není zas tak o moc stát... Filmy s nálepkou "romantická komedie" u mě projdou málokdy... Občas se tak stane, ale ne tady .. brrrr.. jednou a dost ()