Mladá včela jménem Barry se nechce bezmyšlenkovitě zapojit do pracovního procesu. Když vylétne z úlu a rozhlédne se po světě, zamiluje se do sympatické květinářky Vanessy. S její pomocí zažaluje u soudu lidské firmy za vykořisťování, ale po vyhraném procesu musí napravit důsledky obousečného vítězství. (HBO Europe)

Medwídek

Je to tedy, při nejmenší, zajímavé. Chybí tomu trošku více humoru, ale na druhou stranu, není problém Pana Včelku dokoukat až dokonce. ()

Remivsremi

Včelí humor se mi velice zalíbil a mnohokrát během filmu mi vykouzlil úsměv na mé staré, dvacetileté tváři. Dokonce byl doprovázen i smíchem! Grafika je příjemně pestrobarevná a celkově to působí moc roztomile. Víc takových animáčů do kin prosím a budu spokojen. ()

maxxxim odpad!

Ako dobrá oddychovka určite nie, ako dobrý fail určite áno. Ešte príbeh čuráčivky bergamonovej a námety z ríše zvierat spracované vo formáte 3D + 3Nuda by sme mali úspešne za sebou. ()

filmmovier

Nejslabší animák, který jsem kdy měl možnost vidět. Má ani ne tak slabý jako příběh, který je špatně využit. Vtipů je tu málo a těch opravdu dobrých ještě méně. Líbil se mi i dabing Petra Rychlého a suprová animace, kterou na filmu skutečně oceníte asi nejvíc. Toto mě moc nenadchlo, i když napoprvé zaujalo. Příjemná oddechovka pro celou rodinu. I když... ono to nakonec není zas tak špatné, ale v porovnání s jinými, je to prostě slabota. 60%. ()

T-enter

Včelky mohly být trochu víc roztomilejší, ale je to celkem v pohodě film. Scénka "průlet motorem auta" byla fajn :o) Jinak hlas Renée Zellweger se mi u animovaných postaviček zamlouvá. Myslim že *** je tak akorát. ()

SG_ever

Příjemná oddechová podívaná. Příběh se drží tradičního "animáckého" osnovy (ze začátku se zdá být vše dobré i přes kritiku ostatních, pak se to nevydaří podle plánu a nakonec se vše napraví a dopadne to dobře), která musí jako vždy pobavit. Film zapadá do průměru animáčů, pro mě tudíž i do nadprůměru běžných filmů. (70%) ()

JimmyII

Nedoceněný animák, který je spíš pro dospělé se spoustou narážek, dvojsmyslných vtípků a neuvěřitelně zábavných gagů. Pro mě jeden z nejzábavnějších kreslounů vůbec. ()

DivX

Včela Medonosná (lat. Apis mellifera) a Člověk Moudrý (lat. Homo Sapiens) spolu ruku v ruce spolupracují! I přes četná soudní řízení, umístění včel do panelových domů v podobě krabic od bot a otrokářských prací se včely skamarádily s člověkem a posunuly se až na samotný vrcholek potravního řetězce! Pokud toto pustíte svému dítěti a ono tomu uvěří, můžete čekat, že až se vám vrátí domů s oteklou hlavou od žihadel, když se snažilo pozdravit své malé bzučící kamarády na stromě, bude to jen vaše vina! 60% ()

Tyny

Podle mně celkem povedený animák, který má ovšem své mouchy. Některé scénky byli ve filmu zbytečné, přibarvovaná ochrana životního prostředí, a tak dále. To už bylo na mně trošku moc. Na druhou stranu jeden z mála animáků, které se mi v poslední době velmi líbili. ()

T-pack

Animák s Broderickem a Chris Rockem mohl dopadnout lépe. Na začátku to bylo docela dobré. Včela nechce být stereotypní - v tom s ní sympatizuji. Ale vést soudní proces proti lidstvu. Film o včelách mohl dopadnout lépe, ale budiž, bylo to koukatelné a navíc roztomile barevné. ()

Diego

Vztah a člověka a včely klidně: )),ale tady to hraničilo se..jak se to nazyva, kdyz se zvire zamiluje do cloveka: ), krom postavy tenisty jsem se nijak nezasmal, klasické prolozeni televiznimi vsuvkami(larry king, zpravy) bylo nudné. I kdyz pominem zadny udiv, že včely mluvi, tak tam bylo dost nelogicnosti. ()

skretik

Miestami som mala chuť plakať... Odpad tomu nedám kvôli tým pár zábavným momentom... Ja viem, že rozprávky sú fikcia, ale toto bolo príliš... tie deti si z toho zapamätajú len samé hovadiny... Včely dokážu určite prežiť vo výške, ako letí lietadlo... Včely majú rodičov (aj keď to bolo spomenuté na súde, to si žiadne dieťa nevšimne)... A hlavne 2. 1/2 filmu bola desná... Brutálne som sklamaná... ()

Brandon

Hezky vykreslenej včelí svět. Obskurní lovestory. Nejsem fanda mezidruhových romancí "hmyz & člověk" ani medu. Možná proto se mi v průběhu sledování udělalo šoufl. /žluťáckej zkracovač času/ ()

Sany33

Animáky mám veľmi rád, je to vidieť aj na mojom hodnotení aj na štýle akým sa snažím tento žáner komentovať. Pán Včielka alias Barry Benson nie je žiadnou výnimkou. Je to veľmi milá rozprávka z prostredia včiel a včelieho života. K tomu všetkému je tu množstvo hovoreného ak aj scénického humoru, ktorý sa mi veľmi páči. Ďalej chválim množstvo postáv a tým aj množstvo a kvalitu rozličných charakterov, ktoré v iných rozprávkach figurujú iba sporadicky. Najviac som si na moje prekvapenie obľúbil postavičku komára, ktorý bol v rozprávke dokopy asi 10 minút, za to ma ale dokázal náramne pobaviť a upútať. Ako zápor hodnotím milostnú zápletku včela vs človek, ktorá hraničila so zoofíliou, čo by sa podľa mňa v animákoch nemalo stávať. Teda nie v tých, ktoré sú určené detskému publiku. Inak nemám výhrady ja som sa bavil. 85% ()

Zlaté glóby vyhlášeny, ale nepředány

Zlaté glóby vyhlášeny, ale nepředány