Ředitel společnosti obviněný z podvodu, mentálně retardovaný chlapec, který snědl svou šestiměsíční sestru, transsexuál a postarší intelektuál, jenž zavraždil manželku - tito lidé tvoří osazenstvo vězeňské cely. Když se jednoho dne uvolní kámen ze stěny, objeví přítomní skrýš s deníkem bývalého vězně Danverse, který zde pobýval na začátku minulého století. Deník obsahuje magické formule, s jejichž pomocí se vězňové údajně mohou dostat na svobodu - a takovou příležitost si přece nesmějí nechat ujít! (oficiální text distributora)

Paldini

S černou magií si není dobré zahrávat neboť se kouzlo obrátí proti tobě. Toto ponaučení ovšem neznali tihle čtyři muklové, kteří se chtějí za každou cenu dostat ven na svobodu. A tento film potvrzuje jednu skutečnost, kterou jsem si za poslední dobu všiml v hororové produkci, a to, že ne Amerika a ne Asie, ale Evropa je tím svěžím dechem, které vdechuje nové nápady do prohulených plic současného hororu. ()

salahadin

Zvláštní film, který se tváří jako velmi promyšlený. Bohužel děj je silně překonstruovaný, nepochopitelný i přes veškeré vysvětlování. Film se mi líbil jako slušné vězeňské drama (oproti Shawshanku byli tihle vězni uvěřitelní) do chvíle, než naši hrdinové "projdou zdí". Pak pro mě přestal být zajímavým. Snaha tvůrců stvořit něco zapeklitě mystického mě nezaujala. Film mě tudíž velmi zklamal. ()

Pilda17

Ze začátku jsem měl sto chutí film vypnout. Pořádně mě nezaujal, ale postupně dostával trošku obrátky, až to bylo v celku slušný. Dost mě zajímalo jak to dopadne a příběh mě docela zaujal. Tak že jsem chtěl film dokoukat. A ani toho nelituji.. Celkem slušný snímek, který není jen tak k zahození... 60%.. ()

Cappuccino

Perfektný námet - no bohužiaľ nedotiahnutý do konca. Atmosfericky si Maléfique tiež drží latku skutočne vysoko, to nejde poprieť, ale herecky tak katastrofálne zaostáva, že nad tým jednému len hlava stojí. "Vypulené" oči hlavnej postavy ma neustále vytáčali do zúrivosti a strnulý face intelektuálneho dedka bol tiež poriadne otravný. __ Odstránením pár scenáristických kiksov a nahradením hereckého obsadenia by sa hádam dalo všetko doporiadku (ak by chcel niekto točiť remake). P.S. Všimnli ste si tie "kúzelné" slovíčka v zaklínacej formule? Yog-Sothoth a fhtagn? Zasvätení vedia .) ()

misterz

Na francúzsky horor málo krvavé. Na druhu stranu však potešili fantasy motív a príjemná mysteriózna atmosféra. Celkovo myslím, že atmosféra je to, čo drží tento snímok nad vodou. Čo sa týka dejovej linky, nebola zlá, máme tu klasické, klaustrofobické prostredie uzavretej cely a v nej štyroch väzňov, ktorí sa chcú pomocou náhodne nájdenej knihy a kúziel v nej napísaných dostať na slobodu. Vzhľadom na možnosti, ktoré námet ponúkol, sa príbeh celkom zaujímavo rozvinul a snímok si tak udržal moju pozornosť celý čas. Škoda len toho hereckého osadenstva, subjektívne mi prišlo nesympatické, rad radom všetkých do jedného by som vymenil. Najlepší bol koniec, vygradovaný a s pekným rozuzlením. Nie je problém, keď si človek niečo želá, len aby si naozaj urobil dobre :). Čistý priemer. 60/100 ()

dr.horrible

Divne nesympatické a tie dialógy! Keď sa jedna postava pýta druhej, prečo sa nechala znásilniť od obrovského transexuála s obrovskými ceckami, odpoveď je niečo v tom zmysle, že "Ja som ho sám požiadal. Nepáčilo sa mi to, ale chcem mať možnosť výberu." Wtf? ()

Šakal

ke shlédnutí tohoto fantasy hororu mě přinutila poměrně vysoká hodnocení na csfd. Pro mě zcela podprůměrný film v čele s absolutně neschopnými a nesympatickými herci. Víc bych věřil vyřezaným figurkám v čele s Hurvínkem ( promiň Hurvínku ) než tomuhle hereckýmu ansáblu. Vydržel jsem to plných 25 min než DVD disk letěl proti zdi! Když o tom tak uvažuji, nevím za co jsem dal tu 1 * ,takže přehodnocuji na odpad. Nicméně na obranu snímku musím podotknout, že příběh třeba nemusel být až tak špatný, ale ke shlédnutí delší části filmu jsem prostě neměl sílu ani chuť........ ()

Anderton

Príjemne mrazivé a prekvapivo málo známe prekvapenie z Francúzska. Temné prostredie väzenskej cely dokáže vyvolať zimomriavky a dokonca je možné sa báť aj vtedy, ak sú na tak malom priestore až štyri postavy. Poteší aj samotné rozuzlenie a záverečná pointa, ako aj priebežné zvraty. Scenáristi a režisér ale mali lepšie stanoviť pravidlá hry, vtedy by aj všetko pozitívne vyznelo ešte omnoho pozitívnejšie a nemusel by som mať výčitky svedomia, že dávam iba tri hviezdy. Ono to potom ako celok vyznie mierne do stratena. Buďme radi že nevznikol hollywoodsky remake, pretože by sme mali v cele zavretých štyroch pohľadných teenagerov. 70% ()

