• Austrálie

• Nový Zéland

Drama / Hudební / Životopisný

USA, 1987, 108 min

Ďalší výborný film z množstva životopisných filmov o spevákoch z 50.tych rokov. Tentokrát o Ricardovi Valenzuelovi. Stačí si prečítať skvele napísaný obsah k filmu a už od začiatku budete film pozerať veľmi smutným okom, lebo budete vedieť, ako film skončí, čo v tomto prípade nieje na škodu. V jeden deň vyhasli tri životy jedných z najväčších hudobných hviezd.(14.11.2014)

Tady není moc co váhat a řešit, jako ve většině biografických filmů. Herecky omamující, hudebně očarující, řemeslně okouzlující. Opět vzývám precizní osmdesátky s jasným poselstvím o pohodě a zřejmě posledním vrcholu lidského lidství. Každý pohár holt jednou přeteče, ale že to bude tak brzy snad nikdo nečekal. P. S. Žádné sektářské holalujáá, jen takový menší proud spontánnosti a volnomyšlenkářství...(12.10.2012)

Veľmi som bol zvedavý na tento film z obdobia začiatkov rock and rollu. Na klasický príbeh o vzostupe talentovaného speváka, ktorý prerušila tragická letecká havária. Atmosféra bola ako obvykle vystihnutá dobre. Nemôžem sa stotožniť s výberom predstaviteľa hlavnej úlohy nielen čo sa týka výzoru, ale hlavne spevu. Rovnako si nemyslím, že pre film bolo vhodné zdôrazňovať úlohu spevákovho brata. Ale koniec koncov, ako nostalgická spomienka na významné obdobie vo vývoji populárnej hudby film poslúži.(7.12.2012)

Kdo by neznal rocknrollovou hitovku La Bamba. Kdo ale může říct, že zná příběh zpěváka, který ji napsal a párkrát ji před pódiem zazpíval. Přiznám se, že jsem byl hodně zvědavý. Když se povede životopisný film, tak je to zážitek na celý život. La Bamba je ale podle mě někde na půli cestě. Není to špatný film, ale vše je zobrazeno tak trošku decentní formou, aby neuškodil na žádné frontě. Samotný závěr ale zaručuje silný zásah do srdce, u kterého si uvědomíte, že stačí jedna malá událost, jedna pitomá náhoda, a celý svět se obrátí vzhůru nohama. I proto musím říct, že v tomto ohledu na film La Bamba rozhodně nezapomenu.(3.4.2013)

Příběh o mladém nadějném zpěvákovi a interpretu nesmrtelného hitu La Bamba by za předpokladu, že by se jednalo o smyšlený filmový příběh, až tak ničím výrazným nezaujal. Jenže při jeho sledování víte, že Ritchie Valens opravdu žil a zahynul na prahu své kariéry a jako velmi mladý tragickou smrtí při pádu letadla. Zůstala nešťastná maminka a zbytek rodiny, kteří ztratili milovaného blízkého, usměvavého chlapce, z něhož sršela chuť do života a touha zpívat. Chtě nechtě máte pak snahu hledat další materiály o životě skutečného Valense, něco si přečíst. Přemýšlíte také nad tím, jaký by byl dnes, již jako starý muž. Film jsem celou dobu hltala plnými doušky, zejména díky tomu hlavnímu; vynikající muzice. To byly ještě časy, kdy populární hudba měla svůj ksicht a stála opravdu za hodně, to se nedá s dneškem srovnávat. Ohromná škoda tak talentovaného mladého muzikanta.(20.1.2019)

• - Typy některých hudebních nástrojů použitých ve filmu pocházejí až z doby po Valensově smrti. Letadlo DC-3, kterým zpěvák se svým manažerem cestovali, nebo popelářský vůz, na kterém jezdil jeho bratr, ještě nebyli za jeho života v provozu. (c.tucker)

• - O roli Ritchieho Valense (Lou Diamond Phillips) se původně ucházel Esai Morales, o roli Boba Moralese (Esai Morales) naopak Lou Diamond Phillips. (Roman.Ticka)

• - Film se měl pvodně jmenovat "Let's Go". (c.tucker)