Final Fantasy VII: Advent Children

• Japonsko Final Fantasy VII: Advent Children (více)

Dva roky uplynuly od chvíle, kdy se trosky Midgaru staly svědectvím obětí přineseným za nastolení míru. Svět však bude brzy čelit nové hrozbě. Rychle se šíří záhadná choroba. Staří nepřátelé jsou znovu na nohou. A Cloud, který opustil život hrdiny a chtěl žít v samotě, se jim musí ještě jednou postavit...

Velkolepý celovečerní film zpracovaný s absolutním mistrovstvím! Film je pokračováním dějové linie mimořádně úspěšné hry Final Fantasy VII pro PlayStation. (oficiální text distributora)

yossarian-

Hru sem nehrál, s esencí života jsem spojitost nenašel a neporozumněl sem takřka ničemu. Přesto 4* za grafické zpracování. Hlavně bitva celé skupiny s tim démonem (či co to bylo), byla skvělá. ()

bernajk

Ve fimu jsou poruseny snad vsechny fyzikalni vlastnosti. Strasne moc neralnosti film vylozene kazi. Dej jsem moc nepochopil a nejsem urcite sam. Jedine plus na filmu je hodne tvrdy rock, ktery tam vylozene sedl. ()

plk.Lukas

Malinko jsem se ztrácel v ději, ale vizuální stránku jsem hltal jak pes vodu z misky... (myslím, že kdybych FF hrál bylo by to ode mě 100%) ()

Meiers

Grafická orgie se super akcí a soundtrackem, akorat sem vubec nechapal co se to tam deje a kdo sou všichni? Predpokladam ze to bude absenci prvotiny a absolutniho analfabetismu co se herni ságy týče. ()

Dimo

Digitální a bojové orgie. Pro neznalého herní předlohy opravdu obtížněji chápatelné. Nicméně, musím říct, že ty boje jsou opravdu efektní, samé to zpomalování, kdy se hrdinové ohání třímetrovým mečem jako s nožíkem, motorky se zásobníkem nejméně na 10 takových mečů jezdí průměrně 300 km/h a bojuje se na nich neuvěřitelným způsobem, to vše zasazené do zničeného města. Člověk žasne, jak se dá přepůlit mečem kus mrakodrapu, postavy létají, běhají po stěně a neustále se uctívá nějaká matka. Podívat se na to dalo, ale opravdu půlka věcí mi nedošla, proč tamten bojuje s tímhletím, co má za lubem, jména nezapamatovatelná, takže ani nevím, kdo který byl. Jedna scéna mi připadla ale geniální - a to týmové vynášení hlavního hrdiny do extrémních výšin. Fakt moc pěkné. Ve filmu se drtivou většinu času bojuje, o nic víc nejde. Mnoha lidem by se toto za mák nelíbilo, já to akceptuju, ale nerozumím, ale je mi jasné, že spousta Final Fantasy fandů musí slitat blahem. Nebo ne? 45%. P.S.: Navnadil mě trailer, takže trochu zklamání. ()

Grimlok

Skvělý film, kterému k dokonalosti chybí to, že ti co nikdy nehráli Final Fantasy se budou v příběhu ztrácet už po první minutě filmu. Škoda, jinak by to určitě bylo za plnej počet, takhle to opravdu hodně ztrácí. ()

Al44...

Film, který má být poctou a doplněním původního příběhu RPG hry Final Fantasy VII. Po vizuální stránce není opravdu co vytknout - je to naprostá bomba! Proč nedávám pět hvězd je tím, že příběh tohoto filmu sice docela dobře navazuje na herní předlohu, ale oproti tomuto hernímu příběhu je přece jenom horší (ono taky příblížit se kvalitativně jednomu z nejskvělejších fantasy příběhů je téměř nemožné). Pozor!! Důležité je shlédnout plnou verzi filmu!! Původní sestříhaná verze působí značně zkratkovitým dojmem a vystřižené scény filmu opravdu chybí!! Co ale potěší je to, že se tu setkáme s téměř všemi hlavními aktéry původního herního příběhu a jak jsem již řekl úvodem - vypadají opravdu fantasticky. Možná by filmu prospělo méně akce (některé bitky trvají i 10 minut) a více příběhu či více prostoru pro ostatní postavy (děj se soustřeďuje hlavně na Clouda a novou postavu Denzela). Vše samozřejmě doprovází geniální hudební doprovod převzatý (a kvalitativně vylepšený) z herní předlohy. Nakonec malé přání - což takhle natočit touto formou i původní herní příběh? ()

levente

Jeden bodík si ten film vysloužil a to za závěrečné titulky. Ne že by byly tak dobré, to ne, ale přišly, konečně přišly... ()

maciii

Animace a výtvarno jsou úchvatné, ale ten příběh jsem moc neprobrala. Hru jsem nehrála a v ději se taky moc neorientuju, tak asi proto mi přišlo, že postavy mezi sebou divně komunikují a vůbec se chovaly hrozně nepřirozeně. Ale ty souboje byly husté. ()

