Spisovatelka Bobbi Andersonová najde v lese podivný předmět. Pokouší se jej vykopat ze země a postupně objeví zvláštní stavbu. Mezitím se v nedalekém městečku Haven začnou dít nepochopitelné věci. Někteří obyvatelé pociťují mimořádné schopnosti, jiní bez vysvětlení mizí. Mnozí se musí podívat do tváře smrti pořádně zblízka. Zkázonosné moci odolává pouze milenec Bobbi, ale ani on nedokáže z Harvenu uniknout. (oficiální text distributora)

Ravi

Žádné překvapení. Kingův nápad opět zahrabán hluboko mezi jednorázovky. Přitom to mělo tak dobrou první půlku, kdy se kladl důraz hlavně na charaktery a vůbec i děj byl slušně našlápnutý. Pak jsem si ale pustil druhou část a nestačil jsem zírat. Pochopil bych, jestli měli tři části a druhou se třetí museli zkrátit na jendu. Ale tak to asi nebylo. Uspěchaný a nelogický chaos ve druhé půli, pročež hlavně za tu první dávám 60% = 3/5 ()

brooklyn73

Pekny pribeh, pekne natocene.Moc se mi libila atmosfera filmu.Pouze zaver nebyl podle meho gusta,takove to obetovani se hlavniho hrdiny,vyleceneho alkoholika(mimochodem skvele zahraneho) za ostatni v boji proti zlu mi krapet nesedi. ()

hudryhudry odpad!

King fest, část II. Stephen King asi dostal při psaní tohoto díla zelený zákal a neviděl, co píše, neboť se mi nechce věřit, že tato blbost byla natočena podle jeho předlohy. Jaký je stručný děj? Zelená, zelená a zase zelená (nikoli alkohol, ale barva) září ze všeho a pár zelenou ovládaných blbečků (nikoli opilců) se potácí po městě s příznačným názvem Haven, zvláštními zbraněmi likvidují ty "normální" a snaží se vykopat několik nečekaně zelených krychlý, ze kterých se nakonec vyklube mimozemská loď plná seschlých alienů podobných vetřelci. Tomu se snaží zabránit Bobbi, imunní proti zelenému záření... Na tomto snímku se dá zkritizovat skoro vše, od blbého námětu a scénáře přes přetaženou stopáž a nulovou atmosféru až po trapný až směšný závěr. Herci stojí za starou belu, triky jsou levné, trapné a opět zelené. Divím se, že tento film tvůrci mohli brát vážně jako horor. Zelená barva neni uklidňující pro oči, už mě po třech hodinách štvala! Ostuda, odpad! Ps: Jestli vám bude Vitason tvrdit, že jsem nic neviděl, tak to pěkně kecá, dusili mě pod polštářem jenom 2 minuty, což je jedna setina filmu :-) Ale je pravda, že polovinu snímku sem byl v mikrospánku ;-) ()

Arach.No

Naprosto ubíjející nudný film při jehož sledování jsem měl co dělat abych neusnul.Po jednom vynikajícím doporučení jsem se na Tommyknockery dokonce těšil, což byla (hned po spuštění filmu) ta největší chyba.Nulová atmosféra,špatní herci,nedomrlý scénář a roztodivné kulisy, to vše se utápí v jasně zelené barvě.Ta se průběžně objevuje v celém filmu,aby nás upozornila že něco není v pořádku. Toho už si ale stačil všimnout každý soudný divák.Něco nebylo v pořádku s tvůrci při natáčení tohoto debaklu. Knížku jsem sice nečetl,ale opravdu doufám,že ji John Power totálně zmršil. Nechce se mi totiž věřit,že by Mistr King napsal něco takhle stupidního. 2* pouze za úctu k autorovi předlohy a za....ani nevím za co ještě. Takže radši jenom jednu. ()

Holina

Ze sentimentu dávám 4****, poněvadž jsem to hrozně hltal na vůbec první originál VHS, kterou jsem si koupil za svoje. ()

