Tripp (Matthew McConaughey) není ani v pětatřiceti letech ochotný vyletět z rodného hnízda. Jeho zoufalým rodičům ale právě došla trpělivost. Domluví se proto s rozkošnou Paulou (Sarah Jessica Parker), která má chytrý plán jak jejich synáčka konečně postavit na vlastní nohy. Taková je výchozí situace romantické komedie režiséra Toma Deye (Showtime, Rytíři ze Šanghaje) a zároveň nový trend, který se začal šířit mezi svobodnými třicátníky po celém světě. "Proč by se měl Tripp stěhovat od rodičů, když mu u nich nic nechybí, ve svém pokoji má všechno, co potřebuje k životu, a máma mu pere špinavé prádlo?" říká McConaughey. Jeho pohled na svět se změní, když potká Paulu, která ve všech směrech splňuje parametry ideální ženy. Až na to, že se jedná o profesionální konzultantku, která Trippa sbalí jen proto, aby ho vyhnala od rodičů. Jenže co se stane, když se do své oběti zamiluje? Matthew McConaughey (Sahara, Jak ztratit kluka v 10 dnech), kterého prestižní časopis People zvolil nejpřitažlivějším mužem na světě, sice nevypadá jako typický maminčin mazánek, ale díky zkušenému scenáristickému duu pohodlnosti jeho postavy snadno uvěříte. Ostatně stejně jako celému příběhu, který má na první pohled rozměry standardní romantické komedie, a přesto je velmi originální. "Lemra líná má velmi klasický rozjezd ve stylu komedií Billyho Wildera, kdy je ústřední romance postavená na podvodu. Sbližování a rozchody jejích hrdinů mají ale docela dramatické a závažnější podtóny, než je u podobných komedií obvyklé," říká režisér Tom Dey. Skvělé vedlejší postavy (asociální Paulina kamarádka, excentričtí Trippovi rodiče nebo jeho potrhlí kamarádi) se ale starají o to, že se ani ve vážných chvílích nepřestanete smát. Kromě "nejpřitažlivějšího chlapa na světě" a hvězdy seriálu Sex ve městě Sarrah Jessiky Parker se v Lemře líné objeví i Kathy Bates, držitelka Oscara za film Misery nechce zemřít, Zooey Deschanel (Stopařův průvodce po Galaxii) nebo Stephen Tobolowsky (Garfield). (oficiální text distributora)

honajz

Škoda, že si to hraje na romantický film, být psychologickou komedií, tak vyzní líp. Protože věci, které probírá, jsou trošku závažnější, než romantická komedie unese. ()

Ivoshek odpad!

Celou dobu, co jsem to vydržel sledovat (cca 20 minut někde uprostřed filmu) jsem dumal jen nad jedinou věcí - kdo z dvojice S.J. Parkerová a M. McConaughey je nesympatičtější koště. V souhrnu mi tenhle film dal přesně to, co jde čekat od romantické komedie, tedy scénář napsaný šimpanzem, absenci čehokoli skutečně vtipného, postavy a herce sympatické jako bodlák v rektu atd. atd. Pokud máte rádi romantické komedie, zotavujete se po lobotomii nebo jste absolvovali úraz hlavy, přičtěte si k mému hodnocení tři až pět hvězdiček a hezky se bavte. ()

Roman.Ticka

Tomu filmu jsem se vyhýbala jak čert kříži, především pro herecké obsazení, ale včera jsem překonala sama sebe. Nic neříkající paskvil o ničem. MM se tu naparoval jak kohout na cizím smetišti, SJP bez komentáře. Co vadí americké veřejnosti, to Česko otevřeně podporuje svou úžasnou "sociální" politikou, takže opět dědíme nepříliš lichotivé nešvary z míst za velkou louží. A navíc je situace alarmující s prakticky nulovou nadějí na změnu k lepšímu. Osamostatnit se dnes neznamená vzlétnout z hnízda, ale skočit do propasti. Ještě něco k trapným chvilkám ve filmu - bylo jich dost (př. reality show), ale nejvíc vyčnívaly scény s rodiči. Táta byl fuckt nepříjemným příměrem nově nabyté svobody. Stačilo, škoda mého drahocenného času, v tomto případě. ()