Perth

Úžasná akce s neuvěřitelnými efekty a především sladká třešnička na dortu na konci kultovního příběhu pro znalce příběhu a fanoušky sedmého dílu Final Fantasy. Film jsem viděl před mnoha lety (neznalý hry) a už tehdy mi hlubší myšlenka snímku byla jasná. Ale teprvé Complete verze, ideálně v bluray kvalitě je nezapomenutelný efektní zážitek. Ale musím uznat že teprve po tom co jsem dohrál hru a shlédnul film znovu jsem pochopil některé souvislosti. Rozhodně je hloupost na to koukat a hodnotit když vůbec neznáte hlavní příběh z FF VII a ještě větší když nemáte rádi anime. Takže rychle sehnat emulátor na PSX a pařit pařit pařit :) ()

papaguy

Hrozně mě to nudilo. Počítačová herní animace hrající si na film. Mystika, magika, technika, EMOcionální (každý hrdina si hýčká nějaký ten svůj splíneček), EMO-účesy, EMO-hudba. Je to zkrátka tak trochu emo. CGI je dělané nestydatě kýčově až to fackuje. Zajímavé, čím větší možnosti dosáhnout realismu, nastupuje stylizace jiného řádu. Velké meče - chjo, kterýho Japončíka tohle napadlo (jasně, ve hře to má svůj význam - meče jsou na obrazovce líp vidět, ale pokud nejste Maxipes Fík a zrovna nesníte, takže si meč neumíte zmenšovat, není to moc praktické - chudáci hrdinové, že se s tím musí pořád tahat, ale koho to zajímá... asi tolik, jestli chodí tihle metro-panáčci na záchod...). ()

umisk

Teď, když jsem to zvládla shlédnout po čtvrté, se jen utvrzuji ve svém předchozím hodnocení. Dokonce jsem už začala chápat smysl jistých scén (hodně napomohla skutečnost, že jsem si předtím konečně pustila Last Order). ()

Vafle

Hodnocení berte s rezervou, protože 4* nejsou za film jako celek, ale spíš se jedná o hodnocení cgi a hudby. Příběh není zrovna nejsilnější stránka a navíc ti z nás, kteří nehráli hru se v něm budou trošku těžkopádně orientovat. Japonské dialogy mi přídou dost zabržděné a toporné, ale co... je to pastva pro oči a až na pár chvil jsem se dobře bavil (koukal s otevřenou pusou co všechno grafici vykouzlí :) ()

arkie

Ak od toho čakáte niečo ako pokračovanie skvelého Final Fantasy: The Spirits Within (2001), tak naletíte. Grafika je síce super, technické typy slintajú blahom, hráčske zasa zasnene premietajú ako by bolo super toho hrať naostro - ale dejovo je to klasicky o ničom. Vlastne ani neviem, po 20 minútach hyper-rýchlych (i v bullet-time sa to nedalo stíhať) bitiek, kde sa hlavný hrdina oháňa 2 metrovou oceľovou fošňou s rúčkou - som to vypol a zmazal. Sklamanie pre mňa, pre manga fanatikov asi slovo Božie. ()

billyador

jestli je kumst v tom, zabalit do pekneho pozlatka naprosto vykripleny pribeh,tak pak chapu nadsene ohlasy...Ale pro mne je to uplne naopak, mam rad fantasy a scifi, jenze ne takove, ktere v kazde scene popira neoddiskutovatelne stripky reality, ktere by mely zustat v kazdem pribehu... ()

LordMysti

Nejsem závislák na této herní sáze, nejsem ortodoxním vyznavačem japonské školy, ale neobvyklost zpracování a choreografie na evrposké poměry mě hodně oslovila. Každou scénu jsem si prostě vychutnával, taktéž neskutečnou práci kamery, efektů, atd. Tohle je prostě silná stránka animovaného filmu dotažená k dokonalosti. ()

Rypley

Hru jsem nehrál. Ale hrál jsem spousty jiných her, které měly společný cíl a to bavit hráče. Final fantasy VII -film , toto splnil. Naprosto úžasné grafické zpracování, nádherná hudba, super akce. Je to 90minut dech beroucího anime/mangy. Příběh se dá celkem pochopit. Samozřejmě jsem pozoroval spoustu odkazů na hru a tiše jsem záviděl všem kdo ji hrály a mohly si plně vychutnat tento film. Přesto si myslím že může působit i jako samostatné dílo, které potěší všechny příznivce anime. ()

loveless

Advent Children je opravdu nabitý filmeček. Jedna akce střídá druhou a přesto to není prázdná efektní vyprávěnka. Užasné zpracování, výtečný příběh, co dodat... Přála jsem si, aby to nebylo tak krátké! ()

Zahartof

Nevím, nevím. Final Fantasy jako herní série mě úplně minula, ale, přesvědčován okolím, jsem přesto čekal, že Advent Children bude výborná věc. Animace a choreografie soubojů jsou bez debat úchvatné. Bohužel akce, i když je naprosto monstrózní, megalomanská a přeťatá, je hrozně samoúčelná a bezpohlavní. Postavy jsou tak schopné, až jsou nesmrtelné - nějak mě to v polovině přestalo bavit, když žádný výpad nikdy nezasáhl cíl a zbraně jakoby neměly žádný účinek... Film mi připadal spíše jako onanie nad postavami z FF (většina jich tu má stejně jen přicmrndávací úlohu - např. ti Cloudovi kámoši, co se objeví v bitce na náměstí) a mrzelo mě, že tu nedostal víc prostoru zajímavý Vincent . O příběhu nic prohlásit nemůžu, měl jsem v něm slušný bordel..Nevím, kolik mám hodnotit - - za animaci a choreografii je to 5*, za zbytek 3*, dohromady tak 3,5*. ()