Mauric

Druhá část našeho KVFF(Kingův Velký Filmový Festival) byla zcela věnována tomuto filmu.Atmosféra 0,00,z níž pramenící nuda byla opravdu ubíjející(hlavně pro Krocana,kterého jsme bili my-další diváci,díky jeho neslušnému chování při filmu=) ) Herecké výkony nic moc,snaha o vykreslení charakterů sympatická,ale marná,celkově tenhle film spadá do nudného hnědého pytle s nápisem "Filmové Adaptace Kingových Románů"(Děkujeme ti ó Bašto Řitmene za ty vyjímky,které utekly z tohoto pytle a obdařili nás svým božským světlem[resp. světlem z věznice]).A jak řekl jeden moudrý muž: "Kde není atmosféra,tam ani smrt nevleze."My jsme tam vlezli.Není to legrace,věřte mi. ()

Emzet

První film podle Kinga, který jsem zkrátka nebyl s to dodívat do konce. Proč tedy 1*? Předpokládám, že pokud by někdo jako první viděl film, možná by s ním byl i spokojen. Já však ale vidím zmršení skvělé Kingovy knížky a o tři hodiny života méně (pokud bych zůstal až do titulků). Podobným počinům je lepší se vyhnout. ()

lakart

Film jsem měl rozdělené na 2 části.1. Snaha o zachování atmosféry skvělé knihy, ve které King opět mistrně rozpracoval nezapomenutelné charaktery. Celková skaldba adaptace ovšem je hodně vzadu a občas máte pocit, že postavy jenom odříkají věty a jdou zase dál, bez jakéhokoliv motivu. Vše se pomalu připravuje na závěr, který jsem očekával ve druhé části...2. Tady asi tvůrci přestali číst knihu a směle a rychle dotáhli celý příběh k nějakému paskvilu, který nazvali "konec". Absolutně to zvorali. S předlohou to nemá co dělat. Jakoby si najendou uvědomili, že to takhle vlastně nejde, jak to King napsal a museli to udělat jinak...špatně...Celkově bych první část významně zkrátil a druhou natočil znovu. :D 40% ()

sethi

Jak se dělá brečící smajlík? Katastrofa. Já si teď po úžasný knize od MISTRA Kinga schválně pustila toto veledílo. Čekala sem slátaninu, ale hrozně mě zajímalo, jak si s tím filmaři poradili. No poradili si špatně, cha chá. Všechno je zkrácené a dokupy to snad nedává ani smysl.....Ale tak co chtít po TV minisérii? Ale dost mě překvapil letopočet vzniku, 1993, kdy vznikly filmy jako Schindlerův seznam nebo Uprchlík, to si na tom tvůrci nemohli dát víc záležet? ()

prometheusXX

Velmi dobrý snímok od Stephena Kinga, dosť nedocenený jak vidím,dosť ludí to ešte nevidelo.kludne si zasluži 65%-75% ,za mňa 4hviezdy. na VHS bol dosť zostrihanej verzii necelych 2 hodiny.odporúčam zhliadnut v predlženej verzii na dvd ,to už je celkom spolu 3hodiny. davam plné 4 hviezdičky. dúfajme že raz vyjde aj na BLURAY.za mňa 75% ()

Stejšn

Nuda, nuda, nuda. Nic zapamatovatelného, možná scéna s psacím strojem. A taky by mě zajímalo kdo je odpovědný za český překlad názvu. ()

axik

Román špička. Dvojdílný film není tak dobrý, nicméně atmosféra dobrá a děj zachycen slušně, s přehledem. Mašinky poháněné lodí tommyknockerů bezva. Celkově slušná porce zábavy. ()

veverysiak

Ani som sa nepobavil, ani ma neľakalo, ani som nič veľké neočakával, ani sa mi nedostalo, normálny TV film, ktorý treba pozerať značne psychicky unavený a nečítať predtým Kingovky, takže 55%. ()

tommco

Z tohto hororu, ktorý som si kedysi požičal na VHS-ke som si zapamätal iba zelenú farbu, vypadávajúce zuby a americký zapadákov. Tak som si to po rokoch pozrel znovu a zistil som, že som vlastne na nič nezabudol. Knihu som nečítal, ale ako to už pri Kingovi chodí, asi by to bola lepšia voľba. 40% ()

GIGI.GEWELLE odpad!

Videla som to síce veľmi dávno a knihu len teraz mám rozčítanú...Ale čo si pamätám-nič moc. Súhlasím väčšinous negatívnou kritikou. Viac sa mi páčil Cintorín domácich miláčikov alebo Žiarenie. ()