Sofia

Pro mě jedna z nejlepších komedií za poslední dobu - záměrně vynechávám slovo romantická, protože po romantice tu není ani stopa. Je to prostě zábávná sonda do života dnešních singlů okolo třicítky. Chemie mezi Matthew a Sarah Jessicou podle mě naprosto funguje, pochvalu si zaslouží i jeho prdlí rodiče, naprostou jedničkou je ale bláznivá spolubydlící v podání Zooey Deschanel. ()

kajda.l

Svěží,přijemná a vtipná oddychovka nejen na jeden nudný sobotní večer,která by ovšem byla bez okouzlující "náladové" krásky Zooey Deschanel (a kousavých zvířátek) stěží poloviční. Ta čtvrtá hvězda je čistě pro Kit(Zooey) kvůli níž se na toto opět rád znovu podívám..A drozd byl taky fakt boží :)) ()

MáŠa

Ničim nevybočující film, snad jsem někde viděl i něco podobného, ale nevim co. Pointa je taková, že dospělý syn žije u rodičů, a tak oni si najmou ženskou, co ho má změnit, aby se oženil a odstěhoval, no a není asi žádným tajemstvím, že se ti dva do sebe nakonec zamilují, a určitě by vás napadlo i to, že tam mezitím bude nějaká krize, kdy on zjistí, že byl tahán za nos atd. Prostě jasně zaškatulkovaná romantická komedie. Bohužel že bych se nějak moc smál, to teda taky ne. ()

duklak2

Děj snímku je zajímavý. Pětatřicátník se drží máminy sukně a rodiče ho z baráku nemohou dostat. Vymyslí tedy plán, jak se svého syna "zbavit". Prvních 20 minut bylo koukatelných, ale pak se film dostal do pásma, které bylo nudné a divák si přál, ať už je konec. Původně jsem přemýšlel o tom, že budu hodnotit odpadem, než mi bratr řekl. "Neblbni, vždyť zas tak špatné to přece nebylo":-), alé já už to v životě nechci vidět. ()

Tommassi3

"Ty žiješ se svými rodiči ??" - "Je to problém ??" - "Děláš si srandu ??" Ne, Mattie si fakt nedělal kozy, tak možná proto to nebylo vůbec vtipné.. A tak mě nakonec na téhle Lemře především zaujal ten podivný a vlastně funkčně nesmyslný střih, který nejlépe dokumentuje pasáž při večeři s rodiči, kdy se jeden cítí jako na tenise, což ruku v ruce s těmi dialogy působí, jako by se na ně už ani Steve Rosenblum nemohl dívat.. Těžko najít jiné vysvětlení v případě profíka, který střihal třeba Statečné srdce či Posledního samuraje.. Podivné !! Nicméně bych opravdu rád viděl chlapa, kterého ta koňská tvář ze Sexu ve městě přitahuje !! Myslím, že totiž Sarah Jessica Parker patří právě mezi ty herečky, které se těší oblibě zejména u ženské části diváků, aniž by vlastně vůbec kdy byla nějak zvlášť dobrou herečkou.. ()

MoiJe

Najviac mi tam vadila Jessica Parker.Vyzerala ako klon Jennifer Aniston s Barbarou Streissand, ktorý vykradol maskérku Moulin Rouge. Do toho hrala úplne strašne. McConaughey bol fajn, ale na svojich "rodičov" nemal, hlavne "mamku"mal super. Inak úplne všetci obrovské modré oči a nepravdepodobné pretĺkanie sa životom. Všetko hrózne predvidateľné, no a koniec.... taký strašný koniec som uz dáááávno nevidela. ()

moviesfan

Opět další z nekonečně dlouhé řady romantických komedií, které sice nejsou nic extra, ale naštěstí se jedná o pohodový snímek. ()

