Final Fantasy VII: Advent Children

• Japonsko Final Fantasy VII: Advent Children (více)

Dva roky uplynuly od chvíle, kdy se trosky Midgaru staly svědectvím obětí přineseným za nastolení míru. Svět však bude brzy čelit nové hrozbě. Rychle se šíří záhadná choroba. Staří nepřátelé jsou znovu na nohou. A Cloud, který opustil život hrdiny a chtěl žít v samotě, se jim musí ještě jednou postavit...

Velkolepý celovečerní film zpracovaný s absolutním mistrovstvím! Film je pokračováním dějové linie mimořádně úspěšné hry Final Fantasy VII pro PlayStation. (oficiální text distributora)

Anderas

Hm, hm, hm, tak jsem během celého filmu přemýšlel, jak moc vážně mám tuhle podivnost vlastně brát. Být fandou videohry, nepochybuji o 5*, jako laika mne to ale táhne ke spodní hranici a tak je čas zesumarizovat klady a zápory. Animace mě vpravdě naprosto odrovnala, nepochybně byla efektnější než u ultradrahého slavnějšího brášky, zvuk jistě nezaostal a choreografie soubojů, jako by z oka vypadla vrcholným hong-kongským mlátičkám, čili pokud bych film hodnotil jen z těchto hledisek, chutnal by mi popcorn vskutku velmi dobře. Nejsem si však docela jistý, zda tenhle film měl nějaký děj, neboť jsem na jeho vnímání po cca 20 minutách rezignoval. Buďto je tedy příběh tak geniální že jsem ho nepochopil (o čemž pochybuji) a nebo (a to tvrdím já) je neskonale zmatený, hloupý, složitě banální a především zbytečný. Všechno to ještě komplikuje naprosto zběsilý střih, který sice pasuje do vynikajících akčích scén, při dialozích ale maximálně otravuje, absurdní logika většiny událostí a především (i když možná to tak má být) naprosto nemožné fyzikální výkony všech postav, jako např. odraz od země a let do výše 12 km apod. No a je toho určitě víc, málo propracované tváře postav, stupidní dialogy, nekonečný chaos a tak dále a tak dále. Ve výsledku prostě zase nevím co si o tom myslet takže jako kompromis to nechám na bezkonfliktních 3*. ()

G_I_S_M_O

Jakožto fanda a čistokrevný oblíbenec herní série FF jsem tento film doslova žral. Perfektní grafické zpracování, příběh i ten humor tam je.. co dadat, rozhodně nejlepší přechod ze hry na film. Jedná se o přímočaré navázání na nejúspěšnější díl série Final Fantasy VII. ()

Mauric

Kdo nehrál,nepochopí.Vzpomínám si jak jsme na základce vždy o volné hodině šli pařit,buďto nějakou tavbu na komp anebo na playstationu FF.Kdo by si taky nezamiloval toho střapatého blonďáka s mečem(případně řeznicky se dvěma),který by mu záviděl i barbar z Diabla II? Osobně jsem v prvé řadě rád,že ze série FF pro film byla zvolená moje oblíbená sedmička,protože (dle mého mínění) má z nich nejsilnější příběh a v druhé řadě i z toho,že se díla ujal otec FF Tetsuya Nomura.Film je napěchován akcí,což ději dává ďábelský spád + hudba,která vás brutálně vtáhne do světa fantazie skrze monitor vašeho počítače a když se k tomu navíc přidá i výborné(a ještě lepší) grafické zpracování,je tento počin povinností pro každého,kdo kdy hrál FF (a hlavně VII).Po shlédnutí tohoto filmu jsem se na chvíli vrátil zpět v čase a zahrál jsem si FF VII a film jsem shlédnul asi 5x a nikdy mě neomrzel.Každému doporučuji minimálně jednou si udělat čas na svět plný fantazie,mečů a střelného prachu.Stojí to za to. ()

