Drátěnou košili v pračce nevypereš, aneb současná doba si nedokáže vážit statečných rytířů. Stačilo se jen omylem napít lektvaru namíchaného nepřátelským kouzelníkem a rázem se rytíř Godefroy a jeho sluha Jacquouille (již podle tohoto jména poznají Francouzi, že se jedná o zcela neurozeného člověka) ocitli ve 20. století. Samozřejmě, jak už to ve Francii bývá, našli své potomky, i když zrovna ne na takové úrovni, jakou by si představovali. Šlechta, potomci statečných rytířů, zchudla a v jejím zámku se naopak usídlil potomek vykutálených sluhů, který si jen změnil jméno z posměšného Jacquouille na důstojnějšího Jacquarta. Samozřejmě, že se pán i jeho sluha nejdříve ocitnou v blázinci, ale šlechtická krev se nezapře a Beatrice, jako přímý potomek rytíře Godefroy de Montmirail, se o svého předka postará... Režiséra Jean-Marie Poirého známe především díky jeho vynikající komedii Operace Corned Beef, kde se také objevila trojice komiků, kteří ve Francii patří ke špičce v tomto žánru: Jean Reno, Christian Clavier a herečka s neobyčejným komediálním talentem Valérie Lemercier. V Návštěvnících si je navíc užijeme v dvojrolích předků a potomků. (Česká televize)

TheSabca1995

Jeden z nejlepsich francouzkych rodinnych filmu, ktere znam. Herecke vykony Jeana Rena a Christiana Claviera jsou famozni. Davam 5 *****. ()

zimi

Z úcty k hercům a že je to již nějaký ten pátek, dám 3*, ale je to uječená komedie u které jsem se sem tam pousmál, ale to je tak všechno! Obdivuji toho kdo prochechtal celý film, šťastný to člověk, sice by měl mít bílej obleček a měkké stěny kolem sebe, ale má se dobře!!!!! Nejlepší je na tom ten nápad, ale zpracování, no moc nic!!!!! Místy trapné a postavy se chovají nelogicky, škoda mohlo to být super. Bohužel ne pro mne zklamání!!!!!! ()

Tom333

Francouzská (...už) klasika. Tolik originality a vtipu jsem v komedii dlouho nepocítil. Vynikající herecké obsazení (Reno, Clavier), přesun mezi stoletími vymačkává z komických scén maximum. Dokonale jsem se bavil -> 95% ()

Pangur

Bezkonkurenční inteligentní francouzská komedie s originálními hláškami a bravurními hereckými výkony Jeana Reno a Christiana Claviera podbarvená dechberoucí hudbou skupiny Era. Musím ocenit i první český dabing - "mor do kulí! Holoto všivá, mor na tě! Mor na tě!" - to jen tak něco nepřekoná. Toto dílo patří do zlatého fondu komedií, které se zavděčí i po několikanásobném zhlédnutí a řekla bych, že směle může přebrat pomyslné žezlo francouzských komedií po Louisi de Funes. ()

OggyShek

Komedie, která mě nikdy neomrzí. Perfektně zvolení herci, kterým jejich role opravdu padne, nutno dodat, že tomu hodně přidává mistrovský dabing, i tak ale bez konkurence! 100 %. ()

Dagmiczka

Perfektní francouzská komedie, která dokáže zvednout i opravdu špatnou náladu. Už samotný nápad poslat rytíře z 12. století do naší doby je vtipný. Film je protkán nejbláznivějšími scénami, humornými situacemi, které navazují v rychlém sledu za sebou, takže se začnete smát a než přestanete, začínáte znovu. Takže váš smích neustále zesiluje, tečou slzy a bolí bránice. Během tohoto filmu jsem se ani jedinou minutu nenudila a naprosto jsem ignorovala své okolí. Opravdu vřele doporučuji, jestli se chcete upřímně a od srdce zasmát. ()

Kevi1

Tento film sa u nás v rodine pozerá v pravidelných intervaloch už asi od mojich ôsmych rokov a zdá sa, že sa stále teší rovnakej popularite. Pre mňa osobne najvtipnejšia komédia vôbec. S českým dabingom to nemá chybu, od začiatku do konca totálne šialenstvo, miestami som si myslela, že sa od smiechu udusím. Manžel Beatrice je tak krásne hysterický a Godefroydové hlášky na adresu dnešnej úbohej dobu sú miestamia ž tragikomické. Odporúčam pozrieť všetkým, ktorým francúzsky humor vyhovuje viac ako ten americký. ()

phoenix9

Takto má vyzerať komédia. Nenechá vás ani na minutu v nude a stále sa deje niečo čo vás nutí pozerať sa a nasmejete sa že vám to stačí snád na celý den:D 83 % ()

Dzejar

Vynikající film který opravdu pobaví ! ! ! Buranství " návštěvníků " ze středověku co se objeví v moderním světe je opravdu excelentní . ()

Prokop23

Jean Reno a Christian Clavier jsou prostě „ve formě“. Střet devět století vzdálených životních realit dává vzniknout originálním gagům, který by rozesmály i mrtvého. Toho možná ne, ale Šíleně smutnou princeznu určitě jo. A když u komedie není co vytknout humoru? Tak je to prostě trefa. Dávám plně zasloužených pět *****. ()

Dobry_clovek odpad!

Hloupy film s hloupym humorem. Nedivil bych se, kdyby byl reziserem Zdenek Troska. Je to skoda, z takoveho nametu by se dal udelat zajimavy film a treba i komedie. Toto komedie nebyla, bylo to jen trapne. ()

prasecak_cz

Vynikající nápad, který byl dobře zpracován a výsledek? Střelený humor, na francouzský způsob. Bláznivá komedie s dobrým hereckým obsazením. ()

Losdes

Komedie, kterou zbožňuju už od základky. Jednoduché vtipy, ale do filmu se hodí a nepůsobí to trapně. I to prostředí středověku je celkem povedené. ()

kratajirka

Los parádos smíchos neuvěřitelnos. :) A jedeme s LesVisiteurs dále ... Francouzi - ti úžasné komedie uměli a stále umí (Mikulášovy patálie jsou toho jasným důkazem ...) ()

iggy_pop

Clavier a Reno pod taktovkou Poiré-ho na vrchole. Škoda, že následné pokračovania mali čo do kvality už len klesajúcu tendenciu. ()

Rangifer

"Pane nepijte to! Může Vás to proměnit v krysu, v kozla, nebo v prdel jeptišky!" "Možná máš pravdu, tu máš, napij se." "Proč já?" "Chci vidět jak se proměníš v tu prdel." Uřvaná a zábavná podívaná plná vtipných hlášek, u které jsem se celou dobu křenil. Jean Reno jako Godfroa de Monmiraj se svým panošem Clavierem jako Žakuji Fripui jsou úžasní. Skvělý humor a dobrý příběh. A těch hlášek, těch je tam fakt požehnaně. ()