Epizody(6)

Televizní rodinná sága, jejíž hrdinové ani po čtvrt století neztratili nic ze své zemitosti. Podle stejnojmenného románu V. Martínka. (Česká televize)

Gig

Výborný český seriál ze severní Moravy popisujíci období od dvacátých let dnes už minulého století po 2. Světovou válku. Tvrdá doba, tvrdé povahy. Po skončení pisledního dílu, kdy Topfer leží s flintou jsem měl chuť vidět další díl, který není. Režisér to geniálně zakončil. Potěšily mě jako člověka narozeného na Hlučínsku, připomenutí Hlučína nebo Žermanic na Frýdecku. Co mi trochu od počátku trochu rvalo uši bylo oslovováni jmen. Naši by nikdy neskloňovalali např Hanyse. Zavolali by Hanys, pojď sem apod. Určitě by neřekli Hanysi. Když už tak Hansi, Hanysku, Hanys. Nicméně na hodnocení to nic hemění. ()

Igy007

Excelentní herecké výkony, hlavně Ranošová. Syrové provedení. Brala bych víc dílů, to je má jediná výtka :-) ()

moorks

Vyrázné, pozoruhodné a přímočaré dílo je tento televizní seriál. Vykreslení doby, života lidí a jejích osudů, historický vývoj, to vše se podařilo velmi povedeně zachytit. Herecké obsazení a výkony také stojí za pozornost a zaujmou. Význačné a cenné dílo naší seriálové tvorby. ()

petrxx11

Nechápu, proč ČT nevydala tento seriál na DVD, když mohla vydat totální srágory typu Muž na radnici nebo Okres na severu. Že to dělala Ostrava a ne Praha? Nebo že by to bylo pro "nostalgiky" z Kavek málo "společensky angažované"? ()

rentier

Harder than hardcore! Demokracie, to je omyl, neboť dává stejné šance geniovi i idiotovi. Kam jste to s ní dopracovali? Ke krachu. My jsme k vám přišli a nemuseli jsme ani jednou vystřelit. Harder than HC! ()

Lykos

První tři díly naprosto bez chyby, velice syrové, velice realistické. Bylo by to na pět hvězd, nebýt tří zbývajících dílů, které jsou bohužel zasaženy ideologií (prostě proti nacistům tady bojovali jen a pouze komunisti, kteří se zásadně vyznačují čestnými a pevnými charaktery). Udělím čtyři hvězdy hlavně proto, že tento seriál je dosti opomíjen, přitom mnohem kontroverznější seriály se reprízují donekonečna. ()

Medinka

Já vím, že se člověk opakuje, ale tohle a takhle už se dnes vážně netočí. Až téměř do konce třetího dílu je to čisté, pak probleskne několik komunistických agitek, bez kterých by zřejmě seriál neprošel, ale nevadí, dá se to přejít. Jinak je seriál skvělý-hercům naprosto věříte, žádné pitvoření, přehrávání, prostě opravdové herectví, opravdový smysluplný děj a posuny v něm. Skutečně působivá sága a dobře odvedená práce. ()