D.Snake

Chcete-li pochopit oč ve filmu vůbec běží, poviností je zahrát si hru... Nebo si aspoň pořádně pročíst oč tam běželo. Samo o sobě to totiž za moc nestojí, což ani nebyl účel filmu. PS: Doporučuju "AC Complete" verzi pro co nejplnohodnotnější zážitek. 9/10 ()

Itar

Vizuální orgasmus! Nomurova exhibice válcuje (pro neznalé) poměrně jednoduchý a přímočarý scénář. Jenže shrnout celou tuhle ságu do dvou hodin prostě nejde, a proto je tahle cesta rozhodně pochopitelná. Advent Children si na nic nehraje, jde prostě o kulervoucí film nabitý akcí od začátku do konce a vyšperkovaný hudebním šílenstvím Nobua Uematsu. ()

Hyb_rid

Většině lidí se po vyslovení Advent Children okamžitě vybaví vizuální orgie a skvěle zpracované souboje. Jen dodám, že film by ale byl poloviční nebýt geniality, kterou předvedl Nobuo Uematsu v soundtracku. Popisovat cokoli z obsahu by nemělo smysl, protože tohle se prostě musí vidět na vlastní oči. ()

perna182

I když se jedná o filmové pokračování hry Final Fantasy VII a na úvod dostaneme lehké shrnutí formou vyprávění Marlene, ale pořád se jedná o full-fan service, který nemusí každému sednout nebo pochopit kdo, kde, s kým a proč. Pro ostatní to bude parádní fantasy jízda nejen po Gaii se soubojem proti Bahamut Sinovi a zakončení Omnislashem 5 (ano spoiler, ale kdo hrál, nemůže čekat nic jiného a kdo nehrál, tomu to nic neřekne) za doprovodu neuvěřitelné Nobuovi hudby. ()

system

uff, no teda...to musim nejdriv rozdychat:-). Graficky a technicky absolutne brilantne vymazleny film po vsech strankach. Spolu s Appleseed bezkonkurencne muj TOP animak za posledni 2 roky. ()

willis

Přidávám se k hodnocení Civala: Vzhledem k tomu, že jsem nehrál ani jednu hru s tímhle názvem, tak děj je pro mě docela zmatený. Což o to, po grafické stránce sice dokonalé, ale souboje jsou hodně nepřehledné a soutěže typu kdo má větší meč, mi připadají freudovsky úsměvné. ()

Phorbo

FF jako hru jsem nikdy nehrál, souvislosti v příběhu taky neznám. Tak jako tak je tendle film velké dílo. Kam se hrabe Pixar nebo Dreamworks na todle. Jistě obojí umí super animace, ale takovoudle grafiku jako Square Enix Company prostě neumí. Podívaná to je úchvatná a příběh je hodně propacovaný. Film získává velké ale Velké plus za skvělý soundtruck, ve kterém si všichni vyberou svůj styl. Rozhodně 9,5/10 ()

Zombi

Viděl jsem jen Esenci života, hry jsem nehrál, takže jsem příběh úplně nepobral, ale jinak je to nadupanej filmeček :) Možná trošku škoda využití dalších postav, zřejmě všem zasvěceným známých, až v závěrečné bitce, vlastně předzávěrečné. ()

Marys

Hoci som hru nikdy nehral, a jednotku som ešte nevidel, bola to pre mňa jednoznačne vizuálno-akčne-hudobne-personálna mňamka. Nemám takmer nič, čo by som vytkol. ()

MkSallam

Chce to být cool, jsou tu fakt velký meče (že by si tím něco kompenzovali? :D), ale je to jak sledovat videohru, kterou hraje někdo jiný. Někdo jiný kdo se vám navíc jen sprostně vysmívá, že nemůžete hrát a nutí vás koukat na obrazovku a doslova vás tím mučí. Takhle jsem se cítil posledních 30 nekonečných minut. Do skvělého souboje s megadémonem to šlo přežít a i ten děj mě nijak neurážel, zbytek filmu jsem ovšem protrpěl a jen si přál aby mě hlavní hrdina rychlým pohybem megameče zbavil utrpení. Never more. ()