AllShallFall

Pěkný horor tajemným děním... to já rád.... Mystérium, které se odehrává takřka na 5 metrech čtverečních. Ani na chvíli mě to nenechalo chladným. Doporučuji, těm co se rádi bojí. ()

klerik

Zvláštny horor. Nie veľmi desivý ani príliš brutálny, ale dobre vystavaný, s dobrou väzenskou atmosférou. Minulosť postáv je šikovne odkrývaná, herecké výkony solídne, až máte pocit, že sledujete nejakú artovku... Akurát k záveru to mohli trochu skrátiť... ()

Chrustyn

Vzhledem k té slizké a nesympatické skvadře, byl pro mě film docela utrpením, ačkoliv potěšilo neobvyklé hororové prostředí vězeňské cely. ()

heyda

Originalita, prostředí a herecké výkony. To jsou evidentní klady filmu. Celkový děj a námět nestojí za nic. Každopádně jde o francouzský snímek, takže ten pohled na hrůzu a děs je úplně jiný než v USA a to je právě ta originalita, která se mi líbí. Stejně jako vězeňské prostředí. Takže tak či onak 3 hvězdičky zasloužené. ()

anderson

Francúzska kinematografia súčasnosti, je rukolapným dôkazom premrhaných potenciálov. Výborný námet, priemerní ale typovo vhodní herci, skvelá atmosféra, kolísavá remeselná úroveň a najmä nedostatočné vypointovanie. Hoci pointa ZNAMENÍ V STENE ma roztrpčila menej než záverečné rozuzlenie HAUTE TENSION, jediné čo vo mne po dopozeraní inak slušného filmu zostalo, bola otázka PREČO. Zatiaľ na ňu bohužiaľ nijaký francúzsky tvorca súčasnosti nedokázal odpovedať. Apropo: absolútne som nepochopil na kieho "anciáša" sem autor napchal - pre mňa značne odpudivé homosexuálno-transexuálne motívy. TECHNICKÁ POZNÁMKA: Neviem či je to len môj subjektívny dojem, ale autor hudby jedným klavírnym motívom neustále odkazuje na film BUTCH CASSIDY A SUNDANCE KID. (25.10.2006) ()

jonyyy

Příběh, výkony, zpracování, všechno byl průměr skrz na skrz. Vůbec jsem se nebál, nebyl jsem napjatý. Nic moc to ve mně nevyvolalo. Občas jsem se ušklíb u některých absurdit, co se v cele staly. Například historce, jak jeden z vězňů sežral svoji sestru. 60% ()

eraserhead666

To bylo jak rána mezi oči. Francouzské horory mám poměrně rád, ale tohle jsem opravdu nečekal. Hodně hustá psychologická masírka, tajemná kniha a čtyři dost vymazlené a vyšperkované postavy, každá lepší než druhá. Transsexuál opravdu hustej, dement sice trošku průměrnej, ale stačí zmínka o tom, že sežral svou půlroční sestru a běhá mráz po zádech, ředitel společnosti zpočátku jako jediný reálný a nad věcí týpek, ale nejvíc mě zaujal ten starej chlápek, ten jeho ksicht byl dost děsivej. Pouze tohle všechno stačilo francouzům k tomu, aby natočili atmosférou nabitý, místy i strašidelný horor u něhož nevíte, neprokouknete a napjatě očekáváte, co se bude dít v další minutě. Parádní záležitost. ()

SOLOM.

Solidní francouzská podívaná, která patří k nadprůměru jejich tvorby. Přestože se zde najde i několik zbytečných natahování děje bavil jsem se od začátku až do konce. Škoda jen trochu chaotického konce. Kvalita filmu je postavená především na černé magii a mysteriozní atmosféře, která nenechá diváka ani chvíli v klidu. Stejně tak je tomu i u charakteristik jednotlivých postav jenž se zde objeví. Čtyřčlenná partička zavřená v jedné cele bohatě vystačila k natočení filmu, na který jen tak nezapomenu. ()

claudel

SPOILER! Transsexuál kojí retardovaného kanibala, jenž vyrůstal s prasaty a sežral svoji sestru. Transsexuála hraje Clovis Cornillac. Může být takový výjev, resp. takhle ujetý film vůbec hodnotitelný...?! Z mých oblíbených uživatelů ten film viděli tři s hodnocením 1, 3 a 5 hvězd. Přesně to odpovídá mým rozpakům. Oceňuji originalitu, to nelze zpochybnit, ale ten perverzní mišmaš mi nesedl, pouze v drobných jednotlivostech. ()

JASON_X

Tak tomu říkám pořádně hustoatmosférický film o okultismu, ne nějaké dětičky se spiritistickými tabulkami, ale v hlavní roli opravdu zlověstná (i zlovolná) černomagická kniha. A notně bizarní kvarteto vězňů, třeba "retardovaný chlapec, který snědl svou šestiměsíční sestru", huh... A i když kvalit perel žánru jako jsou třeba Angel Heart nebo Omen film nedosahuje, i tak se jedná o slušný nadprůměr. A hlavně originální. ()

mm13

Konečne horor, ktorý je aj filmom, nie len zlátaninou. Neošúchaná zápletka, štvorica nadmieru zaujímavých postáv, túžba (nie len) po slobode a záhadná kniha k tomu. Mierným sklamaním je možno až triviálny záver, čakal som predsa len čosi "vo väčšom štýle". Na strane druhej - ako inak to asi tak mohlo dopadnúť? Čoby ľahšia divadelná jednoaktovka bezchybné! ()