Capote

Capote

Drama / Krimi / Životopisný / Psychologický

USA, 2005, 113 min

Jelikož jsem film viděl s dabingem, lépe to hodnotit nedokážu. Phillip Seymour Hoffman je totiž gay a jako gay nejenom vypadá, on také tak mluví a pokud se nějaký člověk, co dabuje film, snaží mluvit jako teplouš, přijde mi to dost, ne zvláštní, ale přímo divný. Capote sám o sobě není špatný film a bylo vidět, že Phillip si jde pro Oskara. Ještě aby ne, kdo hraje teplýho, většinou nějakou tu sošku zkasíruje, ale tady se to nějakým zvláštním způsobem příliš nepovedlo. To také vesměs vysvětluje, proč mě film tak hrozně celý průběh nebavil.(23.5.2011)

Malý nesympatický škrček s pisklavým hlasem a podivnými manýry Philipa Seymour Hoffmana je postava, která je ztvárněna pěkně a současně z ní není možné mít dobrý pocit. Nějak podobně je to s tímhle odosobněným dramatem, které je solidně upovídané. Dostáváme se na farmu, kde došlo k čtyřnásobné vraždě a nesympatický novinář a spisovatel Truman Capote chce o tomto zločinu sepsat kvalitní knihu. Mě film moc nezaujal, abych napsal pravdu, a docela se vlekl i přes kvalitní výkon hlavní postavy, precizní kameru i dokonalou výpravu. Nuda zkrátka převládala a u mě je rozhodující, jak se u filmu bavím. A tady to bylo na 50%(7.6.2012)

Mám problémy s filmy, kde je hlavním hrdinou arogantní, narcistický, manipulativní, ošklivý a nemožně mluvící teplouš. Philip Seymour Hoffman vystihl Capoteho dokonale, to ale nic nezmění na tom, že mi byl tak strašně nesympatický, že jsem si celou dobu přála, aby ho na konci taky někdo "chladnokrevně" zavraždil. Mé sympatie si získala vedlejší postava Harper Lee v podání Catherine Keener (stydím se, že jsem "To kill a mockingbird" ještě nečetla). Film byl zdlouhavý a chvílemi nudný, po atmosférickém začátku jsem očekávala něco jiného.(4.11.2008)

"Chladnokrevně" jsem (zatím) nečetl a Trumana Capoteho znám jen jako autora Snídaně u Tiffanyho. Těžko teda hodnotit, nakolik film odráží skutečné události. Nicméně budu opakovat už tolikrát vyřčené, že tím "nej" tohoto filmu, je geniální herecká kreace Phillipa Seymoura Hoffmana! Bohužel tady veškerá vyjímečnost filmu končí. První půlka je těžkopádná, statická a místy hodně povrchní. To nejdůležitější, tj. vztah Capote - Perry Smith, se začne trochu víc vyvíjet a osvětlovat až v druhé půlce, nicméně i zde je to podáno dost zkratkovitě. Filmařsky tohle dílko nijak nevybočuje z průměru. Závěrečné scény příprav a průběhu popravy jsou "silné" už jaksi z principu věci. Těžko se někdo při těchto scénách nezamyslí, ovšem tohle už tu bylo mockrát... Tři hvězdičky jsou sice málo, ale čtyři už moc... Dávám 3 a 1/2.(5.5.2006)

Hlavně za Philipa Seymoura Hoffmana!!! Ten chlapec byl skvělý. Hned po něm se mi ve filmu strašně líbila kamera, která celý film téměř nehybně pozorovala dění okolo. Dlouhé záběry jakoby z povzdálí jen s ruchy okolí. Docela bych řekl, že tady proběhla inspirace filmy Davida Lynche, alespoň já měl takový dojem.(1.6.2006)

• - Philip Seymour Hoffman zhubnul kvůli této roli 18 kg. (Baffer)

• - Film měl premiéru 30.září 2005, což bylo v den narozenin Trumena Capote. (Baffer)

• - I Sandra Bullock přemýšlela o roli Harper Lee. Tuto postavu už totiž ztvárnila v jiném Capoteho filmu Infamous (2006). (Baffer)