Janko_Vlyrd

Graficky úžastný, pekelne dodetailne prepracovaný akčný film so napínavími súbojmy a dych-vyrážajúcim príbehom, že ostáva iba rozum stáť. Final Fantasy VII: Advent Children je film, ktorý vás na celú dobu pozerania prenesie do úúúplne iného sveta, kde spoznáte to, čo mágia v skutočnosti je. Toto je pravá fantázia a prvá v dnešnej kinematografii čo si človek len vie predstaviť(nepočítam Miyazakiho diela). Je to svet v ktorom každý odvážlivec bojuje a nevzdáva sa a ide ďalej a dotiahne to až do samého konca a zvíťazí nad zlom. Teraz prejdem k Final Fantasy VII: Advent Children COMPLETE, ktorá vyšla v Júli 2009, keby sa dalo moje hodnotenie by som zdvojnásobil, celých predĺženych 26 minút dodáva filmu minimálne dvojnásobnu atmosféru a vzrušenie ako nikdy pred tým a samozrejme v exelentnej BluRay kvalite. Nehovoriac, že celý film je fakticky prerobený na lepšiu grafiku, efekty, zvuky, strihy, city a proste som nadšený. BRAVO SQUAREENIX! Rozpočet: 100 milion USD, počet predaných kusov DVD a UMD v roku 2006 - 10.5 milion, aktuálne tržby - $231,710,455. ()

Eterninox

FFVII jsem nehrál, takže mi patrně ušla spousta odkazů a souvislostí, nicméně je mi velkou záhadou, jak Advent Children můžou mít tak vysoké hodnocení (mimojiné vyšší než FF: The Spirits Within, které mě před nějakými těmi deseti lety naprosto pohltilo, a stále to považuji za velmi dobrý film). Příběh si hraje na imaginativní epické fantasy a přitom je (přinejmenším z intrinsického hlediska) mělký a naivně schématický. Narativní postupy jsou velmi zkratkovité, často bez jakékoliv expozice (asi se předpokládá že člověk hrál hru, popřípadě četl nějaké spin-off knížky či co) a postavy jsou prakticky bez výjimky nesympatické a chovají se dětinsky, nelogicky a hloupě. Hudba je nabubřelá slátanina rádoby velkolepých chorálních árií a tvrdšího j-popu, což se může nejprve zdát poměrně osvěžující, ale asi od poloviny filmu už je to hodně otravné. Animace je vcelku pěkná, nicméně většina efektních scén (včetně kolosálních bojových sekvencí ke konci) vyznívá spíše nechtěně úsměvně, a scény které mají zřejmě vyznívat úsměvně jsou spíš veskrze trapné. Děj radši ani nebudu komentovat sic si na mě smlsne nějaký entuziasta FF herní série, nicméně čistě v rámci filmu mě většina zvratů a scén které zřejmě měly zřejmě vyvolávat WTF reakce zanechávaly naprosto chladným, popřípadě v očekávání, kdyže se to tedy dostaví nějaká ta gradace. Ve výsledku tedy celkem typická žánrovka pro hardcore anime fandy, která se ale bere o mnoho vážněji, než by si zasloužila. A to jsem prosím viděl údajně výrazně vylepšenou režisérskou „complete“ verzi. 40% ()

TaanStari

Souboje vypadají opravdu skvěle, ale jako samostatný film to prostě nefunguje. Absolutně nevíte kdo, co a proč... /// EDIT: Mno, tak po shlédnutí Director's cutu je dojem o hodně lepší, ikdyž nedokážu přesně říct proč, protože smysl mi to dává stejný jako před tím. Ale bylo to prostě lepší. 3.5* ()