jahol

Nebylo to tak hrozný, jak jsem očekával ze zdejších hodnocení. Základní zápletka sice opravdu nepředstavuje nic objevného, ale je na ni dobře naroubována řada drobných vtipných dialogů (rodiče hlavního hrdiny) a situačních gagů (nápad s útočícími zvířaty). Herecké výkony dost nevyrovnaná (Sarah Jessica je hodně dobrá a téměř vymazává nedopatření v práci castingové agentury, která se u data jejího narození evidentně překoukla o deset let), její kamarádka výborná, rodiče skvělí, naproti tomu všechny hlavní mužské role jen průměrné. Nutný závěr není nakonec nutné příliš vnímat, chybou je, když vás přinutí k předčasnému odchodu, protože mezi titulky najdete ještě hezký komediální bonus. ()

zablaga

Táto komédia je možno cliché..ale má to veľké + a tým je Zooey Deschanel, Justin Bartha a skvelý námet:-) uau, toto je sranda aká má byť:) ()

Marek1991

Herecky to bol správny výber, vtipné bolo najmä to ohľadom zvierat, aspoň podľa mňa, paintball bola tiež fajn vec, taktiež romantické plavby, ale ako romantická komédia to je typický americký štýl prvého desaťročia nového milénia. Hlúposti, podsúvanie pochybného štýlu správania, nejaké trápnosti a dej aký nevyzerá na bežné správanie sa ľudí. Chce to byť pozitívne, ale nikdy som si to nejak neužil a to to dávajú často v televízii od ôsmej hodiny večer, nuž predurčenie pre televíznu tvorbu veľa napovedá, je to priemer. ()

Ajinka126

Jak to jen nejlíp napsat.. Je to hloupost (!!), při které už od první chvíle víte, jak to asi dopadne. Scénář je nuda a všemu nasadí korunu rádoby sexy Jessica Parker, která podle mě nemá špetku hereckého umu a promiňte mi, ale Matthew ji v tom hereckém plácání sekunduje. ()

prkalil

Opravdu nevím, proč jsem si tenhle film nahrála, když bylo evidentní, že se na něj dívat nechci a nebudu. Parkerovou nemusím a Matthew tam určitě hraje rozžvejkanýho bezstarostnýho rozchechtance. Letmo jsem párkrát popojela - a už jsem měla prst na "vymazat"... No ale pak teda - jen pět minut - aby se neřeklo - jo, opravdu protivný, nesnesitelný... no a nakonec - jsem to vydržela až do konce. Čím to asi je? To teda vážně nevím... Je to přece fakt blbost, no ne? Určitě. Co? ... ono to bude tím Matem - hlubinněji zašarmil už v Advokátovi (a jestli se nepletu, před dávnými roky si střihl i neméně dobrý Čas zabíjet) a co teprve Klub poslední naděje nebo Temný případ, i když těm týpkům, co tam hrál, bych opravdu s chutí chvílema nakopala... Jo, chlapec svůj krasavecký stín nebojácně překračuje, je to tak. ... A ta Lemra? No, ti jeho rodiče byli fajn a co teprve umělé dýchání postřelenému drozdovi - nebo co to bylo za ptáka... Jo, ten lemrův kamarád, ten se mi líbil! A jeho nečekaně ulovená skvav.. ()

kikuka

Scenár je v zásade zhlukom scénok, ktoré ani réžia, ani strih nedokázali dať do nejakého zmysluplného celku. Herci tak vlastne ani nemali čo hrať, takže ich prejav pôsobil ako nezohraná improvizácia, hoci niektorí sa úprimne, ale márne snažili – viď Zooey Deschannel (Paulina kamarátka Kit) a Kathy Bates (Trippova mama). Treba uznať, že vďaka hudbe film hmýri emóciami. Žiaľ, ide o city donesené a pre Lemru lemravú úplne cudzorodé. Chýba rytmus, tempo je pomalé a rozťahané. Pokusy o vtip ostali v štádiu príprav, takže nedošlo ani k zvyčajnej chybe – zabitiu vtipu.Ale zvieratká boli skvelé. ()

Co jde do kin tento týden?

Co jde do kin tento týden?

11.05.2006